54 55 Van het bestuur Met de tentoonstelling over de spoorlijn Amersfoort-Kesteren begint het nieuwe vergaderseizoen en het werd ook tijd, dat de Historische Kring Leusden weer eens aan de weg kan timmeren. In de eerste helft van dit jaar zijn we noodgedwongen meer bezig geweest met de nasleep van de brand in Nieuw Langenbeek dan ons lief was. Dankzij deze expositie kunnen Leusdenaren kennis nemen van een gedeeelte van de plaatselijke geschiedenis, waarvoor we in de jaren dat onze vereniging bestaat, nog niet eerder aandacht vroegen. We zijn ervan overtuigd, dat er veel interesse bestaat, en we hopen dat onze vereniging hierdoor verder mag groeien. Bij vorige gelegenheden bleek een tentoonstelling voor velen een goede aanleiding om lid te worden van onze Historische Kring. Daarom zal dit nummer van ons tijdschrift ook in een iets royalere oplage worden gedrukt. Helaas viel het plan om het in heel Leusden te verspreiden niet te reali seren. Er kon niet voldoende ondersteuning in de kosten hiervan worden gevonden. Met des te meer reden doet het bestuur daarom een beroep op u. Want als leden van de vereniging kunt u natuurlijk ook zorgen voor een nog grotere bekendheid. Dan zullen meer plaatsgenoten met hun lidmaatschap tot uitdrukking brengen, dat zij de activiteiten van de Historische Kring Leusden een warm hart toedragen. De expositie kan alleen maar plaats hebben dankzij de voorbereidende inspanningen van een aantal leden. Hartelijk dank daarvoor. Evenzeer hulde aan de redactie, die in verband met de tentoonstelling dit speciale themanummer verzorgd heeft. Laten we hopen dat velen van dit alles zullen genieten. In elk geval hoopt het bestuur dat veel leden de feestelijke opening met de bijbehorende dia-lezing op 23 oktober om 16.3D uur (in het gebouw van Pon's Automobielhandel B.V.) zullen bijwonen. Graag tot dan. Tentoonstelling spoorlijn Amersfoort-Kesteren bi] Pon Over deze spoorlijn en vooral over het gedeelte van op Leusdens ge bied ligt, wordt door de Historische Kring Leusden een tentoonstel ling georganiseerd in het gebouw van Pons Automobielhandel aan de Zuiderinslag en wel in oktober/november a.s. Heel veel materiaal is reeds verzameld of ter beschikking gesteld. Veel historisch materiaal, waaronder veel foto's over een periode van meer dan honderd jaar, zullen op de tentoonstelling te zien zijn. Een grote trekpleister voor jong en oud zal zeker zijn de grote model spoorbaan van de heer J. Hollebeek uit den Bosch, die landelijke be kendheid geniet. Mochten er leden zijn, die denken met wat voor mate riaal ook, een steentje te kunnen bijdragen aan deze tentoonstelling, zij kunnen terecht bij onderstaande commissieleden. Iedereen is op de tentoonstelling van harte welkom bij Pon van 23 oktober tot 7 november. De toegang is gratis. De openingstijden worden t.z.t. via pers en raambiljetten nader bekend gemaakt. De voorbereidingscommissie bestaat uit de volgende personen: W. Bos tel 940423 J. Huis in't Veld 942056 F. v. Loenen 9411 £56 R. Polak 941183 23 oktober 16.30 uur Opening van de tentoonstelling. Uitnodiging voor alle leden 24 oktober - 7 november 1992 is de tentoonstelling geopend: werkdagen 10.00 - 17.00 uur zaterdag 10.00 - 14.30 uur Tentoonstelling is in het gebouw van Pon's Automobielhandel B.V. Zuiderinslag 2 Leusden

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 3