Verenigingsorgaan van de "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" 85 BESTUUR Voorzitter Secretaris Penningmeester Coördinator werkgroepen Bestuursleden R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 H. Huizer-Putter Prins Frederik Hendriklaan 5, Leusden 033-950072 J.J. Mandemaker Populierenlaan 6, Leusden 033-941319 J.A. Huis in 't Veld Bruinhorst 28, Leusden A.M. van Aken J. Blommestein v. Diepenheim Scheltusln 8, C.H.M. Coenen 3832 EG-Leusden, 033-943087 S.H. Manni WERKGROEPEN VAN DE "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" 1Bibliografie, monumenten, boerderijen en landschap 2. Dialecten, veldnamen, beeld- en geluidsregistratie 3. Educatie 4. Klederdrachten en historische voorwerpen 5. Verenigingsorgaan en ledenwerving Contributie 20,- voor leden. Jeugd en gezinsleden 10,- Donateurs 10,— Rabo-bank Leusden, nr. 3359.92439 Giro Rabo-bank Leusden, nr. 278135 Postgiro 0072683 Redactie: M. Vroon-Roubos, J. Renes, A. Ton l*|. Vroon-Roubos, Hondsroos 5, 3831 CG Leusden Redactie adres Afbeelding omslaqiStoutenburgse School, foto 1903, Archief: J.M. Schouten Kopi jdatum: 1 feb - 1 mei - 1 aug - 1 nov Drukkerij: Mulder Van de redactie Dit vierde nummer van de Historische Kring Leusden bevat een artikel van Goos van Leeuwen over de geschiedenis van het onderwijs in Stoutenburg. Het is een vervolg op het artikel in het juliblad van ons orgaan. Verder vindt u het openingslied dat werd gemaakt ter gelegenheid van de opening van de spoorweg. Op onze tentoonstelling van afgelopen oktober vond u dit lied weer terug We wensen u een voorspoedige feestdagen en een goed uiteinde Van het bestuur Na de zomervakantie ging de aandacht vooral uit naar de voorbereiding van de expositie "Leusden en het Spoor", en naar het vinden van huisvesting voor onze vereniging. Tussendoor waren er dan ook nog activiteiten als de fietstocht in samenwerking met de culturele raad en de lezing door mevrouw Birgit Giessen-Geurts over de jonge monumenten in Leusden. De combinatie van archiefstukken, foto's, voorwerpen en treinmodellen bij "Leusden en het Spoor" bleek een goede gedachte te zijn geweest. Om de drie zaterdagen waren er steeds enkele honderden bezoekers. Bij de taxateur, de heer J. Hollebeek, stond regelmatig een rij wachtenden. Ook op de andere dagen was het eigen lijk nooit stil. Hoewel er geen aantallen geturfd zijn, gaan we er toch wel van uit, dat meer dan duizend per sonen de expositie hebben bezocht. Daarbij komen dan nog de scholieren, die in klasseverband kwamen kijken. Inmiddels zijn alle geleende voorwerpen weer terugbe zorgd en kunnen we tevreden zijn, dat alles goed ver lopen is. Bij de terugblik hoort natuurlijk ook het

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 2