86 87 bedanken van allen die aan de activiteit hebben meegwerkt. Dat is op een meer persoonlijke manier ook wel gebeurd, maar het mag nog wel herhaald worden. Wat betreft een definitieve ruimte voor onze Historische Kring Leusden is er goed nieuws te melden. Uanaf 1 januari 1993 kunnen we vitrines plaatsen in de schaapskooi van de boerderij Groot Krakhorst. Het is de bedoeling dat de schaapskooi wordt gehuurd op een aantal vaste avonden en middagen voor vergaderingen, voorbereidende werkzaamheden en niet in de laatste plaats in verband met openstel ling voor leden en belangstellenden. Er is in Groot Krakhorst ook opbergruimte beschikbaar voor het bezit van de vereniging, dat nu nog her en der in Leusden is opgeslagen. Het bestuur is erg blij dat we in goede samenwerking met stichting soccle (de verhuurder) en de gemeente tot deze oplossing zijn gekomen en we verwachten er veel goede dingen van. De boeken en tijdschriften van de vereniging kunnen door meer leden dan tot nu toe het geval is gebruikt worden. In de loop der jaren is er toch al heel wat beschikbaar gekomen. Gok verwachten we, nu er goede mogelijkheden voor expositie zijn, een toename van het aantal voorwerpen dat aan de Historische Kring Leusden zal worden toevertrouwd. Voordat het zover is, moet er nog heel wat werk worden verzet. Dmdat de overeenkomst pas in de loop van de maand november tot stand kwam, zal het wel niet lukken om alles in het begin van het nieuwe jaar gereed te hebben. Alleen al in de levertijd voor de nieuwe vitrines bedraagt een langere periode. Vanzelfsprekend proberen we zo snel mogelijk alles voor elkaar te hebben. Hoe dan ook zullen we onze boekenuitleen vanaf het nieuwe jaar vanuit de schaapskooi verzorgen. Ook zullen de bestuursver gaderingen voortaan daar gehouden worden. Zodra de details bekend zijn, zult u wel horen op welke dagdelen de schaapskooi geopend is. We hebben jaren lang met veel plezier van de accomodatie in "De Kit" gebruik gemaakt, maar het zal goed zijn over een vaste plek te be schikken. Tot slot volgt voor uw nieuwe agenda een aantal aankondigingen van komende activiteiten: Op maandag 18 januari zal ons lid de heer J1*1. Schouten een kleurrijke diavertoning verzorgen, in en over Achterveld. Hij gaat in op o.m. dorpsgezichten, Tour de Junior, huizen, Stoutenburg, scholenbouw, glas in lood, 50 jaar Kerk in kleur, en verder twee blokken zwart wit dias. Deze avond van de Historische Kring Leusden wordt gehouden in Buiten- lust aan de Hessenweg 337, Achterveld (100 meter links voorbij de Dorpskerk) en begint om 20.00 uur. Voor dinsdag 2 maart zult u nog een uitnodiging ontvangen voor een ledenvergadering i.v.m. een wijziging van art. 11 van de statuten (zittingsduur van de bestuursleden). De jaarvergadering is gepland op donderdag 11 maart, terwijl de traditionele regiovergadering dit keer in Leusden wordt gehouden op dinsdag 20 april. Spreker is dan drs. P.C.B. Klaarschalkerweerd, gemeentearchivaris van Amersfoort. Voorlopig gaan we op de eerste dinsdagen van de maand door met boekenuitleen, alleen nu vanuit de schaapskooi van Groot Krakhorst aan de Bolderikhof in wijk de Wetering. Dus op 5 januari, 2 februari, 2 maart en 6 april van 19.00 tot 20.00 uur. Moge 1993 voor u persoon lijk en voor onze vereniging een voorspoedig jaar worden. Mutaties ledenadministratie over het 3e en 4e kwartaal 1992 Nieuwe leden: Jong, drs. J.J.H. de Bonnike, L.1*1. Krijnen, mw. C.J.M. Jong, W. de Luykx, A. Thiescheffer-Kuiper,mw. J. Merrienboer, G.C. van Spek, mw. M. v.d. Hasselt, J.L. Kon. Julianalaan 76 Hoge Kleyweg 1 Hondsroos 12 Lijsterbeslaan 6 Agnietenhove 48 Koekkel 2 Pachter 16a Pachter 16 Kon. Julianalaan 80 Leusden Bedankt als lid: Takken-Achterkamp, mw. H.E. Kuipers, A.F. Grienden 1 Korenschoof 14 Leusden tl

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 3