BIJ BE OPENING Spoorweglijn AMERSFOORT-RESTEREN op 17 FEBRUARI 1886. 88 W.D.L. Straalen, H.J. van Hamersveldseueg 2a Zandkamp 22 Leusden Hoogland Afgevoerd als lid: Boeyinga-Alberts, mu. J.N. Buuren-van Rooyen, mu. H.v. Schoot, A.J.J, van der Mulderskolk 40 Asschatterueg 44 Galicië 4 Leusden De Oud-Utrechtprijs 1993 De vereniging Oud-Utrecht stelt 3.000,beschikbaar voor het beste artikel dat tussen 1 januari 1990 en 1 januari 1993 is geschreven over een l(<unst) historisch onderuerp betreffende de stad of provincie Utrecht. De prijs is niet beperkt tot professionele historici: ook mensen die in hun vrije tijd een onderzoek hebben gedaan, amateur-historici, journalisten, publicisten en studenten die bezig zijn met onderzoek uorden van harte uitgenodigd. De prijs zal voortaan eens per vier jaar uorden uitgereikt. Het onderzoek mag een breed terrein bestrijken: historisch-geogra- fische studies, rechtshistorische studies en sociale geschiedenis zijn even uelkom als politieke of kunsthistorische onderuerpen. Zolang het vanzelfsprekend over de stad of provincie Utrecht gaat. Het artikel mag reeds eerder gepubliceerd zijn. Er zijn enkele vooruaarden: de inzending (in drievoud) moet mini maal een lengte hebben van 3000 uoorden, het moet vóór 1 januari 1993 uorden ingeleverd bij de jury en het moet - uiteraard - eigen uerk zijn van de inzender. Inzendingen moeten uorden gestuurd aan: H.Ph.L. Leeuuenberg, p/a Rijksarchief, A. Numankade 2013572 KU Utrecht. De feestelijke uitreiking van de Oud-Utrechtprijs 1993 vindt plaats in mei 1993. 89 dek door de Wijze: In naam van Oranje den Br iel). 1. In naam der vooruitgang viert allen dit feest De spoorweg kwam eindlyk tot stand! Er is al tal jaren veel hoop op geweest Maar 't geld was er niet bjj de band. De boeren zjj misten hun land ook niet graag Hoeveel wil je geven," bleef altjjd de vraag En veel was hun altjjd te min. (bis) 3. De Rijnspoorweg maakte ook alle bezwaar Een halt aan het kruispunt was dwaas; De kruising der lijnen gaf ook al gevaar Een brug heel omhoog was de baas. Toen duurde het lang eer het werk werd hervat, 't Proces van onteigening had voortgang gehad En nu ging het alles met spoed. 3. Het grootste bezwaar kwam, helaas! achteraan, Het land was zijn duizenden kwjjt. De halten zjjn klaar, en gereed is de baan, 't Is nu maar de vraag of hij rijdt. De Heeren der Kamers, zij deden hun best, Maar werden het toch heel niet eens op het lest En zoo bleef de zaak als zjj was.

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 4