Op eens werden wij toch nog heerlijk verrast Zijn Majesteit dacht om deez' lijn. Voorloopige exploitatie wordt nu toegepast, Vóór Konings verjaren loopt de trein. Wij vieren met vreugde dit heugelijk feest Nog zelden is alhier zoo'n vreugde geweest Nog nimmer de blijdschap zoo groot 1 „Vooruitgang in alleszal worden de leus Der plaatsen gelegen aan 'tspoor, Bij 'treizen valt steeds op den spoortrein de keus, Het reizen wordt prettig er door. Ontwik'kling en bloei zijn de vruchten er van 't Ts voordeel voor elkook den minderen man En daaarom is 't feest algemeen. G. Der Hollandsche spoor zij van harte gewenscht Succes met deez' prachtige ljjn Die weldra Nijmeegsch oude veste begrensd, De hoofdstad snoert aan Waal en Rijn. Hoozoe voor Koning en ministers te saam' Hoezee voor Directiehoezee voor deez' baan Hoezee der Commissie van 't feest. 90 4. 5. Optocbt. 91 Opening Leusden en het Spoor F. uan Loenen üp 23 oktober vond bij "Pon's automobielhandel" de opening plaats wan onze expositie: "Leusden en het spoor." Dit bleek opnieuw een uitgelezen lokatie voor zo'n evenement en dit keer wel in het byzonder gezien de ligging aan het spoor. Echter ook tijdens de voorbereidingen en het inrichten van de tentoonstelling betoonden de mensen van Pon zich een voortreffelijk gastheer, evenals tijdens de drie expositieweken die volgden. Vele leden en belangstellenden hadden de weg naar het spoor gevonden die vrijdagmiddag de 23e oktober. Afb. 1Overzicht van de tentoonstelling en de opening

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 5