Rabobank drukkerij binnen han dber eik Vw drukker Hamersveldseweg 10 A 3833 GP Leusden Tel/Fax (033) 946250 144 barakken te bouwen en de kleinere gemeenten moesten overeenkomsten aangaan met de grotere gemeenten, om de eventuele besmettelijke pa- tienten te kunnen doen opnemen in de barak van de grotere gemeente. De burgemeester van Leusden jhr. mr. fl. de Beaufort heeft gemeend, van overleg met een grotere gemeente te kunnen afzien, door eigener beweging opdracht te geven aan een plaatselijke aannemer om een hospitaaltje te bouwen in de moestuin van de dokter, voor rekening van de burgemeester. (Huis en tuin waren in die tijd eigendom van jhr. A. de Beaufort.) Het hospitaaltje te Leusden zal ongeveer een eeuw bestaan hebben. In al die tijd is er nimmer een beroep op gedaan voor de funktie waarvoor het gebouwd was. In onze gemeente waren in die tijd nog geen voorzieningen van water leiding, electra, gas, riolering, of sanitaire voorzieningen. Verpleging en verzorging van zieken was in het hospitaaltje niet mogelijk. Het gebouw werd niet schoon gemaakt en niet onderhouden, in de loop der jaren waren op de zolder enige ruitjes gebroken, waardoor zich hier een kolonie duiven toegang had verschaft. Het was als het ware een duiventil geworden. Helaas waren de duiven besmet met wandluizen, wat een gevaar van besmetting voor de omgeving was. De duiven werden opgeruimd en het gebouwtje ontsmet door een gemeentelijke dienst uit Amersfoort. Tijdens de oorlog is het nog enige tijd gebruikt als distributie kantoor en voorts tijdelijk als konsultatieburo. Een besmetting met houtworm op de zolder was blijven bestaan en mede daardoor werd uiteindelijk besloten het hospitaaltje af te breken. Het was wel duidelijk geworden dat het voor een z.g.n. hospitaaltje niet doel matig was, en een andere bestemming er niet voor gevonden kon worden. Het doktershuis had reeds een afdoende behandeling tegen houtworm ondergaan, maar een nieuwe infektie vanuit het gebouwtje was niet denkbeeldig, indien de houtworm zou blijven bestaan. Tenslotte was er geen doel meer voor te vinden en derhalve heb ik gemeend de zoon van de aannemer die het destijds gebouwd had, te verzoeken het te slopen. Inmiddels was ik eigenaar geworden van de dokterswoning met bijbehorende gebouwen. Hier en in de andere duizend dorpen en steden van ons land zijn in het verleden de coöperaties ontstaan die we nu kortweg de Rabobank noemen Daarom is de Rabobank van oudsher overal diep geworteld. staat dicht biju Divisie van Fa. B. De Gans Zn

Historische Kring Leusden | 1993 | | pagina 12