166 Mutaties ledenadministratie over 3 kwartaal 1993 Nieuwe leden: Blankenstein, A.H.G. Enthov/en, H.M. Floor, G.H. Roodzant, meur. K.L. Uerbenne, meur. J. H.v.Uiandenstraat 5 Bohemen 77 Rozengaarde 20 Hilhorstpoort 5 Egelwier 5 Achterueld Leusden-C Beëindiging lidmaatschap: Luykx, A. Jong, ld. de (wegens ouerlijden) Agnietenhoue 48 Lijsterbeslaan 6 Leusden-C Nieuwe aanwinsten van de bibliotheek Het aanzien uan 1967, 12 maanden wereldnieuws in beeld, uitgeuerij Spaarnestad Brandt, C.D.J., Geschiedenis uan de 2e wereldoorlog, Zeist, z.j. Jacobsen, H.A. en Dollinger, H., 20 delen geschiedenis uan de 2e wereldoorlog in fot's en documenten, uitg. Sesam, z.j. Bouenstaande boeken werden geschonken door de heer en meurouw Uneken. Doet een goed uoorbeeld goed wolgen? Cursus oral history/interviewtraining De Stichting Stichtse Geschiedenis organiseert een cursus 'oral history interuiewtraining uoor leden uan historische uerenigingen en amateur- historici. De cursus uindt plaats op Mariaplaats 23 te Utrecht Op 6 dinsdagauonden leert u wat mondelinge geschiedenis inhout en traint u met behulp uan uideo-opnamen uw eigen techniek. De nadruk ligt op een journalistieke wijze uan interuiewen, met oefening in diepte-interuiew en dooruraagtechnieken. 167 De cursus start op dinsdag 12 april 1994. Uoor meer informatie en opgaue kunt u kontakt opnemen met: Stichting Stichtse Geschiedenis, Mariaplaats 23, 3511 LK Utrecht, tel. 030-343880. Bij de voorplaat R Vroon-Roubos In de Sint Jozefkerk te Achterveld vinden we acht grote en een aantal kleinere gebrandschilderde ramen, die gemaakt zijn door de Limburgse kunstenaar Charles Eyck(Meersen 1897-1983). Reeds op achtjarige leeftijd werd Charles Eyck doof. Ondanks deze handicap voltooide hij zijn studie aan de Academie voor Beeldende Kunst te Rotterdam en de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Daarna volgde hij ook nog een opleiding in Italië In Nederland werd hij leerling van de monumentale kunstenaar Derkinderen In Italië had hij kennis gemaakt met het werk van de vroeg-renaissancistische schilders Giotto en Fra Angelico Omstreeks 1930 kwam hij veelvuldig in het glasatelier van de Limburger Joep Nicolas Al deze invloeden maakten dat Charles Eyck een veelzijdig kunstenaar werd Van zijn hand zijn kruiswegstaties, muurschilderingen en glas-in-loodramen bewaard gebleven In Glas in lood in Nederland 1817-1968 onder redactie van Carine Hoogveld, uitgegeven te 's-Gravenhage in 1989, staat vermeld 'het merendeel van zijn glas- in-loodramen bevindt zich in Brabant en Limburg, alhoewel ook in de rest van nederland ramen van hem aanwezig zijn.' Achterveld is een van de plaatsen waar een groot aantal van zijn ramen te vinden is Op de ramen ziet men duidelijk herkenbare figuren opgenomen in een fraai lijnenspel Hij gebruikte evenals Nicolas graag grisaille(=een zwarte glasverf) en daarnaast emailverven in de kleuren geel en blauw.

Historische Kring Leusden | 1993 | | pagina 3