'T RUIGE VELD De naam van deze wijk, waaraan ten tijde van het schrijven van deze tekst - 1986 - een begin gemaakt is, spreekt wel voor zichzelf. De straatnamen zijn gevonden in een hele lijst van namen vooral van gronden in en om Leusden, wei landen, akkers en bosgebieden. Lang niet van elke naam kunnen de herkomst en betekenis worden teruggevonden. Een poging is gedaan - en wie meer weet wordt verzocht dat kenbaar te maken voor een volgende uitgave van dit boekje. AREBOS Rb. 26 april 1984 Van oorsprong gelegen voor Groot Zandbrink in Asschat. Mogen we veronderstellen dat het een bosje is geweest van ongeveer een are, 100 m2? Dat is niet omvangrijk. Zou er een arend aar gesignaleerd zijn? BITTERSCHOTEN Rb. 26 april 1984 Achter de vroegere Brink, omgeving nu van de Lijsterbeslaan. Wanneer we proberen na te zoeken wat de afkomst is van Linschoten, Voorschoten, Winschoten - dan stuiten we op schoten van schot, afgepaalde ruimte of van een oud woord dat hut betekent. BLOKLAND Rb. 26 april 1984 Aan de Leusbroekerweg nabij het Valleikanaal, gronden van de Stichting Pieters en Blokland Gasthuis te Amersfoort. 174 Verklaring van de straatnamen in 't Ruige Veld R. Vroon-Roubos Een van de leden van de Historische Kring verzocht de redactie aandacht te besteden aan de betekenis van de straatnamen in 1 Ruige Veld Wij voldoen graag aan dit verzoek De gemeente Leusden heeft in 1986 een straatnamengids uitgegeven, waarin op de bladzijden 77-82 getracht wordt een verklaring te geven van de veldnamen, die bij de naamgeving van deze wijk zijn gebruikt. Met toestemming van de gemeente publiceren wij deze bladzijden. Hierbij moet nog een kant-tekening worden geplaatst, namelijk aan de Blokland, het Plaggenveld, het Rietveld en de Schotkamp staan nog geen huizen Afb. 3: Domtoren te Utrecht Beeltenis op een der luidklokken (St. Maarten) Archief:A. Vroon D 175

Historische Kring Leusden | 1993 | | pagina 7