MIDDELLAREN Rb. 26 april 1984 Deze naam betreft landerijen, nu omsloten door Heiligen- bergerweg - Burg. de Beaufortweg - Groene Zoom. Maar de afleiding? Laak is een beek, wetering, poel, drasland en ook grensscheiding. NABBERT Rb. 26 april 1984 Nabij boerderij 't Eind, Leusbroekerweg. Het werd ook "Ad der" genoemd. Als er niet een dubbele b in het woord stond, zouden we kunnen denken aan een afleiding van nabuur - misschien dat de betekenis nog eens ontraadseld wordt. PLAGGEN VELD Rb. 26 april 1984 Veldnaam van gronden langs de Noorderinslag, nu in de wijk Rossenberg. Plag of plagge is een afgestoken gras- of heidezode. RIETVELD Rb. 26 april 1984 Op Middenmoorst is deze veldnaam aanwezig. Gezien de vrij lage ligging is de naam best verklaarbaar. RU1GEVELDDREEF Rb. 26 april 1984 Historisch gezien zou het hier eigenlijk genoemd moeten zijn naar de gronden van één van de boerderijen "Krakhorst", doch dit zou verwarrend werken in verband met de straat naam Krakhorst in Rossenberg en de boerderij van Soccle, genaamd Groot Krakhorst. Het eigenlijke Ruige Veld lag ten noorden van de Randweg. De naam spreekt wel voor zichzelf. SCHOTKAMP Rb. 26 april 1984 De naam van grond op Middelmoorst aan de Moorsterweg wordt hiermee vastgehouden. "Schot" heeft enkele betekenissen, hier waarschijnlijk wel die van het uitspruiten, uitschieten van de loten en ook het ontkiemen van graankorrels. SLU1THEK Rb. 26 april 1984 Langs de Langesteeg op Oud Romselaar ligt de grond onder deze naam. De betekenis is duidelijk. Nog steeds is het van belang dat de hekken van weilanden en akkers gesloten blijven als er vee of gewas op staat. SPEELKAMP Rb. 26 april 1984 Naam van grond bij boerderij Hardeveld aan de Postweg. Afkomst nog niet achterhaald. 178 179

Historische Kring Leusden | 1993 | | pagina 9