FOTO G RA GRATIS Rabobank S 1 uur FOTOSERVICE HOEVELAKEN LEUSDEN MET KWALITEITSGARANTIE NU MET VERGROTING EN FOTO-ETUI Winkelcentrum Hamershof 't Plein 46 - Leusden - Telefoon 033-944300 De Wiekslag 11 - Hoevelaken - Telefoon 03495-35025 256 4. De persoon die mij zou komen halen zou meteen mijn persoonsbewijs bij tante Gree (mevrouw v.d. Roest) thuis in orde maken. Op het persoonsbewijs werd mijn foto geplaatst en op de achterzijde mijn vingerafdruk. Er overheen werd een transparant zegel geplakt met op de hoek van het zegel een stempel van de stad of gemeente waar het persoonsbewijs werd verstrekt. De kleinzoon van tante Gree woonde vlak tegenover haar en kwam vaak naar toe om met mij te praten of een spelletje dam of domino te spelen. (Het is interessant om zijn naam even in gedachten te houden: Rudi van der Roest, geboren 27 augustus 1927 te Amsterdam). Hij was ongeveer een jaar jonger dan ik. Ik mocht het huis niet verlaten, omdat ik geen persoonsbewijs zonder "J" erop had en de 6 weken die ik in het huis van tante Gree verbleef, leken voor mij een eeuwigheid. 5. Eindelijk kwam een mijnheer, die zijn naam niet noemde, mij ophalen. Hij vertelde me, dat ik vanaf dat moment moest vergeten dat ik Harry Theeboom heette. Mijn nieuwe naam was Frans Jan Berkenbosch, geboren 25 november 1926 te Utrecht. Mijn moeder was Maria Petronella Migo en mijn vader heette ook Frans Jan Berkenbosch. De geboortedata van mijn zogenaamde ouders ben ik kwijt, maar die heb ik wel geweten en ook waar ze geboren waren. Hij maakte mijn persoonsbewijs in orde met mijn foto, de vingerafdruk, het zegel, enz. Vanaf dat moment ging ik door het leven op naam van een bestaand persoon die Frans Jan Berkenbosch heette en in een internaat verbleef voor de opleiding tot priester. De echte Frans Jan Berkenbosch weet tot op de dag van vandaag niet dat ik van augustus 1943 tot mei 1945 zijn dubbelganger ben geweest. 6. We zouden per trein naar Leusden gaan. In Amersfoort uitstappen en daarna naar Hamersveld per fiets. Ik had geen idee vanwaar ik terecht zou komen. In de trein zaten we niet bij elkaar, omdat hij geen enkel risico wilde lopen als er wat mis zou gaan. Wat ik toen niet wist, was dat op mijn persoonsbewijs het stempel miste van de Gemeente Leusden waar ik officieel stond ingeschreven. Hij wilde niet de kans lopen gepakt te worden met een persoonsbewijs en een gemeentestempel op zak. Mijn helper moest mij 6 weken laten wachten door het ontbreken van een fatsoenlijk onderduikadres. Uiteindelijk heeft hij maar het risico genomen me toch op te halen, want hij wilde me niet langer in onzekerheid laten. Dat mijn papieren bij ons vertrek uit Amsterdam niet in orde waren, heeft hij mij pas verteld toen we bij hem thuis waren aangekomen. Alles verliep goed tot we op het station in Amersfoort aan kwamen en bij de uitgang van het station Gruene Polizei persoonsbewijzen stond te kontroleren. Ik voelde me bepaald niet lekker en dacht, dat wordt mijn vuurdoop. Overgenomen uit H Theeboom (alias Frans Jan Berkenbosch) Als kind van 16 jaar moest ik in één dag volwassen zijn Mi|n onderduik verhaal (z.p., z.j Hier en in de andere duizend dorpen en steden van ons land zijn in het verleden de coöperaties ontstaan die we nu kortweg de Rabobank noemen. Daarom is de Rabobank van oudsher overal diep geworteld staat dicht bij u

Historische Kring Leusden | 1994 | | pagina 12