Voorzitter Secretaris Penningmeester Coordinator werkgroepen Bestuursleden C.H.M. Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-946342 R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 Mw. S.H.Manni Hakhorst 2, Leusden 033-948225 F. Lamers Roggeland 7, Leusden 033-941767 A.M. v. Aken W. Bos v. Diepenheim Scheltusln 8, Leusden Pr. Ireneln 58, 033-943087 Leusden J.A. v. Laar Gironde 18, Leusden Redactie: M. Vroon-Roubos, J. Renes, A. Ton Redactie adres: M. Vroon-Roubos, Landjonker 51, 3834 CM Afbeelding omslag Herinneringskruis Pierre Brisdoux archief: J. Renes. Kopijdatum: 1 mei - 1 aug - 1 nov- 1 feb. Drukkerij: Grammé Amersfoort Van de redactie Voor u ligt het eerste nummer van de 11e jaargang van het blad van de Historische Kring Leusden. Het blad is na tien jaar in een nieuw jasje gestoken. Ons lid K.G. Vlaanderen van drukkerij Grammé heeft op zich genomen ons de komende jaren van een mooi blad te voorzien. In dit nummer vindt u drie artikelen gewijd aan een onderwerp uit de Tweede Wereld oorlog. De heer J.J. Mandemaker wijst op het belang van het 'monument Asschatterkeerkade'Wij raden u aan een wandeling op deze kade te maken. Mevrouw G. Lievaart verhaalt uit haar dagboek over voedseldroppings bij Ypenburg. Het bijzon dere is dat in Achterveld over deze voedsel droppings nadere afspraken werden gemaakt tussen de geallieerden en de bezetter. Rie Vroon-Roubos doet verslag van haar verdere onderzoek naar het herinneringskruis van Pierre Brisdoux Galloni d'Istria aan de Hessenweg. Rest ons nog mee te delen dat er wisseling komt in de redaktie. Vanaf 1 september 1995 zal Rie Vroon-Roubos daar geen deel meer van uitmaken. Wij wensen u veel leesplezier toe. Van het bestuur De Historische Kring Leusden viert dit jaar haar tweede lustrum. Om dit heugelijke feit te vieren organiseren wij in het gemeentehuis van 19 tot en met 28 mei a.s. een grote expo sitie rond het thema "De ontwikkeling van Leusden van 1945 tot heden." Het is de bedoeling dat de ontwikkeling van Hamersveld als klein agrarisch dorp tot de middelgrote forensengemeente Leusden in beeld gebracht wordt. Met de keuze van dit thema komen wij tevens tegemoet aan de wensen van een aantal leden die dit geuit hadden op de algemene ledenvergadering van maart 1994. Naast de expositie zal met betrekking tot genoemd thema ook een histo rische publikatie in boekvorm verschijnen. Zowel de expositie als de publicatie worden verzorgd door een bestuurslid mevrouw drs. F. Lamers. De opening van de expositie staat gepland op vrijdag 19 mei a.s. om 19.30 uur. Medio 1994 besloot het bestuur om in het kader van 50 jaar bevrijding in mei 1995 een tentoonstelling te organiseren gewijd aan de "Tweede Distributiegroep". Hiermede werd voldaan aan de wens van de Oranje-vereni ging Leusden. Voorwaarde was wel dat de Historische Kring zou kunnen beschikken over materiaal uit het T.D.-archief. Als gevolg van het overlijden van de heer Franken en - vanwege prive-omstandigheden - terugtrekken van de heer Therboom uit de organisatie moest het bestuur januari j.l. besluiten de tentoonstelling geen doorgang te laten vinden. Het bestuur betreurt dit ten zeerste. Naar wij vernomen hebben is er een alternatief in de vorm van een expositie rond Anne Frank. De uitgestelde lezing van mevr. R. van Hilten over de geschiedenis van de Heiligenberg kan binnenkort toch doorgang vinden. Op 11 mei a.s. om 20.00 uur vindt de lezing plaats in de "Schaapskooi" van Groot Krakhorst. U wordt allen van harte uitgeno digd. Het bestuur wil u er gaarne op attent maken dat de Stichting Stichtse Geschiedenis vier maal per jaar een nieuwsbrief "Stichts Historische Contact" uitbrengt. De nieuws brief is bedoeld voor een ieder die vanuit hobby of beroep betrokken is bij de Geschiedenis van stad en provincie Utrecht. De abonnementsprijs is aantrekkelijk, name lijk F 10,— voor de gehele jaargang (inclusief portokosten). O HISTORISCHE K#/A, 0

Historische Kring Leusden | 1995 | | pagina 2