(persbericht) OUD-UTRECHTPRIJS 1998 In 1998 wordt voor de derde maal de Oud- Utrechtsprijs uitgereikt voor de beste publi catie over de geschiedenis van Utrecht in de ruimste zin van het woord. We spreken dan uiteraard over de stad én provincie Utrecht. De prijs van f 3.000,- wordt beschikbaar gesteld door de Vereniging Oud-Utrecht, die in 1989 haar 75-jarig bestaan viert. De feestelijke uitreiking van de prijs vindt plaats in mei 1998. De rijke Stichtse historie is een onuitputte lijke bron van interessant onderzoek. De Vereniging Oud-Utrecht wil door deze prijs mensen stimuleren dit onderzoek uit te voe ren. Maar niet alleen dat: zij wil zorgen dat dit onderzoek onder de aandacht komt van een breed publiek. Pas dan krijgt de geschiedenis de aandacht die zij verdient. De prijs is daarom niet beperkt tot profes sionele historici. Ook mensen die in hun vrije tijd een onderzoek hebben gedaan, amateur-historici, journalisten, publicisten en studenten die bezig zijn met onderzoek worden van harte uitgenodigd mee te din gen naar de prijs van f 3.000. Het onderzoek mag daarom een breed ter rein bestrijken: historisch-geografische stu dies, rechtshistorische studies en sociale geschiedenis zijn even welkom als politieke of kunsthistorische onderwerpen. Zolang het vanzelfsprekend over stad of provincie Utrecht gaat. Indien de winnende inzending nog niet eerder in druk verschenen is, neemt het bestuur van Oud-Utrecht een inspanningsverplichting op zich het stuk alsnog te doen publiceren. De jury van de Oud-Utrechtprijs 1998 is als volgt samengesteld: Voorzitter prof. dr. PD. 't Hart (bijzonder hoogleraar Utrecht-stu dies), secretaris L.C.M.Peters (archivaris van het Streekarchief Rijnstreek in Woerden) en lid mevrouw drs.B.van Santen (medewerkster van de afdeling Monumen ten van de gemeente Utrecht). Er zijn enkele voorwaarden: De inzending moet minimaal een lengte hebben van 3.000 woorden en maximaal 20.000 woorden. De inzending moet vóór 1 januari 1998 worden ingeleverd bij de jury. Het moet - uiteraard - eigen werk van de inzender zijn. Indien de inzending reeds gepubliceerd is, dient deze publicatie tussen 1 janu ari 1996 en 1 januari 1998 verschenen te zijn. Inzendingen (in drievoud) moeten worden gestuurd aan de heer L.C.M.Peters, p/a Streekarchief Rijnstreek, Postbus 45, 3440 AA Woerden. Voor uitgebreide informatie en een uitgebreid reglement kunt u telefo nisch contact met hem opnemen: 0348- 428840. Waar was dat? Om redactionele redenen is er ditmaal geen nieuwe opgave. Wel is er het resultaat van de vorige opgave. De oplossing was: Huize De Heiligenberg, naar een tekening uit 1749. We moesten toch nog loten en win naar werd op deze manier mw.A.Apel- doorn-v.d.Burg, Leusbroekerweg 7, 3832 BG Leusden. Van harte gefeliciteerd.

Historische Kring Leusden | 1997 | | pagina 2