(2.3 Voorzitter Secretaris Penningmeester Bestuursleden Redactie: Redactie adres: Afbeelding omslag: Kop ij datum: Drukkerij: C.H.M.Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-4946432 R. Polak Beverhoeve 26, 3831 TG Leusden 033-4941183 J.A.van Laar Lambalgerkom 22, Leusden 033-4323777 W.Bos Pr.lrenelaan 58, Leusden 033-4940423 J.M.Blom Landjonker 57, Leusden 033-4942746 W.W. van Kooij Hamersveldseweg 130, Leusden 033-4940802 R.J.G.van de Weerdhof, Fazantenhoeve 6, Leusden 033 - 4948806 J.A.Kruithof, H.J.Verburg, K.G.Vlaanderen, R.ter Wal H.J.Verburg, Mulderskolk 46, 3833 KR Het postkantoor in aanbouw, naast of tegenover het gemeentehuis. Elders in dit nummer de geschiedenis van de post in Leusden. 1 juni -15 oktober - 1 februari Grammé Amersfoort ISSN nummer 1384-3443 Van de redactie De redactie is weer compleet. Met het aan treden van de heer J.A.Kruithof bestaat de redactie weer uit vier personen. Vier mans personen om precies te zijn. Voor wie de bijeenkomsten van de Historische Kring wel eens bezoekt geen onbekend beeld. Daar ontmoeten we nog wel eens, in alle eerbied gezegd, een excuus-Truus. De voorzitter spreekt de vergadering dan aan met "Dame en Heren". De redactie, die de laatste jaren twee voortreffelijke vrouwe lijke redacteuren zag vertrekken, betreurt deze situatie wel. De heer Kruithof is bibliothecaris van beroep. Een liefhebber van boeken dus, maar ook, nemen we aan, van tijdschriften, die in elke bibliotheek een plaats hebben. In dit nummer van de Historische Kring Leusden nemen we eens een kijkje op de Vieweg, populair bij fietsers en wande laars. De heer W.Bos heeft allerlei wetenswaardigheden uit de geschiedenis van deze weg verzameld. Eerder verschenen, in het verenigingsblad van PZV "De Loupe", is het verhaal over de postgeschiedenis van Leusden. Met dank aan de schrijvers en de vereniging nemen we het verhaal helemaal over met een aanvulling. Ook van W.Bos is het verhaal over preek stoelen, die hun eigen geschiedenis heb ben. "De verhuizingen van een preekstoel" had er ook boven kunnen staan. Verder biedt dit nummer een aantal kortere bijdra gen, waarmee we wellicht ook lezers een plezier doen. We namen als redactie kennis van een wens om wat meer aandacht te geven aan de recente geschiedenis. Met twee artike len die voor ons voorjaarsnummer op de rol staan, komt de bedoelde lezer volgende keer aardig aan zijn trekken. Maar nu lopen we vooruit op de zaken die nog komen moeten. Van het bestuur In dit nummer kunt u een eerste bericht lezen over de enquête die gehouden is. De respons was geweldig met ruim 120 ant woorden, die zeer serieus waren ingevuld. Een aantal leden heeft ook nog de moeite genomen extra opmerkingen te plaatsen, waar we als bestuur onze winst mee willen doen. In het volgende blad komen we er nog wel op terug en op de jaarvergadering hopen we met concrete voorstellen te komen. Deze jaarvergadering staat gepland voor donderdag 2 april 1998, met na de pauze videobeelden over de laatste 25 jaar in Leusden, uit het archief van de BDU, die ooit aan de vereniging geschonken zijn. Voor die tijd is er de lezing van mevrouw drs. L. Bogaers op 19 februari over poli tiek en godsdienst in de 16"e eeuw. Net als de lezing in oktober staat deze lezing in het teken van het nieuwe Utrechtboek. Van de Nederlandse Genealogische Vereniging kwam een bericht binnen over de Genealogische Contactdag Midden- Nederland op zaterdag 21 maart 1998. Onze vereniging wil daar net als de vorige keer bij zijn, maar misschien vinden som mige leden het aardig samen iets te doen. In dat geval kunt u met een van de bestuursleden hierover contact opnemen. Tot slot een adreswijziging van de pen ningmeester: J. van Laar, Lambalgerkom 22, 3831 RP Leusden tel. 033-4323777 De enquête Zoals u weet wilde het bestuur door mid del van een enquête meer inzicht krijgen in de semenstelling van het ledenbestand en in de betrokkenheid van de leden bij het verenigingsleven. Daarom is met het vorige verenigingsblad een enquête-formulier met een retourenve- loppe meegestuurd. Tot nu toe heeft ruim de helft van de leden gereageerd en zijn de voorlopige resultaten HISTORISCHE KA?/»,

Historische Kring Leusden | 1997 | | pagina 2