BELANGRIJKE MEDEDELING In augustus 1999 verschijnt het boek 'Boerderijen in Leusden in de Middeleeuwen' Auteur: Jan Verduin. In dit boek schetst Jan Verduin het ontstaan van de agrarische bedrijven in Leusden en Achterveld. Aan de hand van belangrijk en gedetailleerd archiefmateriaal worden de ontginningen beschreven die plaatsvonden in de elfde en twaalfde eeuw en in later eeuwen. In die periode werd de grondslag gelegd voor het huidige Leusdense landschap en ontstonden de boerderijen waarvan de meeste namen nu nog steeds gebruikt worden. 'Boerderijen in Leusden in de Middeleeuwen' is een belangrijke uitgave, omdat hierin de basis van het huidige Leusden wordt beschreven. Deze uitgave op A4-formaat gaat circa 120 pagina's tellen. Het boek wordt met tal van kaarten en foto's geïllustreerd. Het boek wordt de eerste uitgave van een serie waarin allerlei aspecten van de geschiedenis van Leusden en Achterveld zullen worden belichL De uitgave komt tot stand op initiatief van de bestuurscommissie 'Fonds publicaties geschiedenis Leusden' van de Historische Kring Leusden. 'Boerderijen in Leusden in de Middeleeuwen' gaat f 34,50 kosten. Wie het boek echter vooraf bestelt door middel van het hieronder afgedrukte intekenformulier krijgt vijf gulden korting en betaalt slechts f 29,50. Ik bestelex. van 'Boerderijen in Leusden in de Middeleeuwen' voor de intekenprijs van f 29,50. Na verschijnen is de prijs f 34,50. INTEKENFORMULIER Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Handtekening: Sturen naar Dr. A. Vroon Landjonker 51 3834 CM Leusden A. van den Wildenberg Kon. Emmalaan 18 3832 AH Leusden P.C. Noorland Snoekbaars 17 3831 DJ Leusden

Historische Kring Leusden | 1999 | | pagina 3