Jaarverslag 1998 322 323 Overleden: J.HM. Putman. A.Piecklaan 8, 3739 LH Hollandse Rading Opgezegd: C. Overing Bohemen 79, 3831 ER Leusden mevr. H.Huizer-Putter.Prins Frederiklaan 5, 3832 GD Leusden E.J. van Loenen, Arnhemseweg 103, 3832 GK Leusden J. Schouten, Hessenweg 317, 3791 PJ Achterveld A. Lamers, Vicarishove 43, 3834 XJ Leusden Het Kring-jaar kenmerkt zich, door enkele specifieke projecten. Hiernaast vonden de gebruikelijke activiteiten zoals lezingen, excursies e.d. plaats. Om met de laatste categorie te beginnen. Op donderdag 19 februari hield drs. Llewellyn Bogaers een lezing over de religi euze en politieke ontwikkelingen in de 16de eeuw. De lezing was interessant en zeker de moeite waard. Net als de belangstelling. Aanwezig waren ca. 45 bezoekers, in hoofd zaak leden. ln de week van 12 tot 20 september vond de feestweek in Leusden plaats. Aan de monu mentendag op 12 september nam de Kring in samenwerking met de gemeente deel. Een kraam, bezet door enkele leden en een excursie was onze bijdrage. Mede gezien het aantal nieuwe leden kan deze dag succesvol worden genoemd. Een week later vond er een boottocht met rondwandeling in Amersfoort plaats. Een hele bijzondere gebeurtenis. Merkwaardig genoeg viel de deelname wat tegen. Het bestuur was namelijk bang dat het storm zou lopen. Het toch nog ruime aantal deelne mers (ca. 25) heeft een geweldige dag gehad. Enkele specifieke projecten zijn dit jaar uit gevoerd. Kadastrale atlas Ten eerste vond de verkoop plaats van de zgn. Kadastrale atlas. Een folder welke door Leusden werd verspreid heeft deze verkoop bevorderd. De reactie op de atlas was hier en daar wat kritisch omdat de kopers op de bijgeleverde kaarten hun eigen huis niet eenvoudig konden traceren. Het eerste exemplaar werd op 27 mei in de raadszaal uitgereikt. Een ander project, te weten de enquête, werd afgerond. Een enquête welke was opgezet om te onderzoeken welke wensen en mogelijkheden er waren ten aanzien van het te voeren beleid. Besprekingen, met belangstellende leden die zich via de enquête hadden aangemeld, wer den georganiseerd waaruit de contouren van enkele werkgroepen zich aftekenden. Het meest concreet was de monumenten com missie. Echter ook een promotie commissie en een genealogie werkgroep kregen in de loop van het jaar vorm. De heraldiek kan een rol gaan spelen. De promotiecommissie heeft inmiddels een folder doen verschijnen. Er wordt gewerkt aan een groep die de his torie van de waterhuishouding op zich neemt. Het grootste probleem blijft een werkgroep die het beheer van ons historisch materiaal op zich neemt. Schrijversfonds Wat wel van de grond kwam is het schrij versfonds. Dit fonds, dat niet uit de enquête is voortgekomen, is actief bezig Er zijn een aantal publicaties in voorbereiding. Enkele leden hebben veel werk verricht voor de uitgave van 'Eemland biografie' deel 1. De uitreiking van dit deel vond op 16 november j.l. plaats in het nieuwe gebouw van het Waterschap. Deel 11 is in voorberei ding. Enkele van onze leden hebben de eer van onze vereniging verdedigd bij een Quiz die door de stichting 'Oud Utrecht' was georga niseerd. Met succes! Een eerste plaats zat er niet in maar twee was ook erg goed. Vooral de finale te Utrecht, in het bijzijn van een aantal Kring-leden, was een gezellig gebeu ren. Onze interim voorzitter heeft er voor gezorgd dat een aantal exposities in de vitri ne van het gemeentehuis werden ingericht. Voorts is medewerking verleend aan het inrichten van een vitrine in de hal van accountantskantoor Wijntjes. Om geen mensen te kort te doen bij al deze activiteiten heb ik in bovenstaande geen namen genoemd. Dat wil ik hieronder wel doen. De bestuurssamenstelling was als volgt: Wim Bos, interim-voorzitter; Jan Blom, secretaris; Jan van Laar, penningmeester; Ery van Schalkwijk, Cees Coenen, Henk Hormann en Wouter van Kooij, leden. Cees Coenen trad af als voorzitter en Ronald Polak nam afscheid als bestuurslid. Onze voormalige secretaris werd wegens buiten gewone verdienste tot erelid benoemd. Wij moesten, door overlijden, afscheid nemen van ons oud-bestuurslid de heer Van Aken en de leden de heren Roeterdink en Putman. Het aantal leden bedraagt op moment van schrijven (3/2 1999) 252 wat een stijging betekent ten opzichte van een jaar terug. Het aantal leden bedroeg toen ca. 230. Evenementen Lezing: 'religieuze en politieke ontwikkelin gen Feestweek Boottocht Lezing: 'De menselijke levensloop' Op 19 november tenslotte vond een lezing plaats verzorgd door de heer Brugman met als titel: op zoek naar het dagelijks leven van de wieg tot het graf: De menselijke levensloop. Dit keer vond de lezing in de Kom plaats omdat de ruimte in de schaaps kooi te krap dreigde te worden. Naast deel name van onze eigen leden werd namelijk gemikt op een ruimere deelname van niet- leden. De zaal kon de toeloop van de onge veer 90 bezoekers net aan. De lezing werd door het overgrote deel van de bezoekers erg gewaardeerd. Specifieke projecten HISTORISCHE K#/v Enquête Brieven aan de toekomst Er werd aandacht besteed aan het project 'brieven aan de toekomst', vrijwel een privéproject van onze oud-secretaris. Eemland biografieën Quiz Tentoonstellingen Ledenmutaties

Historische Kring Leusden | 1999 | | pagina 4