Jaarverslag 1999 Aanwinsten bibliotheek (nov/99 t/m mrt'OO) - Utrechtse Biografieën; Het Eemland deel 2: levensbeschrijvingen van bekende en onbekende Eemlanders. Uitgave van het Spou 1999. - Inventarissen van archieven van 30 water schappen in Eemland, vanaf de 16e eeuw tot en met 1972. Door mw.drs.M.Mijnssen- Dutilh, 1999. - De hechting. Jubileumuitgave t.g.v. 50- jarig bestaan van de E.H.B.O. in Achterveld, '1999. - Jaarboek Oud Utrecht 1999. Door mw.drs.R.van der Eerden e.a. Uitgave Vereniging Oud Utrecht, 1999. - Hoe en waarom van Slaperdijk en Grebbelinie, door J.E.de Vries. Uitgave: Hist.Ver. Oud Renswou, 1989. - Kroniek van Huize Sint-Ansfridus te Hamersveld in 4 delen. Fotocopie van de originele kroniek, geschre ven door de zusters van de Congregatie "Arme Dienstmaagden van Jezus Christus", die zich in januari 1898 in Feusden vestig den. Het eerste deel is in het Duits geschre ven en later in het Nederlands vertaald; andere zijn in het Nederlands geschreven. Ook dit jaar hebben er een groot aantal acti viteiten plaats gevonden. In een aantal gevallen is de Kring naar bui ten getreden. Sommige activiteiten hebben meer op de achtergrond plaats gevonden maar waren daarom niet minder belangrijk. Zo gaandeweg worden er steeds meer men sen, met wisselend succes, op een of andere wijze actief in de onze Kring. Een korte schets van de werkzaamheden van deze mensen in 1999 volgt hieronder. De W. Bos, A. Kerstens, W. van Kooij en R.Vroon-Roubos hebben een bijdrage gele verd aan de totstandkoming van "Eemland 2" H. Hormann is druk geweest met de Ansfridus schilderijen, voorlopig uitmon dend in een speciale kleuren uitgave van ons blad "Leusden Toen". Onder auspiciën van het schrijversfonds is een boek van Jan Verduin uitgegeven met als titel: "boerderijen in Leusden". Een aan tal projecten heeft deze commissie, bestaan de uit A. Vroon, A. v.d.Wildenburg en P. Noorland, nog in behandeling. Onze redactie, gevormd door J. Kruithof, H. Verburg, K. Vlaanderen en R. ter Wal, en heeft ook dit jaar 3 nummers van "Leusden Toen" doen verschijnen, Nu dus een blad met een naam. Van diverse kanten krijgen we te horen dat het blad gevarieerder en lezenswaardiger is geworden. Dit geldt wel voor het beheer van ons knip selarchief in Nieuw Langenbeek. In samen werking met de directie van deze biblio theek heeft de heer Van Raaij een betere oplossing gevonden voor het opbergen en presenteren van de knipsels. De heer Van de Weerdhof heeft actie onder nomen om onze eigen bibliotheek wat te stroomlijnen. Een plan hiervoor is in uitvoe ring. De heer Vlaanderen heeft in z'n eentje de promotiecommissie bemand maar daar komt verandering in. De monumentencommissie houdt met argus ogen het bestand aan monumenten in de gaten, komt regelmatig bijeen om dit door te spreken en is dit jaar ook druk geweest met de correcties voor het monumentenboek. Ook dit jaar vonden twee lezingen plaats, netjes verdeeld te weten een in het voorjaar en een in het najaar. In maart gaf de heer de Graaf een diavoorstelling met toelichting over landgoederen en in oktober heeft de heer Visser, aansluitend op het onderwerp van de monumentendag, een lezing gehou den over de Grebbelinie. Beide avonden trokken rond 70 belangstellenden. Onze Kring heeft dit jaar zowel deelgeno men aan de culturade, als aan monumenten dag. Beide evenementen kunnen een succes worden genoemd. Een aantal bestuursleden, maar belangrijker nog, ook een aantal met- bestuursleden hebben hieraan een bijdrage geleverd. Een achttal nieuwe leden hielden we aan deze evenementen over. W. Bos heeft een aantal exposities verzorgd in het gemeentehuis. In de hal hebt u de his torie van de E.H.B.O, Wolfswinkel en C 1000 kunnen bewonderen De gemeente Leusden heeft de opslag en het beheer van haar archiefmateriaal in Amersfoort ondergebracht waardoor archief onderzoek wat meer reistijd kost maar daar staat tegenover dat meer materiaal en meer professionele hulp aanw ezig is. Mede daar door heeft de Kring ingestemd. Het ledenbestand per 31 december bedroeg 257. Er zijn in de loop van het jaar 20 leden toegetreden en 15 leden hebben de v ereni ging verlaten, hoofdzakelijk door verhui zing. W. Bos, interim voorzitter, J. Blom. secreta ris, J. van Laar, penningmeester, E. van Schalkwijk, C. Coenen, H. Hormann en W. van Kooij, leden. BELANGSTELLING VOOR DE GESCHIEDENIS VAN UTRECHd GA DAN MEE MET DE EXCURSIE NAAR UTRECHT Op woensdag 7 juni a.s. organiseert de Historische Kring Leusden een excursie naar Utrecht. Deze excursie bestaat uit twee gedeelten. Een w andeling door een gedeelte van Utrecht en een bezoek aan de Pandhof en het Academiegebouw en mogelijk de Domkerk. Om 18.30 uur vertrekken we met de bus vanaf "De Korf'. In Utrecht stapt de halve groep Pandhof en de groep die de Pandhof bezocht heeft begint aan de wandeling die eindigt op het Domplein. De andere groep wordt afgezet op het Domplein waar dan de 'pandhof wordt bezocht. Op het gebied van publicatie kunnen ire het volgende melden: Het beheer van onze eigendommen. Het beheer van onze archiefmaterialen is een moeilijk probleem. De heren Blommestein en Huis in 't Veld hebben zich hiervoor ingezet maar door allerlei factoren die zij niet kunnen beïnvloeden is er nog geen oplossing gevonden. Een drietal commissies heeft zich op een even groot aantal gebieden ingezet. De commissie genealogie, bestaande uit de heren Apeldoorn en Roggekamp en Edens waren, of zijn naarstig op zoek naar een methode om ook dit facet van de historie bij de Kring-activiteiten te betrekken. Dit zo mogelijk samen met een in Leusden aanwe zige werkgroep heraldiek. Evenementen Exposities Ledenmutaties Het bestuur bestond uit:

Historische Kring Leusden | 2000 | | pagina 3