Genealogie cursus Excursie Waterschap Vallei en Eem 447 Enkele bestuursleden hebben deelgenomen aan bijeenkomsten van de gemeente die handelden over recreatie en monumenten. Door de gemeente is verzocht om medewer king te verlenen aan het opstellen van een lijst van 'minimonumenten'. Het ledenbestand aan het einde van het ver enigingsjaar 2000 bedroeg 261. Er ziin 12 leden toegetreden en 8 personen hebben onze Kring verlaten. Het bestuur bestond dit verslagjaar uit: W. Bos, interim voorzitter tot 1 oktober van het verenigingsjaar, J. van Burgsteden, voorzit ter vanaf 1 oktober van dat jaar; J. Blom, secretaris; J. van Laar, penningmeester; E. van Schalkwijk, C. Coenen, if. Hormann en W. van Kooij, leden. J. Blom heeft te ken nen gegeven dat hij aan het einde van het verenigingsjaar de functie van secretaris zal beëindigen. Inmiddels is een kandidaat voor deze functie gevonden. H. Slotboom zal door het bestuur worden voorgedragen. Jaarverslag commissies: Tevens is het de bedoeling om door middel van een web-site de Historische Kring Leusden aan de weg te laten timmeren. De commissie is het er over eens dat promotie van de HKL onder meer dient te geschieden door dichter bij de bevolking te gaan staan. Hengel heeft opgevolgd. De commissie heett veel tijd gestoken in het overleg met de gemeente over diverse objecten, hetgeen o.a. geleid heeft tot een vaste commissie binnen de gemeente en waarbinnen een van de commissieleden van de HKL zitting heeft. De leden hebben zich hard proberen te maken voor het behoud van diverse waar devolle gebouwen, hetgeen mogelijk tot suc ces zal kunnen leiden. Bibliotheek Van onze bibliotheek wordt nog steeds wei nig gebruik gemaakt. In het afgelopen jaar werden aan 5 leden 32 boekwerken uitge leend. De periodieken zijn slechts eenmaal ingezien. Zoals in "Leusden Toen" is gepu bliceerd worden de exemplaren ouder dan driejaren niet meer bewaard. De afgeschre ven tijdschriften zijn aan onze leden aange boden. Een paar leden toonden voor enige uitgaven belangstelling. De rest is bij het oud papier beland. Nieuwe aanwinsten zijn vermeld in ons verenigingsblad. In het december nummer van 'Leusden Toen' hebt u kunnen lezen dat onze gene alogiecommissie een cursus organiseert voor leden, die interesse hebben in gene alogie. Tot onze verbazing hebben slechts enkele leden zich aangemeld. Tijdens de najaarslezing toonden velen zich namelijk enthousiast voor een dergelijke cursus. Wellicht stond de aankondiging op een weinig opvallende plaats. Ook Tan mee gespeeld hebben dat 'Leusden Toen' na de inschrijfdatum bij de leden in de bus rolde. Dat een aantal leden het blad hele maal niet hebben gelezen willen wij voor alsnog uitsluiten In elk geval willen wij onze leden nog maals vragen of er interesse bestaat voor een dergelijke cursus. Het gaat om een serie van zeven bijeen komsten waarbij de kosten per deelnemer f75,- totaal bedragen. De cursus zou dan in het najaar plaats vinden. Mocht u interesse hebben, wilt u dan con tact opnemen met J. Roggenkamp, telefoon 4941387 of met secretaris J. Blom, telefoon 4942746. Een e-mailtje is ook mogelijk, resp. naar janro i.m.blomdLwxs.nl planet.nl en Op maandag 7 mei a.s. organiseert de Historische Kring, in samenwerking met het Waterschap Vallei en Eem, een bijeenkomst in het gebouw van genoemd bedrijf. Fokkerstraat 16, Leusden Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 uur Ontvangst en welkom met een kopje koffie 20.15 uur Dia presentatie van het waterschap 20.30 uur Inleiding door Margriet Mijnssen. U kunt hierbij vragen stellen 21.30 uur Rondleiding door net gebouw 22.15 uur Einde Indien u interesse hebt in deze bijeenkomst dan wordt u verzocht dit zo spoedig mogelijk mee te delen aan J. Blom, telefoon 033 4942746 of e-mail i.m.blomfa wxs.nl. Het maximum aantal deelnemers bedraagt namelijk 40 en de inschrijving gebeurt in volgorde van binnenkomst, waarbij Kring-leden (met partner) natuurlijk voorrang hebben. Ledenmutaties: Public RelationsDe samenstelling van de PR-commissie heeft dit jaar zijn vaste vorm gekregen. De commissie leden zijn K. Vlaanderen, B. Goosmann en P. Noorland. Er is een principiële discussie gevoerd over het doel van de pr-commissie van de Historische Kring Leusden. De leden zijn het er over eens dat het gaat om het beter zichtbaar maken van de HKL in Leusden. De bedoeling daarvan is leden te werven en een positieve rol in de Leusdense samenle ving te spelen. Door middel van imagover- belering en beeldvorming wordt getracht deze doeleinden te bereiken. Genealogie; De leden van deze commissie hebben naarstig gezocht naar een goede vorm van werken, maar ook naar onderwer pen. Belangrijk is dat zij de najaarslezing nebben kunnen organiseren. Intussen is de commissie door omstandigheden afgeslankt en is het bestuur op zoek naar nieuwe com missie leden om de heer J. Roggenkamp te kunnen ondersteunen. Monumentencommissie; Deze commissie heeft in het afgelopen jaar deels goed werk verzet en deels geleden onder de uitval van enkele leden. Intussen is de commissie aan gevuld door G. Apeldoorn, die C v.d. HISTORISCHI K Jfy.

Historische Kring Leusden | 2001 | | pagina 3