De heer Bos heeft ook dit verslagjaar weer een aantal mooie tentoonstellingen in de vitrines in het gemeentehuis goed ver zorgd. Er is een start gemaakt, in samenwerking met het Landschapsbeheer Utrecht, de gemeente Leusden en enkele andere betrokken instanties, met de inventarisatie en indien mogelijk openstelling van histo rische voetpaden in en om Leusden. Binnen de Kring is voor de inventarisaties een werkgroep van vier personen samen gesteld. Ook hebben enkele leden deelge nomen aan bijeenkomsten van de gemeen te die handelden over het opzetten van een gemeentelijke monumentencommissie en de mogelijke bouw van een sociaal cultu reel centrum in Leusden. Er is door het bestuur een start gemaakt met het opstellen van een meerjaren beleidsplan. De eerste actie is geweest dat er voor de eerstkomende 8 jaar een aantal onderwerpen zijn gekozen die telkens voor twee opeenvolgende jaren centraal /uilen staan in diverse publicaties en/ofte organiseren evenementen. Het volledige meerjaren beleidsplan zal in 2002 worden afgerond. Om een beter contact met en meer betrok kenheid van het bestuur bij de verschillen de commissies te bewerkstelligen is voor elke commissie een contactpersoon aange wezen die over en weer als aanspreekpunt zal fungeren. Het ledenbestand aan het einde van het verenigingsjaar 2001 bedroeg 257 leden. Het bestuur bestond dit verslagjaar uit voorzitter, J. van Burgsteden; secretaris tot 10 april. J. Blom; secretaris na 10 april, H. Slotboom; penningmeester, J. van Laar; leden. W. Bos, E. van Schalkwijk, C. Coenen, W. van Kooij en J. Blom na 10 april. De commissie leden zijn K G. Vlaanderen, B.W. Goosmann en P.C. Noorland. Dit jaar is begonnen met het bouwen van een website. De contouren van de website en het adres zijn inmiddels gereed en aan het bestuur is verzocht om de inhoudelijke kant van de website aan te geven. Verwacht wordt dat dit in het eerste kwar taal van 2002 zal zijn gerealiseerd. De commissie is nog steeds door omstan digheden niet voltallig en men is nog steeds op zoek naar nieuwe commissie leden om de heer J. Roggenkamp te kun nen ondersteunen. Het overleg met de gemeente heeft dit jaar geleid tot de instelling van een gemeente lijke monumenten commissie, waarbinnen één van de commissieleden van onze Kring zitting zal krijgen. De commissiele den, J. Verduin, J. den Hartog, R. Vroon- Roubos, R. Polak en G. Apeldoorn, heb ben in het afgelopen jaar goed werk ver zet. De lijst met kleine monumenten is bijna klaar. De commissie heeft ook veel tijd gestoken in het overleg met de gemeente over diverse objecten. De leden hebben zich hard proberen te maken voor het behoud van diverse waardevolle gebouwen De bibliotheek is elke maand een avond opengesteld voor de inzage en uitleen van boeken. De heer Van de Weerdhof beheert onze bibliotheek als vanouds met veel zorg. Van de Bestuurstafel Bestuursvergadering van 13 nov. 2001 De bestuursvergadering van november stond voor een groot deel in het kader van de voortgang van de lopende zaken. De commissie voor het inventariseren van de Historische voetpaden is een eerste keer bij elkaar geweest. Zij zullen elk een gebied voor hun rekening nemen voor inventarisatie en informatie over de paden. De website begint steeds vastere vormen te krijgen. Er zal echter nog heel wat informatie door het bestuur moeten wor den aangeleverd. Voor het informatieve bezoek aan het Archief in Amersfoort m.b.t. het Waterschap zullen ook de bestu ren van de Historische Kringen uit onze regio worden uitgenodigd. De tweede druk van het boek "Boerderijen in Leusden is 1 nov. uitgekomen. Er vindt een discussie plaats over een standpuntbepaling m.b.t. een vergoeding voor het schrijven van een boek. Het bestuur is van mening dat het alleen maar een onkosten vergoeding mag zijn. Van de fam. Oude Egberink hebben we een doos je met oude foto's met beschrijving van een aantal in Nederland aanwezige "duif huizen", waaronder ook de duiventillen in onze omgeving, voor het archief gekre gen. Bestuursvergadering van 11 dec.2001 Het bestuur heeft gereageerd op de adver tentie in de Leusder Krant van de Gemeente Leusden met de oproep voor aanmelding van leden voor de op te rich ten Gemeentelijke Monumentencommis sie. De afgevaardigde voor HKL in deze commissie zal binnen onze eigen monu mentencommissie worden gezocht. De eerste gesprekken vinden plaats over het hoe om te gaan met het copyright en het z.g geestelijk eigendom van een boek. De najaarslezing met als titel "Streekeigen erfbeplantingen en historische boerentui- nen" kan als geslaagd worden aangemerkt. Er waren ongeveer 45 bezoekers. De reac ties waren heel positief. Er zijn afspraken gemaakt over de gang van zaken m.b.t. het aanleveren van informatie en bewaken van de actualiteit van de website. Ook wordt in deze vergadering de begroting voor 2002 besproken. Voor een reeds lang gekoesterde wens van de leden, een ver- jaarskalender, zal de uitvoerbaarheid wor den nagegaan. HKL kan, indien nodig voor bv. een expositie, gebruik maken van een aantal foto's en prenten uit het Rijksarchief die nu in het bezit zijn Flehite. Bestuursvergadering van 8 jan. 2002 De verzekeringspremie met betrekking tot de transportverzekering van de in het bezit van HKL zijnde goederen wordt, vanwege het gebeurde op 11 september, aanmerke lijk verhoogd. Ook schade vanwege ter rorisme wordt uitgesloten. Verwacht wordt dat de website www.historieleusden.nl eind februari in de lucht zal zijn. Er vindt een gesprek plaats over de afvaardiging van HKL naar de Gemeentelijke monu mentencommissie. Gezien de doelstelling van HKL gaat de voorkeur uit naar een historicus. Binnen onze eigen monumen tencommissie komen hiervoor twee perso nen in aanmerking. Zij zullen benaderd worden. De jaarvergadering die, i.v.m. de uiterlijke datum van aanvraag van de subsidie bij de Gemeente Leusden, een maand eerder is gepland dan gebruikelijk, wordt in deze vergadering voorbereid. Het bij de aan vraag voor de subsidie te voegen werkplan wordt ook reeds nu besproken zodat de aanvraag op tijd de deur uit kan. Overige activiteiten: Ledenmutaties: Public Relations Genealogie: Monumentencommissie Bibliotheek

Historische Kring Leusden | 2002 | | pagina 3