Eigen website HKL op internet BOERDERIJ VAN HET JAAR 2001 500 BIBLIOTHEEK Aanwinsten januari t/m december 20(11. - Jaarboek Flehite. deel 1, 2000. Een historisch jaarboek van Amersfoort en omstreken. - Uniek in de stad. De oudste geschiedenis 1000-1200) van de kloostergemeenschap op de Hohorst in Leusden, nabij Amersfoort; sinds 1050 de Sint Paulus-abdij in Utrecht. Academisch proefschrift d.d. 17 oktober 2000 van Charlotte Jeanine Christine Broer. - Jaarboek Oud-Utrecht 2000. - Historische Toegangen van de Gelderse Vallei. deel 19; slaperdijkgelden 1653 door De Historische Kring Leusden heeft sinds kort een eigen website op inter net: www.historieleusden.nl Op dit moment is er al enige informatie op deze website te vinden en die zal in de toekomst alleen nog maar toenemen. Daarnaast wordt de website voorzien van de mogelijkheid om te "linken" naar andere interessante websites die historische informatie bieden. Zoals die van historische verenigingen in de omgeving, van archieven, genealogische sites en dergelijke. Kortom, de website zal uitgroeien tot een belangrijke infor matiebron voor de leden en voor andere belangstellenden. De HKL-website is een zogenaamde portal, die de bezoeker de mogelijkheid biedt snel kennis te nemen van allerlei aspecten en informatie van de Historische Kring. De structuur is J.Verduin e.a. Juli 2000. - Inundatie Asschat 1939 -0 1940. Een fotoboek gebeseerd op de film van Thijmen Schreuder door Bob Andriessen. April 2001. - Alles Vreemd. Door Toos Hansen. Een dagboek van een Arnhemse evacuée op een Hooglandse boerderij. Themanummer van "De Bewaarsman", 6e jrg. no. 2 van April 2000. - Een zeer oud en voornaam college. Geschiedenis van de (ge)malen op het Hoogland buiten Amersfoort door dr C.Dekker. Amerfortia reeks, deel 12, april 2000. - Genealogie Hartman. Deel 3. Samengesteld door J.J.Hartman, waar schijnlijk in 2001 zodanig dat gemakkelijk informatie kan worden ingevoerd en ook weer kan worden verwijderd. Uiteraard zal er op de website in de eerste plaats allerlei praktisch nieuws worden gegeven: over de doelstellingen, de activiteiten, het bestuur, een inhoudsopgave van "Leusden Toen", de verkrijgbare boeken, de inhoud van de eigen bibliotheek enzovoorts. Daarnaast is het de bedoeling ook meer specifieke informatie op te nemen, over histori sche Leusdense onderwerpen, foto's van vroegere situaties en oude voorwer pen enzovoorts. Een bezoek aan "www.historieleusden.nl" is nu al aan te raden, teneinde kennis te nemen van de vele mogelijkheden die deze biedt. En in de toekomst wordt een regelmatig bezoek steeds meer de moeite waard! HISTORISCHl Kif/. Voor de elfde keer vond de verkiezing van de Boerderij van het Jaar plaats. Dit maal kwam de titel terecht bij een Leusdense boerderij. Behalve agrari sche en aanverwante bedrijven, zoals kwekerijen en maneges, mochten ook boerderijen die aan de agrarische sec tor onttrokken zijn worden aangemeld. In het normale geval begint het proces, dat uiteindelijk tot de verkiezing van de "Boerderij van het Jaar" leidt, in een van de eerste maanden van het jaar met de publicatie van een persbericht. Daarin wordt niet alleen een oproep gedaan aan boerderijbewoners die voldoende trots zijn op hun bezit om het te nomineren voor de jaarlijkse toekenning van het predikaat "Boerderij van het Jaar", maar ook aan alle anderen die vinden dat een bepaalde boerderij daarvoor in aanmerking komt. In de loop van het voorjaar is het pleit dan meestal wel beslecht en kan de datum voor het evenement bepaald worden. Zo niet in 2001. Mond- en klauwzeer De mond- en klauwzeer perikelen deden zich ook in het Utrechtse gelden en dat betekende dat alles ontregeld werd. Het was niet meer mogelijk om "de boer op te gaan" om mogelijke kandidaten te beoor delen. De hele aktie werd daarom in de ijskast gezet. Iedereen die iets had gemeld bij de Boerderijen Stichting Utrecht (BSU) kreeg daarover bericht. Gelukkig kon in augustus de draad weer opgepakt worden. De keuze viel op de boerderij Ooievaarshorst in Leusden, deel uitma kend van het landgoed Den Treek. De Ooievaarshorst was oorspronkelijk een zelfstandig landgoed, dat al in 1628 wordt 1936; Defam v.d. Lagemaat poseert voor hun stee aan de Ooievaarshorsterweg. (Foto; archief F. v. Loenen.)

Historische Kring Leusden | 2002 | | pagina 4