SOEREN Hamersveldseweg 6a e wie Iers 3833 GP Leusden Tel. 033 - 4950891 Voor onbezorgd toeren. Eerst naar van Soeren. Dealer van: Fietsen Union en Rivel Bromfietsen Honda, Yamaha, Peugeot, Kymco, Tomos, Vespa, Puch, Malaguti. Alle merken leverbaar. Professionele werkplaats. Tevens de electrofiets van Yamaha en Union. Kom vrijblijvend langs voor een proefrit. Op 20 november werd aan de I eusbroekerweg het "Schutpad" in gebruik gesteld. Dit herstel is gere aliseerd door Landschapsbeheer Utrecht in het kader van het projekt; "Historische voetpaden". Het pad dankt haar naam aan 't Schut" in de Heiligenbergerbeek ter hoogte van "De Boom". Op bijgaande foto's worden glorie en verval weergege ven. maar kan het verval worden gestopt? Op de foto van nu zien we enkele afbrokkelende muren die nog resten. Via het smalle bruggetje de beek oversteken naar de Geeresteinselaan behoort al lang tot het verleden. Middenjaren '50 viel het doek. Nu het "Schutpad" (afb.3) feestelijk in ere is hersteld zou de restauratie van 't Schut een mooie volgende stap zijn. Wie neemt de handschoen op? Het Geeresteinsche schut in volle glorie anno 1931. Op het talud v.l.n.r. Piet den Daas, Jacobus v.d. Lagemaat, Gart Malkenhorst en Gerrit-Jan den Daas op hun "hangplek" van toen. Links zijn de gleuven zichtbaar waarin in het voorjaar de balken werden geschoven zodat het peil in de achterliggende sloten voldoende steeg om het vee te weteren. Jachtopziener de Wit van landgoed Geerestein zorgde voor plaatsing en (in de winter) voor verwijdering van de balken, in de witte platen was een inscriptie aange bracht die herinnerde aan de bouw en de onthulling van '"t Schut." Deze zijn helaas nu niet meer leesbaar. Foto 's: Frans v. Loenen De weilanden rond de Tabaksteeg ademen op bovenstaande Joto nog een landelijke pracht Toch wordt zo'n plaatje binnenkort "Leusden Toen" als de nieuwbouw hier van start gaat. Onze tip; Ga er deze winter nog van genieten nu het nog kanFoto: Frans v. Loenen

Historische Kring Leusden | 2002 | | pagina 11