Verenigingsnieuws lijke oplossingen besproken. Er zal op korte termijn worden gestart met het inventarise ren van ons archief dat bij het Gemeentehuis ligt. Vanuit de redactie komt een verzoek aan het bestuur om ook mee te helpen om schrijvers te vinden voor Leusden Toen. De organisatie van de monumentendag in 2003 zal binnen de Gemeente Leusden middels een commissie wat breder worden opgezet. De Historische Kring zal hierin ook partici peren. De gang van zaken met betrekking tot de presentatie van het boek "De Katholieke kerk van Leusden" worden door genomen. Oproep; Wie komt ons versterken? Binnen het bestuur ontstaat met ingang van de eerstvolgende jaarvergadering in maart a.s. een vacature. Heeft u interesse en zin om in een gezellig team uw steentje bij te dragen aan het reilen en zeilen van de Historische Kring, meldt u dit dan even bij de secretaris. Op 14 november vond in "De Kom" de najaarslezing plaats van onze "Historische kring." (zie foto rechtsonder) Er was een dermate grote opkomst dat de zaal geheel vol liep om te luisteren naar Dhr. de Graaf uit Barneveld die op aanste kelijke wijze een dialezing presenteerde over boerderij "Groot Heil" in Putten. Gedurende 28 jaar volgde hij het boerenle ven en de onvermijdelijke overgang naar de moderne tijd. In soms adembenemende beelden legde hij ook de flora, fauna en de wisseling van de seizoenen vast Hij begeleidde de beelden met een enthou siaste, humoristische uitleg, maar ook de weemoed om wat verdween ontbrak niet. Een mooie avond! Een prettige bijkomstig heid was dat de secretaris weer enkele nieu we leden kon noteren. Graag maken we onze leden nog eens attent op onze website: De site krijgt, vooral dankzij bestuurslid/ webmaster Theo de Haas, de vorm die ons voor ogen staat met informatie over de ver eniging, activiteiten en foto's van historische gebouwen en dorpsgezichten. Voor vragen en/of opmerkingen over de ver eniging of ons blad staat het e-mailadres open. Natuurlijk kan dat ook nog steeds via de vertrouwde post! In de hal van het gemeentehuis kunt u onze regelmatig wisselende (kleine) tentoonstel ling bekijken over een jubilerend bedrijf of vereniging. Dit keer wordt de atletiekver eniging LEOS in het zonnetje gezet. Elders in dit blad is een verhaal over deze jubile rende vereniging te vinden. Afgelopen voorjaar is de "Monumenten commissie Leusden" geïnstalleerd. Dit orgaan adviseert het kollege van B en W over het monumentenbeleid. Ons erelid en oud-voorzitter Ronald Polak vertegenwoor digt de Historische Kring in deze kommis sie. Sinds kort heeft hij (voorlopig voor een jaar) de voorzittershamer overgenomen van wethouder de Kruijf die het monumentenbe leid in zijn portefeuille heeft. Het is goed dat we via Ronald in nauw kontakt staan met deze belangrijke kommissie als het gaat om het behoud en restauratie van gemeente lijke monumenten. De overige leden zijn archeologe Danielle Vader-Reinsma, tuinarchitecte, Lia van Burgsteden, restauratiearchitect. Jan den Hartog, en Jos Stóver, werkzaam bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Wethouder de Kruijf blijft als lid ook deel uitmaken van de kommissie. Op 20 november jl. werd het eerste exem plaar van "De Katholieke kerk van Leusden. ca 1900-cal980" feestelijk overhandigd aan de schrijfster van het boek, drs. Leonie van Beckum. Met deze kloeke studie, voorzien van vele illustraties, heeft de Historische Kring weer een fraai deel afgeleverd in haar publicatie reeks. Elders in dit blad vindt u een saillant hoofd stuk uit dit boek. In het volgende nummer volgt een bespreking. Het is te koop bij de secretaris van onze ver eniging en de bekende boekhandels in Leusden en Achterveld. Een uitgelezen kerstcadeau voor 15 euro! lusioriclcii.ulcn nl FotoF. v. Loenen

Historische Kring Leusden | 2002 | | pagina 3