573 574 2003; HET JAAR VAN DE BOERDERIJ. Oplettende lezers zal het niet zijn ontgaan dat 2003 is uitgeroepen tot het "Jaar van de boerderij." Niet ten onrechte, want de boerderij als baken in het Hollandse landschap staat nogal onder druk. Met de teloorgang van de kleinschalige landbouw en de ontw ikkeling van nieuwe wijken is ook het lot van vele markante boerderijen bezegeld. Uiteraard draagt ook de redaktie van "Leusden-Toen" het behoud van het huidige boerderijenbestand een warm hart toe. In het najaar nemen wij ons voor een heel nummer aan dit onderwerp te wijden. Nu alvast een klein voorproefje via 2 foto's van boerderij "De Hakhorst" Positiefis dat het gebouw nog bestaat dank zij het projekt uit de jaren "70 waardoor ook "Claeverenblad" en "Groot-Krakhorst"( zie ook elders in dit blad) behouden bleven binnen de nieuwbouw die rondom ontstond. Jammer blijft dat de nieuwe bestemming nogal wat geweld heeft aangedaan aan de oorspronkelijke aanblik. "De Hakhorst" daterend van ongeveer 1680 en tot 1971 in gebruik als boerderij is nu in gebruik als restaurant in de wijk Alandsbeek. Het zal de lezer enige moeite kosten om bijgaande foto's uit een winters 1955 te verbinden met de huidige situatie. Een paar keer er omheen lopen lijkt ons wel nodig om het "plaatje" rond te krijgen! De laatste landbouwer van de "Hakhorst" dhr. Voskuilen leverde ons de prachtige beelden van weleer. In ons vol gende blad opnieuw aandacht voor dit thema en ongetwijfeld een aansporing om te behouden wat ons in Leusden nog rest. Wie de schoen past

Historische Kring Leusden | 2003 | | pagina 4