Achterveld Toen en Nu. 654 655 terkoninkjes etc. bevolken Rozendaal in deze periode van het jaar en doen dat nog steeds. Ja zelfs de koperwiek en de krams vogel is er gesignaleerd. Een ware sensatie veroorzaakte de aanwezigheid van een ijs- vogeltje. 25 JARIG JUBILEUM 1 juli 1995 is het 25 jarig jubileum van het bestaan van de wijk met alle bewoners gevierd met allerlei festiviteiten. Er was zelfs een jubileumkrant gemaakt om de bewoners op de hoogte te brengen van alle activiteiten die er ter ere van dit heuglijke feit georganiseerd waren. Van de "Steen en been show" van Jack Spijkerman tot het oplaten van ballon en vooral de plaatselijke muziekvereniging "Lusiduna" maakte een historische tocht door paadjes, waarvan diverse bewoners het bestaan niet kenden. TEN SLOTTE In het voorjaar van 1981 is een enquête gedaan onder de bewoners van de eurowo ningen. Daar zijn de uitkomsten van gepu bliceerd en aan de bewoners verstrekt. Ja natuurlijk zijn er punten die voor verbete ring vatbaar zijn en die een ieder graag anders zou willen. De algemene tendens was in 1981 dat men met heel veel plezier in de wijk woonde. Maar ook heden ten dage zijn er signalen dat de bewoner nog steeds met veel plezier in Rozendaal woont. Nog steeds staan de woningen bij een (gedwongen) vertrek korte tijd leeg. Hetgeen een goed teken is voor de omge ving en het woongenot. Wij hopen dat deze tevredenheid nog heel veel plezier blijft geven aan allen die van deze wijk gebruik maken. Dat dit laatste op termijn voor een histori sche kring van belang kan zijn, schuiven wij nog graag enige tijd voor ons uit. LEUSDEN. Frans van Loenen De hoogste tijd om onze camera eens te richten op een veranderend Achtervelds dorpsgezicht. De veranderingen zijn hier nooit zo radicaal, zodat de indruk bestaat dat alles bij het oude blijft. Dat de sfeer nog steeds "dorps" is staat buiten kijf. Toch tonen bijgaande foto's van het kruispunt Hessenweg/Jan van Arkelweg duidelijk aan dat ook hier het dorpsbeeld is gewijzigd. Links zien we de voorgevel van "De Roskam". Als dorpscafé daterend van 1859. Inmiddels een goed florerend hotel/restaurant sinds jaar en dag bestierd door de fam. van Uhm. De uitrit van de St. Josephkerk viel ten prooi aan parkeerplaatsen en de eiektrieiteitsmasten zijn wegens overbodigheid verdwenen. Het straatmeubilair is er duidelijk niet mooier op geworden. Op de plek waar op de oude ansicht een sierlijke grens paal staat is nu een glasbak verschenen (zie foto volgende pagina) Foto: F. v. Loenen

Historische Kring Leusden | 2004 | | pagina 11