Een greep uit de nieuwe aanwinsten Weerbarstig vooruitstrevend 640 Achterveld. Stoutenburg en Leusbroek. De fototentoonstelling heeft daarna nog enige weken in de hal van het Gemeentehuis gestaan. In samenwerking met het Landschaps beheer Utrecht werden teksten aangele verd waardoor een begin is gemaakt met de beschrijving van een tweede histo risch voetpad. Dit pad loopt door de buurtschap Snorrenhoef in Achterveld. De Statuten en het geactualiseerde Huishoudelijk Reglement zijn in een nieuwe lay-out onder de leden verspreid. Voor het behoud van enkele monumenten in Leusden en Achterveld is. in overleg en in nauw contact met onze vertegen woordiger bij de gemeentelijke monu menten commissie, dhr. Polak, bij de gemeente Leusden aandacht gevraagd. I let bestuur blijft alert op het ontbreken van een goede brandvrije ruimte voor de opslag van onze archieven. Onze kring heeft in het verslagjaar een "Meerjaren-beleidsplan" opgesteld. Leden van onze vereniging werkten mee aan de totstandkoming van de nota Cultuur Historisch Beleid in Leusden en aan het vaststellen van het Beeldkwali- teitsplan van de Hessenweg. Het bestuur bestond dit verslagjaar uit voorzitter: J. van Burgsteden; secretaris 11. Slotboom; penningmeester. J. van Laar; leden. W. Bos, J. Blom. J. Rog- genkamp, Th. de Haas, W. van Kooij en E. van Schalkwijk. De commissie leden zijn: K.G. Vlaanderen, P.C. Noorland en B. Goosman. Zij hebben de promotie verzorgd rond de uitgave van het derde boek in de HK.L- serie over Middeleeuws Leusden. m De website kende een fors aantal bezoe kers. Deze zijn erg te spreken over de eenvoudige en duidelijke opzet. De actu aliteit is zeer nauwgezet bijgehouden. Dit jaar zijn op de website de inhoudsopga ven van ons verenigingsblad Leusden Toen te zien.. m De bibliotheek was ook dit jaar weer elke maand een avond opengesteld voor de inzage en uitleen van boeken. De heer Van de Weerdhof beheert onze biblio theek als vanouds met veel zorg. Hij heeft te kennen gegeven dat 2003 zijn laatste jaar zal zijn als beheerder; dhr. k. van ütterlo zal zijn taak overnemen. De bibliotheek heeft dit jaar een vrij grote uitbreiding ondergaan door de aan koop van de Historische reeks Achterveld en natuurlijk door het in eigen beheer uitgegeven boek over Middeleeuws Leusden. De uitleen van de boeken is stabiel gebleven. Van dhr. Jehee ontvingen we het Nederzettingsonderzoek 1 lamersveld 1979-1981 deel I t/m 4 geschreven door J.J. Jehee. inclusief bijbehorende kaar ten. Het geeft een inzicht in de panden en de plaats hiervan in het I lamersveld van toen. De panden zijn beschreven en voorzien van een foto en/of tekening. Op een plattegrond van 1926 zijn de toen malig nieuwe wijken ingetekend. Ook kregen we de verkoop brochure uit 1970 van de Eurowoningen uitgegeven door Euro Parkstad Leusden. Van wijlen de heer Mandenmaker kregen we een hele stapel foto's van de gemeen teraad van Leusden en van de individu ele leden in de zeventiger en tachtiger jaren. Dhr. Bos schonk ons voor de bibliotheek het Genealogisch Repertorium van dr. Beresteijn, deel I, Den Haag 1948 en deel II. Den Haag 1962, Het orgel van de St. Jozefkerk in Leusden C. door A.J. van Kooij. (1985) en de Kaartenmakers van het Sticht. Prov. Utrecht 1974. Ook ontvingen we een map met diverse genealogische en historische gegevens over Leusden. Eveneens ontvingen we los fotomateri aal en krantenknipsels die betrekking hebben op de onthulling door de toen malige minister van VROM, Ir. W. F. Schut van het voor die tijd zeer ambiti euze plan voor de bouw van de Euro- woningen op 4 juni 1969. HAMERSVELI) 1900-1950. Eerste aflevering: van landbouw naar veehouderij. henee activiteiten: Ledenmutaties m I let ledenbestand bedroeg aan het begin van het verenigingsjaar 261 leden en aan het einde 303 leden. Public Relations: Website Bibliotheek Slotboom Al lezend in de heerlijke aflevering septem ber 2003 van 'Leusden Toen stuitte ik op biz. 59S op de noot van de redactie over de nood aan kopij. Meteen kon ik de drang een ego-document te maken niet bedwingen. Het hoofd zit barstensvol herinneringen aan /lamersveld toen. 1900-1950. Persoonlijke omstandigheden brengen me ertoe wat haast te maken die periode nog eens te beschrijven, al zullen vele kenners van "Op weg naar 100 jaar Rabobank vee! bekends tegenkomen, het zij zo. Dat llamersveld van toen was niet bijzonder, uit contacten met omliggende dorpen en met name uil "De Bewaarsman weet ik dat er veel overeenkomsten zijn tussen de dorpen rond A mersfoort. Maar de generatie die het oude dorps-leven lot de moderne lijd nog heeft meegemaakt is aan het uitsterven. Zo verloor ik dit jaar mijn broer Bertus en mijn zus Agues. Elke week telefoneerde ik met hen; daarbij mocht ik uitvoerig bij hen de kennis van het dorps leven en boerenleven van toen uitdiepen, duist zij tweeën, met hart en ziel boer. heb ben ook de liefde van mijn ouders voor het verleden met hen gedeeld en aldus een schat aan mondelinge overlevering, zeg orale historie opgedaan. En mijn twee andere broers.' dan had van op 'Nieuw-Langebeek bij Teus van Eijden van 'Langebeek en Lam van Eijden-van den Heuvel uit De Hoef van Hoogland en Gerard bij de wed. Van Zandbrink-Klein- veld op 'De Oude Rijst in Stoutenburg enorm veel opgedaan, maar zij zijn mij in res/). 1991) en 2000 ontvallen. Ik nam hun prachtige verhalen niet altijd au sérieux. totdat ik vanaf 1962 uit de documenten

Historische Kring Leusden | 2004 | | pagina 4