728 729 geschiedenis van het dorp Achterveld. Mevr. van Beckum heeft een lezing over de St. Jozefparochie verzorgd voor een dertigtal emeriti met hun partners. De HKL heeft in 2004 een aantal verenigingen in Leusden aangeschreven om vooral verantwoord om te gaan met hun archieven. Van de aangeboden mogelijkheid om archieven te schonen werd door deze verenigingen geen gebruik gemaakt. Er is een begin gemaakt met het opzetten van een database over belangrijke gebeurtenissen en ontwikkelingen in de gemeente Lcusdcn in het verleden en heden. Eind 2004 is besloten een werkgroep "Boerderijen" in te stellen met als taak het verzamelen van alle beschikbare informatie per boerderij. De verzamelde informatie zal in een geautomatiseerd systeem worden vastgelegd. De HKL legde contact met de Culturele Raad ten einde, waar mogelijk, samen te werken. De HKL volgt met belangstelling de ontwikkelingen van een Regionaal Historisch Centrum in Amersfoort. De gemeentelijke archieven zullen daar worden ondergebracht. Er is reeds gestart met de voorbereidingen voor de Monumentendag in sept. 2005. Ledenmutaties: Het ledenbestand bedroeg aan het begin van het verenigingsjaar 303 leden en aan het eind van het verenigingsjaar 340 leden. Het bestuur bestond dit verslagjaar uit: voorzitter: J. van Burgsteden; secretaris H. Slotboom; penningmeester: J. van Laar; leden. W. Bos, J. Blom, J. Roggenkamp, Th. de Haas, W. van Kooij en E. van Schalkwijk. De commissie leden zijn K.G. Vlaanderen en P.C. Noorland. Zij hebben een deel van de promotie verzorgd rond de uitgave van het vierde boek in de HKL-serie Wandelen door de geschiedenis van Leusden Aan het eind van het jaar werd vastgesteld dat al 2489 personen onze website hebben bezocht. Hieronder zitten ook veel mensen vanuit het buitenland. De in de website opgenomen catalogus van onze bibliotheek is, via een filtersysteem, op onderwerp heel makkelijk toegankelijk. Ook zijn de onderwerpen en alle artikelen die in Leusden Toen zijn gepubliceerd op de website te raadplegen. Via het gastenboek wordt regelmatig om historische informatie gevraagd. Ook de op de website gepubliceerde foto's zijn weer uitgebreid. De actualiteit wordt zeer nauwgezet bijgehouden. Er is een geheel nieuw registratiesysteem opgezet van onze bibliotheek. Een groot deel van de informatie per boek is nu direct en volledig per onderwerp toegankelijk. De bibliotheek was dit jaar weer, buiten de zomervakantie om, elke maand 's avonds voorafgaand aan de bestuursvergadering, een uur opengesteld voor de inzage en uitleen van boeken. Er zal door het bestuur worden nagegaan hoe de openingstijd maximaal kan worden benut De heer van Otterloo beheert onze bibliotheek met veel zorg. Gelijktijdig met het opzetten van het nieuwe registratiesysteem is van elk boek behalve de titel nu ook een korte inhoud voorhanden.Er zijn ook dit jaar weer diverse nieuwe boeken aan de collectie toegevoegd. Van de geboden mogelijkheid aan de leden van de HKL om oude periodieken van onze zuster verenigingen te verkrijgen is goed gebruik gemaakt Steeds meer leden vinden via de op de website gepubliceerde catalogus hun weg naar de Bibliotheek. NIEUWS VAN DE BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten van het boekenbestand vanaf augustus 2004 Titel: Eemlandse Klappers Auteur samensteller: Bewerkt door J.H.M. Putman en H.A. Burgman - Feenstra Inhoud: 27 delen met genealogische gegevens die zijn ontleend aan archieven van kerken en gemeenten in onze regio. Zie voor verdere informatie de catalogus op internet. Veldprediker in mobilisatietijd dagboek van dominee J.G. Knottnerus - Grebbelinie 1939 - 1940 Uitgave van de Historische Vereniging Oud Renswoude. Met bijdragen van Martin Brink, Jan de Vries en Egbert Wolleswinkel. Voorwoord door Bart Knotterus. Zie de tekst op bladzijde 706 in ons periodiek 'Leusden Toen' (november 2004). Titel: Auteur samensteller: Inhoud: Titel: Auteur samensteller: Inhoud: Wandelen door de geschiedenis van Leusden Goos van Leeuwen - Historische Kring Leusden Zie de tekst op bladzijde 703 in ons periodiek 'Leusden Toen' (november 2004). Titel: Journaal van de familie Kerkhof (1881 - 1981 Auteur samensteller: Jan Kerkhof jr. Inhoud: 100 jaar familie Kerkhof in woord en beeld Titel: Trots op ons Eemlandschap! Auteur samensteller: Uitgegeven door Ark Eemlanschap Inhoud: Jubileumbundel van Ark Eemlanschap 1999-2004), waarin de geschiedenis van het Eemland uit de doeken wordt gedaan (bijvoorbeeld de schenking van de villa Lisiduna, Bisschop Ansfried, ministerialen en ontginningen, gerechtsheerlijkheden enzovoorts). Geïllustreerd met kaarten en foto's. Overige mededelingen De openingstijden van de bibliotheek zijn iets gewijzigd. Vanaf januari 2005 kunnen belangstellende leden iedere tweede dinsdag van de maand (uitgezonderd de maanden juli en augustus) in de Schaapskooi terecht van 18.30 uur tot 19.30 uur. Hebt u wellicht nog boeken in uw bezit met betrekking tot de geschiedenis van Leusden en wilt u daar graag van af dan kunt u contact op nemen met de beheerder van het boekenbestand: Krijn van Otterloo, telefoon 033-4947242. Public Relations; H ebsite Bibliotheek

Historische Kring Leusden | 2005 | | pagina 4