COLOFON Van de Bestuurstafel Ledenbestand per 4 oktober. Redactie:. F. van Loenen - J. Mispelblom Beyer - H. J. Verburg - K. G. Vlaanderen - R. ter Wal Redactieadres: J. Mispelblom Beyer - Reggewijk 14 - 3831 MJ - Leusden, e-mail: redactic@historieleusden.nl Foto omslag: Dc tuinbaas van Landgoed de Heiligenberg geeft op de Momumentendag 2005 uitleg over zijn gevarieerde werkzaamheden. Drukkerij Gramme - Amersfoort ISSN nummer 1567-6722 BESTUUR: Voorzitter: J. J. Burgsteden - Martinalaan 5 - 3791 WD - Achterveld, tel. 0342 - 45 1530 - E-mailadres:voorzitter@historieleusden.nl Secretaris: H. Slotboom - Prinses Irenelaan 52 - 3832 CD - Leusden te 1.033 - 4947330 - E-mailadres:secretaris@historieleusden.nl Penningmeester: J. A. van Laar - Lambalgerkom 22 - 3831 RP - Leusden tel. 033 - 432 37 77 - E-mailadres:penningmeester@historieleusden.nl Rabobank rekening 3359.92.439 - Postbank rekening 72683 Contributie F 16,— per jaar. Bestuursleden: J.M. Blom W Bos J.H. Roggenkamp Th. M. de Haas W. W. van Kooij Mevr.G.E.P.A van Schalkwijk Ereleden: R. Polak - J. Verduin OVERIGE INFORMATIE Webmaster Th. M. de.Haas. e-mailadres:webmaster@historieleusden.nl Website: Internet: www.historieleusden.nl Bibliotheek openingstijd: elke 2e dinsdag van de maand, tussen 18.30 en 19.30 uur in de Schaapskooi Bolderikhof 18 - Leusden - tel. 033 - 49441 72. In de maanden juli en augustus is de bibliotheek gesloten De catalogus van het boekenbestand is te raadplegen op onze website: www.historieleusden.nl Beheerder: K van Otterloo - Claverenbladstraat 6 - 3833 JE - Leusden - tel. 033 - 49472 42 Ledenadministratie R. ter Wal - Eikenlaan 8 - 3831 XG - Leusden E-mailadres; ledenadministratiefahistorieleusden.nl Ingeschreven K.v.K Amersfoort onder nr. V.507176. LEUSDEN TOEN IS EEN UITGAVE VAN DE HISTORISCHE KRING Bestuursveraaderiim van 12 april 2005 Met betrekking tot de Monumentendag zal de Kring voor een aantal vrijwilligers zorgen. De toegang tot de informatie op de website over de Leusdense wijken zal via een hyper link op een plattegrond van Leusden worden gerealiseerd. Tijdens de voorjaarslezing over de sociale geschiedenis in de regio van 1850 tot 1900 waren 45 personen aanwezig. De ex cursie naar de Armen de Poth in Amersfoort gaat door. Voor de najaarslezing zal dhr. La- gerweij worden benaderd voor een lezing over de Grebbelinie. Voor het digitaliseren van di a's is een diascanner aangeschaft. De vitrines in het gemeentehuis zijn ingericht met oor logsmateriaal in het kader van herdenking van 65 jaar oorlog en 60 jaar bevrijding. Bestuursventaderinu van 10 mei 2005 Voor deze vergadering is de Redactie van Leusden Toen uitgenodigd om samen met het bestuur in gesprek te gaan over het wel en wee m.b.t. de uitgave van Leusden Toen. Het loopt op dit moment heel goed met Leusden Toen. Het aanbod van artikelen trekt ook wat aan. Maar er kunnen nooit genoeg artikelen zijn. Boerderij Honthorst in Stoutenburg is boerde rij van het jaar 2005 geworden. Het blijkt erg moeilijk om nieuwe leden voor de PR com missie te krijgen. Een aantal mensen zijn bezig om voor de website artikelen over H. Slotboom wijken in Leusden te schrijven. Er is een delegatie van HKL in het Koetshuis van de Heiligenberg wezen kijken. Het is een prima ruimte voor een expositie. De najaarslezing over de Grebbelinie gaat door. Na een discus sie n.a.v. een brief van de Stichting Sabine met het aanbod om oude jaargangen van Leusden Toen te digitaliseren en opname in haar data bank wordt besloten dit in eigen hand te hou den. De werkgroep Boerderijen is druk bezig om na te gaan hoe de informatie digitaal zal worden opgeslagen. Bestuursverttaderinu van 14 juni 2005 Er zijn via het Gilde Leusden en de Culturele Raad gesprekken gaande om op de Leusdense scholen iets van de geschiedenis van Leusden te gaan vertellen. Met de gemeente Leusden zal worden gesproken over de werkwijze bij de nieuwe subsidieverordening. De voorzitter heeft een lezing gegeven bij de Rotaryclub van Leusden waarbij zich weer enkele nieuwe le den hebben aangemeld. Er wordt een plan op gesteld om te proberen de PR commissie weer te bemensen. De excursie naar de Armen de Poth was een succes. Er waren 67 deelnemers. Het boekje over Achterveld begint goed vorm te krijgen. We zullen ons presenteren op de braderie tijdens de Tour de Junior in Achter veld. .Nieuwe leden uit Achteneld: Mevr. A. Kerkhof, T.G. van Kolfschoten G. Lockhorst, W. J. Vos, Mevr. M.v.d.Ven, J. Meinten, Dorpsraad Achterveld/Stoutenburg, W. L. M. van Ruitenbeek, A. Horst, Mevr. A. Vermeulen, P. Verkerk, W. van Bekkum, Mevr. A. Ikking. .Nieuwe Ie Jen uit Lensden: J. D. Meulenbelt, D. A. van den Wall Bake, G. T. de Vries, H.M. v.d. Jagt, E. J. Baljet, A.G.J. van der Belt, L. Koppelaar, G.J. Voskuilen, Mevr. F. van der Bijl, B. J. Wassink, G. Veels, R.H.W. Hanen, A. Woudstra, C. Mars, Fam. L. A. van Zandwijk, Mevr. M. Zijlstar, Fam W.J. van Ginkel, Fam., W.J. van Ginkel, Fam. A. J. Tolboom, S. Schreuder, Mevr. I. Bernard, M.van den Tweel, C. R. Ruijsch, B. van Leeuwen, Mevr. D. Lieben, Mevr. M. L van Reijen, G. Hurkens.. Uit Zwitserland: Mevr. I. Drenth,, Uit Amersfoort: W. Hofland, Uit Amsterdam:: H. van Haandel, Uit Canada:Dhr. Lemaire Bedankt wegens overlijden: J. W. Niekerk, H. H. van der Neut. Bedankt: J. A. Hesseling, M. Bijl, A. de Lange, D. van der Zee en J. A. Trippenzce

Historische Kring Leusden | 2005 | | pagina 2