m 842 Leusden Toen en Nu. De onderwerpkeuze voor deze aflevering be hoefde geen overweging; Nu de HKL sinds kort daadwerkelijk is gehuisvest in biblio theek Nieuw-Langenbeek is er alle reden de blik te richten op deze boerderij uit 1875 toen deze nog niet was omgeven, of zo u wilt; óp- geslokt, door De Hamershof. Rechtsboven is de boerderij in vol bedrijf te zien in de jaren '60, met een volle hooitas erachter en een flinke moestuin ervóór. De familie van Eyden heeft hier lang geboerd tot zij in 1974 hun have verkochten aan de gemeente om de ontwikkeling van De Ha mershof mogelijk te maken. Reinerus van Eyden woonde nog een jaar in de aanbouw rechts die dateert uit 1927 en werd gesloopt voordat de bibliotheek er haar intrek nam en het huidige winkelcentrum rondom verrees. (Zie ook de omslagfoto van dit nummer.)Op de foto rechtsonder uit 1976 wacht de ontta kelde boerderij op de bouwwerkzaamheden. Het boompje rechtsvoor is in 30 jaar dermate in omvang toegenomen dat zij (zie foto van nu.) van een beschermend rood hekje is voor zien. De andere boompjes hebben om de een of andere reden het nieuwe millennium niet ge haald. De aanplant en de tabakschuur links duidelijk wél! Een gebouw met zo'n rijke historie is een waardig onderkomen voor de Historische Kring. We hopen vele leden en andere be langstellenden daar te verwelkomen! Als u de volgende pagina omslaat volgt er nog een toegift! Aan de overzijde van de bi bliotheek is de situatie ook flink gewijzigd. Op de bovenste foto uit beginjaren '70 is wijk Groenhouten in ontwikkeling. Rechts is het pand van schoenhersteller Joh. Keyzer te zien. Toen nog woonhuis, nu is de winkel erin gevestigd. Ernaast verrees de Rabobank. In ons blad van december 2001 is overigens Frans van Loe- Foto van nu. Foto Frans van Loenen. Foto J. C. M. Lieshout

Historische Kring Leusden | 2006 | | pagina 14