820 COLOFON Hoera!! We zijn verhuisd Zijn er wel redenen om hoera te roepen Die zijn er zeker, maar laat ik eerst vertellen hoe het zo gekomen is'. In de loop van 2005 kwam Ronald Polak bij de voorbereiding van Monumentedag in con tact met mevrouw Hoogstad van de biblio theek; dat leidde tot de gerichte vraag of er op meerdere terreinen een samenwerking zou kunnen ontstaan tussen de bibliotheek en de HKL. Parallel met deze contacten voerde uw bestuur overleg met de gemeente over de sub sidieverstrekking; ook van die kant werden we op het spoor naar de bieb gezet. Al bij de start van het eerste overleg waren beide partijen het erover eens dat het van bij zonder belang zou zijn als we zouden samen werken. Er werd meteen al gesproken over de verhuizing van onze bieb en over de mogelijk heid om ook onze bestuursvergaderingen in de bibliotheek te houden. Het verdere overleg hierover en over de voorwaarden waarop dat zou kunnen gebeuren, verliep bijzonder soe pel. Na de ondertekening van een huurover eenkomst begon de echte voorbereiding van de verhuizing, die eind december plaats vond. De bieb heeft nu een unieke plaats in de Leus- dense gemeenschap, goed bereikbaar en cen traal gelegen. In de bieb komt heel veel pu bliek, dat nu ook met onze organisatie en haar informatiebronnen kennis kan maken. Onze bekendheid zal er zeker groter door worden. Onze leden kunnen nu onze bibliotheek - en ook de Leusdense bibliotheek gemakkelijker en vaker bezoeken. Dat hoeft niet altijd direct te maken te hebben met een concreet verzoek om een boek; het uitwisselen van informatie over en met elkaar is vaak van nut voor onze overige activiteiten, want we zoeken nog steeds mensen die iets voor onze club willen en kunnen doen. De HKL wil ook iets doen voor de lezers van de bieb; afgesproken is dat we een paar vitri nes in zullen richten en dat we het bibliotheek gedeelte, waar informatie over Leusden is te vinden, bij de tijd zullen houden. Waar mogelijk willen we elkaar van nut zijn en ondersteunen. Dat nut bleek al duidelijk bij de lezing van Van Kan over genealogiebron nen op 7 januari; 65 toehoorders en nog eens 20 mensen die we op een wachtlijst moesten plaatsen. En we konden al meteen gebruik ma ken van de computers van de bieb. Genoeg redenen dus om 'hoera' te roepen. We zijn blij, heel erg blij met onze nieuwe plek. Namens het bestuur; Joep van Burgsteden, voorzitter. Redactie:. F. van Loencn - J. Mispelblom Beyer - H. J. Verburg K. G. Vlaanderen - R. ter Wal Redactieadres: J. Mispelblom Beyer - Reggewijk 14 - 3831 MJ - Leusden, c-mail: redactie^ historieleusden.nl Foto omslag: De HKL heeft het afgelopen jaar veel energie gestoken in het digitaliseren van het fotobestand. Bijgaand straatbeeld is binnenkort voltooid verleden tijd. Het St. Ansfridusklooster viel in de jaren '80 al ten prooi aan de slopershamer. Het naastgelegen Ros Beyaart treft binnen enkele weken (helaas) hetzelfde lot. Alle reden dus het beeldmateriaal voor volgende generaties veilig te stellen. Foto; T. Brouwer. Drukkerij Gramme - Amersfoort ISSN nummer 1567-6722 BFSTUUR: Voorzitter: J. J. Burgsteden - Martinalaan 5 - 3791 WD - Achterveld, tel. 0342 - 45 1530 - E-mailadres:voorzitter@historieleusden.nI Secretaris: tl. Slotboom - Prinses Irenelaan 52 - 3832 CD - Leusden te 1.033 - 4947330 - E-mailadres:secretaris@historieleusden.nl Penningmeester: J. A. van Laar - Lambalgerkom 22 - 3831 RP - Leusden tel. 033 - 432 37 77 - E-mailadres:penningmeester@historieleusden.nl Rabobank rekening 3359.92.439 - Postbank rekening 72683 Contributie F 16,-- per jaar. Bestuursleden: J.M. Blom W Bos J.H. Roggenkamp Th. M. de Haas W. W. van Kooij Mevr.G.E.P.A van Schalkwijk Ereleden: R Polak - J. Verduin OVERIGE INFORMATIE Webmaster Th. M. de.Haas. e-mailadres:webmaster@historieleusden.nl Website: Internet: www.historieleusden.nl Bibliotheek openingstijd: elke 2e dinsdag van de maand, tussen 18.30 en 19.30 uur in de Schaapskooi Bolderikhof 18 - Leusden - tel. 033 - 49441 72. In de maanden juli en augustus is de bibliotheek gesloten De catalogus van het boekenbestand is te raadplegen op onze website: www.historieleusden.nl Beheerder: K van Otterloo - Claverenbladstraat 6 - 3833 JE - Leusden - tel. 033 - 49472 42 Ledenadministratie R. ter Wal - Eikenlaan 8 - 3831 XG - Leusden E-mailadres; ledenadministratie^ historieleusden.nl Ingeschreven K v K Amersfoort onder nr. V.507176. LEUSDEN TOEN IS EEN UITGAVE VAN DE HISTORISCHE KRING Inrichten van Je nieuwe bibliotheek Foto Jan van Laar Inpakken van Je boeken vereist veel zorg. Foto Jan van Laar

Historische Kring Leusden | 2006 | | pagina 2