825 826 NIEUWE AANWINSTEN -Van mevr. Enthoven ontvingen we en kele boekjes over de geschiedenis van Leusden. Van dhr.J. Verhoeff ontvingen we een prachtige luchtfoto van de Sint Jozef kerk in Achterveld -Van dhr.G.J. Bothof ontvingen we 2 foto s van de biertap met trapaandrij- ving gefotografeerd op de Hamershof. Zoals u weet beschikt de Historische Kring Leusden al enkele jaren over een website. Dit jaar zijn er belangrijke uitbreidingen bij gekomen: A. Een prachtige fotoserie over de restauratie van de duiventoren tegenover Huize Heili genberg, aangevuld met een verhaal geschre ven door ons oud bestuurslid Annelies Lake- man. B. Info per wijk: er zijn nu drie wijken en een dorp beschikbaar, de wijken Rozendaal en Claverenblad-Wildenburg stonden al enige tijd op de site, Leusden Zuid is er een paar maanden geleden bijgekomen en sinds kort het dorp Achterveld met zijn interessante his torie. Op deze pagina zijn prachtige oude foto's geplaatst. Er is een agenda, nieuws uit de pers, een boekwinkel, weblinks en een complete catalo gus van onze bibliotheek! Regelmatig worden de pagina's geactuali seerd. Heeft u suggesties ?Stuur die naar webmaster@historieleusden.nl Theo M. de Haas Van de redaktie. In de vorige 2 nummers van Leusden Toen zijn enige storende fouten geslopen, die de redaktie hierbij graag rechtzet. Door een misverstand is in het voorgaande num mer niet de juiste versie afgedrukt van het artikel over het ontstaan van het Valleikanaal van me vrouw van Schalkwijk. In dit nummer treft u een aanvullend artikel aan van de heer van Kan. In het artikel; "Het kasteel, de boerderij en de deur". Is onderaan pagina 812 helaas een stukje tekst weggevallen en op pagina 813 bovenaan is de zegsman Jan Verhoef en niet Jan Verduin. Tenslotte zij hier vermeldt dat Lia van Burgste den de auteur is van de biografieën over de histo rische figuren die op de Monumen tendag in september zo'n prominente rol speel den. Mea culpa, en de redaktie heeft passende maatre gelen genomen om e.e.a. in de toekomst tot een minimum te beperken. NIEl'WS VAN 1)K BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten van het boekenbestand vanaf juni 2005 Titel: Tastbare tijd - Cultuurhistorische atlas van de provincie Utrecht Auteur samensteller: Roland Blijdenstein Inhoud: De atlas is een publicatie van tientallen kaarten waarop de belangrijkste cul tuurhistorische kenmerken van de provincie Utrecht staan. De begeleidende tekst beschrijft de 'tastbare tijd' ofwel de fysieke neerslag van menselijk den ken en handelen in de ruimte en door de tijd heen. Het grondgebied van Leus den wordt op de kaarten en in de tekst regelmatig belicht in een bredere con text. Specifiek natuurlijk daar waar het de Grebbelinie, de Gelderse Vallei en het Eemland betreft. Titel: Geschiedenis van enkele boerderijen in Snorrenhoef Auteur samensteller: W. Bos Inhoud: Wim Bos, bestuurslid van de Historische Kring Leusden, publiceert regelma tig over de Leusdense kerkgeschiedenis, het onderwijs, en begraafplaatsen. Maar bovenal de Leusdense boerderijen hebben zijn warme belangstelling. In het bovengenoemde boekwerk beschrijft hij de geschiedenis van de buurt schap Snorrenhoef, gelegen aan de oostgrens van de gemeente Leusden. In het bijzonder wordt de geschiedenis van een aantal boerderijen gelegen aan de Postweg (Droffelaar, Hardeveld en 't Hoendersnest) belicht. Ook het be grip Vicarie wordt uit de doeken gedaan. Namen - dus ook genealogen zullen zijn boek waarderen - jaartallen en gebeurtenissen zijn door Wim Bos na lang en intensief speurwerk aan de verschillende archieven ontworsteld. Het boek je is geïllustreerd met kaarten en foto's. U kunt het kopen bij Boekhandel Van der Vlist in Leusden of rechtstreeks bij Wim Bos. Overige mededelingen Van Groot-Krakhorst naar Nieuw Langebeek. In mailings en via de lokale kranten heeft u reeds kunnen vernemen dat de bibliotheek van de Historische Kring verhuist is van de ene boerderij naar de andere.En wc gingen er Hink op vooruit! Een betere bereikbaarheid, verruimde openstelling en een grotere herken baarheid van de Historische Kring richting haar leden en de inwoners van de gemeente Leusden. Vanaf januari 2006 kunnen we u ontvangen op - een gedeelte van - de eerste verdieping van de Openbare Bibliotheek aan de Hamersveldseweg 77 te Leusden Documentatie raadplegen, boeken lenen of zo maar voor een praatje. Dit zijn de voorlopig openingstijden: Elke lc en 3C vrijdag van de maand van 19.00uur tot 20.30uur. In de maanden juli en augustus is de bibliotheek gesloten. De spelregels voor het uitlenen nog even op een rijtje: Als u over een bepaald onderwerp iets wilt weten, kunt u veel voorwerk thuis verrichten door de catalogus van het boekenbestand op de website van de Historische Kring Leusden te raad plegen www .historieleusden.nl). Vooral het rubrieknummer en of de titel zijn van belang voor een snelle zoekslag. In principe wordt de documentatie alleen uitgeleend aan leden van de Historische Kring. De uitleenperiode is in principe niet langer dan 1 maand. Tenslotte nog een oproep Om de verruimde openstelling van de bibliotheek structureel te kunnen waar borgen, zijn we op zoek naar een enthousiaste en klantvriendelijke vrijwilliger die enigszins bekend is met de historie van Leusden. Hij zij draagt éénmaal per maand zorg in onderling overleg met de an dere vrijwilligers - voor het openstellen van de bibliotheek en het uitlenen van documentatie. U kunt hierover nadere informatie krijgen bij Krijn van Otterloo (033 - 4947242). Ledemutaties voor Leusden Toen nr.l - 2006: Opgezegd: Uit Leusden: Mevr.& Dhr.Lakeman - Dhr.R. Brouwer (overleden) - Mevr.H.Huizer-Putter - Dhr.l.Groen - Mevr.G.Tolboom-Tijmensen - Mevr.A.C.Ruiter Uit Nuenen: Dhr.P.Noorland Uit Ermelo: Dhr.T.Brouwer Nieuw leden: Uit Leusden: Mevr.F.van de Velde - L.P.Bartels - J.B.Boersen - Y.J.Krol Mevr.M.van Valkengoed-van Asch - H.J. Volkers Uit Hooglanderveen: Mevr.C.van de Hoef-Blom BEZOEK REGELMATIG ONZE WEBSITE www.historieleusden.nl

Historische Kring Leusden | 2006 | | pagina 6