DE ONBEKENDE GREBBELINIE In het museum van de Nederlandse Cavalerie wordt van het voorjaar tot de herfst een tentoonstelling georganiseerd over de mobilisatietijd en de meidagen van 1940 in het noordelijk deel van de Grebbelinie, met als titel: "De onbekende Grebbelinie". Het strijdgewoel in het gebied tussen Nijkerk en Seherpenzeel/Renswoude is, in tegenstelling tot het gebied rond de Grebbeberg en Rhenen, naar verhouding onbekend. De tentoonstelling geeft een indruk van de werkzaamheden in de mobilisatietijd aan de Grebbelinie, inkwartiering van militairen en de evaeuatie van de inwoners en het vee vanwege de innundatie. Met medewerking van historische verenigingen uit het noordelijk deel van de vallei werd de tentoonstelling ingericht. Het museum bevindt zich op het terrein van de Bemhardkazerne, Barehman Wuijtierslaan 198, in Amersfoort, vlakbij de spoorwegovergang nabij de dierentuin, en is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Wilt U de expositie bezoeken, dan moet U voor de toegang tot het kazerneterrein wel een geldig legitimatiebewijs kunnen tonen. Kopy voor l.cusden Toen. Het gaat goed met ons blad Leusden Toen. Voortdurend zijn wij bezig de kwaliteit van het blad te verbeteren. De kwaliteit bestaat uit verschillende onderdelen. Die begint bij de aangeleverde kopij, de inhoud en de presentatie ervan. U als lezer loopt wellicht met het idee rond een artikel te schrijven. Een prima plan vinden wij. Wanneer u ons vroegtijdig informeert kunnen wij u misschien op weg helpen of over de streep trekken. Een goed verhaal schrijven is een leuke bezigheid. U als auteur moet daarvoor ook de lof krijgen die u toekomt. Wij als redactie hebben daarin een adviserende en begeleidende rol. Het komt echter wel eens voor dat wij, in goed onderling overleg, op de stoel van de auteur moeten gaan zitten. Dat kan de bedoeling niet zijn. Het is uw artikel en u moet het ook schrijven. De redactie heeft daarom besloten om een aantal spelregels op te stellen die voor u als (aankomend) auteur een leidraad kunnen zijn op het pad van de schrijver. Spelregels voor auteurs: o Een artikel mag in de regel 2 tot 3 A4'tjes aan tekst bevatten. Indien langer, dan zorgt de auteur er zelf voor dat het artikel in delen wordt gesplitst. Inclusief een vooruitblik naar het volgende deel en een samenvatting van het voorafgaandedeel. o De auteur zorgt voor een pakkende titel, eventueel ondertitel, onderverdeling in hoofdstukken met tussenkopjes, alsook vermelding van bronnen en een korte vermelding van zijn relatie met het onderwerp van zijn artikel, (b.v. Joke Beusekom was van 1943 tot 1949 leerlinge van de school waarover zij hier schrijft. Zij zou graag nog eens oude klasgenoten ontmoeten, o De tekst bij voorkeur NIET opmaken maar aanleveren als z.g. platte tekst, o De auteur kiest zelfde illustraties of geeft aanwijzigen daartoe. Bij voorkeur 863 digitaal aangeleverd in JPG formaat. o De redactie kan wijzigingen in de inhoud en structuur voorstellen. Indien een auteur daarmee niet akkoord kan of wil gaan, behoudt de redactie zich het recht voor het artikel te weigeren. De auteur heeft op zijn beurt ook het recht het artikel terug te trekken. o Alle artikelen worden door een neerlandicus op stijl en grammatica nagezien, o Indien een artikel is geaccepteerd wordt het zo spoedig mogelijk geplaatst. Dit is echter afhankelijk van de hoeveelheid kopij en de gewenste variatie in iedere aflevering van Leusden Toen. Nuttige webadressen voor genealogisch onderzoek Op zaterdag middag 7 januari jl. heeft er een lezing over Genealogie en Internet van dhr F. van Kan plaatsgevonden. Op die middag heeft dhr van Kan een aantal Internet sites bezocht. Hieronder op veler verzoek de lijst van nuttige webadressen. www.ebg.nl De site van het centraal bureau voor genealogie. Via zoeken catalogus is te bekijken in hoeverre er al over een familie is gepubliceerd. Via onderzoek kan hier een online onderzoeksgids worden geraadpleegd. www.top.archiefplein.nl/websitepubliek Via deze site (TOP, Toegang tot personen) kunnen simultaan verschillende genealogische databases worden geraadpleegd, o.a. die van de digitale stamboom en van genlias. www.regionaaIarchiefwestbrabant.nl Bij wijze van voorbeeld: dit archief biedt zi jn gedigitaliseerde doop- trouw- en begraatboeken en de burgerlijke standregisters integraal aan. Daar te vinden via >genealogie. www.archiefnet.nl Via deze site zijn de Nederlandse en Nederlandstalige Belgische archieven te bereiken. www.meertens.knaw.nl Via databanken toegang tot de database familienamen o.a.. www.dewoonomgeving.nl Biedt kadastrale gegevens, m.n. van 1832. www.geneaknowhow.net/digi/bronnen.html Deze site geeft een overzicht van digitale bronnen op internet. Vervolg op pagina 867 864 Van 25 april tot 3 november 2006 'De Gelderse Vallei Noord in de meidagen van 1040" His lor is he Kring Lensden 2006 De redaetie farao's. Kritisch hier mee omgaan. ww.archiefeeraland.nl De site van Archief Eemland te Amersfoort, van belang voor onderzoek in de regio Eemland. www.historieleusden.nl De site van de historische kring. www.gegealogie.pagina.nl Startpagina met handige links: niet geheel up-to-date. His tor is he Kring Lensden 2006

Historische Kring Leusden | 2006 | | pagina 12