Zondagsschool LEUSDEN TOEN EN NU Het huis aan de Asschatterweg waar in de vorige eeuw de zondagsschool van Mej. A.A. de Beaufort juffrouw Annie van "De Boom") was gevestigd, is tegenwoordig niet makkelijk meer te traceren. Hoogste tijd derhalve onze lezers een handje te helpen d.m.v. deze rubriek. Want het pand staat er nog steeds zij het vrij onherkenbaar. De eerste steen werd gelegd op 16 september 1901 door de molenaar van de Zandbrinker molen. Aalt Bakker. Het gebouw was een geschenk van de ouders van juffrouw Annie toen zij meerderjarig werd (toen op 23-jarige leeftijd). Jarenlang heeft zij er zelf bijbel)les gegeven en leiding gegeven aan een aantal andere leerkrachten. Ook zorgde ze steevast voor de kerstpakketten voor de kinderen in december. Op de bovenste foto uit 1926 zien we de plechtige groepsfoto t.g.v. het 25-jarig bestaan van de school. Eens per maand werd er op zondagmiddag ook een reguliere kerkdienst gehouden voor de meer behoevende gemeenteleden voor wie de gang naar de kerk in Leusbroek bezwaarlijk werd. Wagenmaker Johannes Ipenburg vervoerde de dominee dan in zijn "brikje" naar Asschat en hield de ritten zorgvuldig in een boekje bij. Soms was de bestemming ook Bunschoten of Eemnes zodat dit dominee-vervoer een aardige verdienste opleverde. In I960 werd de laatste zondagsschooldienst gehouden en werd het gebouw verkocht aan timmerman Gart Schreuder die ernaast een houtzagerij dreef. Hij verbouwde de school tot woonhuis en dat is het heden ten dage nog steeds. Daarmee kwam er een einde aan de kerkgang in Asschat. Een mooie locatie is het nog steeds in Leusdens mooie buitengebied. 865 866 Frans van Loenen, redacteur Leusden Toen His torts he Kring Lens tien 2006 Foto Frans van Loenen Foto Frans van Loene His tor is he Kring Lensden 2006

Historische Kring Leusden | 2006 | | pagina 13