een buurtschap onder Woudenberg en Leusden Door Henk van Woudenberg zie ook: www.voskuilen-hetboek.nl Voskuilen Henk van Woudenberg heeft al een groot aantal historische publicaties op zijn naam staan en hij heeft nu de geschiedenis vastgelegd van de buurt schap waar hij is geboren. In deze buurtschap liggen de boerderijen Groot. Midden en Klein Romselaar, Kouwenhoverkampen, de Halve Hoef, 't Erf, Jan Cranenhoef, Cotenberg, 't Plaatsje, Groot, Klein en Oud Voskuilen en tenslotte Het Natte- gat. Deze dertien boerderijen zijn door de eeuwen heen gesplitst. Er staan nu 45 huizen op Voskuilen. In het boek is voor elke boerderij een apart hoofdstuk met een beschrij ving van de geschiedenis van de boerderij en de bewoners. Het boek begint met een interessant hoofdstuk over het ontstaan van de buurtschap. Hierin staan vele nieuwe feiten uit de geschiedenis van Woudenberg en omgeving. Het is een agrarische buurt en daarom is er ook een hoofdstuk over de landbouw door de eeuwen heen. Op Voskuilen is aan het eind van de 19e eeuw het Landgoed Voskuilen ontstaan, begon nen door baron Van Hardenbroek tot Ammerstol. Het landgoed wordt be schreven en de bijzondere drijfjachten die er plaatsvonden krijgen aparte aandacht. Op Voskuilen heeft de Tweede Wereldoorlog hard toegeslagen. Vrijwel alle huizen zijn verwoest en aan het eind van de oorlog is er nog gevochten. Deze gebeurtenissen waren tot op heden slechts summier be schreven. In dit boek een uitgebreid hoofdstuk met veel ooggetuigen verslagen. Twintig jaar onderzoek heeft geresulteerd in een boek van ruim 400 pagi na's en honderden foto's. Voor slechts 25,= bij voorinschrijving wordt u deelgenoot van de ge schiedenis van Voskuilen, een hele bijzondere geschiedenis van een boeren gemeenschap door de eeuwen heen. De 41 genealogieën vormen een on misbare aanvulling op het boek. Na verschijning in november 2006 zal de prijs 27,50 zijn. Profiteer daarom nu van de 2,50 korting en vul onder staande bon in. (Oi ik maak gebruik van de voorinschrijving. Naam:Adres: Postcode en woonplaats: Tekent hierbij in voor exemplaren van het boek Voskuilen, een buurtschap onder Woudenberg en Leusden Uitgegeven i.s.m. de Koninklijke BDU Uitgeverij BV. Getekend: (plaats en datum) Handtekening: Deze speciale intekenprijs geldt tot 1 oktober 2006. Deze bon kunt u inzenden in een gesloten envelop zonder postzegel aan de Koninklijke BDU Uitgeverij BV, Antwoordnummer 21, 3770 VB Bameveld, t.a.v. Henk van Geerenstein. U kunt ook intekenen middels e mail boeken@bdu.nl of fax 0342-494299. U krijgt bericht wanneer en waar u uw boek(en) op kunt halen. Wordt het boek niet opgehaald dan vindt verzending plaats en vervalt de korting!

Historische Kring Leusden | 2006 | | pagina 8