RUSTIGE NIEUWJAARSRECEPTIE VAN LEUSDER GEMEENTEBESTUUR ADVERTEERDERS LET OF!! T'ele visie-debuut voor mannenkoor ,.Con Brio ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN REEGEIT OVERREDEN KANDIDAAT STATENLEDEN VAN ARP Vrachtwagen vernielt pompstation GESLIPT EN OVER DE KOP SCHORSING POLITIEK CAFE Kamerplanten Tuinplanten Snijbloemen „Het Viaduct" LEUSDER COURANT donderdag 8 jan. '70 Uitgave N.V. Barneveldae Drukkerij en Uitgeverij, directie H. J. Heine en D. Rebel. Verschijnt eenmaal per week In Achterveld, Hamersveld. Leusbroek en Stoutenburg. Eerste jaargang nr. 32 (Van onze correspondenten) LEUSDEN Waarschijnlijk hebben vele inwoners van de gemeente Leusden zaterdagmiddag hun ouderlijke plichten moeten vervullen door wat met hun kin deren het ijs op te zoeken, want de pu blieke belangstelling voor de op deze middag gehouden nieuwjaarsreceptie was niet overweldigend te noemen. Voor die genen, die wel aanwezig waren, kan dit nauwelijks bezwaarlijk genoemd worden. Door het besloten, gezellige karakter, wat deze nieuwjaarsreceptie droeg, had de middag ongetwijfeld een ongedwongen verloop. Er was ruim de tijd om de burgemees ter mr. E. J. H. Schneiders, mevrouw Schneiders en de wethouders van de ge meente Leusden met hun echtgenotes het beste te wensen voor het nog maar juist begonnen nieuwe jaar en om een zakelijk of vriendschappelijk gesprek te voeren. Zo ook dachten de heren J J. Manden makers (PvdA) en W. F. H. van Spaan- donck (D'66), die al spoedig, onder het genot van een glaasjes sherry, in een ge animeerd gesprek gewikkeld waren. Maar niet alleen deze twee raadsheren hadden deze gelegenheid aangegrepen tot het voe ren van gesprekken, ook de andere aan wezigen lieten zich niet onbetuigd. Onder de receptiegangers bevonden zich onder andere de heren Ter Mak en Van Aken, die het onderwijs vertegen woordigen, oud-burgemeester de heer A. Buining met echtgenote, oud-wethouder J. v. d. Lagemaat, de oud-raadsleden mr. J. den Tex en echtgenote en de heer J. J. van Heiten en een employé van hotel res taurant Albert's Corner met echtgenoot Verder zagen we de heer mr. F. C. A. Eenlorst. secretaris van de Kamer van Koophandel van Amersfoort e.o.. de pas toor van Hamersveld en verschillende vertegenwoordigers van bedrijfs- en za kenleven. Opvallend was dat de jeugd van Leus den het helemaal had laten afweten, ook al zal het fijne vriesweertje daar wel de hoofdschuldige van geweest zijn. De enige jongere aanwezige was feitelijk de heer H. R. J- Visser, voorzitter van de jeugd sociëteit de „Ivy Leaque". die onlangs in Leusbroek is heropend. Niettegenstaande liet feit, dat de nieuw jaarsreceptie zeer ongedwongen verliep, is toch het wezenlijke doel. de verster king van de band tussen de bevolking en de burgemeester en wethouders op deze 3de januari niet helemaal bereikt, wat alleen maar te betreuren valt. VOOR AL UW KWEKERIJ Driftakkerweg 4A Tel. U34;«ii iZ712 HAMERSVELD LEUSDEN Vorige week zaterdag vond in de raadszaal van Hamersveld voor de eerste maal een nieuwjaarsrecep tie plaats, door het gemeentebestuur aan geboden aan de bevolking. Hier enkele beelden van deze gebeurtenis. (Foto Leusder Courant) LEUSDEN De bestuurder van c-. personenauto, J. F. uit Woudenberg, reed op donderdag 1 januari een reegeit dood. Materiele schade. AMERSFOORT De leden van de An ti Revolutionaire Kiesvereniging hebben zich gisteravond uitgesproken over de kandidaten voor dc verkiezingen van de Provinciale Staten. In tegenstelling tot dc tot nu toe ge volgde procedure, die twee afzonderlijke lijsten kende voor Stad-Utrecht en voor de rest van de provincie, is er nu maar één lijst. De lijst luidt: 1. mr. W R. van der Sluis. Biithoven: 2. J. Nieuwenhuis, Utrecht, 3. J Berentschot. B reukelen; 4 J. van Hou- welingen, Leersum; 5. H. P. Ester, Utrecht 6. L. W. H. de Geus, Linschoten; 7, mr. J A. Oosterhoff. Lopik; 3. D. Niezing. Maars sen; 9. mevr E. Boers-Leguit. Utrechl; 10. W Th. Vernhout, Amersfoort; 11 E. C. Diepeveen, Veenendaal; 12. C. J. van Vliet, Utrecht; 13. mevr. M I. C. Klijn-Vogele- sang, Driebergen; 14 J. H. Lonkhuyzen, Zeist; 15. mej. drs J. M. Heukels, Utrecht; 16.dr. ir. P. L. Walraven. Soest; 17. F. Brouwer, Wilnis. 18. mr. P. Achterhof, Utrecht; 19 drs. J. Brouwerd. De Bilt en 20. S. de Haan. Vinkeveen Bij de verkiezingen voor de Provin ciale Staten voert de ARP gezien de sa menwerking met de andere christelijke partijen, in overleg met het provinciaal comité, één programma, samen met CHU en KVP. Men is ook overeen gekomen de verkiezingsactie gezamenlijk te voeren. Abonnementsprijs ƒ1,80 per 3 maanden Avertentietarleven: losse plaatsingen ƒ0,15 p mm over 1 kolom; ingezonden mededelingen 2Vz* het normale tarief; contracttarieven van 12-7^2 ct per mm. LEUSDEN Vermoedelijk door gevol ge van het gladde wegdek is een vracht auto. bestuurd door M. v. d B. uit Bar- neveld geslipt en links in de berm van de Doornseweg geraakt, waar hij een ben zinestation ramde. Plet benzinestation werd vrijwel geheel vernield, de vrachtau to werd licht beschadigd. Geen persoon lijke ongelukken. LELTSDEN Zaterdag 3 januari raakte een personenauto, bestuurd door mej. H. M A. uit Amersfoort, tengevolge van het gladde wegdek in een slip en kwam daar door in de berm en botste tegen een be tonnen paaltje De auto sloeg over de kop de bestuurster kwam met de schrik vrij. De auto liep zware materiele schade op. HAMERSVELD Er bestaan bij het merendeel van de politieke partijen in de gemeente Leusden plannen om tijdens ge zamenlijke en openbare bijeenkomsten te trachten de inwoners te interesseren in vraagstukken van algemeen belang. D'66 acht deze plannen dermate nuttig dat zij, althans voorlopig, tot schorsing overgaat van het eerder ingestelde poli tiek café In verband met de opruiming zal de Leusder Courant één dag eerder verschijnen. In verband hiermede verzoeken wij onze adverteerders vriendelijk, uiterlijk vrijdagmiddag a.s., hun opruimingsadvertenties klaar te hebben wij zeggen u bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Advertentie afdeling Leusder Courant. LEUSDEN Het Leusdense mannen koor Con Brio 5J 40D (Con Brio betekent Diet levendigheid) zal-binnenkort zijn te- levisicdebuut ondergaan, om precies te zijn: morgenavond, vrijdag 9 januari om 9 uur Op dat tijdstip begint namelijk het 99 programma „Zing"', waarin het mannen koor solo zal optreden èn in samenwerk- king met een aantal artiesten. Het man nenkoor Con Brio bestaat uitsluitend uit werknemers op de Tankwerkplaats te Leusden. Het koor werd zo'n acht jaar ge leden opgericht door enkele enthousiaste zangliefhebbers; gerepeteerd werd en wordt er elke middag gedurende de lunch pauzes. Dr heer Joop Schrijer is de dirigent van de tien eerste tenoren, de tien tweede tenoren en de 2 x tien eerste en tweede bassen. Met zijn eenenveertigen hebben ze door intensief repeteren een reper toire van zeer luchtige muziek opge bouwd. Op hun programma hebben ze on der andere evergreens en werken van mo derne komponisten opgenomen. Ook aan musical-songs wordt door Con Brio aan dacht besteed. In deze acht jaar hebben ze een niveau bereikt, dat goed genoeg is voor radio en televisie. In de zomer van 1969 maakten zij hun radio-debuut en nu is dus de televisie aan de beurt. ..Zing" is een gevarieerd zangprogram ma. waar een keus van meer of minder bekende artiesten hun medewerking aan verlenen. De deelname van Con Brio be staat uit het ten gehore brengen van een negrospiritual, getiteld Soon it will be done, de Jachtpartij en samen met zange res Ciska Peters: The Night Hudding Song Tenslotte zal Con Brio een nummer van de grote Duke Ellington zingen, met een klarinèt-solo van Ad van der Hoed. In my solitude is de naam van deze El lir-gton kompositie. De overige medewerkers aan „Zing" zijn; jazz zangeres Rita Hovink, Karin Os- ter, die de plaats inneemt van Mieke Bos. die wegens ziekte verstek heeft moeten laten gaan, het combo van Pierre Biers- ma. twee doedelzakspelers, het Shellkoor onder leiding van mevrouw Bep Ochterop to* .yjA-roannenkoot uit Amsterdam. O Van onze plaatselijke informateur in Hamersveld ontvingen wij een nop uit het oude jaar stammende noodkreet. „Het jaar 1969 is voorbij en we zijn zo met z'n allen, vergezeld door vele goede wensen het jaar 1970 ingegaan. Voordat het zover is gekomen, hebben we met Kerst mis toch nog een kleine teleurstelling moeien verwerken. En wij worden den de bewoners van de gemeester de Beaufort laan-Princcnhc'f bedoeld. Met Kerstmis 1968 ston^ lamelijk een prachtige verlit.. jom. Dat was een feestelijk gezicv.. een soort Kerst groet aan iedereen die Hamersveld bin nenreed via de Beaufortwcg. Natuurlijk rekenden wij ook nu op zo'n boom, maar dat was een misrekening. De boom kwam er niet, zodat ook de muziekvereniging Lisiduna zoals in andere jaren gebeur den niet onder de boom voor ons kon spelen. We hebben een gevoel, alsof ons iets is afgenomen. Jammer." Tot zover onze Hamersveldse informateur, die dit stukje met tranen in zijn ogen kwam brengen! Hopelijk zal Kerstmis 1970 voor de desbetreffende bewoners wèl dc no dige verlichting brengen Een kleine rectificatie op ons arti kel over de opening van Ivy Leaque. In het foto-onderschrift van de disc-.iockey stond de naam vermeld van de heer Jan van Velzen. Hoe dat kon gebeuren is voor ons nog steeds een raadsel, maar de vaste bezoekers van de Leusbroekse jongeren- soos zulen onmiddellijk hebben begTepen, dat dit Harry Visscher moest zijn, de enige echte, onvervalste disc-jockey van Ivy Leaque! 6 Dat zelfs onze technische mensen die niet gauw voor iets moeilijks opzij gaan struikelen over de naam van de soos. hebben we voor deze keer op re kening gezet van de talrijke feestdagen aan het eind van 1969. In die zeer druk ke tijd immers moet alles tegelijk en liefst nog eerder dan snel. Dan kan het gemakkelijk voorkomen, dat er spaan ders vallen in dit geval letters Door een misverstand het begint echt op een klachtenrubriek te lijken kwam in ons vorig nummer geen arti kel te staan over de cursus „Kadootjes maken", die zr. L. van Kalkert in het Groene Kruisgebouw te Leusbroek or ganiseert (zie het artikel in dit nummer). Daarom nog eventjes extra aandacht, voor deze leuke cursus. Alle inlichtingen ver strekt zr. van Kalkert, tel. 03490-15818. De „Hoogtezon-uurtjes" onder leiding van de hcilgymnast-masseur de heer L. Vissen, Eikenlaan 46 te Hamersveld, te lefoon 03496-566 zijn ook weer begonnen. Wilt u ook meedoen, stel u dan in verbin ding met de heer Visser. Maandagavond laaiden in de gemeen te Leusden de vuren hoog op. De Kerst bomen werden toen namelijk op drie ver schillende plaatsen verbrand. Een ver vroegd paasvuur, zogezegd Tip voor het gemeentebestuur: deel volgend jaar hij de nieuwjaarsreceptie relatiegeschenken uit. Wedden, dat de raadzaal stampvol zal zijn? Overigens doet dit niets af aan het feit. dat het initiatief van het gemeentebestuur een groter suc ces had verdiend. Hopenlijk zal de bevol king er volgend jaar niet zo onwennig tegenover staan, als nu het geval was. 0 Waarschuwing voor alle verkeer; het is glad. ook in Leusden En tenslotte: Goede gedachten zijn niets, als ze niet in goede daden worden omgezet! KOPSPIJKER :o5 4ÈP Werk In teamvailcnd^

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1