I 1970 Kampioenschappen ND WC definitief op 19 april a.s. Verdere opbouw dorpshistorie „In Leusbroek heb ik mijn strijd gestreden EEN RAAD VOOR TOUR '70 TOUR de JUNIOR ACHTERVELD Belangrijk voor tourrenners en belangstellenden WOENSDAG 14 JANUARI 1970 Tot en met de Tour de Junioi ld70 publiceren wij in samenwerking met de tourorganisatie te Achterveld regel matig nieuws over het komende jeugd-wielerfestijn. Correspondentie voor en over deze rubriek te richten aan het Tourkan toor te Achterveld. x TOURDORP De organisatie van de in ternationale „Tour de Junior Achterveld" vergt minstens vijf weken arbeid voor dat alles goed rond is. Vele besprekingen in binnen- en buitenland worden gevoerd om of de rennertjes te „contracteren" of tienduizend gulden bijeen te krijgen, het geen telkenjare de Tourweek kost! De Tour de Junior is een offcieel Koninklijk Goedgekeurde vereniging. Alles staat on der goede controle en mede hierdoor wordt niets aan 't toeval overgelaten. De postbehandeling is overweldigend groot hetgeen wel moge blijken uit het feit dat voor vele honderden guldens aan porto moet worden uitgegeven. Dat de rennertjes, ouders, verenigingen enz. de Tour de Junior Achterveld ten zeer waarderen blijkt wel uit de vele Nieuwjaarspost dat het Tourkantoor be reikte. De beste wensen kwamen het eerst binnen van de ex-geletruiwinnaar Fred van Ast uit Leidsendam en van jeugdwieleranimator Helmut Wieling uit Duitsland. Uit het wieleractieve Halste ren. post van de gebroeders Twan en Re- né Petie, Opa de Nijs en zijn vrouw. Jos Somers en Rien van Loon. Uit Utrecht de beste wensen van Gerrat van Straalen, Leo Voorendt en de Utrechtse Wielerclub „De Volharding". Uit Zutfen van Bob Co- hen en Wilfried van den Broek alsmede clubgenote de fam. Zwinenberg uit Brum- men. Post van jeugdwielerleiders de he ren B. Griffioen uit Mijdrecht en H. Tu- renhout uit Heemstede en de rennertjes Theo v. d. Linden uit het Brabantse Ven horst, debutant de vrolijke Tom Gase uit Landsmeer, André Aupers en zijn zus je Mandy uit Watergang, de 15-jarige kalvereigenaar Chris Portengen uit het Polderhuis van Nes aan de Amstel, de Wielersporischrjjver André Martens uit Renkum, de sterke Amsterdamse Olym- piarenner Rony Zieleman en tic uitsteken de Tournieuwsjournalist in de dop Jorke Wielinga uit Drachten. Ook de oud-ren ners hebben de Tourorganisatie niet ver geten: de tweelingbroeders Ab en Jos Nederlof en hun zeer sterke broer-wiel renner Gijs uit Maarssen en de eveneens dankbare Rene Liebregts zoon van de be kende wielermanager Piet Liebregts. Za- kenpost van de Barneveldse drukkerij, touringcarbedrijf Amersfoort Bloei en drukkerij van Wijngen uit Amersfoort. En tot slot zeker niet de minste beste wensen van het hoofdbestuurslid van de Nederlandse Dames Wielren Club mevr. I. Heusinkveld-van IJken uit Baarn en de Belgische wieleranimator Sylvain Wuyts van de Koninklijke Lierse Wielerclub. TOURDORP Om te komen tot een goede berichtgeving over de „Tour de Junior Achterveld" 1970 zal het Tournieuws worden opgenomen in de Leusder Courant". Wij advise ren alle renners en overige belangstel lenden om een half jaar abonnement te nemen op deze krant. Het abonne mentsgeld van slechts 3,60 kunt U storten op giro 871441 van de Leus der Courant. Wel a.u.b. erbij vermel den: voor abonnement jaar en dui delijk uw naam er. adres. U blijft dan volledig op de hoogte over dp Tour de Junior. Wij danken de redactie van de Leusder Courant ten zeerste voor de beschikbaarstelling van ruimte voor Tournieuws. En U wen sen wij veel Tour-leesgenot. Organisatie Internationale „Tour de Junior Achterveld" TOURDORP Na verkregen toestemming van b. en w. van de gemeente Leusden kan op 19 april 1970 in Achterveld worden ge organiseerd het kampioenschap van de Nederlandse Dames Wielren Club. Het bestuur van de ND WC zal een bespreking hebben met de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie om de organisatie van dit evene ment in handen te kunnen geven van de internationale Tour de Junior Achterveld, eventueel via een bij de KNWU aangesloten wielerclub. De Tour de Junior wil ook niets liever dan dat alles tot genoegdoening van b. en w. en de KNWU zal verlopen. Bij gunstig weer verwacht men een grote belangstelling. De ND WC was zeer verheugd en verrast over wat haar zal worden geboden door de Tour de Junior. De start-finish en naaste omgeving zal door de aktieve terreincommissic met vele vlaggen, wedstrijdpodium, goede afzetting enzovoort feestelijk worden ingericht. Het die middag weinig doorgaande verkeer vormt geen beletsel aangezien de kopgroep, peloton en verdere rensters door witte overall motorcontroleurs worden voorafgegaan. Dezelfde motorrijders begeleiden de Tour de Junior al jaren op uitstekende wijze. Na de wedstrijd tussen twee en vier uur volgt de prijsuitreiking in het Rennershuis "Ons Gebouw". Ook dit zal op leuke wijze geschieden. Men heeft onder meer hiervoor aangetrokken de cabaret-muziekgroep "De Korvetten". Ongeveer 300 gasten kunnen een bijna twee uur durend goed programma en vlotte prijsuitreiking mee beleven. Het onderkomen van de dertig rensters wordt goed geregeld in het feestelijk versierde Rennershuis "Ons Gebouw", met onder meer uit stekende ruime kleedgelegenheid. Ook onze courant zal haar medewerking verlenen aan dit sportieve evenement. De laatste maar zeker niet het minst gewaardeerde nieuwjaarswensen kwamen van Theo Coolen uit Geldrop, Paul Verbo- ven uit België, familie J. Maas-Oerlemans uit Halsteren en de familie S. Wuyts uit België. (INGEZONDEN) Meneer de Tourleider, Ik wou graag zo'n medaille met een renner erop maar niet één met een ge bouw die iedereen kreeg. Ook wil ik graag (hoeft niet) in een ploeg zitten waarvan de kleur goed zicht baar is als ik langs m'n huis rijd Dus b v. Gazelle, Nieuwstad, Navobi of Heu gafelt. Dat zijn de kleuren die geen an dere ploeg heeft. De groeten thuis en tot ziens Tourrenner Rik Willigenburg, 13 jaar Asschatterweg 62, Hamersveld Anwoord: Bijna alle wielrennertjes heb ben al één of meer medailles met een wielrenner erop. En daarom juist heeft de Tour de Junior een speciale medaille la ten maken met een gebouw uit Achter veld er op. Dat herinnert de rennertjes nog meer aan die week dan de afbeelding van een wielrenner die hen al overbekend is. Dick jij zat in de Wisman Schoenen ploeg. Wil je wel geloven dat je wel juist uitblonk omdat Wisman Schoener met een afwijkende en hierdoor duidelijke en goede kleur trui n.l. paars uitkomt. Ga zelle wel, maar de andere drie door jouw genoemde merkenreclame zijn niet zo sterk als Wisman Schoenen. Dan vallen vooral Remia en Foto Fortgens en TBS meer op! Veel succes in Tour '70. Organisatie Tour de Junior. P.S. Vragen omtrent de Tour de Junior inzenden aan: Tourkantoor te Achterveld. TOURDORP Na beraad zullen in de 13e internationale Tour de Junior van 2025 juli 1970 ook vier renstertjes debu teren. Vanwege krachtsverschil zal het viertal niet uitkomen in de ploegenv.ed- strijd en bovendien worden ingedeeld in een één jaar jongere leeftijdsgroep. Eén van het keurige sportviertal is de 15-jarige Betsy van IJken. Op 13-jarige leeftijd begon zij te wielrennen bij haar club „De Adelaar" te Hilversum: Zij traint doelbewust en aktief op de vlakke Eemnesser polderwegen. En in de Tour de Junior zal zij proberen waar te maken dat wielrennen zeker ook een goede ver antwoorde sport is voor meisjes. ACHTERVELD. Aan het kampioenschap van de Nederlandse Da mes Wielren Club zal ook worden deel genomen door de 24-jarige Ineke Heusink- veld-Van IJken uit Baarn. Zij maakte destijds deel uit van de bekende Poly- norm wielerploeg. In 1965 behaalde zij op het circuit van Zandvoort het kampioen schap van Nederland. In San Sebastian ontging haar in de voorlaatste tocht de wereldtitel. De gewone sympathieke sportvrouw zorgt altijd eerst goed voor haar man Ben (in 1965 wielerkampioen van Gel derland) en zoontje van acht maanden in het gezellige huis aan de Eemdijk. Daar naast vindt zij op verantwoorde tijd om haar favoriete sport te beoefenen. Met een goede karaktervolle instelling: een waardige sportvrouw! NCVB houdt eerste vergadering HAMERSVELD Óp maandag 19 ja nuari houdt de NCVB te Hamersveld haar eerste vergadering van het jaar. Aanvang 20 uur in het Hervormde Centrum. Spreek ster voor deze avond is mevr.. P. Poort- man-Faber met als onderwerp „Herinne ringen aan het medisch werk in internati. onaal verband" Gasten zijn van harte welkom. In de laatste „Tour de Junior Achterveld" was het de 12-jarige en slechts 1.31 meter lange André Aupers die op verrassende en sterke wijze de felbegeerde gele train in zijn leeftijdsklasse vist te winnen. Op de eerste dag van de Wielerzesdsagse te Amsterdam 12 december jJ. was André jarig. De Achterveldse Tourorganisatie bereidde Neerlands jongste geletraidrager een verrassend verjaardagsgeschenk. De RAI deuren gingen voor André open. Met zijn geletrai en zijn racefiets bij de cabine op de foto met Leo Duyndom, nu profrenner, die als 14-jarige ook heeft deelgenomen aan de Tour de Junior. Handtekeningen en persoonlijke gelukwensen van Peter Post, wereldkampioen Harm Ottenbros, Sigi Renz en vele andere renners. Handtekeningen van Jan Jansen, Gerben Karsten, de deskundige speaker Cor WJjdenes, t.v. presen tator Aad van de Heuvel, een gezellig onderonsje met Zesdaagse-organisator de heer j Kurt Mrth. Het waren wu» Scheidend Hervormd predikant, Ds. S. Julius: LEUSDEN „Ik heb mijn strijd ge streden. En ik zal mijn strijd in Midsland blijven strijden." Deze woorden sprak dominee S. Julius voor een kerk, die tot op de laatste plaats bezet was. Zondagavond preekte dominee Julius voo- de laatste maal in de dorpskerk te Leusbroek. Maar hij wilde graag eens een keer terugkomen, zei hij, om weer in zijn oude kerk te preken, waarin hij geduren de 12% jaar dominee is geweest Afwezig op deze e^chei^r.^prkdienst was dominee Pol te Woudenberg, die wegens griep te bed lag. Ook burgemees ter mr. F. J H. Schneiders was door de griep overvallen, aldus zijn plaatsvervan ger. wethouder Van Zandbrink, die na mens het gemeentebestuur afscheid nam van dominee Julius, die, aldus de heer Van Zandbrink, in deze 12% jaar een echt Leusdenaar was geworden. Namens het gemeentebestuur dankte hij de scheidende dominee voer de onder vonden medewerking. Ook dominee Van Boven, die na het vertrek van dominee Julius als consulent zal optreden, richtte een woord van dank. Dominee Van Boven, die nu een half jaar zijn werk verricht voor de Leusder Neder lands Herv. kerk, omschreef zijn taak totdat een nieuwe dominee zal zijn aan gesteld. als het op gang houden van het pastoraat. Omdat de Kerkeraad reeds woens dagavond bij een bijeenkomst officieel afscheid had genomen van dominee Ju lius, waar de woorden van een der ouderlingen kort Ook hij schaarde zich bij de dankbetuigingen van de vorige sprekers Nadat dominee Julius voor de laatste maal zijn gemeente de zegen gaf, werd iedereen in de gelegenheid gesteld hem ter afscheid de hand te drukken. ACHTERVELD Er kwamen nu al ver scheidene goede reacties binnen op de ou. de verhalen „De carbidlantaam" en „Oud- op Nieuwjaar schieten honderd jaar ge leden" in onze krant van vorige week. Het ligt dan ook in de bedoeling hiermede ver der te gaan. Wetenswaardigheden, opbou wende critiek enzovoort worden gaarne ontvangen door de schrijver van deze ou de verhalen J. M. Schouten, Hessenweg 317a, Achterveld. Oude foto's nog meer bidprentjes (de verzameling is al 1000 stuks), oude contracten (inzage), enzo voort worden gaarne ontvangen door ge noemde schrijver. Laat alstublieft niets verloren gaan, want het „kleinste oude" kan een bron zijn voor nog meer dorps geschiedenis. De volgende verhalen zullen nog in de Leusder Courant verschijnen: Strijder tegen Garribaldi, zouaaf Nico- laas Wijntjes; Lammert Koller Lammert Hup de geitendokter; Bidprentjes: wetenschappelijke bronnen voor populaire familiegeschiedenis; De machtige en rijke familie van Es(t). veld; Hoeve „De Kievitepol"; „De Zandbrinkermolen"; Het „Gerecht van Asschat"; 18 april 1970: Huize „Sint Jozef" be staat 75 jaar; Achterveldse tollen; De veldwachter Peter en Hendrik Kuyt; Wouter v. Lokhorst, 10-daagse strijder; Peter Lafeber, ereburger van het Janne- dorp; Achterveldse behuizingen; Het oude dodenboek van Gregorius Koch; 50 jaar geleden Achtorvelds eerste auto; Pater Storm, de missionaris van de pa rochie. En met uw medewerking en verder put ten uit de archieven volgen er nog meer verhalen over het dorp dat u hebt leren liefhebben. De schrijver. ACHTERVELDEen zeer mooi stukje landelijke rust en winterlandschap Is nu te bewonderen wanneer de wandelaar eens een kijkje neemt vanaf het oude wevershuis en de oude klompenmakerij van Marten Vos op de Kerkdijk te Achterveld. In de verte ontwaart hij de donkere contouren van de prachtige Sint Jozef Kerk, met daarvóór het oude dorpscafé van Helmusoom en Garrlge Boersen. Een "heel oud «tufcoxaHiia hei nieuwe Achterveld.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3