Vernieuwd bestuur de KPJ-Hamersveld voor Raads-allerlei Zwemvereniging wil films gebruiken bij de training C TH. SPAANS pracht gashaarden A. A. TOLBOOM Boeiende forum-avond landbouworganisaties Impala handballers wonnen ondanks ruw spel van Takt GUNSTIG FINANCIEEL JAAR MUZIKALE LEZING KPJ GESLAAGD JEUGDRAAD EN „VAKANTIE" VOORZITTER W. J. VROLIJK HERKOZEN '68 HAMERSVELD VAN MAANEN OPVOLGER VAN VAN HELTEN IN EEMLAND GUNSTIG JAAR VOOR DE HAAIEN KEURSLAGER EEN GOEIE SLAGER Voedt u goed, dat geldt vooral in de winter, en dat is ook voordeliger KEURSLAGER EEN GOEIE SLAGER DONDERDAG 29 JANUARI 1970 HAMERSVELD Dc KPJ afdeling Ha- mersveld hield vrijdag januari haar jaar- lijkse ledenvergadering in „Het Ros Bey- aert". De voorzitter, de heer A. van de Wolfshaar, opende de vergadering met een welkom aan de ruim 40 aanwezige leden. In het bijzonder werd pastoor H. A. M. Ritselaar en de heer P. Valkcnet begroet. „Nu we het oude seizoen afsluiten en het nieuwe seizoen openen, past ons een terugblik op het oude jaar," aldus de voorzitter. Het jaar 1969 was een gunstig jaar voor de KPJ? Op allerei gebied, volks dansen en sport zijn vele prijzen in de wacht gesleept. De droppings met de KPJ uit Haastrecht en Schalkwijk waren een groot succes. Hoogtepunten waren ook de feestavond die 't Isodorusfeest. de Oogst- dankviering afgesloten Met genoegen heb ben de leden van de twee opgevoerde ko mische toneelstukken kunnen genieten." De verkochte grootvader" en het stuk .De dochters van de Baas." Toch was de opkomst van de leden de laatste maanden van het jaar iets afgezakt de scheidende voorzitter hoopte dat de grote opkomst voor de ledenvergadering kenmerkend zou zijn voor het nieuwe Jaar Nieuw is, dat met ingang van heden, ook jongens en meisjes van 15 jaar lid mogen worden. De secretaresse, Ria Greefhorst, die de ze avond voor het laatst haar functie ver vulde. las in het kort een verslag van alle activiteiten die het afgelopen jaar gehou den zijn. Hier viel het weer eens des te meer op hoe actief de vereniging is, op de meest uiteenlopende gebieden. De penningmeester Antoon van Roomen lichtte de financieele stand van de KPJ toe. Het was (evenals 1968) weer een gun stig jaar geweest. Dit getuigt in deze tijd waarbij allerlei aciviteiten handen met geld kosten, van een vakkundig beleid. In tegenstelling met veel verenigingen die vaak met financiële tekorten kampen, mag de KPJ trots zijn op een vermogen van ƒ887,60. De bestuurswisseling ging gepaard met maar liefst vijf maal stemmen. Pastoor Ritselaar las steeds de namen op van de opgehaalde briefjes. Niet zelden was er op de briefjes buiten de naam nog een kleine (Van de redaktle) LEUSDEN In de raadsvergadering van woensdag vroeg de heer Manderaaker hoe het zat met de twintig procent verho ging van de watertarieven, wat de ge meente Amersfoort van plan is in te voe ren. Burgemeester Schneiders deelde mee, dat dit niet kon zonder dat met de sa menwerkende gemeenten overleg is ge pleegd. De vergadering de beruchte bijeenkomst waar al zoveel over is ge praat is ons eindelijk toegezegd na de talrijke onvriendelijk opmerkingen, welke In de begrotingsvergaderlng zijn ge maakt," deelde hij mee. De heer Mandemaker wilde ook graag weten, waarom het plan Achterveld II nog niet van de grond was. Hij vroeg wanneer er mee begonen kon worden. Burgemeester Schneiders: We heb ben een goede hoop, dat we in mei kunnen beginen. Er moeten nog wat detailwijzigingen in de plannen worden aangebracht, maar verder loopt alles goed." De heer Kuijpers vroeg zich in de rond vraag af, of de gemeente nog benaderd was door het Astmafonds over de bouw (Van de redaktie) LEUSDEN In plaats van de heer J. J. van Heiten (VVD), die, zoals be kend vorig jaar zijn raadslidmaatschap beëindigde wegens spoedig vertrek naar Engeland, werd de heer Van Maanen (AR) gekozen tot lid van het Samenwer kingsorgaan Eemland voor de gemeente Leusden. Hij zal de heer Van Heiten op volgen als lid van het bestuur en als lid van de commissie voor Recreatie en voor de Volksgezondheid. ACHTERVELD Frater Bonnier uit Lichtenvoorde geniet een uitstekende re putatie bij de Achterveldse KPJ-ers. Niet alleen de uitmuntende muzikale weergave van zij stereo-apparatuur, maar ook de vlotte en gevatte manier waarop hij zijn muziek toelicht, wisten het talrijke jeug dige publiek in andere gevallen wel eens wat rumoerig volledig te boeien. Voor deze avond was het onderwerp „De Mu sical" gekozen. De musical „Anatevka", spelend in een Joods plaatsje in Zuid-Rusland, ongeveer 80 jaar geleden als eerste „behandeld". De fenomlnale muziek van deze musical, met Lex Goudsmit in de hoofdrol, zorgde al di rect voor de nodige sfeer. Ook de „West Side Story" waarin de aan de Westkust van New York levende blanke en zwarte jeugd elkaar In de haren vliegt, werd uit stekend weergegeven. De liefde van de aan voerder van de blanke groep, Toni, voor Maria de zuster van de negerleider, werd. hoewel er niets op het toneel was, dank zij de indringende muziek door de aanwe. zigen als het ware meebeleefd. Het verhaal van de jonge Oostenrijker die weigert voor de Duitsers in het leger te gaan en daarom vlucht dwars door de SS-horden. de musical „Sound of Music" vormde het besluit van de avond. Alle hoogtepunten hieruit, onder andere het lied „Edelweiss", kwamen dank zij de per. fecte apparatuur, volmaakt over. Een compliment voor dc KPJ die haar leden deze unieke, op hoog peil siaande avond heeft geboden, is zeker op zijn plaats. „Gaat dit nu door of van het kantoor. niet?" Voorzitter Schneiders: „De gemeente is niet benaderd om van de bouw af te komen." De heer Van Spaendonck: „Wanneer kunnen we de meerjarenplanning tege moet zien?" Burgemeester Schneiders: We heb ben hierover kontakt gehad met bu reau Berenschot en zoals het nu er naar uitziet, kunnen we dit rapport over ongeveer twee maanden verwach ten. dus in de loon van maart. Dat is overigens nog vrij snel." De heer Kuijpers drong on spoed aan wat betreft bet instellen van zogenaamde trapveldjes in dc dorpskommen. Burgemeester Schneiders wees er op, dat wat dit onderwerp betreft r^ds be- naaide Ideeën naar worden "«bracht, die momenteel in onderzoek zijn." De heer De Wild drong er op aan. dat de buurtschap Waterloo op de riolering van het gebiknamiee kamn dient te wor den aangesloten, nu pr van epn overbe lasting van deze riolpring neen snrake meer is door ontvolking van het kamp zelf. Burgemeester Schneiders beloofde deze kwestie te zullen onderzoeken. De heer Van Snaendonck drone er op aan de bunealowbewoners aan de Berken laan en omstreken nader te informeren inzak de erondverkoon van de gemeente aan deze bewoners, zoals in de openbare hearing overeen was gekomen. Wethouder van Zandbrink: ..We zijn nog bezig met de ontoaebtinc Binnen kort hebben we concrete gegevens." De heer Van Tiel vroeg zich af. waarom de bewoners van de Burgemeester de Beaufortweg nog steeds geen antwoord op hun brief aan het gemeentebestuur hebben gekregen. Burgemeester Schnei ders: „Dit moet niet geforceerd worden. De verbeterineen zijn nog steeds In stu die en bovendien is er nu nog eeen geld. De Beaufortweg heeft een prioriteit, meer kunnen we nu nog niet zeggen. Over on geveer een maand zal de wegennota ge reed zijn. Dan zullen we meer weten." De heer Huurdeman vroeg aandacht voor de talrijke verzakkingen ir de Hes senweg. Zolang er echter vorst is kan er niets aan worden gedaan. Zodra „betere, warmere tijden" zijn aangebroken zal met spoed aan deze weg worden gewerkt. De heer Mandemaker wilde graag weten hoe het zat met het geheel of gedeeltelijk vertrek van de Europese Pluimvee Unie (EPU) uit Hamersveld, waar In de pers melding van was gemaakt. „Er is sprake geweest, dat er een gunstige verkoopre geling is getroffen." Burgemeester Schneiders: „Het woord gunstig is voor rekening van de NV EPU. We hebben overleg gepleegd en er zijn ad- spirant-kopers geweest, maar de laatste twee maanden hebben we er niets meer van gehoord. Er is verder nog weinig van te zeggen." De heer Mandemaker: „Ik heb nu nog een vraag betreffende de zoveel bespro ken mlllieu-hygiëne. Voor het onderbren gen van de centrale verwarmingsketel wordt vaak gebruik gemaakt van schuur tjes of garages achter een woning, waar bij gebruik wordt gemaakt van korte schoorstenen. Hierdoor ontstaai, vooral bij mist, een bepaald hinderlijke rook ontwikkeling, die naar beneden slaat en lang blijft hangen. Niet erg gezond. Kan de gemeente niet wat voorzichtiger om springen bij het verlenen van vergunnin gen voor dergelijke installaties en daar- wat strengere eisen stellen?" Voorzitter Schneiders beloofde hier aan de nodige aandacht te zullen be steden. geestigheid toegevoegd wat de stemming een vrolijk karakter gaf. Uit de bus kwam tenslotte de volgende 3 leden A. van Roomen (Wz) gekozen. T. Tolboom en Rikl van Eyden. Als voorzit ter werd tenslotte Antoon van Roomen (Wz) gekozen. De nieuwe voorzitter kreeg gelijk de hamer toebedeeld en dankte zijn scheldende voorganger voor het vele werk voor de vereniging verricht. Voorts hoop te hij, dat de leden hem zouden steunen met opbouwende kritiek. De afgetreden bestuursleden werden bedankt en kregen een envloppe met inhoud, dit waren An toon van Wolfshaar, Ria Greefhorst en Truus Roest. Het bestuur bestaat nu uit de volgende leden: Antoon van Roomen (Wz) voorzitter; Bertus van de Hengel; Gerard van het Klooster; Antoon van Roomen (Hz), Truus Bokkers; Tonny en Riki van Eijden. Na de pauze, waarin een lekker kopje koffie werd geserveerd, begon het ont spannende deel van de avond. De heer Piet Valkenet organiseerde op leuke wijze een bingospel. Er waren vele prijzen te winnen. Al met al een leuke een geslaagde avond. ACHTERVELD Door het succes van de voorgaande Jongerenavonden aange moedigd, heeft de Jeugdraad besloten we. derom een serie van dergelijke avonden te organiseren. Deze worden gehouden van 26 februari tot en met 1 maart a.s. in „Ons Gebouw". Zij staan onder leiding van o.a. Pater van de Ven, Mej. Jansen van het Vormingscentrum „Meerwegen" te Amersfoort en een aantal medewerkers van de Jeugdraad. Als thema is gekozen „Vakantie". Van zelfsprekend zal dit thema niet op een reisbureau-manier worden benaderd, doch vanuit een geheel ander gezichtspunt. Het volledige programma zal binnenkort wor. den bekendgemaakt. Zij die de vorige keer aan de Jongerenavonden hebben deel. genomen krijgen dit programma thuisge stuurd. Deelname staat open voor alle Jongeren, ongeacht of zij wel of niet lid zijn van een jeugdvereniging, die vóór ok. tober 1955 zijn geboren. Deelnemers kun nen zich opgeven bij de Jeugdraad p/a mej. R. Tijmensen, Achterveldse weg 43, tel. 03425-386. Op maandag 16 februari a.s, zal ln „Ons Gebouw" een bijeenkomst worden belegd door de Jeugdraad voor de ouders en even tuele belangstellenden, die nader willen kennismaken met het systeem van jeugd werk zoals dat wordt gegeven tijdens de jongerenavonden. Mejuffrouw Jansen en meerdere medewerkers van de Jeugdraad zullen hier aanwezig zijn om de ouders de sfeer en de werkwijze van de Jongeren avonden daadwerkelijk te laten beleven. Aanvang van deze bijeenkomst 20 uur. HAMERSVELD De weergoden waren de vier samenwerkende landbouworgani saties niet erg best gezind, toen deze een gezamelijke forumavond organiseerde. Het wegdek was glad en dat hield velen thuis, zodat maar 35 van de 400 aange schrevenen het waagde om naar Het Ros Beyaart te gaan voor deze avond. Deze zullen er echter geen spijt van hebben ge. bad want het werd kwalitatief een zeer vruchtbare avond. De forumleden, die wel allen de weg getrotseerd hadden kregen goede vragen op zich afgevuurd en beant woordde ze ook deskundig. Voorzitter J. L. Wlllemsen leidde het forum uitstekend en gaf vooral zijn me ning over de jeugd en de bedrijfsopvol ging. De heer H. Griffioen, provinciaal voorzitter van het Landbouwschap kreeg diversen vragen over deze instelling en het werk ervan. Op uiterst deskundige wijze gaf hij zijn mening hierover, waar uit duidelijk bleek van hoe groot nut dit voor de landbouw is. Een gesuggereerde opmerking dat het landbouwschap bij ver koop van gronden aan de gemeente z.g. koehandel zou plegen, nam hij niet en eiste hiervan bewijzen, welke uiteraard niet gegeven konden worden. Hierop toch, „heer" blijvende gaf hij vervolgens een duidelijk overzicht over samenstelling, werkwijze en taak. Ds J. Gaashuis kreeg diversen vragen te beantwoorden over de dierziektebestrij- ding, waarop deze een duidelijk antwoordt wist te geven. Hem gevraagd naar zijn mening dat deze lang niet altijd de beste zijn. Trouwens wat is groot, dit wordt niet alleen bepaald door het aantal hectaren, maar vooral wat weet de boer eruit te halen, en welke veredelingstakken worden op het bedrijf en naast of in hoofdzaak er bij uitgeoefend. Voor een goede onderne mer op een bedrijf zag hij de toekomst niet somber in. De heer P. Nederend, direkteur boek- houtbureau te Amersfoort kreeg enkele belasting en boekhoud vragen te beant woorden, waarbij hij vooral ook nog meer eens wees op het punt hoe belangrijk het is dat alle postjes worden genoteerd. Ve le kleine maken een grote en dat kan soms belangrijk minder belasting betalen be tekenen. Over de veevoeding, stallenbouw, engi- nering en diverse andere technische onder werpen kreeg de heer J. W. Verheul ass. RL.V D, verschillende vragen gested welke ook aller tot teverdenheid beantwoordt werden. Voorzitter R. H. v. d. Hengel dankte aan het einde van de avond de forumleden voor de prachtige avond, die zij ervan gemaakt hadden, samen met het geringe aantal aanwezigen die echter wel van deze uitstekende en doelbewuste vragen had den gezorgd. De aanwezigen zullen zeker met tevredenheid erop terugzien. HAMERSVELD Vrijdag 23 Januari werd in het Ros Beyaart to Hamersveld de jaarlijkse algemene ledenvergadering ge houden van de zwemvereniging „de Haai en". De belangstelling voor deze avond kon niet overweldigend genoemd worden. Na de opening, verricht door de voorzitter de heer \V. J. Vrolijk, die in het bijzon der de heren W. A. van Zandbrink (wet houder) en de heer G. v. Tiel (raadslid) beide vertegenwoordigers van de zwem badstichting, welkom heette, werd er op ongewone manier met de vergadering be gonnen. Reeds lang leefde er bij het be stuur van de Haaien het plan om tijdens de training en de wedstrijden gebruik te gaan maken van film. De heer ir. H. P. Kreulen secretaris van deze vereniging liet de vergadering zien dat dit inderdaad een zeer goed plan is. De eerste film werd namelijk door de beer Kreulen gedraaid. Natuurlijk moet men dit nog als een ex periment beschouwen, maar nooit kan men de zwemmers beter de fouten in de slag laten zien dan op deze manier. Na het voorlezen van de notulen van de volgende vergadering werden deze door de vergadering goedgekeurd. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek dat er in de Haaien volop leven is. Waren er op het eind van het jaar 1969 200 leden, nu zijn dit er reeds 223. Slechts het aantal do. nateurs is nog aan de sombere kant met 19 stuks. Het jaarverslag van de penningmeester de heer Jac. Dokter, liet zien dat het met de financiën vrij gunstig is gesteld. De ontvangsten bedroegen ln 1969 ƒ6361,21 en dn de uitgave ƒ5369,94. De heer Dokter kon de jaarvergadering dus een batig saldo laten zien van ƒ991,27. Toch moest de penningmeester de vergadering er wel opmerkzaam op maken, dat Indien er door de leden jaarlijks geen acties werden ge houden er verlies zou worden geleden. Vandaar dat vooral de oliebollenactie op prijs wordt gesteld. Dat sommige leden voor wat betreft de verkoop van deze bol len zeer enthousiast zijn, bleek wel uit het feit dat Marieke Mols met een verkoop van 1000 stuks kampioene werd. Tot punt 8 (verslag van de materiaal-j commissie) verliep alles zeer rustig. Be grijpelijk, daar alles dit jaar op rolletjes had gelopen. Uit het verslag van de tech- niesche commissie bleek, dat het zwem- peil enorm was gestegen en bij het polo kon men de eerste twee kampioenen be groeten. Slechts bij het verslag van de voorzitter van de materiaalcommissie bleek dat hier nog wel het een en ander aan schortte. De voorzitter van deze com. missie, de heer J. Schreuder, hoopte dit! jaar meer medewerking te verkrijgen van de leden met de op- en afbouw van de accommodatie bij de wedstrijden Indien dit niet gebeurd, is de heer Schreuder zeer tot zijn spijt genoodzaakt zijn functie neer te leggen. De vaststelling van de contributie gaf| geen problemen, daar dit in de vorige j jaarvergadering reeds was besloten en nu slechts bevestigd moest worden. Na het verslag van de polo T. C. ver- rastte Mevr. Dietrich de vergadering door speciaal voor het polo een beker beschik, baar te stellen en op deze manier te be werkstelligen, dat deze tak van de zwem- sport meer in de belangstelling komt. Na het houden van de pauze waarin het kopje koffie, beschikbaar gesteld door de penningmeester, zeer goed smaakte, werd een aanvang gemaakt met de verkiezing van het bestuur. De secretaris, de heer ir. H. P. Kreulen was aftredend en herkiesbaar. De vice- voorzitter de heer Zoetmulder was aftre dend en niet herkiesbaar. Als kandidate voor deze laatste functie was door het bestuur gesteld mevr. A. van Lingen-Feits. ma. Beide kandidaten, zowel de hr. Kreu len als mevr. van Lingen, werden met al gemene stemmen door de vergadering ge kozen. De verkiezing van de commissies gaf geen moeilijkheden. Ook de rondvraag verliep zeer vlot. Slechts een enkele vraag, waarvan die over het vervoer naar de wedstrijden, door de heer Duinsbergen gesteld, wel de belangrijkste was. Deze vraag kon door het bestuur niet geheel opgelost worden, maar de heer Duins bergen werd verzekerd dat dit door het bestuur zeker zal worden bezien. Om 22.30 uur kon de voorzitter de heer Vrolijk de vergadering sluiten. VERLOREN EN GEVONDEN LEUSDEN Aangelopen: schaap. C. Mastenbroek, Zwarte Goorderweg 2, Stou- tenburg. GEVONDEN Sjaaltje. Aan komen lopen: Duitse her der kan opgehaald worden in De Bern hard-kazerne te Amersfoort: Weggelo pen: grijs-zwarte kater. HAMERSVELD Zaterdagmiddag speelden de meisjes-adspiranten van Im pala-handbal in de sporthal te Amers foort tegen de adspiranten van Fidelitas uit Amersfoort. Na eerst een achterstand van 2-0 te hebben opgelopen, zag Impala kans om gelijk te komen (2-2). Fidelitas scoorde echter opnieuw (3-2). korte tijd daarna werd het opnieuw gelijkspel. On danks verwoede pogingen van beide ploe gen kwam hierin geen verandering meer. De punten werden dus verdeeld, wat ge zien de krachtsverhouding wel een juiste uitslag was. Bij Impala werd Marian v. d. Sandt wel gemist, die met een verstuikte enkel tobt. De doelpunten werden alle drie gescoord door Willy Schoonderbeek. RUW SPEL De dames junioren speelden hierna tegen de junioren van Tak '68 uit De Bilt. Had men aan de eerste wedstrijd tegen dit team al geen beste herinneringen overge houden, het was nu zo mogelijk nog erger. Takt scoorde het eerst, maar toen Impala een voorsprong van 3-1 had opgebouwd, begon hetzelfde spel als de vorige keer. Takt begon ruw te spelen, zonder daarbij de spelregels in acht te nemen. Daar de scheidsrechter hier niet voldoende tegen optrad, werd het een trieste vertoning. Vooral Bep Schoonderbeek moes1- het ont gelden nadat ze ondanks haar felle bewa kers met vier knallende doelpunten had bewezen, Takt toch wel de baas te kun nen. Bij een volgende aanval was niet pre cies vast te stellen, wat er gebeurde, maar dankzij een tegenstander kwam Bep hardhandig te vallen en beef lig gen. Na behandeling door de GGD werd ze doorgezonden naar het zieken, huis voor het laten maken van röntgen foto's. Toen bleek, dat ze beschadigin gen aan een knieschijf en scheenbeen had opgelopen. Ze zal voorlopig wel niet kunnen spelen. Impala bleef na dit nare voorval echter sportief en betaalde niet met gelijke munt Wel behaalde het Impala-team een fikse 8-3 overwinning, waardoor het Takt '68 wel duidelijk gemaakt moet zijn, dat er met fair spel ook te winnen is. Behalve de vier doelpunten van Bep SchoondeivDrukfout. beek werd er ook nog gescoord door Nelly van de Boom, 3 maal, en Ine van Roo men, 1 maal. Programma voor zondag 1 februari: Damesjun. 11.35 uur tegen Filelitas 2 in Amersfoort. PKKDIKBIRIRTEN ZONDAG 1 FEBRUARI 1970 ACHTERVELD: R.K. Kerk maandag t/m zaterdag 8 u.: zaterdag: 19 u.: Avondmis, zondag: 8 u.: Hoogmis; 10 u.: (Neder landse tekst); 18 u.: Lof. HAMERSVELD: N.H.K. 10 u.: ds van de Blink uit Baarn; 19 u. :ds Corts uit Vianen. R.K. Kerk za 7 u.:; zo 7.30 en 9 u.: Hoogmis; 11 en 6.30 u.: H. Lof. LEUSBROEK N.HK. 10 u.: dr Maarsingh uit Amers foort; 18.30 u.: ds Vos uit Amersfoort. R.K. Kerk: Huize Don Bosco: 8.30 en 10 u.: Hoogmis; 11.30 u.: AMERSFOORT: G.K. Nieuwe Lêusderkerk: 10 u.: ds v. Harmeien; 5 u.: ds von Meyenfeldt, Opstandingskerk: 9.15 u.: ds von Mey. enfeldt; 5 u.: ds Scholten. HACHEE VLEES met kruiden per 300 gram 1,90 PRIMA GEHAKT MET KRUIDEN 500 gram 2,08 VERSE KALFSLEVERS 500 gram 1,98 SLAGERS HAM 150 gram 1,25 CERVELAAT WORST 150 gram 0,98 NASI, BAMI EN ERWTENSOEP UIT EIGEN KEUKEN En onze onovertroffen rookworst. NU EXTR A VOORDELIG NOG ENKELE OVERJARIGE Komt u eens vrijblijvend kijken bij Hamersveldseweg 1-3 Telefoon (03496) 296. HAMERSVELD

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4