Kleine Leusder Courant-enquête Hoogland in Dubbelzeskamp Wilt u meepraten over de toekomst van uw gemeente? internationaal tourpost: moderne jeugddienst REVUE DER RENSTERS anneke LUTE: JeugdwieSerfestijn 20-25 juli -uk RENSTERTJES TELEURGESTELD Leeftijdscontrole Tourvergadering Tour is beslist volgeboekt 19 APRIL 1970 KAMPIOENSCHAP mm ACHTERVELD TRAINEN VOOR ACHTERVELD Sprintkampioene van Nederland JAARFEEST NDWC DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 (Van de redaktie) LEUSDEN Vorige week kwamen vertegenwoordigers van politieke partijen en belangstellenden in het Ros Beyaart bijeen om te bespreken wat men kan doen om de kiezer meer te interesseren voor de gemeentelijke problematiek. Het werd een interessante diskusie. Op een gegeven moment vroeg één der aanwezigen: „We zitten hier nu wel te praten, maar wat wil de kiezer zelf eigenlijk?" Dat leek ons een goede vraag, vandaar dat wij van daag in dit nummer een kleine enquête onder onze in politiek geïnteresseerde le zers organiseren. Voordat u nu ophoudt met lezen en zegt, dat politiek u geen barst interesseert, vragen we u nog even verder te lezen. Want met politiek bedoe len we in dit geval zeer beslist de ge meentelijke problematiek. Leusden is een snelgroeidende gemeente en het is bijzon der moeilijk voor een gemeentebestuur om die snelle groei op de meest efficiënte wijze te begeleiden. Het gemeentebestuur van Leusden is er tot nu toe uitstekend in geslaagd, maar er zullen altijd ver schillende kleine en grote problemen zijn, waarbij het nuttig is de mening van de burger te horen. Een voorbereidende com- missie, zo heeft u kunnen lezen, is be zig een vorm te vinden, waardoor de be volking van Leusden nauwer wordt be trokken in de opbouw van het nieuwe Leusden. De vraag is: wilt u werkelijk meepraten, of laat u het liever aan de vertegenwoordigers in de raad over in de hoop, dat het dan allemaal goed komt. We willen uiteraard de bekwaamheid van de raadsleden niet in twijfel trekken, maar we kunnen ons indenken, dat raadsleden ook niet altijd weten wat er onder de be volking leeft. Daarom is een goed samen spel noodzakelijk. Om de voorbereidings commissie enige houvast te geven bij de vraag in welke richting men het zal moe ten gaan zoeken, deze enguête. Wij hopen, dat u de kleine moeite neemt om het hierbij afgedrukte formulier in te vullen en ZONDER AFZENDER in een ONGE- FRANKEERDE enveloppe te zenden naar de redaktie Lcusder Courant, Machtiging nr. 21 te Barneveld, WIJ hopen over twee weken de resulaten van dit onderzoek be kend te kunnen maken. Bij voorbaat onze dank voor uw medewerking! 1. Bent u tevreden met de wijze, waarop de uit de politieke par tijen gekozen raadsleden uw be langen in de raad vertegenwoor digen? Ja gaat wel geen mening 2. Bent u van mening, dat de poli tieke partijen samen iets moe ten gaan doen aan het kontakt tussen kiezer en gekozene door middel van openbare diskussie- avonden zoals werd voorgesteld? Ja nee geen mening 3. Vindt u, dat de niet aan een par tij gebonden kiezer weinig of geen inspraak heeft, of voldoende inspraak heeft in de problemen, die hem/haar aangaat? voldoende weinig geen 4. Als politieke partijen en onge bonden kiezers samen diskussie- avonden gaan organiseren, waar in u alles naar voren kunt bren gen wat u op het hart hebt, in aanwezigheid van de raadsleden, komt u dan ook? Ja soms nooit 5. Bent u van mening dat de raads leden op een dergelijke avond al leen maar moeten luisteren of bent u van mening, dat ze ook mee moeten praten over de ver schillende gemeentelijke zaken? meepraten alleen luisteren geen mening 6. Vindt u het aantrekkelijk om na afloop van een raadsvergadering met de raadsleden te kunnen dis- kussiëren over de door hen geno men besluiten en hun argumen ten en motivering? Ja nee geen mening 7. Zou u zelf aan deze diskussie willen meedoen, wanneer u daar toe de gelegenheid wordt gebo den? Ja soms nee 8. Wat vindt u beter: een diskussie vóór de raadsvergadering of na afloop? ervoor erna geen mening 9. Wanneer een dergelijke diskussie voor de vergadering plaats vindt, doet u dan mee? Ja soms nee 9a. Wanneer deze diskussie na af loop van de raadsvergadermg plaats vindt, doet u dan mee? Ja soms nee 10. Vindt u de voorlichting door de gemeente zelf voldoende of moet het beter? voldoende onvoldoende geen mening (Doorkrassen wat niet van toepassing is). N.B. Het strookje met uw antwoor den in een open enveloppe ZONDER POSTZEGEL zenden naar: REDAKTIE LEUSDER COURANT, enquête, Machtiging nr 21. Barneveld. Over veertien dagen hopen wij de resultaten te publiceren. Doet u allemaal mee? Er hoeft geen afzender op! Bent u aangesloten bij een politieke partij? Zo ja. welke? VERLOREN EN GEVONDEN LEUSDEN Gevonden: Blauwe regen, broek en groene gebreide das. Verloren: Bruine handschoen en een gouden ring met steen. Inlichtingen op het politiebureau te Leusden. MEDISCHE DIENST WEEKEND 7-8 FEBRUARI 1970 LEUSDEN: Voor de praktijken van dr Boersema, Lantink en Den Toom Arts. dr Boersema, Kon. Julianala-an 5, Achterveld, teL 03425-222. u tour dé- Correspondentie voor en over deze rubriek te richten aan het Tourkan toor te Achterveld. ZEIST In keurig rood Vredenstein trainingspak was de 15-jarige Betsy van IJken uit Baarn heel ijverig aan het trai nen op het K.N.V.B. Centrum <e Zeist on der leiding van de Kon. Nederlandse V. iel- ren Unie trainer de lieer Frans Malin. De verlegen renster liet het woord over aan haar zuster Ineke, de Polynormrenster. „We waren (en zijn nog) echt teleurge steld toen wij het bericht ontvingen dat de vier renstertjes niet aan de Tour de Junior mogen deelnemen. Waarom eigen lijk niet, beoefenen wij dan niet de wie lersport op een intense verantwoorde eer lijke wijze? In andere sporten trekken jongens en meisjes toch ook goed met elkaar op! De toeroganisator, alle vragen begrij pend, kon alleen mededelen dat met 4 tegen 3 stemmen het bestuursbesluit was: het moet een jongenstour blijven. Ondanks deze echt niet verwachte te genslag zullen de nu teleurgestelde ren stertjes Aagje Helder uit de Woudc, Han- nie Hage uit Sint Maartensdijk. Ricneke Stamsni.jder uit Enter en Betsy van IJken uit Baarn op sportieve wijze blijven strij den voor de wielergelijkrechtighcid der vrouw. TOURDORP Het is al enige keren voorgekomen dat er renners aan de Tour de Junior deelnamen die zich jonger in leeftijd opgaven dan de werkelijkheid was. Achteraf blijkt dat er enkele renners door de leeftijdsgrensmazen zijn gewipt, terwijl ook renners uit de strijd werden genomen. De controle hierop zal dan ook zeer sterk worden doorgevoerd. Deelne mers aan Tour '70 die in augustus zijn geboren worden verplicht gesteld on danks controle op licentie om een be wijs van de burgerlijke stand in te zen den aan het Tourkantoor en wel binnen één maand, dus voor 4 maart 1970. Is het bewijs niet binnen dan wordt aangenomen dat deze renners niet zullen deelnemen aan Tour '70. TOURDORP A.s. maandagavond 9 februari is er in café Buitenlust te Achterveld een vergadering voor de vaste medewerkers-leden van de Tour de Ju nior. Ter bespreking zal worden gebracht de organisatie van het clubkampioenschap der Ned. Dames Wielrén Club op 19 april 1970 alsmede programmavaststelling en commissiesamenstellingen voor Tour de Junior 1970. TOURDORP Er kan natuurlijk maar één Tour de Junior worden georgani seerd en bij herhaling is al bekend ge maakt: Tour '70 meer dan volgeboekt. Vanzelfsprekend zijn er velen die nog niet weten dat de Tour '70 al geruime tijd is volgeboekt. Dat blijkt wel aan de ver zoeken die telkens binnen komen. De jeugdwielerleider J. van Etten uit Den Haag komt even aanzetten met 50 renner- tjes tegelijk! Uit Duitsland een herhaald dringend verzoek van het Radsportbezirk Ostwestfalen-Lippe om als er nog een plaatsje over dit te willen berichten. De Radsportverein „Diana" uit Ubach-Palen- berg wil ook al komen. Haar jeugdploeg werd zelfs kampioen van Duitsland! Het is nu eenmaal onmogelijk ora zeker 300 aanvragers deel to laten nemen, zodat er velen teleurgesteld moeten worden. De Tour de Junior wil geen selectie toepas sen en daarom werden direct 120 renner- tjes ingeschreven die zich achtereenvol gens het eerst opgaven. Ook komen er telkens verzoeken bur nen om een Tourverjaardagskalender te willen hebben en als het zo doorgaat zijn deze binnenkort ook uitverkocht. Hamersveld Op zondag 8 februari zal om 19.00 uur een Jeugddienst worden gehouden in het Hervormd Centrum te Hamersveld. Jongeren beweren, dat de huidige vorm van de kerk niet meer bij het gevoel van hun generatie past. Een nieuwe aanpak en een nieuwe jeugd dienstkommissie van de Hervormde kerk proberen om een eigentijds vormgeving aan de jeugddienst te geven. De zingende en gitaarspelende predi- DRe zingende en gitaarspelende predi kant Ds. B. Bordewijk uit Schaarsbergen zal met het onderwerp „Carnaval, show en het echte leven" kracht bijzetten, om de nieuwe aanpak te doen slagen. Ds. Bor- derwijk wordt geassisteerd door zijn eigen combo. Jong en oud zijn van harte wel kom! Neem vrienden en vriendinnen mee! ZEIST YVij zijn een kijkje gaan ne men in het K.N.V.B. Centrum te Zeist. In de gezellige kofflezaal is het een drukte van belang door ouu. de aanwezigheid van topsporters van het Ned. Handbal Verbond (w.o. speelster van meer dan 2 meter lengte!), de Ned. hockyploeg, de nationale voetbalselectie van 14-15 jari gen en de ploeg van de Nederlandse Da mes Wielren Club. Vijftien van de dertig wielrensters die deelnemen aan het clubkampioenschap van de N.D.W.C. in Achterveld drinken er nog even een heerlijke kop koffie. Dan al keuvelend naar kleedkamer 4 in de prachtige sporthal. Vijftien rensters in kleurrijke trainings pakken komen naar buiten in de gure win terkou. De meesten van hen dragen de groene Henk van Hoeyen ENR pakken. Frans Mahn, de volslanke Koninklijke Nederlandse Wielren Unie-trainer, roept zijn „vrouwschappen" bij elkaar op het kleine hockyveld. Een amateur-filmer wringt zich in allerlei bochten om de bes te opnamen te verkrijgen zodra de eerste oefeningen vlot worden genomen. Mahn voelt zijn selectiegroep heel goed aan, vrolijke kwinkslagen, maar heel even krom liggen van de lach, dan weer ernst en harde aanpak; dit alles vormt een stevig tramingsmenu van twee uur ach tereen! Erna Meskers staat aanvankelijk onbe wust in het midden vooraan en meneer Mahn neemt haar af en toe als voor beeld hoe het wel en hoe het niet moet. De immer vrolijke Erna blijkt het aller sterkste te zijn in „geitje" springen en gaat als kampioene ettelijke keren om hoog Eef Helder denkt een zere dansteen te hebben, maar Mahn denkt hardop: gis teravond zeker te laat naar bed gegaan. Neerlands reservekampioen Panny Jon kers en de Hilversumse Thea Hardeman zijn er deze keer niet, een Tielse haakt in met de opgooiceremonie, Anneke Lute verheugt zich nu al op de grote dag in Achterveld een wereldkampioen Keetie Hage blijft gewoon onder de „gewonen". Een unieke trainingsgroep die twee uur achtereen enorm haar best doet en die stellig Neerlands wielemaam hoog zal uit brengen in Europese en Wereldkampioen schappen. Maar eerst op 19 april a s. naar het Tourdorpje Achterveld. NEDERLANDSE DAMES WIELREN CLUB BARNEVELD Ongetwijfeld hebben ook vele Leus- denaren zaterdagavond met spanning de verrichtingen ge volgd van de Hooglanders in het grote NCRV-spektakel: Dubbelzeskamp, dat rechtstreeks vanuit de Barnevcldsc pluimveehal via TV werd uitgezonden .Wellicht zijn cr verschillende mensen geweest, die zelf zijn gaan kijken, voor zover cr nog plaats was in de overvolle markthal. Het is altijd prettig, wanneer we in Leusden weten wat onze Eem- land-partner voor een miljoenenpubliek presteert. Daarom ook ter ere van alle meespelende Hooglanders een plaatje van de spannende gebeurtenissen in Barneveld. Misschien dat in de (verre) toekomst ook Leusden eens aktief een poging doet om op nationaal (TV)-terrcin een hartig woordje mee te spreken. Dubbelzeskamp biedt daarvoor prachtige perspektieven. Wie spant zich daar eens voor in? OP DE FOTO Hooglanders ingespannen bezig aan één van de spel-onderdelen uit Dubbelzeskamp. «Eota Bamevridy QttJ., CASTRICUM „De mensen vragen wel eens of wielrennen een zware sport is voor dames. Ja, inderdaad Is het een zware sport, maar iemand die topsport wil beoefenen zal er altijd hard voor moe ten trainen en dat geld heus niet voor wielrennen alléén. Denk ook maar eens aan zwemmen, handballen en schaatsen rijden daar word ook veel van je ge vraagd. Heus wielrennen staat niet alleen daarin. Wielrennen is echt niet onvrouwe lijk en volkomen aanvaardbaar te noemen voor meisjes." Uw verslaggever wil er ook nog aan toevoegen: het gaat er altijd ook keurig aan toe! Aan het woord is Anneke Lute uit het mooie duindorp Castricum. Ook al een meisje dat met beide voeten niet alléén stevig in de teenhaken zit maar ook ver der met beide voeten stevig op de grond staat. Zij vertelt verder: „Sinds twee jaar neem ik actief deel aan de wielersport en hoop het derde seizoen succesvol te ein digen. Om dit te kunnen bereiken zijn we nu al aan het trainen, speciaal de con ditietraining, in het KNVB Centrum te Zeist. Het afgelopen seizoen is voor mij wel mooi geweest. Ik ben Nederlands sprintkampioene geworden en heb aan de wereldkampioenschappen mee gedaan in de lakenstad Bmo, de tweede stad van Tsjechoslowakije." Anneke Lute gaat zich specialiseren op de baan en wel op het onderdeel sprint. Hierbij ondervindt zij erg veel steun van haar broer, de ook al in wielersport lang niet onbekende. Cees Lute. Zij traint elke dag op de Alkmaarse wielerbaan en de nuttige aanwijzingen van haar privé trai ner kunnen wel eens tastbare resultaten gaan opleveren. Nederland heeft een we reldkampioene op de weg en misschien komt daar nog een wereldkampioene sprint bij. Het zou een zeker wel verdien de aanzien van de Nederlandse Dames Wielren Club stellig verhogen. En daar kunnen Anneke. Cees en KNWU trainer Frans Mahn veel aan doen. De Castri- cumse renster zal ook in de wegwedstrij den blijven uitkomen. Zo doorgaande ho ren we stellig nog wel eens van haar, en heus niet alléén op nationaal terrein maar zeker ook erbuiten. HILVERSUM De jaarlijkse con tactfeestavond van de N.D.W.C. zal a.s. za terdagavond worden gehouden in het clubgebouw van de Hilversumse Wieler club „De Adelaar", nabij Sinfe Anna's Hoeve.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5