PO AGI Ileerde roda RODA '46 HOOPT OP GOEDKEURING VAN HET MODERNE KLUBGEBOUW Majoor J. B. van Krugten wint Zilveren Paard Eerste kampioen bij Impala-handbal nieuw „hart" voor aktieve voetbal vereniging roda-lotto van start voetbal ehbo cycle-cross in den treek antilopen a- samos a: 1-0 de toekomst weer hoop op promotie antilopen a- skv a: 1-1 ]Dr. lantink Roda '46-Vesting 2-2 DROOM VAN KC ANTILOPEN WREED VERSTOORD LEUSDEN Eind dit jaar hoopt de voetbalvereniging Roda '46 een prachtige modern klubgebouw rijker te zijn. Het ligt in de bedoeling dat dit klubgebouw zal verrijzen op het Burg. Buiningpark te Leusden. De totale oppervlakte van dit complex, met terassen zal c.a. 550 m2 be dragen. De architect van dit klubhuis is de heer D. Opstelten uit Leusden, terwijl het geheel door de leden van de voetbalver eniging uitgevoerd zal worden. Gezien de verwachtte ontwikkelingen van Roda '46 en op grond van de geweldige toekomst ontwikkeling van de gemeente Leusden en op de volgens de planologen te verwachte toename van de vrijetijdsbesteding, heeft het bestuur der vv Roda '46 de eerste stappen om te komen tot een eigen honk durven zetten. De Stichting voor lichame lijke opvoeding en sport Leusden heeft in. middels reeds een gunstig advies, betref fende deze bouw, bij B. en W. van Leus den uitgebracht. Tevens is dit bouwplan reeds ter beoordeling bij de Stedebouw- kundige Dienst en de Welstandskommis sie. De deelneming aan de belangstelling voor het voetbalspel blijken zich nog al tijd in een stijgende lijn te bewegen. Zo ook in Leusden bij de voetbalvereniging Roda '46. Ieder jaar opnieuw kan er in de jaarverslagen van deze vereniging geschre ven worden over een verdere groei en bloei. Alle percentages gewagen jaarlijks opnieuw kwantitatieve vooruitgang van ruim 10%. Zo kan o.a. gesteld worden dat de organisatorische omvang van de vereni. ging binnen 5 jaar is verdubbeld. Op dit ogenblik nemen aan de voetbalkompetitie deel: 7 seniorenelftalen (4 zondag en 3 zaterdag): 5 juniorenelf tallen; 4 pupillen- elftallen. De huidige groei moet voor een niet onbelangrijk gedeelte worden toege schreven aan het toelaten van zgn. B pu pillen. Ook op de jongste jeugd blijkt het voet balspel dus nog altijd een onweerstaan bare aantrekkingskracht te bezitten. Dit is verheugend, maar vraagt anderzijds ook verantwoordelijkheid en hoge eisen aan de totale organisatie Volgens het bestuur zou het werk in de vereniging effektiever en vruchtbaarder kunnen zijn indien de vereniging over een eigen tehuis beschikte. Zo'n eigen honk, het klubgebouw, is een noodzakelijke accomodatie voor elke ver eniging. Het is een noodzaak voor de be geleiding van de leden en het is een uiterst belangrijk hulpmiddel om tot eenheid in de vereniging te komen. El zijn al heel wat verenigingen die met trots kunnen praten over het klubhuis. Vaak met zweet en tranen zijn deze klub- huizen tot stand gekomen Maandenlang is er door velen in de vereniging gewerkt en geploeterd. Eerst voor het bijeenbrengen van de benodigde gelden, toen om de ma terialen los te krijgen en tenslotte om steentje voor steentje op te metselen tot het eigen fel begeerde gebouw. De zelfwerkzaamheden zal bij de bouw van dit fraaie klubhuis ook bij Roda '46 aanwezig moeten zijn, zoals tevens gebeurt op tientallen andere plaatsen in ons land. Er wordt op een heel enkele uitzondering na in voetbalkringen in vele toonaarden vaak op smalende wijze gesproken over deze zelfwerkzaamheden in de verenigin gen. Zo in de geest van: „Vroeger?, toen deden we alles zelf; maar daar moet je nu eens om komen bu de leden". Opmerkin gen. welke volgens het bestuur van Roda '46 niet juist zijn, omdat er in de vereni ging in het algemeen nog volop zelfwerk zaamheid is. Behalve dit samen tot stand brengen van iets belangrijks, hebben deze klubhuizen vele voordelen. Wanneer in de vereniging de begeleiding van de beoefe naars tot verwezelijking gebracht wordt moet men daarvoor aanvaardbare ruimte hebben. Het is niet doenlijk daarvoor de jongens altijd naar een of ander cafe te brengen. Daarom dus een klubhuis, om gesprekken van leider met zijn team. van de trainer met zijn elftal mogelijk te maken. Door de bouw van dit klubhuis worden er voor Roda '46 enorme mogelijk, heden geboden om het clubleven te stimu leren en een sfeer te kweken Een goede funktionele indeling, aankle ding en situering van de accomodatie kun. nen cp de sfeer een belangrijke invloed uitoefenen. Deze zaken zijn echter in goe de handen bij ontwerper Opstelten, temeer daar hijzelf tegenwoordig ook nog mid den in het voetbalwereldje zit Het klub gebouw heeft een zaaloppervlakte van c a 235 m2. Een gedeelte van deze zaal is verhoogd en kan door een vouwwand af gescheiden worden. Achter deze vouw wand bevind zich de toneelzaal Verder is er in de zaal een ruime bar-buffet gepro jecteerd. Twee ruime schuifdeuren geven aan de voorzijde toegang tot een ruim terras en de toegang tot het hoofdveld Aan de achterzijde bevinden zich o.a. een keuken, berging, garderobbe en toiletten alsmede ook hier een klein terras met pergola. Zoilra de benodigde vergunningen bin nen zijn zal er gestart worden met het grondwerk. Deze eerste spade in de grond zal voor Roda '46 betekenen: de eerste ingreep tot het plaatsen van het nieuwe hart van de voetbalvereniging Roda '46. Boven-vooraanzicht, onder: achterzijde klubgebouw. (foto's Janus Visser) HAMERSVELD -- De door de voetbal vereniging georganiseerde Roda-LOTTO t.b.v. de jeugd is inmiddels van start ge gaan. Deze lotto komt in het kort gezegd hierop neer dat men door het invullen van één of meerdere bedragen te kennen geeft hoe hoog de totale inleg van de in die geldende formulieren zal zijn. De deelna me staat open voor ieder en de inleg be draagt slechts 10 cent per ingevuld be drag. Elke zondagavond wordt om 12 uur de Lotto van die week afgesloten en waar. op 's maandags de prijsbepaling plaats vindt, die dan in dezelfde week in de Leusder Courant zal worden gepubliceerd. Het prijzen bedrag is 30% van de bruto inleg en wordt als volgt verdeeld: le prijs, voor het juist geraden bedrag 15% v. d. inleg; 2e prijs: voor het dichtst benader de bedrag 10% v. d. inleg; 3e prijs: voor het op éénna dichtst benaderde bedrag 5% v d. inleg. Wordt het juiste bedrag niet geraden dan komt voort de le prijs in aanmerking, diegene die de inleg het dichtst benaderde, etc. voor de 2e en 3e prijs. De prijzen gaan er dus iedere week uit. De eerste lotto week zal sluiten op zon dag 7 febr. zodat U nu nog een gratis deelnemersformulier kunt verkrijgen en/ of inleveren bij: J. V D. Pol. Zwarteweg 3. Hamersveld; J v d. Vis, Wilgenlaan 20, Hamersveld; B. Bloemendaal, Zwarteweg 28. Hamersveld; W. Tijmensen, Asschatter- weg 4, Hamersveld; W. Schut, Hamers- veldseweg 26, Hamersveld; P. Hilhorst. Hamersveldseweg 55, Hamersveld; R. Os- nabrugge. Arnhemse weg 93. Leusden; W J. Snoek, v. Ammerstollaan 68, Leusden; A. J. Houtveen, Schutterhoeflaan 16. Leus. den; Bavoort. Trekerweg 28. Leusden; Kantine op het Burg. Buining. HAMERSVELD Vanwege het feit dat de verzorging van geblesseerde spelers tij. dens wedstrijden veel te wensen over liet, organiseerde de w Rodv '46 voor alle be- stuurs-, commissieleden alsmede dc elf talleiders en aanvoerders een avondcur sus „voetbal-EHBO". Deze verzorging van geblesseerde spelers laat in het alge meen vooral bij de lagere elftallen te wen. sen over. want bij de standaardelftallen is altijd een gediplomeerde trainer/verzor. ger'aanwezig. Men had de plaatselijke arts Lantink bereid gevonden om de Roda-cur- sisten op woensdagavond jl. in de kantine op het Burg. Buiningpark iets van deze verzorgingsmateric bij te brengen. Met het organiseren van zo'n avond had liet be stuur wel midden in de roos geschoten dit vanwege de opkomst der cursisten en de zeer interessante en leerzame onderwer pen, die door dr Lantink op een leuke ma nier werden behandeld. Allereerst werd de welbekende kwets bare meniscus behandeld. Hierbij bleek dat o.a. door abnormale ongecoördineerde bewegingen of direkt inwerkend geweld hetgeen de knie bij het voetballen wel eens ondervindt kan in deze menicus een scheur ontstaan De daarbij uit het weefselverband geraakte stukken verplaat sen zich in het kniegewricht Er treedt dan vochtuitstorting op in het gewricht (de zgn. waterknie) terwijl een dergelijk losliggend fragment aanleiding kan geven tot inklemmingsverschijnselen (zgn. knie zit op slot.). Alle grote en kleine ongeval len die zich voor zouden kunnen doen bij het spelen van wedstrijden werden onder de loep genomen. Zoals beenbreuken, her senschudding, schaafwonden, bloedneuzen etc. kwamen voor op het programma. In de meeste gevallen kwam de verzor ging bij ongevallen volgens dr Lantink hier op neer dat men beter dom niks kan doen, dan dom veel doen. Bij ernstige ongevallen diende men direkt een arts of de GGD te bellen en de patiënt rustig la ten liggen op de plaats van het ongeval. Het bleek wel dat de meeste cursisten nog nooit van het ongevallen alarmnummer 03490-12345 hadden gehoord, welk num mer ook niet te vinden was bij de telefoon in de kantine. Na de koffiepauze gaf dr Lantink de aanwezigen de gelegenheid tot het stellen van vragen, waar dan ook gebruik van werd gemaakt. Na dit vra genuurtje dankte voorzitter Wendel de cursusleider, dr Lantink. hartelijk voor zijn medewerking aan deze cursusavond „voetbal-EHBO", waarmede dan aan deze zeer leerzame avond een einde kwam. met de hoop dat de praktijk van het geleerde achterwege zal kunnen blijven. Zaterdag a.s. (Van de redaktie) LEUSDEN Zaterdagmiddag twee uur zal in Den Treek de laatste cycle-cross plaatsvinden in een reeks, welke o.m. in Austerlitz. Soestduinen, Hilversum en Leusden is gehouden. Deze laatste cycle- cross wordt georganiseerd door dc Tour- en Renclub Amersfoort. De cross, die be slissend zal zijn voor het totaalklassement wordt gehouden tussen het Hazewater en de Paradijsweg. Hieraan wordt ook deel- 1 genomen door Leusder renners, zoals Wil- Icin van Middelaar uit Achterveld en Peter Kuijpers uit Leusbroek. Na 2f1oop is er een prijsuitreiking over de gehele compe titie in café Bavoort te Leusbroek. Dc toe gang tot deze cyclecross is gratis. HAMERSVELD De KNVB afdeling Utrecht had voor zondag 1 februari een in. haalprogramma vastgesteld, waardoor het eerste team na 8 weken nog geen enkele kompetitiewedstrijd heeft gespeeld. On danks het koude weer werd deze kompc- titievrije zondag benut door het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd en wel tegen De Vesting uit Naarden. De wedstrijd was nog maar enkele mi nuten oud of Henk van 't Klooster kreeg een fraaie kans tot scoren Hij kwam vrij voor De Vestingdoelman te staan, maar schoot de bal recht in de handen van deze doelman Hierna werd het technischer en veel beter zoekende Vestingteam sterker en bezorgde de Roda-achterwaartsen en kele benauwde momenten. In de 22e mi nuut namen de gasten de leiding, doordat invallerdoelman Gerrits onmachtig was bij een strak afstandsschot. De wedstrijd op zich zelf bevatte weinig hoogte punten, maar de spelers trachtte op het bizonder moeilijk te bespelen veld in beweging te blijven en zo nu en dan een balletje te trappen. Na de theepauze wist al vrij spoe dig De Vesting de op 0-2 te brengen Jam. mer was dat scheidsrechter de Smalen zijn dag niet had en soms enkele aan vechtbare beslissingen nam Zo ook bij het toekennen van een strafschop die door Fred de Smalen werd benut 1-2 Enkele minuten voor het eindsignaal wist Gerard van 't Klooster, die na rust de geblesseer de Jan Drost verving, met een fraaie goal de stand in evenwicht te brengen. 2-2. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Voor Roda '46 zal het zondag a.s. een zware dag worden, want de vastgestelde wedstrijden zijn van groot belang voor een goede klassering in het verdere ver loop van de kompetitie. Zo zal om 12 uur op het Burg Buiningpark de belangrijke wedstrijd Roda 3 Soesterberg 3 ge speeld worden. Beide teams zijn nog on geslagen en staan fraai aan kop in de Res 4e klasse B. Wil het eerste team nog een rol van be tekenis blijven spelen in de tweede klasse B dan zal de om half drie vastgestelde thuiswedstrijd tegen Barneveld gewon nen moeten worden Beide ploegen heb ben 14 punten, maar Barneveld een wed strijd minder gespeeld. Wanneer de man nen van G v d. Belt zich die middag voor de volle 100% geven, moeten zij toch in staat worden geacht om beide punten thuis te kunnen houden. ZEIST Donderdagavond speelde An tilopen A tegen Samos A. Samos, die in de micro competitie drie plaatsen boven Anti lopen staat, kon deze keer geen winstpun. ten mee naar huis nemen. Antilopen wist in de 14de minuut op winst te komen, doordat Rudi Lith een doorloopbal benut te 1-0. Wat Samos ook probeerde, ze kon den de gelijkmaker niet scoren Antilopen wist nog een doelpunt te scoren, maar de ze werd helaas afgekeurd. Niemand wist waarom, maar ja, de scheidsrechter be slist. De eindstand bleef dus 1-0 in het voordeel van Antilopen. UTRECHT Het micro-team van de korfbalvereniging Antilopen uit Leusdea kreeg zaterdag de opdracht mee om te proberen om op de eerste plaats te eindi gen en op die manier een plaatsje te ver overen in de micro competitie voor het komende winter seizoen 70/71. Om 18.15 uur begon de eerste wedstrijd tegen Dosc 1 uit Den Dohler. Het werd een spannende wedstrijd, die op het nippertje werd ge wonnen met 2-1, met doelpunten van Betsy van de Belt en Tin! de Ridder. Na een behoorlijke rust werd de volgende wedstrijd begonnen met als tegenstander koploper DSV. Het werd een nederlaag voor de ploeg uit Leusden, met een eind stand van 1-4. Theo van Duinkerken scoor de het enige Antilopen doelpunt en redde daarmee de eer voor zijn ploeg. Bij de laatste wedstrijd hadden de Leus- denaren Fortissimo als tegenstander. In deze wedstrijd werd weer eens echt ge vochten om de nederlaag van de vorige wedstrijd te doen vergeten. Het geluk zat echter niet mee Het werd een gelijkspel. 3-3. Als uitblinker mag Kees van Buren worden genoemd, die voor een plaatsje in het eerste twaalftal vocht en zaterdag een uitstekende wedstrijd speelde. De doelpunten in deze wedstrijd waren van Kees van Buren (2) en Rob van Duin kerken 1Over het algemeen werd er c'echt gespeeld Dc An lopen slaagden er dan ook niet in om de eerste plaats te I bereiken. HAMERSVELD De schaakvereniging De Toekomst heeft vorige week dinsdag van titelkandidaat Ons Genoegen II uit Amersfoort gewonnen met 6-4. Hoewel het er aanvankelijk, na een minder goed be gin, naar uitzag, dat dit jaar niet opnieuw op een promotie gerekend kon worden, zijn de kansen hierop toch weer enigerma te gestegen. De Toekomst zal in de reste rende twee wedstrijden dan ook haar bes. te beentje voorzetten teneinde zo hoog mogelijk te eindigen AMERSFOORT/LEUSDEN De dames junioren van Impala (hand bal) speelden in de sporthal te Amersfoort hun laatste wedstrijd in de zaalcompetitie en wel tegen Fidelitas 2, een strijd van Goliath tegen David, want letterlijk en figuurlijk stak Impala boven de tegenstanders uit. De uitslag van 200 was nog geenszins geflatteerd. Doelpunten werden gescoord door Nelly v. d. Boom (10 x), Truus v. d. Geer (4 x), Agnes v. 't Klooster (2 x), Reglna v. Eijden, Ina van Roomen en Annie Hoogland (leder lx). Na tien wedstrijden betekent dit, dat Impala-dames-junloren de compe titie ongeslagen zijn doorgekomen met de fraaie doelcijfers van 11318. Een gemiddelde per wedstrijd van 11,3, wat de schotvaardigheid van de Impala-dames toch wel bewijst. Keepster Ans v. d. Groot is er voor een groot deel verantwoordelijk voor, dat er gedurende deze gehele compe titie slechts 18 tegenpunten werden gescoord. Al met al een mooie beloning voor een team, dat ook werkelijk een team is en zich als zodanig gedraagt. De trainer van Impala, de heer W. v. d. Heijden, die op een rustige en vakbekwame wijze de dames traint, komt ook zeer zeker lof toe bij deze prestatie van formaat. Het is namelijk het eerste jaar. dat de heer v. d. Heijden de Impala-dames heeft getraind. Impala gaat nu met drie andere kampioenen een halve competitie spelen voor promotie. Wij wensen de Impala-dames-junioren veel succes toe! LEUSDEN Zaterdag J.l. werd er ge streden om „Het Zilveren Paard" in de binnenmanege van de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijverenigirgen aan de Vloos- wijkseweg, georganiseerd door de Zuid- Vel uwse Jachtvereniging. Het was een samengestelde wedstrijd, dat wil zeggen dat de deelnemers eerst aan de dressuurproef moesten voldoen waarna een springparcours, die sportieve strijd en spanning bracht bij ruiters en toeschouwers. De favoriet voor deze prijs, Harry Wou- tes van den Oudenweyer liep met Rameau in de dressuur een zo'n grote achterstand op dat hij met het springen niet kon overbruggen omdat Majoor J. B van Krugten met Diamond mede een foutloos parcours sprong. Mej. Andriessen die met Virulente een prachtige dressuur reed, kon Majoor van Krugten nog reëel be dreigen. maar enkele weigeringen in het springen maakte haar kansloos voor het Zilveren Paard. De prijsuitreiking geschiedde in een zeer sportieve en gezellige sfeer in Alberts Corner. De uitslag van de dressuurproef: 1. Ma joor J. B. van Krugten met Diamond uit Amersfoort; 2. Mej. C. Andriessen met Vi rulente uit Amersfoort; 3 de heer D. Nan- ning met Lorito uit Zwolle. De uitslag van het springen: 1. H. Wou ters van den Oudenweyer met Rameau uit Ermelo; 2. Majoor J. B. van Krugten met Diamond uit Amersfoort; 3. D. Nanning met Lorito uit Zwolle. Het Zilveren Paard werd gewonnen ar tajoor J. B. van Krugten met Dia mond uit Amersfoort. Op de foto: Prijsuitreiking van Het Zil veren Paard. Majoor J. B. van Krugten neemt de prijs in ontvangst uit handen van de wedstrijdleider W. R. J. van Op- penraay. Foto Janus Visser. UTRECHT Antilopen A speelde zater dag een wedstrijd tegen SKV A. Antilopen wist al gauw de mand te vinden, doordat Rudi Lith een doorloopbal benutte. 1-0. Na een paar minuten wist SKV terug te komen doordat ze een afstandschot scoorde 1-1 Antilopen wist geen doelpunt meer te scoren doordat er slecht geplaatst werd en er veel kansen werden gemist. In de laatste minuten werd er hard gespeeld. Hierdoor werden er overtredingen begaan die door de scheidsrechter echter niet wer. den opgemerkt. Antilopen dacht, dat ze deze wedstrijd wel konden winnen, maar dat is tegen gevallen. De eindstand bleef een gelijk spel 1-1.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6