Feest der zotten uitbundig in gemeente Leusden gevierd WORDT NU ABONNEE!! ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAI VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN seoo;?chiupncutGr avitliopGn maaKtG AD WISMAN Burgerlijke Stand Ook ui Achterveld werd het biervat niet gespaard en gingen de beentjes van de grond. Pw» Om 1 uur in de nacht werd het zeer geslaagd feest besloten. Uitslag vrijdagavond carnaval Ros Be- yaart: (zaterdag- en maandagavond zijn er geen prijzen uitgereikt.) Ie prijs van de groepen: Kaartclub. 1. tarat; Paren prijs: bonbons le. prijs Mevr. Hilhorst en mevr Hak beelden uit John Lennon en Yoko Ono; 2e prijs Heer en mevr. van der Veen: beelden uit ..'t zal je kind maar wezen". 3e prijs mevr. Bokkers: Sneeuwpop. Individuelen: prijs bonbons, le prijs mej. van Tweel: de Uil; 2e prijs mevr. Boshuis: Kozak: 3e prijs Standje Speciaal: heer Dietrich OOK VOOR LEUSDEN Geboren. Gijsbertus, z.v G Apeldoorn en D. van den Brandhof. Ho mersveldseweg 124; Hendrika Johanna d.v. R A van den Berg en H. G. van 't Klooster. Jan van Arkelweg 23; Johannes Gijsbertus Everardus z.v. J. T S. van den Berg en G. A. Kuijper. Horsterweg 28; Raymond Anton Frans, z.v. W R. Tol boom en C. B. van Daatselaar, Hamers- veldseweg i34 Gehuwd: geen. Overleden Arie Stuurman, 85 jr., wedn van L. Mudde. LEUSDEN „Financieel zijn we nu wel aan het eind van ons latijn" waren maandag de weloverwogen woorden van de heer Van Driel, die daags tevoren met ongeveer veertig man was teruggekeerd van een demonstratie- toernee door de Spaanse provincie Malaga. Op uitnodiging van de "Juventud", de door de Spaanse overheid ingestelde jeugdorganisatie, cn via bemiddeling van Kees Terrol hebben twee korfbalploegen in een week zes demonstratiewedstrijden gespeeld. Twee jaar geleden is Terrol om zakelijke redenen naar Malaga ver huisd. Toevalligerwijs in dc korfbalsport terecht gekomen toen hij eens een familielid ging ophalen op een vergadering van een korfbalclub werd hij meteen lot voorzitter gebombardeerd wilde hij deze sport ook uitdragen buiten de landsgrenzen. Herhaaldelijk kwamen bij het bondsbestuur verzoeken van hem binnen om materiaal. Ook uit eigen zak bekostigde Terrol veel aanschaffingen, die het mogelijk moesten maken dc Spaanse jeugd enigszins met "Balon Korf' op de hoogte te brengen. De heer Terrol Is oud-Leusdenaar. Hij was de oprichter van de Leusder Korfbal vereniging "Antilopen", enige tijd voorzitter en coach van deze vereniging cn vertrok ongeveer twee jaar geleden naar Spanje. Vorig jaar mei brachten twee Spanjaar den een journalist en een afgevaardig de van de sportraad van Malaga een bezoek aan Nederland. Zij waren getuige van de Interland Nederland-België en een jeugdtoernooi in Amsterdam. „Ze werden zo gegrepen door de sport," aldus de heer Van Driel, „dat ze ons uitnodigden een serie demonstratiewedstrijden in Spanje te komen spelen. Enige tijd later kregen we een brief uit Malaga, die we aanvan kelijk opvatten als een bedankje voor het verblijf in Nederland, maar die een uit nodiging bleek te zijn. We hebben ons toen onder meer gewend tot de N.S.F., die ons eerst nogal sceptisch tegemoet '-•M. Ze hebben uiteindelijk toch bijge en in de kosten, die in totaal onge- 21.000 gulden hebben bedragen Zonder financiële steun van de Sportraad in Malaga was de toernee nooit van de grond gekomen. Van Driel: „Ze hebben al onze verblijfkos ten betaald. Uiteraard hadden we ook enige attenties meegebracht, maar wat we daar hebben beleefd heeft ons wel overdonderd. Op de kast in de bestuurskamer van het bondsbureau in Rotterdam prijken twee levensgrote bekers. De grootste, de „Mantano Cup", ontving de ploeg die tijdens de toernee uitkwam in de Nationale Spaanse kleuren. „We heb ben de twee ploegen van zo gelijk mo gelijke kracht gemaakt, maar de „Go- londrinas" werden zo door het publiek een aantal van 1500 was geen uit zondering aangemoedigd, dat deze wel moesten winnen", meende Van Driel. Naast deze bekers kregen de Ne derlanders gedurende de hele trip de beschikking over een bus, die hen van Malaga tot Torremolinos bracht. De bondsbestuurders hopen dat deze „cxhibiciones". waarvoor zowel in pers als via aanplakbiljetten enorm reclame werd gemaakt, meer succes zal opleveren dan een soortgelijke trip in 1948 door Engeland. „Wc hebben toen verzuimd ook aansluitende acties te voeren, zoals het organiseren van trainingskampen om lei ders op te kweken. In West-Duitsland, waar korfbal op beperkte schaal wordt Uitgave N.V. Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij, directie H. J. Heine en D. Rebel. Verschijnt eenmaal per week In Achterveld, Hamersveld, Leusbroek en Stoutenburg. Eerste jaargang nr. 87 LEUSDER COURANT Donderdag 11 februari .1970 ACHTERVELD - LEUSDEN HAMERS VELD Prins Carnaval heeft ook in Achterveld enige dagen de scepter ge zwaaid. Als eerste vierde de voetbalvereni ging „Achterveld" in „De Roskam" in uit bundige stemming het feest der zotheid. De voor het overgrote deel gccostumcerde sommigen zeer orgineel carnavals vierders hebben zich, mede dank zij de muziek van de „Postiliano's" uitstekend vermaakt. De prijzen, beschikbaar gesteld voor de fraaist gecostumeerde groepen, paren en individuelen werden door de jury als volgt toegewezen: Groepen 1. .Commune', 2. .Sexelse strand'. Paren: 1. „Arabier met haremdame" C. de Vette-mevr. de Vette; 2. „?iraat met Spaanse Schone" M. van Westerlaak-mevr. van Westerlaak. Individuelen 1. „Indiaanse vrouw" mevr. G. Hooyer. 2. „Magere Hein"??? Gelijktijdig vierde in „Ons Gebouw" de meisjes van T.O.P. en de jeugd van de voetbalvereniging hun carnavalsfeest. Ook hier vierde de uitbundigheid hoogtij. Som- hoogtij. Sommige van de deelncmertjes hadden van de costtumering veel werk ge maakt. Het grootste gedeelte had echter genoegen genomen met wat simpeler kle dij. Maar ze zagen er toch lekker gek uit. De pret was er niet minder om. De jury had heslist geen eenvoudige taak aan het toekennen der prijzen. Uiteindelijk wer den deze als volgt toegewezen: Groepen 1. „Zes borden uit een pak" 2. Chicago gang sters". 3. „Cipier met gevangene". Induvi- duelen: 1. „Clown" Jos van Nimvvegcn; 2. „PTT" Mej. van Laar; 3. „Dobbelsteen" Jan Hazelaar. Zondag vierde de Dansvereniging carna val. Het min of meer vaste publiek van de Jdoor de dansvereniging georganiseerde dansavonden en dat zijn er vele, ook uit. de omtrek had zich voor deze ge legenheid veelal gecostumeerd. De dans muziek van „The Intruders" en de carna valeske tonen van de „Boerenblaoskapel" van de muziekvereniging „Door Wilkracht Sterk" zorgden voor een echte carnavals sfeer. Beat muziek en polonaises volgden elkaar in snel tempo op. Maar het jeug dige publiek gaf zich niet gewonnen. Tot het moment „de hoogste tijd" werd spon taan van de dansvloer gemaakt, i Maandagavond tenslotte vierde als laat ste de KPJ een daverend carnavalsfeest. Zij hadden de KPJ afdelingen Eemnes, iMontfoort en Bunnik als gasten in haar amidden. De met bussen aangevoerde KPJ ers hebben zich wel even de ogen uitge wreven toen het feest na korte tijd het punt bereikte dat zo typerend is voor de Acherveldse KPJ. Een dergelijke uitbundi. ge sfeer, welke mede door de uitstekende muziek van „The Bouquets" al zo snel werd bereikt, hadden zij niet verwacht, jln de smaakvol versierde zaal van „Ons Gebouw" was, ondanks het feit dat som migen al voor de derde avond carnaval vierden, nog niets te merken van „cama- valsmoeheid". Ook hier tot het laatste moment een niet aflatende enthousiasme. De prijzen voor de best gecostumeerden werden gewonnen door; Groepen 1. „Strandmode Anno 1900". 2. „Indianen- familie" Lida Steenbeek en Gerda Berg. Individuelen: 1. Jhonnie Baaiman als „Magere Hein". 2. A. Vos uit Bunnik als „Clown". Volledig geslaagd in hun opzet om te Leusden een groots carnavalfeest te orga niseren konden de organisatoren in de vroege uren van de zondag hun bed opzoe ken. Zoals velen met hun zullen er heel wat geweest zijn die de zondag begonnen met het gevoel alsof er een spijker door het door hun eens zo geliefde hoofd was geslagen. Van de kant der organisatoren werden al de aanwezigen, die in de ban van de carnaval waren geraakt, door mid del van borden erop gewezen dat het ver standiger zou zijn de h.h taxichauffeurs het nodige te laten verdienen. De grote zaal in het café-restauraunt „de Mof" was compleet gevuld. Zelfs in het cafe kon men zien, dat er carnaval was, want ook deze zaal was compleet be zet met deze mensen van de leut. De ver siering van de zaal was werkelijk met bij zonder veel smaak aangebracht. Hoogte punt, van de avond was wel toen de mu ziekvereniging „Lusiduna", geheel in de sfeer van de carnaval gestoken in boeren kiel. de zaal betrad. Samen met het ook zeer goede bandje uit Zwolle konden zij er afwisselend voor zorgen dat de dansers op de vloer konden blijven. Opvallend was ook dat de aanwe zigen zoveel aandacht aan hun kleding hadden geschonken, slechts een enkele Eu. ropeaan kon men op de vloer waar ne men. Een van dé opvallendste figuren in dit grootse dansfestijn was ongetwijfeld Mijn heer de Uil. Samen met een Oosters paar kreeg hij de eerste prijs Een mooie wis selbeker werd aan de overwinnaars over handigd. Na dit succes hebben de organisatoren besloten om de vereniging te laten be staan. Op de avond zelf schreven reeds velen leden in De contributie van deze vereniging ƒ0,75 per maand kan geen on overkoombare moeilijkheden geven, te. meer daar men dan straks gratis toegang heeft bij het volgende feest Volgend jaar zal de vereniging in mei een Bingo avond organiseren. Dit jaar zal ook de raad van elf en een Prins carna val worden gekozen. In het vervolg zal men trachten het feest een, indien moge lijk nog grootser aanzien te doen geven. Indien men interesse heeft in deze ver eniging dan kan men zich opgeven bij de volgende adressen: v. d. Hoef, Hohorst- Leusbroeks carnaval. (Foto's: Leusder Courant). laan 21, Hamersveld, Stegeman, Hohorst- laan 35, Hamersveld, Rijwielhandel R. Os. nabmgge, Arnhemseweg, Leusden. jes van de vloer. Vrijdag, zaterdag en OUD-LEUSDENAAR KEES TERROL BRACHT maandag gingen om 19.30 uur de deuren van het Ros Beyaart open om die mensen r\T CD A I QDf^PT KI AAP QDAKIIP die hun rust kwamen zoeken, de gelegen- UZ KUKrDnLjrUlX I INMMK OrMINJC heid te geven deze rust te vinden in de drukte van de carnaval. Om half negen e 19 E H waren er ongeveer een 125 vreemsoortig JL ÉkA. m R msm. I A. zorgde indruk. Lampions zorgde voor een goede verlichtingen, leuk was ook de knip. SVR| q perlicliten die men had aangebracht. De ba WF\ I B S B Wf best voor de dag komende carnavalvier- mPCb B VbT H H I ders werden beloond met een prijsje. beoefend, werken we samen met de Duit se Turnbond. Als we dit niet doen in Spanje verzandt de liele zaak weer, net als in Engeland. Definitieve afspraken hier toe zijn nog niet gemaakt. Een functiona ris uit Seville, die speciaal naar Malaga w as gekomen om de Nederlanders aan het werk te zien, heeft de bond onofficieel een uitnodiging gegeven dit jaar weer te ko men. „Als ze alle kosten voor hun reke ning nemen is er wel een mouw aan te passen. Da.i kunnen we competitie des noods wel twee zondagen stilleggen. Zelf kunnen we financieel niets meer doen. We zijn niet zo'n rijke bond," besloot de heer Van Driel. Flitsen van het Hamersveldse carnavals-feest.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1