(Blue Pink zaterdag in Ivy Leaque HARTELIJK WELKOM VOOR NIEUWE KLEUTERLEIDSTER IN HAMERSVELD Goed jaar voor Achterveldse KPJ •ETEK KEIJPERS WON BIJ ADSPIRANTEN JE CYCLE-CROSS COMPETITIE VAN Ledenvergadering van het ULG 1IDDEN-NEDERLAND Nieuwe cursus in Groene Kruis gebouw Leusbroek VANDAAG OPENEN TWEE WINKELS IN DE BIESHAAR FILMAVOND VOOR RODA-JEUGD Lezing NCVB over Gastvrouw zijn' ZWANGER- SCHAPSGYM Afscheid van mej. Bokkers VRIJDAGAVOND KOOPAVOND SUCCESVOLLE LEUSBROEKSE KENNER Firma J. Coenen - VERLOVINGSRINGEN - Tel. 425 DONDERDAG 12 FEBRUARI 1970 (Van de redaktie). LEUSDEN De laatste rit van de cycle-cross competitie voor Midden- fiederland, aan welke competitie door zeven verenigingen werd deelgenomen, gerd zaterdag in Den Treek nabij het Hazewater verreden. Het zal wel aan het fechte weer gelegen hebben, dat er van de zijde van het publiek zo weinig belang- jclling was. Jammer, want er was van mooie sport te genieten. Het was een vrij Jvaar parcours, maar de renners hebben zich daar niet zoveel van aangetrokken. Set is een fijne, sportieve strijd geworden. Bij de veteranen won G. Ruttcnberg rit met grote overmacht vóór H. Spronk en H. van Dijk. J. Cozijnsen uit Iherpenzeel won bij de nieuwelingen vóór J. Frezen en J. Schipper. Mattie de |oning uit Scherpenzeel wist met grote voorsprong bij de amateurs te winnen jèór D. Pos en Max de Vries. Peter Kuijpers uit Leusden liet bij de adspiranten jen dat hij echt de beste was. Met grote voorsprong won hij zijn rit vóór J. rchaafsma en Gert Vink uit Woudenberg. In het verenigingsklassement werd de en Tourclub "Amersfoort" eerste. Tweede werd "Tempo" uit Soest en (érde "De Adelaar" uit Hilversum. Van de andere, uit de gemeente Lcusden Afkomstige renners, werd bij dc adspiranten D. v. d. Burgwal uit Achterveld )sde. Johan Ossendrijver uit Achterveld bereikte de negende plaats bij de nieuwe- ^ïgen. Na afloop vond een gezellige prijsuitreiking plaats in café "Bavoort" te teusden. |Na afloop van de wedstrijd spraken wij ■t de winnaar van de adspiranten. de -jarige Peter Kuijpers uit Leusbroek, in gelukkige Peter, die vol trots zijn za- •dag gewonnen beker toonde. Het is rerigens niet de eerste trofee uit zijn ig korte wielrenersbestaan. In het jaar ,t hij nu fiets in clubvervand (bij de iur en renclub Amersfoort) won hij in "jotaal acht bekers en zes medailles. En Bft is voor een adspirant beslist geen einigheid. Van de zeven rondes in cle cross competitie voor Midden-Neder- ind, waarvan zaterdag de laatste ronde fferd verreden, wist Peter maar liefst vier ©nden te winnen! Dat is allemaal het resultaat van drie »er per week zo'n anderhalf uur inten- ?f trainen. Bovendien heeft Peter een •antenloop en dat betekent enkele uur- is per dag extra, gezonde training on- imieer over de prachtige, maar niet al- d gemakkelijke bospaadjes in Den •eek. Die krantenloop is noodzakelijk, t en dat zullen de meeste renners il kunen beamen meedoen aan wiel- nnen betekent veel geld nodig hebben, ooral als men bedenkt dat een nieuwe ce-fiets rond de zeven honderd gulden >st! Peter vertelt, dat hij eigenlijk met fiet- n is begonnen doordat hij na ziekte m de dokter het advies kreeg veel de jitenlucht in te gaan. Hij wist voor en zacht prijsje een tweedehands fiets de kop te tikken en werd korte tijd lama lid van de Ren- en Tour Club nersfoort. Dat was in januari 1969. Nu na verschillende successen te hebben >haald als adspirant wordt hij nieu- ?eling( dat is de categorie voor jongens -mn 16 tot 18 jaar). Peter hoopt natuur- k ook in deze afdeling veel successen zijn naam te kunnen brengen. Overigens betekent het tevens, dat hij iet meer mee zal kunnen doen aan de ur de Jeunior in Achterveld en dat Indt hij bijzonder jammer. Vorig jaar left hij in deze tour met heel veel ple- [er meegereden, ook al bleef het maar een toch niet onverdienstelijke 27e laats. Nu heeft de wielersport volledig zijn itrede gedaan in het gezin Kuijpers. Vader en moeder, die aanvankelijk nog iet zo erg veel belangstelling voor de ort van hun zoon toonden, leven nu leeds intens mee met diens verrichtin- n op de weg. Mevrouw Kuijpers is zelfs zover, dat ze al in behoorlijke wieier- :rmen vertelt over deze sport. Het jon- re broertje van Peter, de dertienjarige jirk-Jan heeft besloten zijn broer in de jekomst te evenaren. Hij heeft zich op- jjegeven als lid van de Ren- en Tourclub .Amersfoort". Zodat er straks twee leden van de familie Kuijpers uit Leusbroek het de concurrenten moeilijk gaan maken! Uitslagen Amateurs: 1. Matthijs de Ko ning (Scherpenzeel) in 50.55; 2. D. Pos (Ad.) op 35 seconden; 3. Max de Vries (Amersfoort); 4. T. van Tol (Ad). 5. C. Albert (T.). Nieuwelingen: 1. Jan Cozijnsen (Scher penzeel) in 41.50; 2. J. Fresen (St.) op 37 seconden; 3. J. Schipper (T.); 4. H. v. d. Hoef (T.); 5. Wim van Dompseler (Put ten); 6. Evert Smit (Amersfoort). Adspiranten: 1. Peter Kuijpers (Leusden) in 30.15; 2. J. Schaafsma (T.) op 1,5 mi nuut; 3. Gert Vink (Woudenberg); 4. B. Pellikaan (J.v.A.); 5. B. Grondelle (V.) Veteranen: 1. G. Ruttenberg (T.) in 20.03; 2. H. Spronk (St.) op 1,5 minuut; 3. H. van Dijk (St.); 4. D. Vroege (J.v.A.). Verenigingsdagklassement: 1. „Amers foort"; 2. „Tempo"; 3. „Het Station". Eindstanden na 7 ronden: Amateurs: 1. Max de Vries (Amersfoort) 58 p.; 2. D. Pos (Ad.) 54 p.; 3. C. Albert (T.); 4. T. ,v. Tol (Ad 5. Wim van Mid delaar (Achterveld); 7. Henk van Velzen (Scherpenzeel). Nieuwelingen: 1. H. v. d. Hoef (T.) 61 p.; 2. Wim van Dompselaar (Putten) 44 p.; 3. J. Verkerk (V.); 4. J. Fresen (St.); 5. G. v. d. Hoef (T.); 6. Evert Smit (Amersfoort); 7. Jan Cozijnsen (Scherpen zeel); 9. Johan Ossendrijver (Achterveld). Adspiranten: 1. P. Kuijpers (Leusden) 49 p.; 2. J. Schaafsma (T.) 45 p.; 3. Gert Vink (Woudenberg); 4. J. Mandersloot (Scherpenzeel); 5. B. Pellikaan (J.v.A.); 6. Dick van de Burgwal (Achterveld). Veteranen: 1. G. Ruttenberg (T54 p.; 2. H. Spronk (St.) 46 p.; 3. H. v. Dijk (St.); 4. D. Vroege (J.v.A.); 5 A. Vroege (J.v.A). Verenigingsklassement: 1. en wmnaar Evert Grift-bokaal „Amersfoort" 2. „Tem po"; 3. „De Adelaar; 4. „Het Stadion"; 5. „Jan van Arcel"; 6. „De Volharding"; 7. „De Pedaalridder". Op de foto: Peter Kuijpers (16) uit Leusbroek met zijn zaterdag gewonnen trofee. (foto Leusder Courant.) HAMERSVELD Op maandag 16 fe bruari zal het Het Ros Beyaard de alge mene ledenvergadering van het Utrechts Landbouwgenootschap gehouden worden. Aanvang half acht. Op de agenda staan de volgende punten: Opening door de voorzitter, dr Gras huis. Notulen, mededelingen en ingekomen stukken. Jaarverslagen secretaris en penning meester. Benoeming en verslag kascommissie. Bestuursverkiezing: aftredend en her kiesbaar: G. A. van Donselaar. Tegen kandidaat de heer B. Brons. Aftredend en herkiesbaar: de heer E. de Kruif. Tegenkandidaat, de heer T. Wllligen- burg. Na de pauze zal ir Swart een bespre king houden over een tweeledige bevruch ting. Daarna zal dr Grashuis een lezing houden over veevei loskunde, dit toege licht met lichtbeelden. LEUSBROEK Vrijdagavond 20 fe bruari aanstaande zal in het Groene Kruis gebouw, dat dan de Roo van Aldenverelt- laan te Leusbroek staat ,een nieuw cursus beginnen over planten, bestaande uit drie opeenvolgende lessen alsmede een bezoek aan een kwekerij in de omgeving van Leusden. Gedurende deze lessen, die duren van kwart voor acht tot ongeveer kwart over tien worden de cursisten wegwijs ge maakt in de werelcl van planten, met na me de kamerplanten, de bloembollen en d ekruidenteelt in huis. Ook zal de juiste de kruidenteelt in huis. Ook zal de juiste doeken gedaan worden. Aanmelding voor deze lessen, waarvoor een bijdrage van zes gulden wordt ge vraagd, kan dagelijks geschieden aan het wijkgebouw aan de de Roo van Alderwe- reltlaan. Voor de eerste les is al het werk materiaal reeds aanwezig. De cursisten be hoeven dus niets mee te nemen. LEUSBROEK De woonkern Leus broek althans de bewoners ervan, behoe ven niet langer geduld te oefenen. Het prachtige winkelcentrum „De Bieshaar" aan de Prinses Irenelaan zal spoedig een feit zijn. Vandaag, donderdag 12 februari, zullen de eerste winkels, die een onderdeel vor men van het gehele complex, dat door middel van een wedstrijd de naam „De Bieshaar" heeft gekregen, feestelijk wor den geopend. De eerste winkels zijn de supermarkt die woensdag receptie hield en nu ge opend is voor publiek en de groente- fruit en delicatessenwinkel van de firma T. Hols en zoon, die om 10 uur vanmorgen begint met een receptie, die duurt tot half 6 met een onderbreking van half 1 tot 2 uur. Een vermeldingswaardige bijzonderheid is bovendien nog het feit, dat de vrijdag avond koopavond is in het winkelcentrum „De Bieshaar". Een maatregel, die vooral door jonge gezinnen, waarvan de huis vrouw werkt, enthousiast ontvangen zal w orden, omdat het een verlenging van het weekeinde betekent, doordat de zater dag niet verloren gaat met het noodzake lijke boodschappen doen. Wij komen in ons volgend numer nog op deze feeste lijke openingen terug. HAMERSVELD Dat de voetbalver eniging Roda '46 de kleine spelers niet vergeet, blijkt uit het feit dat de aktieve jeugdkommissie altijd een vol program ma heeft. Ook nu weer hebben zij voor de Roda jeugdleden iets georganiseerd en wel een filmavond. Deze filmavond zal gehou. den worden op zaterdag 28 febr. a.s. in 't Ros Beyaart. Het filmprogramma bevat voor deze avond enkele voetbalfilms ter wijl de kluchtfilms zeker niet zullen ont breken. HAMERSVELD Maandag 9 februari hield de Nederlandse Christen Vrouwen bond haar ledenvergadering in het Her vormd Centrum. Spreekster voor deze avond was mevr. J. W. H. Liefferink-Ober. LEUSBROEK Met veel enthousias me is zaterdagavond 7 febr. j.l, de pop- '"•oep Clover Leaf in het Jongerencentrum in de Ooievaarshorsterweg 4 te Leus- ïk ontvangen. Clover Leaf, die vori- week donderdag uitblonk in het popu- TROS-televisieprogramma Jam, leek boven alle verwachtingen een uit- :kend stukje vakwerk te laten zien en >ren. Ruim 150 jongens en meisjes uit ïusden en Amersfoort waren bij de ïvond, ondanks de vele carnaval-feesten, aanwezig. Opmerkelijk was. dat het aan tal meisjes verhoudingsgewijs gering was. Volgende week worden in de Joy Leaque méér leden van het vrouwelijke geslacht verwacht. De muziek, die Clo ver Leaf produceerde, werd door het pu bliek hoog gewaardeerd, ondanks het feit, dat er enkele nummers bij waren, waar minder goed op gedanst kon worden. Dat zal niet het geval zijn met Blue Pink, de groep, die overmorgen, zaterdag 14 febr., in het Jongerencentrum zullen optreden. Blue Pink bestaat uit 4 perso nen. De bandleden zijn. Jeff Plant (solo), Ronald Capaldi (bass), Gerry Barker (drums) en tenslotte Joe Frampton (lead). De entree-prijs voor niet-leden be staat uit ƒ2, Op de foto: Blue Pink. man met als onderwerp: Gastvrouw zijn." Vicc-presidente mevr. J. C. de Vries-Bruins heette de dames van harte welkom en in het bijzonder mevr. Liefferink. Verheu gend was de grote opkomst deze avond. De voorzitster maakte bekend dat in de vacature van secretaressen was voorzien. Mevr. R. van der Burg-Stunnenburg en mevr H. Pilkes-Klein Bennink zullen deze functies op zich nemen. Men zong Psalm 89 vers 1 en 9 waarna een schriftlezing uit Genesis en een korte meditatie volgde. De notulen werd gelezen door mevr. C. B. van der Heij de-Rut gers. De spreekster, mevr. Liefferink begon haar lezing met wat zij haar „visitekaar tje" noemde. In 1943 studeerde zij als Theologe met als doel om in de zending te gaan. Door de oorlog was dit onmogelijk. Een jaar was zij werkzaam bij de vrou wen zendingsbond, daarna als hulppredik. ster in N.-Branbant en als directrice van het Diakonessenhuis in Eindhoven. Thans is mevr. Liefferink predikant, verbonden aan de Willem Aarnsthoeve te Den Dolder. Tevens worden de jeugddiensten in de Bergkerk te Amersfoort door haar geleidt. Het onderwerp „Gastvrouw zijn" werd op een christelijke thema overgebracht. Het ging erom de mensen die men ont moette of ontving te verwijzen naar de Heer. Het gezellig maken voor gasten zo dat men zich kan ontspannen en bouwen aan het rijk van de shaloom. Rechts Dc nieuwe kleuterleidster mevr. M. M. M. Reineman. Links Wisse kreeg een bloemetje en een geschenk aangeboden. De scheidende tijdelijke kleuterleidster mevr. J. (Foto's: Dietrich), HAMERSVELD Dinsdag 2 februari, waren de leden van de oudercommissie en vele ouders van de kleuters, aanwezig in de openbare kleuterschool aan de As- schatterweg te Hamersvcld om de nieuwe kleuterleidster, mevrouw M. M. M. Rei neman welkom te heten en tevens van de tijdelijke leidster, mevr. J. Wisse, afscheid te nemen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer C. J. W. Bos heette alle aanwe zigen hartelijk welkom. Spreker sprak, mede namens de ouders, zijn waardering uit voor het vele werk dat mevrouw Wisse sedert, het vertrek van mejuffrouw KÖnig op 1 november 1969 had verricht en het plezier waarmede zij tot nu toe haar werk met de kleuters had gedaan. Ook de samenwerking met de oudercommissie en de ouders verdiende niets dan lof en het was met leedwezen dat. zoals spreker zei: „Wij nu van U als leidster van deze school afscheid gaat nemen, doch wij ho pen dat U nog heel lang in onze ge meente zult blijven wonen." Namens de ouders en de oudercommis sie bood hij vervolgens mevrouw Wisse een mooie bos bloemen aan en twee ca deaus, t.w. een antiek houten botervaatje en een prachtige leren handtasje. Vervolgens richtte hij een hartelijk woord van welkom tot mevrouw Reine man, die hii een prettige tijd toewenste, met hopenlijk een verdere groeiend aan tal leerlingen. De heer Bos vertelde nog even dat. er nu 32 kinderen op school waren en dat het er naar uitzag dat nu het aantal zou blijven groeien en het muximum waar schijnlijk nog dit jaar bereikt zou worden. Spreker hoopt, dat er tegen die tijd een echte kleuterschool voor 't. openbaar in Hamersveld gebouwd zou zijn, zodat een twee leerkracht zou kunnen worden aangetrokken. Mevrouw Wisse bedankte hiema alle aanwezigen voor de vele en hartelijke woorden en voor de fraaie geschenken die zij had mogen ontvangen. De aanwezigen bleven hierna nog enige tijd gezellig bijeen. Ook burgemeester mr F. J. H. Schneiders kwam nog even kijken en onderhield zich enige tijd met de kleuterleidsters en de andere aanwe zigen, waaronder de heer H. Venema, hoofd van de openbare lagere school te Hamersveld, mej. A. Hoetmer en mej. C. Wiekerhof, resp. hoofdleidster en leidster van de openbare kleuterschool van Leus broek en de heer A. B. Kruisink, voorzit ter van de ouderraad Leusden. HAMERSVELD Op dinsdag 17 febr. a.s. start de nieuwe zwangerschapsgym- nastiekcursus in het Wit-Gele Kruisge- bouw aan de Hamersveldseweg. Aanvang 's morgens om half tien. Deze cursus is ook toegankelijk voor leden van andere kruisverenigingen. Aansluitend om kwart voor elf bejaardengymnastiek. ACHTERVELD Het jaar 1969 is voor de KPJ afdeling Achterveld een goed jaar geweest De voorzitter van de vereniging, de heer W Tolboom noemde het in zijn openingswoord van de gehou den jaarvergadering zelfs een bijzonder geslaagd iaar. Een van de belangrijkste gebeurtenissen was de fusie van de MBA cn de JBTB tot de huidige KPJ. Na fusie nam het gezamenlijke ledental van 90 snel toe tot. ongeveer 130. En dit aantal is nog stijgende. Wel een bewijs dat het veelzijdige programma aanslaat bij de Achterveldse jeugd. Aan de georganiseerde aktiviteiten werd mei enthousiasme zij het door de meisjes in grotere mate dan door de jongens deelgenomen. Mei Ali Bokkers gaf een uitvoerig ver slag van deze aktiviteiten van het afgelo pen jaar. En dat was beslist niet gering; uitwisselingen, diverse sportive evene menten, kreativiteit op velerlei terrein, ge. heel het gevarieerde programma passeerde nog eenmaal de revue. Voor mej. Bokkers was dit tevens het laatste wat zij in haar functie als bestuurslid van de KPJ voor de vereniging deed. Binnenkort treedt zij namenlijk in het huwelijk en zal dus de KPJ vaarwel zeggen. Dit is een gevoelig verlies voor de afdeling. Zij heeft enorm veel werk verricht om van de KPJ te ma ken wat zij nu is, een vereniging welke de jeugd aanspreekt De waarderende afscheidswoorden wel ke de voorzitter tot haar richtte, werden enige malen onderbroken door een enorm applaus van de aanwezigen, die daarmede de welverdiende dankwoorden welke tot haar gericht werden, nog eens extra onder streepten. Behalve de enveloppe met in houd die de voorzitter haar als afsc-heids- caudeau overhandigde, ontving zij ook de trophee die de Achterveldse KPJ op de onlangs in Utrecht gehouden Kreatieve dag heeft gewonnen met hun improvisatie. De penningmeester, de heer G. van de We. tering, gaf een financieel overzicht van het afgelopen jaar. Hieruit bleek dat ook op financieel gebied de vereniging op een gezonde basis rust. De toeloop van nieuwe leden het slagen van de georganiseerde dansavonden en de opbrengst van de jaar lijkse oud-ijzer inzameling hebben hiertoe veel bijgedragen. In de vacature, ontstaan door het ver trek van mej. Bokkers werd voorzien door de verkiezing van Thea van Hamers veld. Tot slot van de avond verzorgde de heer J. J. C .Kuypers het bingo-spel. Dit spel is ook de KPJ bijzonder populair. Het vormde een gezellig besluit van de geani meerde jaarvergadering. '-J

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3