VRIJDAGAVOND IN LEUSBROEK: KOOPAVOND! BIESHAAR" GENOMEN DEEL WINKELCENTRUM „DE VORIGE WEEK IN GEBRUIK Grote spelavond voor de KPJ VIJF GEWONDEN BIJ SLIPPARTIJ DELICATESSEN GROENTE EN FRUIT (Van de redaktie) LEUSBROEK Vorige week woens dag en donderdag werd een deel van het nieuwe winkelcentrum in Leusbroek, de Bieshaar, onofficieel geopend. Wel werd door de verschillende zaken een receptie gegeven, waarvoor veel belangstelling be stond. liet ligt in de bedoeling, dat De Bieshaar in de week voor Pasen geheel in gebruik zal worden genomen. Naast de nu bestaande winkels zal Leusbroek dan de beschikking hebben over een prachtig winkelcentrum-complex met maar liefst acht verschillende branches, verdeeld over een totaal oppervlak van 850 m2. Darbij komt dan nog een aan trekkelijke groenbeplanting met een ter ras. De inwoners van Lcusbroek hebben vorige week al een blijk van ruime be stelling geven, maar straks, als het petit- restaurant met terras gereed zal zijn, zul len de Leusbrockenaren zonder twijfel met nog véél meer plezier hun boodschap pen gaan doen om na gedane arbeid uit te kunnen rusten bij het genot van een kop koffie of een verfrissing. Zover is het nu echter nog niet, hoewel men hard aan het werk is om De Bieshaar binnen de gestelde tijd het geplande aanzien te geven. Zoals wij reeds in ons vorig nummer meldden, zal men nu ook vrij- dagavonds in Leusbroek inkopen kun nen doen. omdat het dan koopavond zal zijn. Op deze pagina willen wij u een in druk geven (door middel van foto's en tekst) van de nu geopende winkels (drie in totaal). Het winkelcentrum is geheel in laag- opgetrokken. In totaal zullen er cht verschillende vestigingen komen. De erste drie, welke vorige week openden, ijn een supermarkt van de E.O. Kroon- jrganisatie, een specialiteitzaak in groen en, fruit en wijnen en een brood- en lanketzaak. In de loop van deze en vol gende maand zullen er onder meer nog èen dameskapsalon, een petit-restaurant in een vestiging van de Raifaisenbank in et centrum worden ondergebracht. SUPERMARKT De nieuwe Kroon-supermarkt de eerste evensmiddelenzaak van een dergelijke mvang in Leusbroek) vormt één van dc elangrijkste trekkers voor het winkelcen- rum. Niet alleen gezien de totale bedrijfs- De grootste „hap" van het nieuwe win kelcentrum De Bieshaar te Leusbroek wordt ingenomen door dc verzorgings- markt van E.O. Kroon (foto boven). De talrijke artikelen zijn ondergebracht in een ruim ingerichte winkel (foto midden). De afdclig Cosmetica, verf, huishoudelijke artikelen cn speelgoed is in een aparte winkel ondergebracht, die wel verbinding heeft met de rest van de zaak, maar ook een eigen ingang heeft met een aparte kassa (foto onder). Zoals bekend is het winkelcentrum een schepping van archi tect INI. J. Kleinstra tc Amersfoort cn werd gebouwd door de bouwonderneming J. J. Yahstal te Amersfoort. oppervlakte van 462 m2, maar vooral dankzij het uitgebreide assortiment dat de huisvrouw er zal kunnen vinden, aar- bij er duidelijk naar is gestreefd dc huis vrouw in staat tc stellen „alles onder één dak" te kunnen kopen. De desbetreffende levensmiddelen-organisatie spreekt dan ook liever van een „verzorgingsmarkt", dan van een supermarkt. In een verkoop ruimte van 310 m2 vindt de huisvrouw: kruidenierswaren, aardappelen, groenten en fruit, 'n ambachtelijke slagerij (dus geen kant en klaar verpakt, maar versge- sneden vlees), vleeswaren, zuivel, diep vriesartikelen. brood en gebad, textiel, grammofoonplaten, lectuur, cosmetische artikelen huishoudelijke artikelen, glas- en aardewerk, speelgoedartikelen en foto- artikelen. Ofschoon de verzorgingsmarkt uiteraard geheel gebaseerd is op het zelf- bedicningstype, zal de huisvrouw in di- vere afdelingen zoals de slagerij, de groente- cn fruitafdcling en in de afdeling cosmetica, bediend worden door gespecia liseerde medewerkers, onder leiding van de heer P. Luitjens en zijn 20-jarige zoon. De nieuwe Kroon-verzorgingsmarkt komt in de plaats van de in Leusbroek zeer bekende Kroon-winkel van de heer Veenendaal, die als geboren en getogen Leusbroeker een uitstekende reputatie heeft opgebouwd. Zijn klanten zullen hem echter in de toekomst nog dagelijks kun nen ontmoeten in de nieuwe Kroon-ver zorgingsmarkt. daar hij zich bereid heeft verklaard zijn ervaring in dienst te stel len van het nieuwe bedrijf. Het interieur werd verzorgd door de N V. J van Lambalgen te Woudenberg De winkeldecors werden verzorgd door de heer Hoogeboom van de Kroon-organi- satie te Zeist. In het middengedeelte van het winkel centrum werden donderdagmiddag twee zaken geopend, die beide gespecialiseerd zijn. In dc eerste plaats dc delicatessen zaak op het gebied van groenten, fruit en aanverwante zaken, van de firma T. Hols Zn. Voor Leusbroek, maar ook voor de gehele gemeente waarschijnlijk een unieke zaak. Dc lieer Hols vertelde ons in een gesprek dat wij op de openingsdag met hem hadden, dat hij van plan is om steeds iets anders tc brengen, dan in een normale groentenzaak wordt ver kocht. Op de openingsdag bijvoorbeeld, kon men (tot veler verbazing) aardbeien, pruimen en ook verse sperzieboontjes ko pen. Fruit en groente, welke meestal in deze tijd vrijwel nergens meer vers \oor- radig is. De aardbeien cn pruimen wer den de nacht voor de opening, zo vertelde de heer Hils speciaal voor deze gelegen heid vanuit Israël naar Nederland over gevlogen. De zaak is ruim en funktioneel inge licht en garandeert prettig winkelen Er is een speciale no tenbar waar men vrijwel alle soorten noten kan kopen en zoals gebruikelijk in moderne groen tezaken een speciale bar waar de ge sneden groenten zijn uitgestald Verder uiteraard de normale groene- er. fruitaf- uiteraard en een hoek. waar op overzichte lijke wijze alle diepvriesprodukten zijn ondergebracht Ook zal men uit een groot assortiment wijnen en dranken kunnen kiezen. Het interieur werd ontworpen door de firma Vorm uit Groningen. BROOD- EN BANKETZAAK TENSLOTTE de derde donderdag ge opende zaak in het nieuwe winkelcen trum. Het is de brood- en banketzaak A.B.F., een filiaal van de Amersfoortse Brood- en Banketbakkerij, die reeds meer dere filialen heeft in Amersfoort (twin tig!) en omgeving: Lelystad. Hoogland en HAMERSVELD Om de kontacten in de K.P.J.-kring onderling te vergroten, wordt er op 20 januari een grote spel avond georganiseerd, in de lagere Land bouwschool, Hamseweg 72 in Hoogland Het programma bevat: Klaverjassen, schutjassen en jokeren Voorts dammen en tafeltennis. Als gezelschapspelen zullen Quik, Scrabbelen Ganzebord en Pim Pam Pet worden gespeeld. Voor elk onderdeel stelt het kringbestuur twee prijzen be schikbaar. Het inleggeld is 1,per per- snen. Het kan een leuke avond worden vooral als leden meewerken door aan wezig te zijn. 1 Het filiaal van dc Amersfoortse Brood- j en Banketfabriek A.B.F. kreeg ook don- I ierdag reeds veel belangstelling van tien tallen smulpapen. Op de foto (boven): een deel van het interieur. Onder: Om van te w atertanden Foto's: Leusder Courant WOUDENBERG Een personenauto, bestuurd door T V. uit Leusden reed zondag 15 februari jl. op de Leusbroeker- weg tegen een boom. Alle inzittenden. 5 personen, werden verwonde naar een zie kenhuis vervoerd, Zeist. Allerlei heerlijke soorten gebak, bonbons, luxe- en normaal brood is hier verkrijgbaar in de ruim ingerichte win kel. Het behoeft geen betoog, dat er al tal van smulpapen een bezoek hebben ge bracht aan cïit nieuwe „luilekkerland". Het interieur werd verzorgd door de General Store Equipment uit Zevenaar. Wij wensen alle drie zaken uiteraard veel succes toe. De delicatessen zaak op het gebied van groente, fruit en aanverwante artikelen van de firma Hols Zn. Hier een gedeel te van de zaak waarop de drankenafde ling. Rechts voorin dc zaak is de noten- bar ingericht (boto boven). Gesneden groenten kan men uitkiezen in de spe ciale bar, achterin de zaak (foto onder).

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3