Antilopen speelde voor de tweede maal in Barneveld Kleine Leusder Courant-enquête KVP EN VVD BLIJKEN VERDEELD St®ala I - floda 23-2 Wilt u meepraten over de toekomst van uw gemeente? TIJDENS ODIK-TOURNOOI Uitslagen van „Ons Genoegen" LEDENVERGADERING ULG Bruto produktie nu maatstaf voor bedrijf, niet het aantal hectares JAN DROST WINNAAR VAN 6e R0DA- KAARTAVONP KPJ-vierkamp tegen Eemnes MEISJES-ADSP. VAN IMPALA HANDBAL WONNEN TH. VOS LEIDT NOG STEEDS IN KESSENKAR-KLAVERJASCOKCOURS UITSLAG JEUGDLOTTO DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 BARNEVELD Antilopen ging zater dag met een pupillen- en drie adspiranten ploegen naar Barneveld om daar een tournooi te spelen. Dit toernooi werd voor de tweede dit seizoen georganiseerd. De eerste keer had Antilopen maar één eerste plaats kunnen behalen, en ze hoop te dit natuurlijk voor de tweede keer te herhalen. Met adspiranten B ging het niet zo goed. Ze speelde de eerste wedstrijd tegen Amersfoort B. Dit werd een wed strijd, waar weinig doelpunten ir werden gescoord. Er werden bij be'de ploegen veel kansen gemist. De eindstand bleef du 0—0. De tweede wedstrijd speelde adsoiran ten B tegen Sparta B Dit zou toch wel een zwaardere wedstrijd worder dan de vorige. Al gauw wist Soarta een doel punt te scoren (10» Antilopen kwam weinig in de aanval. Nadat er gewisseld was wist Sparta voor de tweede maal te scoren (2—0) In de laatste minuten scoorde Sparta nog twee doelpunten (40). Dit bleef tevens de eindstand. De derde wedstrijd spe?'de Antilopen A tegen Atlantis A, Deze wedstrijd ging iets beter dan de vorige. In de 7de minuut van de wedstrijd wist Atlantis voor te komen, daardat ze een doorloopbal be nutte (1—0). Daarna werd pr niet meer gescoord. De eindstand bleef dus 10 in het voordeel van Atlantis. De vierde en laatste wedstrijd van An- tPopen B werd tegen Odik B gespeeld. D e werd net als de anderen verloren door Antilopen. Door het slechte verde digen van Antilopen wist Odik al gauw twee doelpunten te maken (20». Verder werd er niet meer gescoord. De eindstand bleef 20 in het voordeel van Odik B Antilopen B kon geen prijsje mee naar Leusden nemen. Met Antilopen A ging het al wat beter Ze speelde hun eerste wedstrijd tegen Odik A De wedstrijd ging aardig gelijk op. Totdat Rudi Lith Antilopen op een voorsprong wist te brengen (1—0) Een paar minuten daarna wist Odik terug te komen (11). De stand zou gelijk geble ven zijn, als Frans ter Maten niet ook ee:'1 doelpunt voor zijn rekening had ge nomen (21). Dit werd tevens de eind stand. De tweede wedstrijd speelde Antilopen A tegen Meeuwen A. Iedereen dacht dat dit te zwaarste wedstrijd voor antilopen zou worden. Maar dat bleek niet zo te zijn. Antilopen wist al gauw voor te ko men. doordat Frans ter Maten een door loopbaai benutte (I0). Een paar minu ten later vond ook Rudi Lith de mand (20). Daarna wist Pieter Kraaikamp twee maal te scoren cn daarmee de stand op 40 te brengen. Rudi Lith wou deze keer ook niet achter blijven en nam ook twee doelpunten voor zijn rekening (6—0). Dit bleef tevens de eindstand. De derde wedstrijd speelde Antilopen A tegen Amersfoort A Om zeker te zijn van het kampioenschap moest Antilopen deze wedstrijd winnen, maar het pakte wel anders uit. Rudi Lith scoorde het eerste doelpunt voor Antilopen en bracht daarmee de stand op 1—0. Na een paar minuten vergrootte Bert van Loenen de voorsprong voor Antilopen, doofdat hij een doorloopbal benutte (2—0): Amers foort wist door twee doelpunten de stand weer in evenwicht te brengen (22) Er werden verder geen doelpunten meer gescoord De eindstand bleef dus 22. De vierde wedstrijd rpeelde Antilopen A tegen Hemur-Enge A. Deze wedstrijd meest gewonnen worden, omdat Antilo pen net zoveel wedstrijdpunten had dan Hemur-Enge. De wedstrijd ging aardig gelijk op. Antilopen wist al gauw voor te komen, doordat Rudi Lith een doorloop bal benutte (10). Hemur-Enge scoorde vlak voor het einde van de eerste helft de gelijkmaker (1—1). In de tweede helft bouwde Hemur- Enge een voorsprong op, doordat ze een doorloopbal benutte (1—2» Vlak voor het eind maakte Frans ter Maten de ge lijkmaker voor Antilopen (22). Dit bleef tevens de eindstand. Adspiranten A behaalde een tweede plaats. Adspiranten C deed het niet zo best als Adspiranten A. Ze speelde hun eerste wedstrijd tegen Odik C. In de 7de minuut wist Odik 1—0 te scoren. Odik kreeg nog een strafworp mee. maar deze werd gemist. De eindstand bleef dus 1—0 in het voordeel van Odik. De tweede wedstrijd speelde ze tegen KVO C. KVO was de hele wedstrijd ACHTERVELD De schutters van "Ons Genoegen" hebben voor de onderlin ge wedstrijden in de winterkompetitie als volgt geschoten. C. van Dort 47 punten, J van de Hengel 47; J. van Veen 46; H van de Koedijk 46: J. Voorburg Jzn 46, J E. van Hamersveld 46; H Schut 46; J van Nimwegen 45; B Voskuilen 45; J. J van Hamersveld 45; H van Ruitenbeek 45, J. Pepping 44; W. van de Kletersteeg 43 punten. In klasse A heeft J E van Hamersveld met 230 punten de leiding; C. van Dort leidt in klasse B met 20 punten; en in klasse C staat H. van de Koedijk met 211 punten aan de kop. duidelijk sterker. Deze scoorde dan ook al gauw 20. Dit werd tevens de eind stand. De derde en laatste wedstrijd speelde Antilopen C tegen Amersfoort Na twee verloren wedstrijden moesten ze toch wel iets goedmaken. Doordat Antilopen slecht plaatste konden ze niet voorkomen De eindstand bleef dan ook 00. De pupillen van Antilopen hebben hun best wel gedaan, maar het lukte allemaal niet zo erg best. Voor de meeste pupillen was dit tweede keer dat ze speelde. De eerste wedstrijd ging niet zo best. Anti lopen verloor deze wedstrijd dan ook met 10. De tweede wedstrijd ging al iets be ter Ze wisten er toch nog een gelijk spel uit te halen (00). De derde wed s'rud. die om half vier begon, werd weer door de puDillen van Antilopen verloren met 1—0. De Antilopen behaalde dus niet zulke goede resultaten in Barnes veld. Antilopen A speelde deze week niet al leen in Barneveld, maar ze hebben deze week ook in de sporthal Zeist te Zeist tegen Vogel A gespeeld. Dit was de twee de oer dat ze Vogel A in de micro com petitie ontmoette. De eerste wedstrijd was dror Vogel gewonnen met 12. De wed- s'r begon om half acht. Antilopen wist al gauw de score te openen, doordat Rudi Lith twee doorloopballen benutte. Vo gel wist weer gelLjk te komen door twee doelpunten te scoren (22). Antilopen wist weer voor te komen doordat Bert v:t Loenen een afstandschot scoorde (32). Toen was het de beurt weer van Vogel. Ze wisten door een doorloopbal v eer geüjk te komen (33). De strijd ging aardig gelijk op. In de laatste minu ten zat iedereen op het winnende doel punt te wachten. Antilopen wist dit win nende doelpunt tc scoren, doordat Pieter Kraaikamp door middel van een afstand schot de mand wist tc inden (43). Dit bleef tevens de eindstand. Het was dus een leuke en sportieve adspirantenweek voor dc Antilopen. HAMERSVELD Het Utrechts Land bouw Genootschap, afd. Leusden-Stouten- burg hield maandag 16 februari haar al gemene ledenvergadering, in het „Ros Be. yaart". De voorzitter Dr G. Grashuis opende de vergadering met een welkom aan alle leden en in het bijzonder aan de afgevaardigden van dc ABTB en de CBTB. De voorzitter vertelde in zijn openings woord, dat zijn jarenlange streven om te bewijzen dat het kleine boerenbedrijf zeer levenskrachtig kan zijn, eindelijk bij de overheid enige weerklank had gevon den. Tot voor kort was de term om de grootte van een boerenbedrijf aan te dui den, het aantal hectares grond Maar voor taan wordt door Dr S L. Mansholt de bru. to productie van een bedrijf als maatstaf gehouden. Dr Grashuis is altijd opgekomen voor het kleine levenskrachtige bedrijf. Zijn standpunt is dat een bedrijf niet op de grootte in hectaren ingedeeld kan worden, maar op de grootte van de veredelings- sector. Het gemiddelde inkomen van een boer is laag, namelijk ƒ11.000 per jaar. Dr Gras. huis toonde aan dat een klein bedrijf le vensvatbaar is, met 't volgende voorbeeld: Een bedrijf is 5 hectaren groot. Hier kun. nen 10 melkkoeien op gehoude worden, opbrengst ƒ6000. Verder bijvoorbeeld 200 mestvarkens, opbrengst ƒ10.000. Samen ƒ16 000. Dit ligt dus al ver boven het ge middelde inkomen. Een standpunt wat Dr Mansholt erkent heeft. Over het zuiveloverschot werd ook ge sproken Er kunnen maatregelen geno men worden om dit weg te werken, zeker in Nederland en Duitsland, maar in EEG verband is dit erg moeilijk omdat Frank rijk en Italië ver achter liggen met hun ontwikkeling en er geen duidelijk cijfer materiaal aanwezig is om bepaalde maat regelen te nemen. Ook de grief tegen de overvloedige re clame die voor margarine gemaakt wordt I werd besproken De goede eigenschappen van boter worden verzwegen. Terwijl bo ter het zelfs tegen plantaardige margarine kan opnemen wat cholesterol-gehalte be treft. De secr de heer D. A. Verbeek, las de notulen en jaarverslagen voor welke goed gekeurd worden. Uit het financieel jaar verslag, voorgelegd door de penningmees. ter de heer A. Beek, bleek dat de finan- cieële positie van het genootschap gunstig is. Nietmin wordt de contributie met de somma van ƒ1 verhoogd. De bestuursverkiezing bracht geen ver anderingen teweeg. Herkozen als bestuurs leden zijn de heren E. de Krui: en G. A. Donselaar. In de plaatselijke Commissie Landbouwschap werd benoemd de heer E. J van Loer.c-n en als piaatsolijk hoofdbe stuurslid de heer E. de Kruif. Na de pauze hield Dr Grashuis een boei ende lezing over Veeverloskunde, wat met dia's toegelicht werd. HAMERSVELD Vrijdag j.l. werd de zesde en tevens laatste kaartavond voor het Roda-kaartkampioenschap 1969/1970 in het Ros Beyaart gehouden. Er waren deze avond minder kaartliefhebbers aan wezig dan gewoonlijk, want er waren nu slechts 36 schut- en 32 klaverjassers. Win naar van deze avond werd Jan Drost met 5036 pnt., terwijl Jan Vis met 3266 pnt. de poedelprijs in ontvangst mocht nemen. ACHTERVELD De KPJ, afd. Achter veld gaat op dinsdag 24 fobruari a s. in een vierkamp de strijd aanbinden met de KPJ-ers van de afdeling Eemnes. Zij ne men aan de wedstrijd deel met o.a. een vaardigheids-, een theorie- en een suppor tersteam Bij de verschillende onderdelen staat ook een streekquiz op het program ma Hierin zullen de deelnemers getest worden op hun kennis van de omgeving. De wedstrijd wordt gehouden in de zaal van café „Eemland" te Eemnes. De heer J. C Kuypers uit Leusden zal als spelleider fungeren. De deelnemers vertrekken die dag om 7.15 uur vanaf het Cooperatieplein te Achterveld. LEUSDEN De op een jaarlijkse tra- ditie gaan lijkende wedstrijd Roda 1 Roda 2 van de zaterdagafdeling is zater dagmiddag op een besneeuwd maar uit stekend bespeelbaar terrein gestreden. Werd het 't vorig jaar een gelijke stand van 2-2, dc-ze keer heeft het er lange tijd naar uitgezien dat de tweede formatie de e.;rste zou overtroeven. I Tegen de verwachting in stonden er twee volkomen gelijkwaardige ploegen te. gen over elkaar. Het initiatief kwam van het tweede, talrijke aanvallen werden er opgezet, waardoor Henk de Vries menig maal de handen uit de mouwen moest ste. ken. Het eerste team kwam deze periode goed door, waarna het spel op en neer ging golven. Doelman Maten aan de over zijde. kweet zich goed van zijn taak. toen Frans Baan enkele aanvallen afrondde met keiharde inzetten Doordat Dick Op- (Van dc redaktie) LEUSDEN De kleine Lcusder-Cou rant-enquête inzake de inspraak van de bevolking bij gemeentelijke problemen is nu afgesloten. Het resultaat is niet erg groot, maar dat verbaast ons niets. W'e hadden namelijk niet mécr venvacht dan enkele tientallen inzendingen. Het werden er 16. die reeds snel na verschij nen bij ons binnenkwamen. De bange ver moedens van een a-politieke briefschrij ver uit Leusden in ons vorige nummer, waren dus .gelukkig ongegrond en de po litieke partijen hebben hun leden niet gemobiliseerd om deze enquête te beïn vloeden. Hoewel zestien inzendingen uiteraard niet voldoende zijn om een be trouwbaarbeeld te kunnen geven van de wens van de bevolking inzake inspraak, willen wij u toch de uitslag niet onthou den. Er zijn nog wel wat aardige dingen uit op te maken. In de eerste plaats de afwezigheid van D'66-inzenders. Deze par- tij die haar programma vol heeft staan over inspraak was ditmaal niet thuis en dat verbaasde ons een beetje. Tenzij men, evenals de geachte briefschrijver, weinig van ccn dergelijk onderzoek ver wachtte. Ook oe C.H.U. reageerde niet el inzendingen kregen we binnen van de PS P. Het percentage inzendingen uit deze partij was even groot als die van de P.v.d.A. en dc K.V.P. De partijlozen had den de overhand, zoals blijkt uit het vol gende staatje: AR. Totaal 6.25 100,00 Opvallend hierbij is, dat 13 van de K.V.P. en 6,25 van de V.V.D. de raads leden mee wil laten praten tijdens de diskussie-avonden. 13 van de K.V.P vindt een diskussie vóór de raadsverga- ring beter dan erna. 6,25 9c van de V.V.D. vindt dit ook De mening van de P.v.d.A. inzenders is gelijk aan de mening van de P v.d.A-woordvoerders tijdens de onlangs gehouden diskussie avond. De P S P is enigszins verdeeld, maar neigt méér naar de P.v.d.A.-mening, dan naar die van de andere partijen De A.R. (6,25 deelt de mening van de P.v.d.A wat betreft de diskussle-vergaderingen zowel vóór de raadsvergadering, als buiten de raadszaal Uiteraard is een dergelijke enquête als deze geen juiste weergave van de wer kelijke verhoudingen, maar het is wel verdeeldheid heerst, iets wat in de diskus- sieveigudering niet naar voren kwam, Ais op zo'n kleine schaal de meringen al verdeeld zij. dan is het niet uitgesloten, Partijlozen P.vdA. K.V.P. P.S.P. V.VD. 25 18,75 18,75 18,75 12,50 sproken. <Ye hebben de meningen van de inzen- resultaten vindt u in bijgaand staatje. 1. Bent u tevreden met de wijze, waarop de uit de politieke par tijen gekozen raadsleden uw be langen in de raad vertegenwoor digen? ja 37,5% gaat wel 50% geen mening 12,50% 2. Bent u van mening, dat de poli tieke partijen samen iets moe ten gaan doen aan het kontakt tussen kiezer en gekozene door middel van openbare diskussie- avonden zoals werd voorgesteld? ja 87,50% nee 12,50% geen mening 0% 3. Vindt u. dat de niet aan een par tij gebonden kiezer weinig of geen inspraak heeft, of voldoende inspraak heeft in de problemen, die hem/haar aangaat? voldoende 18,75% weinig 43,75% geen 37,50% 4 Als politieke partijen en onge bonden kiezers samen diskussie- avonden gaan organiseren, waar in u alles naar voren kunt bren gen wat u op het hart hebt, in aanwezigheid van de raadsleden, komt u dan ook? Ja 68,75% soms 18,75% nooit 12,50% 5 Bent u van mening dat de raads leden op een dergelijke avond al leen maar moeten luisteren of bent u van mening, dat ze ook mee moeten praten over de ver schillende gemeentelijke zaken? meepraten 75% alleen luisteren 18,75% geen mening 6,25% 6 Vindt u het aantrekkelijk om na afloop van een raadsvergadering met de raadsleden te kunnen dis- kussiëren over de door hen geno men besluiten en hun argumen ten en motivering? Ja 62,50% nee 31,25% geen mening 6,25% 7 Zou u zelf aan deze diskussie willen meedoen, wanneer u daar toe de gelegenheid wordt gebo den? ja 50% soms 31,25% nee 18,75% 8 Wat vindt u beter: een diskussie vóór 1e raadsvergadering of na afloop? ervoor 75% erna 18,75% geen mening 6,25% 9. Wanneer een dergelijke diskussie voor de vergadering plaats vindt, doet u dan mee? ja 43,75% soms 31,25% nee 25% 9a. Wanneer deze diskussie na af loop van de raadsvergadering plaats vindt, doet u dan mee? Ja 50% soms 25% nee 25% 10. Vindt u de voorlichting door de gemeente zelf voldoende of moet het beter? voldoende 25% onvoldoende 56,25% geen mening 18,75% I stellen de teurgspringende ballen niet in j doelpunten kon omzetten en Henk de j Vries aan de andere zijde nog net een schot, (van Jan Rookhuizen die oog in j oog met hem verscheen) onschadelijk j maakte, bleef de score lange tijd dubbel- blank. Toch werd het kort voor rust 10 voor Roda 1, toen Frans Baan een fout in de j achterhoede afstrafte. Na de rust opnieuw een sterk aanval- lend Roda 2 Nu echter met sukses. Eerst was het Jan Rookhuizen. die de gelijkma. ker deed aantekenen en kort daama be- oordeelde doelman De Vries een schot van Wim Oskam verkeerd en de stand werd 1—2 in het voordeel van Roda 2. Het zag er naar uit, dat de reserves van de zaterdagafdeling deze voorsprong gingen uitbreiden naar 13 door aanval op aanval te doen op de vesting van het eerste Maar zoals zo vaak gebeurt valt het doel punt net aan de andere kant, Johan Ma ter verkeek zich op een schot van Dick Opstellen en de stand was 2—2. Dit zou een juiste uitslag geweest zijn, wat betreft het vertoonde spel en een verdiende loon naar werken voor het tweede. Aanvoerder van Roda 1 Henk van Ruler dacht hier anders over en met een schot, die pas door het net tot stilstand werd gebracht, bleef een minderwaardig heidscomplex voor het eerste team van Roda bewaard. Programma zaterdag 21 februari 1970: VCU 1 Roda 1 2.45 uur Sparta N. 4 Roda 2 12.45 uur Roda 3 Woudenberg 4 2.45 uur Uitslag: 1. Jan Drost 5036 pnt O Mevr v. d. Hengel 4923 3 G. de Ridder Sr 4890 4. Mevr. Daatselaar 4872 5. W. Herder 4868 6. G. de Graaf 4820 7. J Hout veen 4779 8. A. v. Eyden 4750 9. R. Slim 4709 10. W. J. Snoek 4661 11. C. Daatselaar 4633 12. Mevr Hilhorst 4630 13. H. Bransen 4607 14. H. Houtveen Hzn. 4596 15. S. Schimmel 4559 16. A. v. d. Braak 4527 17. T. Montauban 4518 18. H. Tolboom 4512 19 A. Osnabrugge 4493 20. A. Houtveen 4469 Het wedstrijdkaarten voor dit kam pioenschap is ten einde, met in totaal 114 deelnemers. De uitslag van de algemene rangschikking en de prijsuitreiking van dit grootste kaartcvenement zal gehouden worden op vrijdag 6 maart in het Ros Beyaart. Evenals vorig jaar zal dit allemaal ge schieden met een feestelijk tintje, terwijl op die avond ook een kaartje gelegd zal worden. De aanwezigen mogen op deze avond zelf hun kaartmaat zoeken, wat dan een vast koppel wordt voor de gehele avond. De kaarters van dit toernooi zullen nog enige weken in het onzekere blijven, wie zich kaartkampioen(e) '69/'70 zal moge noemen. HAMERSVELD De meisjes-adspiran- ten van Impala-handbal speelden de voor laatste wedstrijd van de zaalcompetitic op zaterdag j.l. in de Sporthal te Amers foort. Impala moest aantreden tegen „Sport Vereen't" uit Utrecht. Een nogal forse tegenstander, die uiet afkerig was van het gebrulvan lichaamskracht, ook wanneer het r.iet nodig was. Toen Im pala met de rust een 31 achterstand had opaelopen, leek de strijd wel be slist. Toch bezit het jeugdige Impala team ccn grote vechtlust. Na dc rust ontplooiden de Impala meisjes zulk prachtig spel, dat de tegen standers volkomen overspeeld werden Impala behaalde een verdiende overwin ning van 64. Zowel aanvallend als ver dedigend werd er uitstekend spel gele verd. De doelpunten werden gehaakt door Arno de Ridder (2x), Willy Schoonder beek (2x) Gemma van Doorn (lx) en Yvonne de Valk (lx). Programma van a.s. zondag: Heren se nioren tegen Limvio 2 om 15.50 uur in de sporthal te Soest. ACHTERVELD Tijdens de vijfde ronde van het Hessenkar klaverjascon- cours heeft de leider van het totaalklasse- rr.ent, de heer Th. Vos. zijn leidende po sitie uitstekend verdedigd Hij heeft de voorsprong op zijn naaste concurrenten aanmerkelijk weten te vergroten. Met nog één ronde voor de boeg is hij een serieu ze kandidaat voor de eindzege geworden. Uitslag vijfde ronde: T. van Bergen 4774 pnt. B. van Middelaar 4684 T. van Zandbrink 4631 Th. Vos 4581 J. van Rossum 4505 G. Tolboom 4364 H. Lorist 4324 H. Hartman 4278 C. van Breemen jr. 4203 W. Smit 4199 R. van Nimwegen 4177 H. Schimmel 4077 Totaalklasr.ement na 5 ronden: Th. Vos HAMERSVELD Aan de jeugdlotto van dc v.v. Roda '46 eindigend op 7 fc- bruarie deden 385 deelnemers mee. ZIJ zorgden voor een inzet van 361,50. Dc le prijs is 54,23 en gaat naar H. J. Broekhuis. Prunuslaan 12, Hamersveld. De 2e prijs is 36.15 en gaat naar T. Her der. Laapccrsweg 1, Hamersveld. De 3c prijs is 18,07 en gaat naar G. Scheffer, Prunuslaan 12. Hamersveld. Voor de lotto eindigend op 21 februari zijn de formulieren op de bekende adres sen verkrijgbaar. Door Uw deelname steunt U de jeugd van Uw eigen gemeen te en maakt U kans op een leuke prijs. De prijswinnaars krijgen hun prijs thuis be zorgt. 23170 pnt.; H. Turan 21789 pnt.; P. Smink 21526 p. In de vijfde ronde van het schutjascon cours heeft E. d. Wijs zijn eerste plaats ir het totaalklassement moeten afstaan aan G. Boutens. Het verschil bedraagt echter maar één punt. Het puntenverschil in dez« kopgroep is zo gering dat er zeker nof verrassingen zullen plaatsvinden. Uitslaf vijfde ronde: A van de Brink 62 pn K. van Wieringen 52 G. Boutens 52 H. Eggenkamp 52 H. van Ruitenbeek 52 E. de Wijs 51 H. van Donkelaar 49 W. Kerkhof 48 J. Hak 47 G. Horst 46 Totaalklassement na 5 ronden- G. Bou tens 248 pnt.; E. de Wijs, 247 pnt.; Th. Vo: 232 pnt. „Nee, die lijn is nog steeds bezets

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4