Ik heb veel bewondering voor prachtige initiatief 35-jarig bestaan van Katli. Plattelandsvrouwen Organisatie in Achterveld Eethuisje „De Leusder I lof vorige week geopend IONGEREN- iVONDEN VASTENAKTIE 1970 IN LEUSDEN VOOR ONTWIKKELINGSWERK IN 0PPER-V0LTA (Tansiila) 3URGEMEESTER SCHNEIDERS BIJ OPENING [AN NIEUWE ZAAL „BUITENLUST" PRACHTIGE KEGELBAAN IN GEBRUIK GESTELD VAN ItOi ltl VM MIOM» TOT KPO Dorpskontakt- avond Geen verleend voorrang Kranslegging VOORRANG GENOMEN ACHTERVELD „Ik heb veel bewon- iring voor het initiatief dat hier geno- en is. Deze prachtige kegelbaan is een nwinst voor Achterveld en de gehele meente voor wat betreft de recreatie. :er is een grote investering gedaan, maar moet mij erg vergissen of die komt er er in Achterveld wel weer uit'*. Deze jorden sprak burgemeester, mr F. J. Schneiders alvorens hij de geheel ge- itomatiseerde kegelbaan van Café Bar luitenlust" in gebruik stelde. Daarvoor d hij ook de nieuwe zaal welke aan het ulissement is toegevoegd, geopend. Uit. ierig ging de heer Schneiders in op de Izonderlijke positie van Achterveld in de euwe gemeente Leusden. „De sterke ver. eclelijking die onze gemeente te wachten aat ,zal grotendeels aan Achterveld voor. jgaan. Maar hierdoor bent u in staat om it eigen gezicht te behouden. Dit is in :zc tijd een groot goed en u leunt er zich lukkig om prijzen", aldus de burgemees- r. ij Deze woorden waren beslist niet over- even. De kegelbaan, voorzien van de ïaakvol ingerichte nieuwe zaal zijn een ote aanwinst voor Achterveld. En gezien enorme belangstelling die de heer en evrouw Voorburg bij de opening onder- >nden mag verwacht worden dat van de euwe recreatiemogelijkheid in de toe- cmst druk gebruik gemaakt zal worden, e heer Voorburg heeft al diverse aan- •agen van kegelclubs uit de omgeving mtvangen om van de banen gebruik te ogen maken. En ook in Achterveld ordt gewerkt aan de oprichting van een ub. Die zal er zeer zeker komen. De dag van de opening mocht een ieder i kegelbaan beproeven. Hiervan werd, joral des avondes druk gebruik gemaakt, at kegelen geleerd moet worden moge lijken uit het feit dat een paar adspirant ;elaars hun pogingen met een gekneus- duim moesten bekopen. De uitbreiding van „Buitenlust" is uit- oerd door het Aannemersbedrijf H. J. Ruitenbeek te Achterveld. Het schil - nverk is verricht door schilderbedrijf C. lom. Dc smaakvolle stoffering is ver- irgd door Woninginrichting Roestenburg, iet stukadoorswerk is verricht door de D. Wouters uit Leusden. De elec- ische voorzieningen zijn verricht door de a R. A. van Daatselaar uit Achterveld, centrale verwarming is geplaatst door Twarmingsbedrijf A. Tolboom uit Ha- lersveld. De technische installatie van de .'gelhaan is geplaatst door firma Sanders it Vianen. ACHTERVELD Op donderdag 26 fe- 'uari a.s. gaat in Achterveld de jongeren- onden 1970 van start. Zij zullen duren Hot zondag 1 maart. Als thema is gekozen J'jVakantie". Deze avonden worden geor ganiseerd door de Jeugdraad. Zij staan onder leiding van mej. Jansen, leidster van het Vormingscentrum "Meerwegen" uit Amersfoort. Tezamen met bestuurs leden en medewerkers van de Jeugdraad xal zij tezamen met de jeugd het thema SVakantle" uitdiepen. Dit zal niet geschic- den met behulp van de vele vakantiegid sen e.d. welke momenteel in enorme opla gen verschijnen doch vanuit een geheel anders perspectief. Vorige week hebben de ouders kunnen snismaken met het systeem en de pre statie van deze jongerenavonden. Al im 60 deelnemers hebben zich aange leid. Opgave kan eventueel ook nog ge bieden vóór de aanvang van de eerste [vond, donderdag a.s. aan de zaal. Deel- Jeiïiers moeten geboren zijn vóór oktober 1955. De avonden worden gegeven in "Ons Gebouw". Het programma ls als volgt: I j Donderdag 26 februari: 19.15 uur. Va kantie in opdrachtvorm. Door woord en beeld spelen de deelnemers een opdracht W\ Vrijdag 27 februari: 19.15 uur: ,,'t Zal kind maar wezen". Reactie op de aktie [ten de vorige avond. Zaterdag 28 februari: 19.15 uur: Vakan te; kreatief uitgebeeld door de deelne- ;ers. Zondag 1 maart: 19.30 uur: Dienst van oord en tafel o.l.v. Pater van de Ven, dienst sluit aan bij het thema 'akantie" Daarna koffietafel. 14.00 uur: Dansen met discjockeys. De 'iele Achterveldse top-40 zal worden ge- Iraaid. Iedere deelnemer mag deze mid- ■ag een introducé meebrengen. Een foto, genomen tijdens de receptie in het nieuwe gedeelte van „Buitenkist". De nieuwe kegelbaan, die door burge meester Schneiders met een fikse worp in gebruik werd gesteld. ACHTERVELD Op 17 februari 1935 werd te Achterveld de Boerinnenbond op. gericht. Dit geschiedde in de zaal van H. van Zandbrink, de enigste zaal die Achter veld in die jaren rijk was. Tijdens die op- richtingsvergadering gaven 24 dames zich als lid op. Er werd een bestuur gekozen bestaande uit mevr. T. van de Hengel van 't Kloos ter, voorzitster; Mevr. M .van Wieringen - Visser, sekretaresse Mej. A. Blom, pen ningmeester. De vereniging bewees haar bestaanrecht; zij groeide gestadig en ont plooide aktiviteiten op velerlei terrein. In 1941 werd zij, zoals nagenoeg alle vereni gingen in Nederland, door de Duitse be zetters opgeheven. Direct na de bevrijding in 1945 vond de heroprichting plaats. In 1959 werd de naam Boeriimebond gewij zigd in Vrouwenbond. Zij stond nu ook open voor leden buiten de agrarische sec tor. Dit deed het ledental toenemen. Weer enkele jaren later werd de naam Katholie. ke Plattelandsvrouwen Organisatie KPO aangenomen. Deze naam draagt ook het landelijk overkoepelend orgaan, waarbij de plaatselijke afdelingen zijn aange sloten. Het aantal leden bedraagt momen teel ruim 100. De maandelijkse bijeenkom, sten worden goed bezocht. Op deze bijeen komsten worden onderwerpen behandeld waarin de dames interesse hebben. Gods dienstige zaken, medische onderwerpen, voorlichtingsavonden over voeding ,kle- ACHTERVELD Op zaterdag 14 maart a.s. zal in "Ons Gebouw" wederom een dorpskontaktavond worden gehouden. Deze avonden welke voor velen een be grip zijn geworden zijn speciaal bedoeld voor dc al wat ouderen die de beatmu- zick zijn ontgroeid. Het programma is hier speciaal op afgestemd. Zij die niet over een oppas beschikken kunnen zich met onderstaande adressen in verbinding stellen. De organisatoren, de Jeugdraad en haar medewerkers zullen dan hierin voor zien. Op deze adressen zijn tevens vanaf 2 maart kaarten verkrijgbaar voor de kon- taktavond. Bakkerij Huppelschoten, Kerk dijk 44, tel. 412; Ton Kleinveld, Garage, Hessenweg, tel. 209; J. Tijmensen. Ach- terveldseweg 43, tel. 386; A. Wessels, van Oldebarneveltstraat 8, tel. 221. De avond wordt gehouden in "Ons Ge bouw". Aanvang 20.00 uur. Het program ma vermeldt o.a. het optreden van "Cul- doto" met de ëénakter "Laura". In een gevarieerd amusementsprogramma tre den o.a. op W. Cazander als conferencier en het dansmuziek-show-orkest "Sextet M. Boersma". Voor zover voorradig zijn vóór de aan vang van de kontaktavond aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar. LEUSDEN Albert's Corner „Oud Leusden" wordt verbouwd. Een van de meest-opvallende gevolgen daarval zal zijn, dat de grote, glazen erker het huidige wegrestaurant wordt uitgebreid met de belendende kleine zaal, die wel in gebruik was voor diners, ontvangsten en bijeen komsten met een meer besloten karakter. De hotel-accommodatie zal geheel ver dwijnen: ze voldoet niet meer aan de eisen, die aan moderne hotelruimte ge steld mogen worden. De eerste fase van deze verbouwing werd maandagavond of ficieel afgesloten met het in gebruik ne men van het eethuisje „De Leusder Hof", dat is ingericht in de oostvleugel van het restaurant. De kosten van de totale verbouwing, die vrijwel uitsluitend tot het interieur beperkt blijft, zullen ongeveer vier ton belopen. Het plan voor een verbouwing, waar door „Oud-Leusden" zou kunnen voorzien in ruimere behoeften dan tot dusver, be stond al toen Albert Heljn Restaurants NV het hotel-café-restaurant van de Amersfoortse ondernemer II. Beukers overnam. Teneinde meer in het bijzonder af te wegen in welke sfeer van bet horecabe drijf het complex een bijzondere aan trekkingskracht zou kunnen hebben voor een zo breed mogelijk publiek, werd het voorlopig voortgezet op vrijwel dezelfde voet als voorheen, zij het, dat „Oud-Leus- den" er na de overname de functie van weg-restaurant bij kreeg. Het eethuisje „De Leusder Hof" dat nu werd geopend in A.C. „Oud Lensden is I timiteit voor alle Amersfoortse en Leus- het derde in de serie, die binnen afzien- j dense gezinnen." bare tijd wordt voortgezet met eethuisjes te Beekbergen en Leiderdorp. De sfeer in „De Leusder Hof" wordt bepaald door veel ruwhout, Oirschotse stoelen, boerenbont en kaarslicht. Daar mee wil manager R. Ruiscli het maken tot „een symbool \an gezelligheid en in- De tweede fase van de verbouwing die van dc eigenlijke vergroting van de capaciteit voor het pübliek-ondcnveg, dat „even aanloopt voor iets warms", zal zeer binnenkort beginnen. ding, huishoudelijke apparatuur e.d. heb ben in die jaren de revue gepasseerd. Het feit dat de oprichting 35 Jaar gele den plaatsvond hebben de dames van de KPO op bescheiden wijze gevierd Zij de den dat in „Ons Gebouw", waar de zaal voor deze gelegenheid een feestelijke aan. blik bood. De opkomst bij de maan delijkse bijeenkomsten altijd al goed was nu zelfs zeer groot Na het openingswoord van de voorzit, ster, mevr. M. van Wieringen-Visser, nam de heer J. M. Schouten het eerste gedeelte van de avond voor zijn rekening met de vertoning van filmflitsen van de Tour de Junior: Hierin kwam het verschil van de eerste Tour de Junior, nu 12^ jaar ge leden .en de perfect georganiseerde Inter nationale Tour de Junior, zoals -wij die nu kennen, goed tot uiting. En al is het nu, vijf maanden voor de aanvang van de Tour nog niet zo dat men voor dit evene ment warm loopt de organisatoren uit gezonderd de Achterveldse dames wa ren nu al enthousiast. Aan de quiz werd door de dames met veel animo deelgeno men. De hoofdprijs, een taart van de Tour de Junior, was die inspanning dan ook zeker waard. Na de gezellige pauze wier pen de dames zich op het bingo-spel. Zij deden dat met zoveel enthousiasme dat voor de dia-vertoning .Achterveld vroeger en nu" welke door de heer Schou. ten ook nog zou worden vertoond, geen tijd meer overbleef. LEUSDEN Het subdekenaat Hoog land, waaronder ook Hamersveld en Ach terveld vallen, heeft een aktie op zich genomen om ƒ15.000 bijeen te brengen, voor de uitrusting van twintig landbouw deskundigen in Opper-Volta. Opper-Volta is een staat in West-Afrika ten noorden van Ghana en bestaat hoofdzakelijk uit landbouwgebied. Hier wordt in de missie van Tansiila, bisdom Nouna-Opper-Volta, door 20 kat- hechesten middels een driejarige land- bouwopleiding in hun gebied gestreden te gen ondervoeding en naar versnelling en verlichtig van de arbeid. Hiervoor hebben ze ieder de volgende uitrusting nodig: Een ezel, een kleine ploeg met bespanning, een tweewielig wa. gentje, een hoeveelheid kunstmest voor ten minste één jaar, insektenbestrijdings- middelen en een vaporisator. Een uitrus ting kost ongeveer ƒ750. Er moet dus 20 x ƒ750 is ƒ15.000 worden bijeengebracht. Deze vastenaktie beoogt de mensen in beide parochies te betrekken bij de pro blemen van de mensen in Opper-Volta. Om nu hiervoor het benodigde geld bijeen te brengen is het volgende plan opgesteld in samenwerking door de drie pastores van beide parochies met het pastoraal- team Dijnselburg. (Huis ter Heide). LITURGIE In het weekend van 14 en 15 maart zal in Achterveld aandacht worden besteed aan deze problematiek in de jongerenmis, waarbij de jongeren zoveel mogelijk be trokken worden. In ditzelfde weekend zal er m alle eucharistievieringen over ge- preekt worden. Dezelfde gang van zaken volgt dan de week erop in Hamersveld. Op palmzondag zal er in Hamersveld een kinderliturgie worden gehouden, waaraan de kinderen op creatieve wijze zullen meedoen aan de woorddienst Het kinder koor zal het muzikale gedeelte verzorgen. (Gedacht wordt aan tekeningen, collages, e.v. een intocht met een ezel.) De zaterdag ervoor gebeurt dit in Achterveld. De zak jes zijn voor dit project SCHOLEN Met geld voor de ezels uit dit project dienen bij voorkeur door de schooljeugd bijeen te worden gebracht. (Een dier spreekt de kinderen zeer aan) Gedacht is om aan dit project aandacht te schenken in een aardrijkskunde-, geschiedenis- en godsdienstles en er uitdrukking aan te ge ven in de handarbeidles. KPJ Deze organisatie is gevraagd b v. een oud-ijzer aktie te voeren om een ploeg met bespanning bijeen te brengen. 9 ABTB De organisatie leek de organisatoren het meest geschikt voor een kunstmestaktie. KPO Aangezien de wagentjes uit het project vooral het werk van de plattelandsvrouw verlicht, zou deze vereniging dit gedeelte het beste voor haar rekening kunnen ne men. Ook in gespreksgroepen zal er aandacht aan worden besteed. Tenslotte wil men nog benadrukken, dat men door deze kon. krete zaken als ezeltjes en wagentjes, niet uit het oog mag verliezen, dat het niet al leen gaat om het geven van geld. Daarom zullen alle groeperingen, die er aan mee werken bewust in deze ontwikkelingpro- blematiek moeten duiken. Misschien kan dit plan ook voor andere parochies van pas komen. Een praatpapier met gesprek, stof is in voorbereiding. LEUSDEN De bestuurder van een vrachtauto, L. J. V. uit Stoutenburg. ver leende vrijdag 20 februari op de splitsing Hessenweg-Emelaarseweg geen voorrang bij het linksafslaan aan een hem achterop komende bromfietser E. A. E. v. H. uit Achterveld De bromfietser kwam onder de vrachtauto en werd licht gewond. De bromfiets werd totaal vernield. (Van de redaktie) LEUSDEN Maandagmorgen om streeks half twaalf heeft een delegatie van de Russische ambassade in Nederland bij het oorlogsmonument te Leusden een krans gelegd ter nagedachtenis aan de Russen die 25 jaar geleden in dit gebied ter dood werden gebracht. LEUSDEN Bi.i de brug in de Heili- genbergerweg verleende een personenauto bestuurd door A. C. F. uit Hamersveld zaterdag 21 februari geen vrije doorgang aan een personenauto, bestuurd door J. G. uit Amersfoort, waardoor een botsing ont' stond. Materieële schade.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3