Historisch jaar voor de Vereniging van Bedrijfs voorlichting Leusden Raad Leusden verwerpt plan Smink: geen reden tot de instelling gewest aanwezig Itaad Lensden stelt krediet beschikbaar voor een vredes- monument voor Achterveld EN TENSLOTTE... UIT DE RONDVRAAG KASGELD LENINGEN KOOPAVOND LEUSBROEK Muziekuitvoering van Lisiduna NA 42 JAAR AFSCHEID VAj GASBEDRIJF VERGADERING „BLIJHOF" DE HEER VAN TIEL (VVD): Leusder Courant Leasden" SCULPTURE VOOR DE BIESHAAR 9 Commentaren/meninge (Van de redaktie) LEUSDEN „Op voorstel van de com missie van Vertrouwensmannen werd op 25 april 1945 een telegram gezonden aan de Duitse rijkscommissaris voor de bezet te Nederlandse gebieden, de Oostenrijkse Arthur Scys-Inquart. In dat telegram wer den besprekingen voorgesteld. Daarbij werd teruggegrepen op een voorstel in die richting van de rijkscommissaris waar de Nederlandse regering zich niet tegen zou verzetten. Op 28 april werd in de RK school te Achterveld een eerste bespre king gehouden tussen afgevaardigden van Eisenhower en Seyss-Inquart en twee da gen later ontmoetten Eisenhowers staf chef Bedell Smith en Prins Bernhard de rijkscommissaris en werd overeengeko men dat geallieerde vliegtuigen boven het bezete Nederlandse gebied voedsel zou den kunnen afwerpen. Een capitulatie we zen de Duitsers voorlopig nog van de hand. Met het uitwerpen van voedsel werd ogenblikkelijk een aanvang gemaakt. Op 2 mei werden de protocollen van deze bespreking ondertekend." aldus lezen wij in deel 18 van „De Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in foto's en docu menten" in de bekende Sesam-reeks. Op 28 april a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat in de R.K school te Achterveld deze besprekingen werden gevoerd. „Teneinde de herinnermg aan dit eerste begin van de vrede levend te houden, wordt voorgesteld om op het terrein van de kerk, direct gren zende aan de school, waar in 1945 de besprekingen hebben plaatstgevonden, een monument op te richten. Aan me vrouw Albers Pistoricus te Houten Schalkwijk is gevraagd hiertoe een beeld te ontwerpen. Gedacht wordt de „prille" vrede te symboliseren door een meisjesfiguur van een jaar of acht met een duif in de hand. Dit figuur zal in brons worden uitgebeeld en wor den geplaatst op sokkel met gedenk plaat. Dit ontwerp zal tijdig door de Centrale commissie voor Oorlogs- of Vredes gedenktekens te Amsterdam kunnen worden beoordeeld. Wij mogen u verzoeken voor de kosten, verbon den aan de réalisering van dit monu ment een krediet van 10.000,be schikbaar te willen stellen." aldus O Foei mensen, Is de gemeente Leusden dan een gemeente waar niets gebeurd wut de moeite van het vertellen in deze ru briek waard is? Op onze oproep van vori ge week, kregen wij slechts eén reaktic. En wel uit Achterveld. Eens moet Jan van Schaffelaar in 1182 of daaromtrent overnacht hebben in de boerderij „De Ruiter" in de buurtschap Musscndorp tussen Achterveld en Stouten- burg. In de tijd van het bewind van bur gemeester M. Kwint werd vanwege boven genoemd feit een straatnaam in Achter- veld gekozen n.l. de Verjaegde Ruyterweg. Dat deze Oudhollandse benaming moeilijk is blijkt wel uit 't volgende feit Aan 50 da mes werd gevraagd hoe of precies voor noemde straatnaam moest w orden geschrc- ven. De uitslag was meer dan verrassend want er waren slechts vijf dames die de naam de Verjaegde Ruyterweg goed schre. ven. Afgelopen zaterdag dwarrelde er een circulaire van een groot Nederlands dag blad bij de inwoners van Achterveld in de bus. De naam de Verjaegde Ruyterweg werd nu toch wel helemaal verminkt in Verlengde Jaag de Ruiterweg. Sommige straatnamen zijn lang niet klein te noe men zoals Hendrik van Viandenstraat en Bisschop van Dieststraat. Als er nog eens een straatnaam moet worden gekozen dan kan in dit lange rijtje misschien ge noemd worden: „landbouw nestor Ruurt Visser van Groot Achteveldstraat". 9 De bejaardensoos te Achterveld ontving een schenking van tweehonderd gulden van de Achtcrveldse afdelingen van de Aarts Disecane Boeren Tuinders Bond, de Katholieke Plattelands Vrouwenorgani. satie en de Katholieke Pl3ttclandsjeugd. Een fijne geste, welke door de bijna tach tig leden van de Achterveldse bejaarden soos bijzonder op prijs werd gesteld. Dat burgemeesters overal aan moeten denken, moge blijken uit het volgende voorval. Maandagmorgen zou een krans- legging plaats vinden bij het monument in Lcusden, u allen wel bekend. Burge meester Schneiders vond dit een reden om eventjes poolshoogte te gaar nemen op deze plaats en dat was maar goed ook, want de weg er naar toe was vrijwel on begaanbaar geworden door wateroverlast Een seintje naar Gemeentewerken was voldoende om de Russische delegatie natte voeten te hesparen lil de gemeenteraad: Tijdens een ri; aussie zei burgemeester Schneiders te gen de heer Van Spaendonck (D'66) dat het nuttig zou zijn bij bepaalde zaken ook de politieke vrienden bij de Provinciale Staten in te schakelen. Antwoord van de blozende D'6G-woordvoerder: „Die heb ik nog niet, meneer de voorzitter, maar er wordt hard aan gewerkt 9 Een citaat: wethouder van Zand- brink (KVP) tijdens de korte diskussie over het monument voor Achterveld: „Het is inderdaad nuttig, dat de jeugd van nu beter wordt voorgelicht over het verleden van toen...." En tenslotte: met de complimenten aan raad en college: Elk bereikt doel is het begin van een nieuwe weg. KOPSPIJKER. het voorstel van b. en w. van Leusden. Burgemeester Schneiders gaf woens dagavond in de raad nog enige toelichting op dit voorstel. Hij zei het een goede Een ontwerp-schets van het monument, dat in Achterveld zal komen. Het beeldje zal ongeveer 1 m tot 1.20 hoog worden en zal in brons worden uitgevoerd. (Van de redaktie) LEUSDEN De heer Mandemaker (P.v.d.A.) vroeg in de rondvraag woens dagavond of het juist was, dat bewoners van de Prlncenhoflaan en de Rossenberg laan ondanks de met de gemeente ge maakte afspraken toch bezwaren hebben ingediend bij G.S. van Utrecht tegen het ontwerpstreekplan Utrechtse Vallei en Eemland. Hij vond dat een kwalijke zaak. Burgemeester Schneiders was het met hem eens. „Het is inderdaad gebeurd. Ik vond dat bijzonder jammer." HIJ deelde in aansluiting hierop mee, dat in oktober begonnen zal worden met de bouw van het tehuis voor demente bejaarden. De heer Mandemaker had voorts graag een Jaarlijks bevolkingsoverzicht, zodat een bepaalde indlkatie Kan worden ver kregen over de groei van de gemeente. De heer Schneiders ging hiermee ak koord en beloofde, dat een dergelijk over zicht zal worden gemaakt. De heer Mandemaker merkte op, dat met een inwonertal van 10.000 het nor- mual is, dat de raad vijftien leden telt. ,,Wi' doen het met dertien raadsleden. We kunnen wel vaststellen, dat de raad hierdoor een voorbeeld van efficiency Is De heer Kuijpers (eveneens P.v.d.A.) gaf de sneeuwruimers van de gemeente een pluimpje voor hun voortreffelijk werk. „Gezien het zeer geringe materiaal waar men mee moet werken zijn de re sultaten uitstekend, ook al moet men daarvoor dan zeer lange dagen maken," zei hij. De heer Huurdeman (K.V.P.) vroeg of het mogelijk zou zijn de Zwarteweg-Ha- mersveldseweg tot voorrangsweg te be vorderen. De voorzitter antwoordde hier op ontkennend, omdat het van deskun dige zijde was afgeraden. De heer Van Maanen (A.R.) vroeg, waar de geluidsinstallatie bleef. Voorzit ter Schneiders: „Het geld daarvoor zit bij de Biafra-resenering, maar er is werkelijk behoefte aan. We zullen zien, hoe we dit zo snel mogelijk kunnen oplossen." STER-reklame: „Luroparkstad (Van de redaktie) LEUSDEN Op 27 februari a.s., waarschijnlijk op het eerste net vóór het nieuws van acht uur, zal Leusden op de beeldbuis verschijnen in de vorm van een STER-reclame-spot. Volgens burgemeester Schneiders zal liet een smaakvol filmpje zijn, ver vaardigd in opdracht van Eurowo ningen. Onder het motto: "Europark stad Leusden" zal heel kijkend Ne derland kennis kunnen maken met de revolutionaire bouw van de zoge naamde „schalenwoningen" In het plan Rozendaal. Opmerking van de heer Mandema ker (PvdA): "De kosten van deze re clame zijn toch niet verwerkt in de kostprijzen van de woningen?" Burgemeester Schneiders kon hem wat dat betreft geruststellen. zaak te vinden dat een dergelijk monu ment zal worden opgericht. Wij hebben prins Bernhard uitgenodigd de onthulling van dit monument te willen verrichten," deelde hij tenslotte mee. De heer Kuijpers (P.v.d.A „Het lijkt me nuttig wanneer de jeugd van Leus den. juist in deze tijd, meer wordt voor gelicht over de periode '40'45. De ten dens bij de jeugd is momenteel, als er over de Tweede Wereldoorlog wordt ge sproken, of wanneer er een herdenking plaats vindt: allemaal flauwekul. Het lijkt mij zinvol, wanneer de jeugd op school hierover meer wordt verteld." Burgemeester Schneiders was dit met hem eens. Wethouder van Zandbrink deel de mee, dat hieraan reeds was gedacht. Het ligt in de bedoeling om de jeugd (Van de redaktie) LEUSDEN Op Initiatief-voorstel van de heer Mandemaker (PvdA) werd het college van b. en w. van Leusden gemach tigd in verband met de noodzakelijke grondaankopen en de goedkeuring van GS (zie elders in dit nummer) om de kas geldleningen indien noodzakelijk uit te breiden tot een maximum vijf miljoen gulden. De raad ging hiermee akkoord De heer Kuijpers (PvdA) met een grijns: "Zo zijn we nu ook weer!" - (Van de redaktie) LEUSDEN Leusbroek heeft nu offi cieel een koopavond op vrijdag en daar mee is de diskriminatie ten opzichte van de rest van de gemeente Leusden (waar al lang een koopavond gold) van de baan. Er werd een enquête gehouden onder de middenstanders in Leusbroek en daar uit bleek, dat de meerderheid vóór het in stellen van een dergelijke avond is. Ook de Kamer van Koophandel en de commis sie voor het Klein- en Middenbedrijf rea geerde gunstig op het voorstel. De raad ging hier woensdagavond dan ook gréag mee akkoord. Dat Leusbroek nu pas een koopavond heeft gekregen, heeft als oorzaak, dat voordien voor de instelling van een der gelijke avond bij de ondernemers uit het gebied ten westen van de spoorlijn Amers- foort-Woudenberg in 1960 geen represen tatieve meerderheid kon worden verkre gen, wat nu wel het geval is. erbij te betrekken door middel van een grote tekenwedstrijd. Om hen daarbij te- helpen. zullen er eerst dia's worden ver toond over die periode. De heer Van Spaendonck (D'66) vroeg zich af, of het niet aan te bevelen is om ook de bevolking om een bescheiden bij drage te vragen. „Meer een symbolische bijdrage." Voorzitter Schneiders ging hiermee akkoord. „Maar wij stellen in ieder geval deze tienduizend gulden be schikbaar, eventueel als garantie." Van de Redaktie LEUSDEN In de raadsvergade ring van woensdag werd bekend ge maakt, dat de leerlingen van de Don Bosco-school te Leusden opdracht hebben gekregen van b. en w. om speciaal voor het nieuwe winkelcen trum in Leusbroek „De Bieshaar" een sculpture te maken, welke dan geplaatst zal worden in de groenbe- planting vóór het centrum. Zoals we reeds eerder schreven, zal het winkel centrum in de week voor Pasen of ficieel worden geopend. LEUSDEN Het jaarverslag van de vereniging van bedrijfsvoorlichting uitge bracht op de door deze vereniging gehou den jaarvergadering in „Het Ros Beyaart" te Ilamersveld, door de bedrijfsvoorlichter de heer J. M. Verheul, spreekt over een historisch jaar. Wat voornamelijk tot ui ting komt doordat in 1969 *n einde kwam aan streekverbeteringsaktiviteiten. Een aanvang werd gemaakt met de ruilverka veling in dit gebied. Tenslotte kreeg de re organisatie van de rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst zijn beslag wat in dit gebied tot gevolg had dat de heer G. B. Wolters na ruim 30 jaar hier te hebben gewerkt als voorlichter zijn functie neerlegde. In het verslagjaar werden ter afsluiting van de cursus „Rundveehouderij" een drie. tal excursies gehouden naar een gespecia liseerd kalveropfokbedrijf in N Brabant, de proefboerderij „De Bunzing" te Zeist en een nieuwe ligboxenstal te Maarsber- gen. De traditionele zomer-excursie voerde vooral door de nieuwe IJsselmeerpolders en Gaasterland. Intussen is een cursus gestart over „Be. drijfsvoering en bedrijfsorganisatie, waar aan door een groot aantal mensen wordt deelgenomen. Afzonderlijk en in samen werking met de standorganisaties zijn en kele voorlichtingsavonden gehouden, wel ke een goede belangstelling trokken. De belangstelling voor het grond en mwvoederonderzoek blijft steeds nog zeer in trek, wel een bewijs dat hieraan grote waarde wordt gehecht, wat ook inderdaad zo is, daar men zonder het gehalte te weten onmogelijk rationeel kan bemesten of voederen. Tenslotte wijdt het verslag uitvoerig aandacht aan de bedrijfsgrotes en omvang in de streek, waaruit blijkt dat 44% van de bedrijven een omvang heeft dat verdere uitbreiding om een bestaanszekerheid te handhaven hier niet nodig is. 26% heeft momenteel nog wel voldoende omvang maar deze zullen in de toekomst toch naar uitbreiding, hetzij in oppervlakte hetzij in de veredelingssektor moeten uitzien. Op 15CS> van de bedrijven zal op zeer korte termijn uitbreiding noodzakelijk zijn en 15% heeft reeds nu geen voldoende omvang meer en bovendien zijn juist op de niet omvangrijk genoeg zijnde bedrij ven geen opvolgers aanwezig en ligt de leeftijd van de ondernemer boven de 55 jaar. Op zich is dit beeld niet slecht, en be wijst het ook dat een goede ondernemer een goed inkomen kan halen. Het financieel verslag van de penning meester liet een batig saldo zien. De perio. diek aftredende bestuursleden de heren A. J. Overgoor en G. A. Zwart werden her kozen. De voorzitter de heer M. Rutte wenste zijn plaats wegens leeftijd beschik baar te stellen. Door de afdeling Achter veld van de ABTB werd in zijn plaats voorgedragen de heer A. J. Overgoor waar mede de vergadering akkoord ging. In de plaats van de heer Overgoor voor de KPJ Achterveld werd gekozen de heer C. Kooy. man. Tot besluit van deze leerzame avond werd door de heer J. W. Ruiterkamp toe lichting gegeven op de ontwikkelingen bij de huisvesting V3n het rundvee, en de heer J. J. Langedljk sprak over de ont wikkelingen bij het machinaal meiken. Van de gelegenheid tot discussie en vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. (Van de redaktie) LEUSDEN Aanstaande zatei houdt de muziekvereniging „Lisido haar jaarlijkse w interuitvoering in de van café-restaurant „De Mof" te Leus De avond begint om half acht. Naast muziekprogramma van Lisiduna zelf, s de opvoering van het blijspel „Blijf zi waren je zit" door het toneelgezelst VZOD uit Driebergen op het program (Van de redaktie) LEUSDEN Met ingang van 1 ma a.s. verleent de gemeente Amersfoort fu tioneel ontslag aan de heer H. C. Jong, Kon. Wilhelminalaan 11, Li den, die dan 42 jaar in dienst van het meentelijk gasbedrijf is geweest. (Van de redaktie) HAMERSVELD Maandagavond gaderde de speeltuinvereniging Bliji Onder meer werd besloten om zoveel i gelijk mee te doen aan de Koninginne- bevrijdingsfeesten. In ons volgende ni mer komen wij op deze vergadering rug. (Van de redaktie) LEUSDEN Zoals ook in verschil lende andere hierin betrokken gemeente raadsvergaderingen werd gedaan, veroor deelde ook de Leusder raad het voorstel van de heer R. Smink om van het over legorgaan Eemland een gewestelijk be stuursorgaan te maken (zoals bijvoor beeld de Rijnmond cn binnenkort de ag glomeratie Eindhoven, waarvan men het Stadsgewest Eindhoven wil maken). Nie mand van de raadsleden had een goed woord over voor dit „uit nood geboren plan" Zonder hoofdelijke stemming werd dan ook het voorstel van b. en w. om het het initiatief-voorstel af te wijzen, aan genomen. B. en w. hadden in het betreffende voorstel de volgende argumenten voor hun afwijzing: „Een samenwerkingsor gaan begint met het besluit tot samen werking en daama komt men tot inven tarisatie. gevolgd door coördinatie en wellicht integratie. De Eindhovense ag glomeratie heeft langs deze lijnen een duidelijke ontwikkeling doorgemaakt en het is dus alleszins begrijpelijk, dat men daar nu men aan een integratie-fase toekomt behoefte aan nieuwe bestuur lijke mogelijkheden krijgt. In het sa menwerkingsorgaan Eemland is daar nog geen sprake van. Het is duidelijk, dat het orgaan in een begin-fase verkeert en dat nu zo juist het team van deskundigen is benoemd pas de fase van inventarisatie is bereikt. Om deze ontwikkeling nu plotseling te stoppen en een geheel nieu we vorm aan te grijpen, lijkt ons scha delijk en ongewenst. BU de opzet van het samenwerkingsorgaan is heel duidelijk niet opgenomen, dat men het tot de doel stelling rekent het bestuderen van mo gelijkheden tot verdergaande bestuur lijke samenwerking. Vandaar dat bij de instelling werd gesproken van een „licht orgaan", of „overlegorgaan". Het zou dus duidelijk tegen de bedoelingen van hen die aan de wieg van het samenwerkings orgaan hebben gestaan, ingaan, wanneer nu plotsklaps van bovenaf bij de wet een vorm gekozen wordt, waaraan over dracht van bestuursbevoegdheid inhae- rent is." Gedeputeerde Staten van Utrecht: „De problemen in het onderhavige gebied hebben naar onze mening nog niet die vormen aangenomen dat een wettelijke voorziening op bestuurlijk niveau in de vorm van een gewest gerechtvaardigd zou zijn." KONIJN UIT DE HOED De heer Kuijpers (P.v.d.A): „Dit voor stel van de heer Smink uit Hoogland vind „Ik voel er niets voor om het zieltje van EEoo^Iand te redden" ik een raar geval. Hij heeft het voorstel als het bekende konijn uit de hoed plotseling op tafel gelegd als lid van Eem land, zonder daarbij het bestuur van Eem land in deze plannen te hebben gekend. Dat vind ik een bijzonder kwalijke zaak. Overigens kunnen wij ons volkomen ver enigen met wat u in uw voorstel zegt WIJ zijn eveneens tegen het voorstel van de heer Smink." De heer Van Maanen (AR): „Als eerste reactie kan ik me wel Indenken, dat de heer Smink dit heeft gedaan. Hoogland staat op het punt om door Amersfoort geannexeerd te worden en het Instellen van een gewest is de enige kans om Hoog land niet door Amersfoort op te laten slokken. Toch is het wel de verkeerde weg. Het Is allemaal in een emontionele sfeer geboren. Ik ben het eens met b. en w„ dat wij er geen behoefte aan hebben. Dit zou een noodsprong zijn." De heer Van DUk (K.V.P.) dacht er al net zo over. Hij citeerde een kranten bericht over de argumentatie van de ge meente Soest: „Alhoewel de werkzaamhe den van het samenwerkingsorgaan Eem land zich nog in een beginfase bevinden, is het te verwachten dat diverse proble men in de regio gemeenschappelijk kun nen worden opgelost met het volledige be houd van de autonomie van de deelne mende gemeenten." De heer Van Dijk vondt dit een Juiste uitspraak en stemde eveneens tegen het plan van de heer Smink. GEEN FASE OVERSLAAN De heer Van Spaendonck (D'66) was het hiermee eens. „We moeten en kunnen niet zo maar een fase overslaan," stelde hij. Overigens wilde hij nog wel In hot antwoord duidelijk gesteld zien. dat af wijzen van dit voorstel geen oordeel in houdt over het wel of iet juist vinden van de samenvoeging Amersfoort-Hoog land, want dit staat er buiten Dc heer Van Tiel (V.V.D.) ..Als we mee zouden gaan met. het plan van de heer Smink, zouden we moeilijkheden oproe pen. die niet nodig zijn Ik voel er niets voor om op deze wijze de ziel van Hoog land to redden. Wat de toekoms: wat dit betreft zal brengen, is wat anders. We moeten ons nu bepalen met wat we heb ben en waar we mee bezig zijn.. Boven dien is nog helemaal niet zeker of een gewest de oplossmg is. Over Rijnmond wordt ook al verschillend gedacht en lang niet allemaal in positieve zin." <9 HEEL WAT SCHAVEN De heer Van Woudenberg (C.H.U.) ten slotte: „Ik ben blij dat we er zo op rea geren. „Wij zijn ook tegen. Aan Eemland zal nog heel veel geschaafd moeten wor den. Ik hoorde bijvoorbeeld, dat Amers foort 'n gebrek heeft aan bungalowgrond. Kan dat niet doorgespeeld worden naar Leusden? Ik hoop niet, zo3ls de geruch ten zijn, dat we inplaats vau de bunga lows, het woonwagenkamp in Leusden krijgen." Burgemeester Schneiders vatte het al lemaal nog eens kernachtig samen met dc woorden: „We moeten dc studie en de groei die begonnen is in Eemland een kans geven. Als er later concretere vor men uit te voorschijn zullen komen, dan is het punt van een gewest actueei, nu nog niet." Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van b. en w. aanvaard. Reakties op de redaktionele commentaren en meningen in dezt rubriek zijn altijd welkom. Het adres is Leusder Courant, Postbus 67, Barneveld. Van Maanen AR: In de raadsvergadering van vori week woensdag werd het nog weer ee duidelijk gesteld: de gemeentelij sneeuwruimers doen uitstekend wei Wij geloven, dat wij in ons vorige nu; mer niet geheel korrekt zijn geweest ons op glad ijs hebben begeven, to wij schreven in de rubriek „En slotte, dat het maar droevig gesteld met het ruimen van de sneeuw op h Leusdense wegennet. In de ^erste plas was deze „klacht" niet gericht aan dienst gemeentewerken, onder wie werk valt, want deze mensen hebben la ge tijden moeten maken om de weef zo veilig mogelijk te maken en te ho den. Wij sluiten ons dan ook graag bli het compliment aan het adres van de dienst van één der raadsleden. Maar, werd ons verschillende raadsleden duid lijk gemaakt, de grootste moeilijkheid het enorm uitgestrekte wegennet van i gemeente Leusden (zoals u weet is Leu den de grootste gemeente in dc provi cie Utrecht) en daarbij nog komeni „bijkomstigheid", dat die wegen niet t< de beste kwaliteit behoren, wat sneeuwruimen niet alleen bemoeilijk maar soms bijna onmogelijk maakt, deze lduif door de Leusdense dienst 1 meentewerken toch nog technisch uitsl kend wordt aangepakt, heeft dan ook al waardering verdiend. We geloven echte dat het grootste probleem het financië tekort is van de gemeente.. Overigens willen wij dit financië tekort nog even apart bezien. Het is menen wij terecht, dat verschillenc partijen en met name de P.v.d.A. er het college steeds sterker op aandringt om eindelijk eens financiële hulp te gaa vragen bij het rijk. Vooral ten aanzien i het wegennet is het een dringende nooi zakelijkheid, dat hier spoedig resoluü wordt ingegrepen. Het college ziet dit ze zeer goed in een stelt een wegennota i het vooruitzicht, waar in het hele pr< bleem zal worden aangepakt. Maai de gemeente enkele belastingen verhoog zoals die van de straatbeTasting, dan vei wacht de bevolking, dat hij daar iets vo terugkrijgt. En niet op lange termijn als wij verwachten volgens de plannln van de wegennota. Eén van dc dringendste problemen de Hessenweg. Er gaat vrijwel geen kele raad voorbij of er wordt wel ove deze gevaarlijke weg gepraat. Het is klinkerweg, welke ongeveer zeer jaar leden nieuw werd geprofileerd Waaron toen geen asfaltlaag gebruikt, zoals oo op de rest van deze weg richting Barn* veld is gebeurd? De reden moeten wij de provinciale diensten zoeken. Daar heef men duidelijk gesteld, dat een klinkenv te prefereren is boven asfalt, wellicht verband met de ondergrond van deze wet De gemeente Leusden echter zag meer asfaltering. Nu zit de gemeente met probleem. En die liggen niet alleen op gebied van het sneeuwruimen, ook in algemeen is de weg slecht. Ondanks talrijke gedeeltelijke verbeteringen ke door de clienst gemeentewerken steeds weer worden aangebracht. Mede door langdurige kwakkelwinter is de Hessen weg door opvriezingen nog slechter worden. Misschien dat nu in de komende wegennota asfaltering is opgenomen. Hel is te hopen. in de woens- he be i he vel di O Burgemeester Schneiders stelde raadsvergadering van vorige week w dag nogmaals, dat nii aankloppen bij hel rijk geen zin heeft, maar het zou wellicht toch dienen te geschieden, al was het al leen maar om (een deel van) de raad te overtuigen.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4