Impala-heren versloegen Limvio in boeiende, maar felbewogen wedstrijd (19-13) Succesvol diplomazwemmen in Amersfoort (76 van de 80) 1970 LEVE DE TOURMOEDERS HENK VOGEL INTERNATIONAAL Jeugdwielerfestijn 20-25 juli TOURPOST Burgemeester Schneiders accsord met voorprogramma NDWC op 18 april a.s. DE ROSKAM- TOURFEEST Tour de Junior bij Pedaalridders' Thea Hardeman, sterk rijdend in „Tour de France" U TOUR de JUNIOR JONGSTE WAS VIER JAAR EN HAALDE HET B-DIPLOMA TOURDORP De Tour ie Junior staat valt met de medewerking van de mo< ders uit Achterveld, Asschat en Stoutenj burg die in de Tourweek meer dan 10| rennertjcs gratis gastvrijheid schenketj Nu de Vrouwenbond in Achterveld h 35-jarig bestaan op miniwijze vierde, de de Tour de Junior-organisatie haaj denkbaarheid tonen omdat vele Tourmoejj ders lid zijn van dezo immer actie\| bond. Op deze gezellige avond werdel o.m. twee tourfilmen vertoond en vool de quiz en bingowedstrijden twee grotdj taarten beschikbaar gesteld. Toen d4 Tourwoordvoerder zijn gelukwensen uil bracht en mededeelde dat daags tevoreti de Tour 12bestond was er een fiks ap-, plaus; een teken dat de moeders zekej( weer klaar zullen staan voor de ree; nertjes. LEUSDEN Dat burgemeester Schnei ders de Tour een goed hart toedraagt is wel weer gebleken. Om een overvoi vóór- programma op 19 april a.s. (NDWC club kampioenschap te voorkomen zullen daags tevoren, dus op zaterdag 18 april jeugdwielerwedstrijden worden verreden op het parcours Jan van Arkelweg-Hes- senweg-Emelaarseweg In principe kon de burgemeester hiervoor zijn toestemming verlenen, mits er die dag geen ander eve nement in Achterveld zou zijn. Voorts zal de Tourorganisatie overleg plegen met de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Het nieuws is amper bekend of er staan nu al honderd rennertjes te dringen om mee te doen. Nadere berichten hierover volgen nog in de Leusder Tourkrant. ACHTERVELD De heer Piet van Uhm van hotel-café „De Roskam" heeft gemeend de vaste leden en hun vrouwen en verloofden voor een feestavond uit te nodigen vanwege het vele werk dat zij in d Tourweek verzetten. Dit feestelijk aan bod werd aangenomen, zodat de feest- voorzitter de heer J. C. de Jong en de schenker van dit feest de heer Piet van Uhm zullen zorgen voor een bijzonder gezellig samenzijn welke zal worden ge houden (morgen) vrijdagavond 27 fe bruari aanvang 8 uur. De zakenman Piet van Uhm die alles bekostigd en de feest- voorzitter geven het orogramnia voor deze knalfecstavond niet vrij! AMERSFOORT Mede dank zij o.m de inzet van de jeugdwielerleider de heer J. v. Ekeren beschikt de Amersfoortse wielerclub „De Pedaalndders" over een grote groep jeugdige renners en renster- tjes. Op verzoek van „De Pedaal ridders" zal een Achterveldse toermedewerker vol gende week woensdagavond i» de kantine van de Amersfoortse voetbalclub APWC een gezellige jeugdavond verzorgen. Het programma omvat o.m. vertoning van twee Tour de Junior filmpjes, een sport- kwis, een speakerwedstrijd en kleuren-, dia's van een reis door Europa. HILVERSUM De üameswielrensport was in 1965 zich amper aan het ontluiken, maar de toen nog maar vijftienjarige Thea Hardeman was één der eersten die ging wielrennen. De nu 20-jarige coupeuse uit Hilversum heeft al een leuke interna tionale wielerloopbaan achter de rug. Zij is lid van de Gooise Wielerclub „De Ade laar". In Oostburg wist zij in een wieler wedstrijd als tweede te eindigen achter haar sterke clubgenote Ineke van IJken, daarna in vele coursen voorin, maar eer/ zege werd nog niet behaald. Vorig jaarrl heeft ze meegereden in de zware „Toul Feminine Internationaal", beter beken» als een achtdaagse Tour de France voorj rensters. Hieraan werd deelgenomen doo| tachtig rennsters uit Engeland, Belgii Duitsland. Schotland, Luxemburg, Frankj rijk en Nederland. Na acht zware cours! dagen in regen, hitte en steile cols, wisl zij zich als een en twintigste te klasl seren. Ze traint nu al sterk op de homejil trainer om te trachten een goed seizoen] te maken en op 19 april a.s. zal ze te Achjjj terveld dan ook stellig voorin kunne» eindigen in 't clubkampioenschap van d& NDWC En mocht soms 't kampioenschap worden verkregen dan zal John Wood house de wielrenster en al 5 jaar vaardi ge accordeoniste Thea Hardeman op mu zikale wijze kunnen huldigen. LEUSDEN De herensenioren van Impala ontmoeten Limvio 2 in de sporthal te Soest. Ook ditmaal werd er weer ge wonnen maar alvorens het laatste fluit signaal had geklonken, was er wel het een en ander gebeurd. De wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op, met iets betere kansen voor Impala. Limvio echter, dat loerde op onverwachte uitvallen, wist die enkele malen op goede wijze ♦- benutten. Bij Impala daarentegen werden de aan vallen rustig bekeken vanuit de achter hoede opgezet, om dan plotseling met enige razend snelle combinaties de ver dediging uit haar verband te halen. Op deze manier wisten zij zeer vaak een bres te slaan in de verdediging van Limvio. besuist stormde hij de vloer op en ver telde de scheidsrechter met enige onpar lementaire worden wat hij er van dacht De scheidsrechter was het hier geheel niet mee eens en de coach werd op nette, maar niet misverstane wijze medegedeeld dat slechts de scheidsrechter de dienst uitmaakte. De coach werd verwezen naar zijn plaats op de bank met de wisselspelers, maar ook hier zat hij niet lang. want de woordenstroom hield niet op. De scheidsrechter besliste om hem op een dusdanige afstand te verwijderen, dat hij voor niemand meer hinderlijk was. Impala, dat rustig de gebeurtenissen had afgewacht, speelde hierna gewoon verder of er niets gebeurd was en hield het hoofd koel. Henk Rijnders speelde op het doel een vooral in de tweede helft sublieme wed strijd. Hij had al zijn talenten nodig, want Limvio beschikte in tegenstelling tot de vorige wedstrijd, nu over een verjongd en versterkt team met goede schutters. Door deze overwinning op Limvio is het zo goed als zeker dat ook dit team van Impala kampioen zal worden. De schutters van Impala zijn Henk Uneken en Henk Snijders. In deze wedsrijd scoorden zij om dit te bewijzen maar liefst 7 doelpunten. Ron Hartogsveld wist er 3 achter de Limvio keeper te plaatsen. Gijs de Kruyl'f doelpuntte 2 maal. Eind stand 1913 in het voordeel van Impala. Het was voor wat betreft spelopbouw van beide kanten dus een geheel ander systeem. Natuurlijk bleef het niet uit, dat dit zou botsen. Als wedstrijd echter boei de dit spel enorm. De spanning in Soest was dan ook te snijden. Dit bleef zo, tot de stand plotseling in het voordeel van Impala werd. Zes doel punten werd gezet in een periode dat alles lukte en de ene aanval na de andere met puntgave treffers werd afgerond. Na de rust begonnen de moeilijkheden pas goed. Eerst werd een Limvio-speler door de goed leidende scheidsrechter tot orde geroepen en even later voor twee minuten van het veld gezonden. Dit kwam de sfeer later niet ten goede, toen dan ook bij een Limvio-aanval een Imuala verdediger met een forse maar beslist niet De coach van Limvio, gespannen tot het uiterste, wist niet precies meer wat de taak van coach inhield. Volkomen on- worp en dat betekende weer een doelpunt. (Foto: Janus Visser). AMERSFOORT Zondag 22 februari werd er in het zwembad te Amersfoort door de lesklanten van het zwembad te Leusden diploma gezwommen. Dat de lesmethodes te Leusden van een zeer goed gehalte zijn, bleek wel uit het zeer kleine gedeelte, dat w^rd afgewezen. Van de on geveer 80 diploma-zwemmers en -zwem sters werden er slechts 4 afgewezen. Op merkelijk was hier het verschil in leef tijd van de kandidaten. Was mevr. Zand- brink geboren in het jaar 1928 de oudste, de jongste was slechts 4 jaar oud. Vooral dit laatste is uniek, ook lande lijk gezien, want dit meisje behaalde na melijk haar B-diploma. Na het zwemmen stonden de geslaagden natuurlijk te po pelen hun diploma in ontvangst te ne men. Dit gebeurde dan ook na een korte speech van de bedrijfsleider de heer A. Grit. Vanaf de duikplank sprak hij de geslaagde toe. Hij wees de geslaagden voor het A-diploma erop dat het voor hun belangrijk is, om door te gaan en zodoende in het bezit te komen van het B-diploma. Ook stak hij zijn bewondering voor de ouderen niet onder stoelen of banken. Hij complementeerde hen met feit. dat zij op deze misschien niet meer zo jon ge leeftijd, de moed op hadden kunnen brengen om de zwemkunst machtig te worden Wel wees hij de ouderen op het feit, dat zij misschien nu zagen wat zij gemist hadden in hun jeugd. Voor wat betreft de jongeren wees hij vooral de ouders op het feit. dat het van groot be lang was dat zij achter hun kmd gingen staan voor wat betreft het zwemmen en hen zodoende aansporen om door te gaan, zodat zij van de zomer veilig kunnen gaan zwemmen. De diploma-consul was deze maal de heer Martens uit Hilversum. Voor het A-Diploma "Jaagden de vol gende personen: Ariët v. d. Woerdt, Ineke Roozen, Koosje van Selrn, Oscar v. d. Belt, Annet Michon. Mark Osmga. Kasper Chevalier. Albert Hiek, Peter Maineny, Iris Brunet, Frank Bakker, Peter v. d Veer. B. v. d Berg. Vincent Breedveld, Elies Miller, Paulien Wenthold. J v. Loon. J Smit, Jolanda Senders, Petra Buys, Ine ke van Doorn. Jacquelien van Doom. Jan van Norel, Job Michon. Bruno Miedema, Pim van Voorst. M^Kiela, Dik van Soest, R van Duinen. Joost Vink. Wilhelmina Vos, Chantal Casander, C Stekelenburg, Alexander v d. Tang, Wim Klumper, E. W. Meindersma, Annet Mares, C Goedhart. Maria v d. Waard. Tineke Mulder, Margot Begeer, Karin Drent, Hans Vierdag, E. Prins, Henny Loth, C. v. Klooster. Edith Dalhuizen. Rudi Uneken,, R. v Beek, B. Meerbeek, Gert Geytenbeek. Egbert Meer beek, Sylvia de Kluiver. Garardus Schoon- derbeek, Hendrientje de Vries, Sophie de Vries, Janny Leyendekker. N v. 't Hoen- de rdaal. Larry Perro, mevr. Sshwenke, mevr Kleinbee, mevr. Beuks, mevr. Her der. H Bukerk. G J Kleinee, M M. Vrij hoef. U. H. Vrijhoef. J E. Zandbrink, mevr Kuiper en mevr. de Berg. Voor het B-diploma slaagden Eliene Bosma (5 jaar), Carolien Jansen, Carolien Beekes, Heieen Both (4 jaar), Jean L. Leyendekker en Petra ^e Ruyter. Dat de lessen door de kandidaten op prijs zijn gesteld, was merkbaar door de aanbieding van een spontane gezellige avond bij Kobus aan de Poort te Amers foort. Ook de belangstelling van de zijde van de ouders was zeer groot. De cassiëre schatte het aantal terraskaartjes op on geveer 250 stuks. Onder het streng toeziend oog van de heer Martens (diploma consul) volbrengt het vierjarige meisje Heieen Bot haar prestatie. Links op de foto nog net zicht baar volgt de bedrijfsleider de heer A. Grit gespannen de verrichtingen van zijn jongste pupil. Correspondentie voor en over deze rubriek te richten aan bet Tourkan toor te Achterveld. TOURDORP Dat kan een drukte wor- als op 19 april 1970 het clubkampioen schap van de Nederlandse Dames Wiel ren Club in Achterveld wordt verreden. Verschillende Tour de Junior renners wielrennen er even voor naar Achterveld toe. o.w. Fred van Ast uit Leidsendam, André Aupers uit Watergang. Tom Gase uit Landsmeer, Frans Zwinenberg uit Brum men: ruim 600 km op het smalle zadel! De 13-jarige Bertus van den Burgwal, Hessenweg 358 in Achterveld heeft zijn wielerloopbaan beëindigd, zodat hij zijn mooie racefiets te koop heeft. Dick Termeer uit Tiel heeft de afge lopen Tour de Junior zo kranig gereden dat hij een nieuwe racefiets van zijn ouders heeft gekregen, maar ook wel om dat hij zo goed zijn best doet op school Tour de Junior-rennertjes die vóór 26 juli 1970 dertien jaar zijn mogen aan het Tourkantoor een zelfgeschreven ver haal schrijven over hun wielerloopbaan en daarbij voegen een echte duidelijke zwart-wit foto. De leukste verhaaltjes en beste foto's worden misschien dan wel opgenomen in de Leusder Tourkrant. Zojuist een telefoontje gehad met de amper 12-jarige Dammy den Brabander uit Liedekerke (België) die via de K.NW.U. en de Rooms Kath Wielerbond Lim burg de Belgische kleuren in de 13e in ternationale Tour de Junior zal hoog houden. Hij vroeg zo bar veel dat hem het advies werd gegeven: wordt abonnee van de Leusder Tourkrant en wekelijks blijf je overal mee op de hoogte Opgave als abonnee voor de Leusder Tourkrant kan geschieden aan Tourkantooi te Ach terveld. onsportieve tackle ingreep, en de scheids rechter affloot voor een vrije worp, ge beurde het. Uit de wedstrijd Limvio 2Impala 1: De aanvoerder van Impala neemt een straf- GRONINGEN De verre reis naar hei dik besneeuwde Groningen is lang niel tevergeefs geweest. In de Snelliusstraai 95 woont he tl2-jarig Tour de Junior-rer» nertje Henk Vogel. Hij is zeer actief lij van de Noordelijke Wielervereniging „GrcS ningen" en laat zich door een achterstanj echt niet uit de wielen rijden. Dat liet hjl overduidelijk blijken in een wielerwedl strijd te Ten Boer waar hij in de vooiJ laatste ronde een achterstand van 30 mei te. had weggewerkt en met goede voorj sprong zelf de eerste prijs wist te winneiu Tn Delfzijl wist hij vier etapper te winl ner en in Steen til kw ain hij in een gezal ïrcnlijkc wedstrijd uit met renstertjesl De meisjes konden ook goed met wielij rennen overweg en 't was een leuke wedj strijd, waarin Henk zich als tweede wisj te klasseren. Wie Groningen zegt. zegt ook Martin] toren. De Voorbij's Beton renner wenJ op leuke wijze gekiekt door Tourfotograal Venhuis: vastgeplakte sneeuw op de tubH Henk Vogel doelbewust kijkend en in d<| rug gesteund door de echte eeuwenoudt] Groningse Martinitoren.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6