PORTABLES Overdracht groepscommando Leusden ADJUDANT HARTMAN NAM PLAATS IN VAN ADJUDANT MONDRIA Miljoenste Simca 1000 de Stichting 1940- 45 voor EHBO-Achterveld werd provinciaal kampioen ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Wit-Gele Kruis komt bijeen Gymnastiek voor bejaarden nfph>: BEJAARDENS00S BLOEIT Cosëi van de Berg SPEELTUIN „DE ZONNEBLOEM" BINNENKORT WEER GEOPEND? EN TENSLOTTE... AD WISMAN HAANTJE PIK LEUSDER C0URAI1T Donderdag 12 maart 1970 i Uitgave NV Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij directie H J Heine en D Rebel Verschijnt eenmaal per week In Achterveld. Hamersveld, Leusbroek en Stoutenburg. Eerste jaargang nr. 41 k'VWVWVWW^^ (Van de rcdaktie) LEUSDEN In aanwezigheid van de volledige groep Leusden van de Rijkspo litie, de burgemeesters Schneiders (Leus- den) en Hosang (Woudenberg en Rens- woude) en de districtscommandant, over ste De Beaufort alsmede twee vertegen woordigers van het korps reserve-rijks- politie, werd dinsdagmorgen vóór het ge bouw van de groep in Leusbroek het groepscommando overgedragen. Adjudant Hartman (voordien opperwachtmeester bij de Rijkspolitie te Nijkerk) nam hier mee de plaats in van opperwachtmeester Draayer, die gedurende het vertrek van adjudant C. Mondria naar Nijmegen als groepscommandant heeft gefungeerd. Overste de Beaufort sprak voor liet front van de groep tot opperwachtmeester Draayer en bedankte hem voor het werk, welke hij gedurende verschillende maan den tot volle tevredenheid heeft verricht als plaatsvervangend groepscommandant. Adjudant Hartman wenste hij geluk met zijn bevordering en zijn benoeming tot HAMERSVELD De Wit-Gele kruis- I vereniging te Hamersveld houdt op vrij dag 20 maart haar jaarlijkse ledenbij- eenkomst in het wijkgebouw aan de Ha mersveldseweg. Aanvang acht uur. Naast de normale agendapunten wordt er op deze avond een zeer interessante voor lichting gegeven, speciaal voor huismoe ders. De vereniging hoopt op een grote opkomst. Het belooft een zeer leerzame avond te worden. LEUSBROEK In het Groene Kruis- gebouw aan de de Roo van Aldenverelt- laan te Leusbroek wordt weer bejaarden- gymnastiek gegeven. Iedere woensdagmorgen om 11.00 uur kunnen de bejaarden uit onze gemeente bewijzen dat ze nog lenig zijn. tenmin ste, als zij toestemming van de huisarts hebben gekregen. Aan het Groene Kruisgebouw kan men hieromtrent inlichtingen krijgen en zich opgeven voor de bejaardengymnastiek, telefoon (03490) 15818. groepscommandant en sprak de hoop uit, dat de goede eenheid van het korps Leus- den ook in de toekomst zal blijven ge handhaafd. „Wat dat betreft", aldus de overste, „ben ik niet bang, er heerst in Leusden een uitstekende teamgeest". Na afloop van dit korte officiële gedeelte, kivam men nog enige tijd bijeen in het groepsgebouw aan de Arnhemseweg. Op de foto: de commando-overdracht. OOK VOOR ACHTERVELD De bejaardensoos in Achterveld heeft in de korte periode van haar bestaan overduidelijk haar be staansrecht bewezen. Wekelijks bezoeken ondanks het vaak slechte weer. een 50- tal bejaarden de ontspanningsbijeenkom sten. Er heerst een bijzonder gezellige sfeer en er zijn diverse mogelijkheden om zich te vermaken. Op de bijeenkomst van vorige week vormde de aanwezigheid van een 72-jarige bruidegom het hoogte punt. Dit is dan ook geen alledaagse ge beurtenis in een bejaardensoos. Een spon taan ..Lang zal hij leven" leverde prompt een „rondje voor de hele tent" op. Niet alleen de bejaarden zelf lopen warm voor him soos, ook bij de gehele dorpsgemeenschap ondervindt zij veel sympathie Zo werd op de gehouden Jon gerenavonden spontaan door de jeugd zelf een kollekte gehouden voor de be jaardensoos. Deze bracht 45.op. Twee vertegenwoordigers van de Jeugdraad kwamen tijdens de bijeenkomst dit be drag overhandigen. Een fijne geste die dan ook met. een luid applaus werd be loond. Voor mevr. Snel. de initiatiefneem ster tot de oprichting van de soos en de helpsters die haar trouw terzijde staan is een dergelijk medeleven ongetwijfeld een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Abonnementsprijs ƒ1,80 per 3 maanden Avertentletarleven: losse plaatsingen ƒ0,15 p mm over 1 kolom; ingezonden mededelingen 2Vzx het normale tarief: contracttarieven van 12-7& ct per mm Rectificatie In het verslag over de jaarvergade ring op 23 februari j.l. van de speeltuin vereniging „Blijhof" werd bij de be stuursverkiezingen, niet mevr. de Graaf, doch de heer A. v. d. Steeg als secre taris gekozen. Mevr. G. J. de Graaf werd gekozen als bestuurslid evenals mevr. B. A M. v. Zwieten. LEUSBROEK „De Zonnebloem", de speeltuinvereniging van Leusbroek zal bin nenkort zijn poorten weer wagenwijd opeuen om de jongens en meisjes uit Leusbroek in de gelegenheid te stellen zich in de speeltuin uit te leven. Voor dat echter mogelijk is. moet er nogal wat op geknapt worden in de speeltuin. In de loop der tijd, „de Zonnebloem" bestaat sinds mei 1963, zijn de schommel en de wip uitgebreid tot een volwaardige speeltuin. En dat alles heeft dringend een verfje nodig. Daarom hanteert het bestuur van de speeltuinvereniging op drie zaterdagen, achtereenvolgens op 14, 21 en 28 maart a s. de verfkwast. Hulp van aktieve va ders is daarbij niet te versmaden. Men hoopt dat er op elk van de drie zater dagen ongeveer 10 verschillende vaders hun bijdrage zullen leveren om tot een snel resultaat te komen. Inlichtingen hier omtrent geeft mevrouw C. Moks-de Ko ning, van Hardenbroek van Ammerstol- laan 71 ie Leusbroek, telefonisch bereik baar onder nummer 18164. Wanneer u op ëcn van deze zaterdagen een uurtje vrij kunt maken, spoedt u dan, gewapend mot een kwast, een staalborstel en een leeg groenteblikje, naar de speeltuin. Uw kinderen zullen u er dankbaar voor zijn! Overigens is het bestuur van de ver eniging, in verband met de komende akti- viteiten, van plan, het aantal bestuurs leden uit te breiden. Dames en heren, die belangstelling hebben voor het spelende Kind, zijn er nodig om de speeltuin te houden, zoals hij nu is. Tenslotte kunnen nieuwe leden, die er van verzekerd willen zijn. dal hun kinde ren in alle vrijheid en ruimte kunnen spelen, zich opgeven bij mevrouw C. Moks-de Koning. (Van de redaktie). LEL'SDEN Vorige week werd de miljoenste Simca 1000 door de direkteur \an Simca, de lieer A. Féraut. minister mej. Klompé ten geschenke aangeboden. Dit ge beurde in hotel Den Treek te Leusden, waar de minister de wagen overdroeg aan de Stichting '40^'45. De heer mr Van Maanen. voorzitter van deze stichting, nam dit ge schenk in dank aan. De Simca 1000 is bestemd voor een ten gevolge van verzetshandelingen invalide geworden man. Op de foto; minister Klompé achter het stuur van de mil joenste Simca 1000. (Foto A.N P. ACHTERVELD - De EHBO-afdeling I gnose. Het succes van de Achterveldse Achterveld heeft in Benschop, waar zij I ploeg in zijn geheel was er echter niet deelnam aan de provinciale EHBO-wed-1 minder om. Het is nu eenmaal, zelfs voor strijden, het kampioenschap van de pro- j doorgewinterde EHBO-ers. niet eenvou vincic Utrecht behaald. Dit fraaie resul- dig steeds de juiste diagnose te stellen, laat werd behaald door de senioren-ploeg bestaande uit de heer W. Hilverts (com mandant) mevr. Turan en de heer H. Legdeur. De heer Hilverts behaalde bo vendien de prijs als beste commandant. De jury kende hem 64 van de te behalen 70 punten toe. De Achterveldse ploeg heeft deze zege beslist niet cadeau gekregen. Veertien ploegen uit Rhenen. Mijdrecht, Schalk wijk. Montfoort. Jutphaas, Zuilen, Utrecht en Vianen namen aan het provin ciaal kampioenschap deel. De afdeling Benschop had de wedstrijd voortreffelijk georganiseerd en leden van de Utrechtse "Lotus-groep" fungeerden als slachtof fers. De senioren kregen als taak een halfbewusteloos slachtoffer met een ge broken onderarm en een diepe vlees wond te behandelen. De manier waarop de Achterveldse ploeg dit bedrijfsongeval aanpakte, een feilloze diagnose en een I juiste behandeling van de getroffene le verde hen de eerste plaats op, met een I ruime voorsprong op de concurrenten. Zij behaalden 170 punten. Het tweede deelne mende team van Achterveld, bestaande uit mevr. van Eist (Commandante) L. I Janssen en W. van Nimwegen waren min der fortuinlijk. Zij eindigden op de zes de plaats. Zij stelden een verkeerde dia- Onder de goedkeurende blikken van de landelijke EHBO-voorzilter, mr Kneep- kens reikte burgemeester Zielhuis van de gemeente Benschop de door deze ge> meente beschikbaar gestelde prijs, een fraaie beker aan de winnende Achter veldse ploeg uit. 3ij de junioren behaalde de Utrechtse St Martinusploeg de eerste prijs. Ook zij ontvingen uit handen van burgemeester Zielhuis een beker. Nu Achterveld provinciaal kampioen is, zal zij op 30 mei a s. deelnemen aan de landelijke kampioenschappen, welke te Sittard worden gehouder Vanaf heden, elke dag vers. Qnze specialiteit 16 cent per stuk BAKKERIJ v. d. HOVE. Hamersveld Tel. 238 Bij grote afname reduktie! 9 Achterveld gaat drukke dagen tege moet. Het is de progressieve jongeren ge lukt om The Cats uit Volendam vrijdag avond 13 maart naar de Achterveldse Schouwburg te krijgen en dat het er vol zal lopen is wel zeker. Deze maand is er maar één tentoonstelling echter de vol gende maand zijn er in Achterveld drie tentoonstellingen, echt waar. Het H. Hart beeld is uit de dorpskern verdwenen, maar op 28 april komt er bij de school een ander bronzen beeldje voor in de plaats. De verenigingen gaan nu al warm lopen om de mooiste en origineelste wa gen in de grote optocht te laten meerij den. Er zijn ook 2 wielermiddagen in het Tourdorpje Achterveld. Dan zijn er neg de verschillende kaartconcoursen, de schietwedstrijden van „Ons Genoegen" en de kegelwedstrijden van „Buitenlust". Een nieuwe lente een nieuw geluid: het gonst in Achterveld van de activiteiten. Huize Sint Jozef gaat volgende maand haar 75-jarig bestaan- vieren. Men is nu al druk doende alles een flinke schoon maakbeurt te geven. De beeldenstorm is ook doorgedrongen tot huize Sint Jozef. Meer dan veertig jaar heeft er aan de voorzijde van het imposante gebouw op een grot een H. Hartbeeld gestaan, een scheuking van de Parochianen aan pastoor G. Rcntinck die 40 jaar priester was. Een dezer dagen is het grote beeld, tot op heden „spoorloos", verdwenen. Mis schien is het Parochiegeschenk kapotge slagen ofzal er toch nog een hoek je voor worden ingeruimd? Een stukje oudheid heeft plaats moeten maken voor de hedendaagse vernieuwing of ver nieling? Zal het Michael legioen misschien nu optrekken naar Achterveld? Tegenover Achtervelds kathedrale basiliek staat 'n groot bord waarop de po litieke partijen en nodige plakkaten heb ben geplakt voor de provinciale verkie zingen. Er is kennelijk een „partij" bij ge komen en wel de K.P.J.. Voor enkele maanden geleden betekende K.P.J.: Ka- thóiieKe Plattelands Jongt ren, net is ge worden Kreatieve Progressieve Jongeren, klinkt ook veel dunrder Het woorden beek erop nageslagen en ik weet nu ten minste ook wat 't toch wel mag betekenen. Vooruitstrevend zijn ze zeker de jongelui. Naast het verkiezingsbord hebben ze een bar lange paal geplaatst met daarop een bord waarop de kleurrijke tekst: „De K.P.J. steek er boven uit". Uw speurder twijfelt er niet aan dat de K.P.J. er fi guurlijk bovenuit steekt maar letterlijk toch niet want aan haar leuzewoord „steek" mag best de letter t worden toe gevoegd! In het volgend nummer hopen wij te starten met een korte reeks verhalen over de oorlogstijd in de gemeente Leusden. met name uil de voormalige gemeente Stoutenburg. Om deze verhalen zo com pleet mogelijk te kunnen brengen, stelt de redaktie het erg op prijs, wanneer in woners van de gemeente Leusden. die foto's hebben en verhalen kennen uit die tijd, deze ter beschikking zouden willen stellen van de redaktie. Hoewel de ge schiedkundige dokumentatie van onze me dewerker vrij uitgebreid is. ontbreken er toch nog verschillende gedeelten. Wanneer u iets hebt voor deze verhalenserie (u kunt wanneer u dat wilt de foto's terug krijgen na gebruik) stuur dit dan naar onze geschiedkundige medewerker, de heer J. M. Schouten. Hessenweg 317a te Achterveld. Bij voorbaat onze dank voor uw medewerking! Verschillende nieuwbouwwijken in Hamersveld en Achterveld, welkp aange sloten zijn op het centrale antennesys teem hebben vorige weck een nieuwe kijkmogeliiuheid gekregen, namelijk Duitsland IF. Na een gemeentelijke en quête enige tijd geleden, waarin werd ge vraagd in hoeverre voor deze zender be langstelling bestond en of men bereid was hiervoor te betalen, antwoordde ze ventig procent positief, zodat de gemeen te ertoe is overgegaan. De aangeslotenen, die positief reageerden betalen elk 19, voor de installatiekorten voor het ont vangen van Duitsland twee. De overige dertig nroccnt, die geen prijs stelden op een TV-uitbreiding, hoeven niet te be talen. Hcewel dit voor velen wellicht een vreemde gang van zaken tueiijkt. blijkt bij nadere inTormalie. hoe moeilijk een dergelijke „clnkriminatie" uit de wereld is te helpen. Het is namelijk technisch niet mogelijk om diegenen, die Duitsland II niet wensten, uit te sluiten, omdat het een CENTRAAL antennesysteem betreft. De grote meerderheid stelde uitbreiding op prijs, zodat zij moeten betalen. Ove rigens blijfi de jaarlijkse bijdrage voor iedereen gelijk. Nu maar hopen, dat de dertig procent anti-Duitsland U-kijkers van de desbetreffende knop afblijft Niet bijna vliegend geweld wordt er gewerkt aan de opbouw van „Europark stad Leusden". Aan de Asschatlenveg is het een komen en gaan van vrachtwagens, die zowel zand als andere bouwmateria len lossen. Eurowoningen zet er haast achter. Het modewoord „versnelde groei" is hier dan ook beslist op haar plaats En tenslotte: Dank aan iedereen, die deze week een steentje hebben bijgedra gen aan deze rubriek! KOPSPIJKER 'l

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1