eden warm zien te xrijgen voor de gemeentepolitiek Het woord is aan u Bibliotheek en bloeit atholieke Openbare e Hamersveld groeit Weer twee winkels in „De gebruik genomen in „EUROPARKSTAD LEUSDEN": ZIJN WE ER BLIJ MEE? OPEN DEUR- DIENST IN HAMERSVELD }HU afdeling Leusden Goed verzorgt an top tot een..., EUGDBEWEGING RGANISEERT ROTE SPELAV0ND BEOORDELING STIEREN KLEUREN TV VOOR KPJ IN BRUIKLEEN MEDISCHE DIENST I DONDERDAG 12 MAART 1970 Als reactie op een ingezonden stuk in de Leusder Courant van 5 maart j.l., wil ik hier graag even iets over zeggen. Hoe wel ik helaas niet zo welbespraakt ben als onze H.H. gemeenteraadsleden en persmensen, wil ik toch graag even iets schrijven over onze toekomstige ..Euro parkstad". zoals dat. en terecht, dacht ik met een „duur" (in dubbele zin van de betekenis) woord, wordt genoemd. De schrijver of schrijfster blijkt nogal in z'n schik te zijn met die ..Europarkstad", maar zijn wij er eigenlijk wel zo geluk kig mee? Ik dacht, en volgens vele mede-aigeze- tenen van de gemeente Leusden. met mij, dat we het veel meer op prijs zouden stellen, wanneer er gewone betaalbare huizen zouden komen dan deze peperdure huizen, waar niet één Leusdenaar in kan gaan wonen. Want welke arbeider kan er f500. of meer per maand voor zijn wo ning uitgeven? Wordt er dan geen reke ning gehouden met de eigen inwoners van de gemeente Leusden? Of wil men er nog een elite-buurt bij hebben? Reclame ma ken voor onze gemeente vind ik best. maar laten we vooral nuchter blijven en ook zorgen dat de ingezetenen van de ge meente Leusden, een plaatsje krijgen, waar ze kurmen wonen en leven, want an ders kon er wel eens een totale ver vreemding van de gemeente plaats vin den. en dat zal toch niet iedereen prettig vinden dacht ik. en dat zal ook de be doeling toch niet zijn. Naam en adres bij redaktie bekend. Noot van de redaktie: Wc zijn het met u eens. dat de wonin gen in "Europarkstad Leusden" vrijwel onbetaalbaar zijn voor de "gewone man". Vijfhonderd gulden huur per maand is geen kleinigheid, ook al krijgt men er dan een unieke woongelegenheid voor. De moeilijkheid in de gemeente Leusden (en in tal van gemeenten) is echter, dat de rijkstoewijzingen voor woningwetwonin gen te gering is. zodat de grootste groep van de bevolking moeilijk aan betaalbare huizen zal kunnen komen. Zoals u wel licht hebt gelezen, is er in de gemeente raad van Leusden ook al talrijke malen over gesproken. Burgemeester Schneiders heeft meerdere malen toegezegd, te zul len zoeken naar middelen om betaalbare premie-huurwoningen voor zijn gemeente te kunnen realiseren bij gebrek aan wo ningwetwoningen. Wij hebben een goede hoop, dat dit zal lukken. Er zijn plannen voor de bouw van dergelijkee woningen in 't plan Rosenberg (275 stuks) en in een later stadium in het plan ,.De Wete ring" (350 stuks), terwijl bovendien in een nog later stadium plaats zal zijn voor 200 goedkopere woningen, te bouwen door plaatselijke aannemers. „Europark stad Leusden" is dan ook niet in de eer ste instantie bedoeld voor de plaatselijke bevolking, maar voor de opvang van de forensen-bevolking uit de Randstad, zoals in het structuurplan alsook in het streek plan Utrechtse Vallei en Eemland duide lijk wordt gesteld. Ondanks de voor heel Nederland beschamende woningnood (vooral wat betreft de sector goedkopere woningen) lijkt het ons toch toe, dat de ultra-moderne bouw van de „Europark stad Leusden" (plan Rozendaal) op zich een verheugend feit is voor de gemeente. Want ook de huidige bewoners zullen in de nabije toekomst mee kunnen profiteren van de voorzieningen, welke ten behoeve Aan de „nieuwe stad" zullen worden ge troffen. HAMERS VELD A.s. zondag maart, 's avonds om 7 uur zal in het Her vormd Centrum, Asschatterweg 23 te Ha- mersveld weer een Open-Deurdienst. wor den gehouden. Spreker zal zijn de be kende radiopredikant ds G. Toornvliet uit Bloemendaal. Het thema van de toe spraak is: "Veiligheid en zekerheid voor de toekomst!" Een dubbelmannenkwartet onder lei ding van de heer D. Broekema zal me dewerking verlenen. Organist is de heer C. J. van Nimwegen Er wordt gezorgd voor een gestencilde liturgie. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Wij hadden over de Hamersveldse bibliotheek een gesprek met mej. C. Blom en de heer P Brouwer, die sa men met de heer J. v. d Broek het Stichtingsbestuur vormen. Mej. Blom en de heer Brouwer fungeren tevens met zes medewerkers als bibliotheca ris (esse». De bibliotheek is gevestigd in de kleine zaal van het Ros Beyaart en is geopend op zaterdagmiddag van twee tot drie uur en op zondagmor gen van tien tot elf uur. De bibliotheek heeft momenteel ruim 200 vaste lezers en bovendien nog een flink aantal le zers, die onregelmatig boeken lenen (weekabonnementen e.d.). De medewerkers, die de heer Brouwer I mej Blom assisteren zijn- mej. M. van dzen. mej. M. Blom. de heren H. v. d. iuvel, H. v. d. Hengel. M. Bokkers en J. jmensen. Deze laatste is, evenals de heer ouwer en mej. Blom reeds vanaf de richting bij de bibliotheek van Hamers- Id betrokken. arlijks koopt de bibliotheek zo'n tach-< tig nieuwe boeken aan, zodat de biblio theek een steeds groter assortiment krijgt hoewel er ook geregeld hëel oude boeken uit de roulatie worden genomen. Er zijn boeken in allerlei genre's te verkrijgen. Van streekroman tot detective, van wild west tot spionage en avonturenroman. Bovendien uiteraard verschillende stu dieboeken en voor de jeugd speciale meis jes- en jongensboeken. Er is voor iedere leeftijd wat aanwezig en voor elk wat wils. Van Evert. Zandstra tot Nevil Shute, om maar iets te noemen. Het stichtingsbestuur hoopt uiteraard, lat de bibliotheek, vooral door de ver stedelijking van de gemeente Leusden in de toekomst snel zal uitgroeien. Voorlopig zit een eigen gebouw er ech ter nog niet in. De kleine zaal van heti Ros Beyaart voldoet uitstekend. Of dit in de toekomst ook zo zal zijn? De heer Brouwer maakt het bekende gebaar van duim en wijsvinger. „Als er maar geld is," zegt hij, „misschien dat wij dan in de toekomst de beschikking zullen krijgen over een dan noodzakelijk eigen biblio theekgebouw. Maar dat is voorlopig nog toekomstmuziek." Op de foto: mej. C. Blom (rechts) en de heer P. Brouwer aan het werk in de bi bliotheek, gevestigd in de kleine zaal van 't Ros Beyaart. LEUSDEN Weekend 14-15 maart. Voor de praktijken- Boersema, Lantink en de Toom- arts. dr den Toom, Maria Stuartlaan 5, Leusden. tel. (03490) 18881. (Van de redaktie) HAMERSVELD In elke snelgroeien- s gemeente is het bijna een vanzelfspre- tndheid geworden in deze moderne tijd, Bt er de beschikking is over een biblio- eek. Het behoort tot het cultuur-goed n de bevolking, zeggen deskundigen. In geinere plattelandsgemeenten blijft een fergelijke bibliotheek meestal beperkt en veel gevallen ontbreekt een zo'n toch jel belangrijke instelling. In Hamers- lid kent men echter al sinds maart 1953 I Katholieke Openbare Bibliotheek. Sinds §60 is het een stichting geworden. Be tonnen met een miniem aantal boeken eeft de bibliotheek momenteel de be- hikking over een eigen boekenbezit van jgeveer 1100 stuks, terwijl regelmatig peken ruim 500 per jaar van de Federa te Provinciale Bibliotheek Centrale irden geleend ter aanvulling van de ca- (logus. Overigens geldt voor deze biblio- leek ook. dat boeken, die niet aanwezig n. aangevraagd kunnen worden bij deze ntrale. jEUSDEN De afdeling Leusden van CHU kiesvereniging hield een leden- rgadering in het Jeugdgebouw aan de ievaarshorsterweg. De \oorzitter. de er Voormolen opende de vergadering nr een gedeelte te lezen uit Joh. 4 en ig voor in gebed. Uit de notulen en hel irverslag van de sekretaris bleek, dat vereniging momenteel 46 leden telt. De s van de penningmeester w as na de se contributieverhoging van vorig jaar |er wat beter voor komen te staan, fer werd lang gesproken over de pro banda voor de a.s. Statenverkiezingen. 9 maart was er een grote propaganda- mid in de Martkhal te Amersfoort, doorl LEUSBROEK Gisteravond, woens- g 11 maart, begon om kwart voor acht er een nieuwe cursus in het Groene uisgebouw aan de Roo van Alderwe- tlaan te Leusbroek, getiteld: „Goed ■zorgd van top tot teen". Belangstellen- voor deze leuke en interessante cur- kunnen zich nu nog opgeven. De kos- i aan deze cursus verbonden zullen 50 bedragen. Jen kan zich aan het Groene Kruis- >ouw, de Roo van Aldervvereltlaan, isbroek. aanmelden. De cursus bestaat vier lessen. 1AMERSVELD De Katholieke Jeugd- veging organiseert op zaterdag 14 art een grote spelavond voor de jeugd ..Het Ros Beyaart" Aanvang acht uur cies. Deze avond zal er de mogelijk- d zijn tot vele spelen in wedstrijdver id zoals kegelen, sjoelen, dammen en erwerpen. Door de spelleiding van de eling sport en spel van de jeugdraad rdt een spelcyclus verzorgd. Verder deze avond een muziekquiz worden louden. De toegang is gratis. Voor 'name aan de spelen wordt een inleg d gevraagd van ƒ0.25 per spel. Voor de 'cyclus f0.50 Voor ieder onderdeel •rclen enkele prijsjes beschikbaar ge "d. Jpe organisatoren hopen dal deze avond |r veel jongeren vanaf 15 laar (niet Iger, voor deze wordt eui andere fond voorbereid) zal aantrekken, en dat f een echt gezellige en sportieve avond worden. de drie samenwerkende partijen in de Statenverkiezingen n.l. KVP, AR en CHU, die toch met eigen lijsten uitkomen. Er zullen door de gehele gemeente verkie zingskranten verspreid worden, en er zijn verkiezingsbiljetten voor de gemeentelij ke borden, evenals raambiljetten Er moesten twee nieuwe bestuursleden gekozen worden, daar de aftredende be stuursleden, de heren T. Apeldoorn en G. van de Wel zich niet meer herkiesbaar stelden om gezondheidsredenen en leef tijd. Bij één stemming werden de heren G. Apeldoorn jr en G. van Woudenberg als bestuurslid gekozen, welke beiden hun benoeming aannamen: daarmede had men ook een bestuurslid uit Stoutenburg De heer G. Apeldoorn jr zal als secr penningmeester optreden. Het bestuur is nu als volgt samengesteld P. Voormolen, voorzG Apeldoorn, secr pennigmees ter: D Hilgeman, G Lagerweij. G. van Woudenberg, leden Terwijl de heer de Wild als adviserend bestuurslid zal fun geren. Bij het punt: mededelingen, bracht de voorzitter verslag uit van de besprekin gen, die op initiatief van de PvdA zijn gehouden om tot een gesprrkscentnim te komen Men sprak er zijn teleurstelling over uit, dat er nog zo weinig positiefs uit de bus was gekomen. Uit de vergadering kwam een vraag naar voren omtrent de mogelijkheid om meer inspraak van de leden te krijgen in de gemeentepolitiek en hoe men ze daar warm voor moet krijgen. De heren De Wild en Van Woudenberg - beiden raads leden deelden mede dat er bij elke raadsvergadering nu ook enkele raads stukken beschikbaar gesteld worden voor de fractie, die zij dan weer aan de leden kunnen doorgeven Er werd ook gesteld, dat de CHU-ai- deling nog te weinig leden heeft Hamers veld en Stoutenburg. en dat er nodig een ledenwerfactie gevoerd moet worden. Het raadslid De Wild gaf nog een uitvoe rige uiteenzetting over de gemeentepoli t-tek. Tenslotte dankte de voorzitter de af tredende bestuursleden voor hun werk in de CHU afdeling en dankte in het bij zonder mevr. van de Lagemaat. die al die jaren, dat de CHU in het jeugdgebouw vergaderde belangeloos voor koffie heeft gezorgd (Van de redaktie) LEUSBROEK Langzamerhand nadert het winkelcentrum de Bieshaar te Leus broek h«3r voltooiing. Werden er een maand geleden drie winkels tegelijk in gebruik gesteld, kort geleden waren het er weer t vee. Het Petit Restaurant draait nu op volle toeren en stelt de Leusbroek- se bevolking in de gelegenheid om vlug eventjes een hartig hapje te eten of voor langere tijd gezellig te eten in deze nieuwste Horeca aanwinst. Als straks het gehele winkelcentrum klaar is en de be tegeling vóór het centrum is gelegd kan (wanneer de zon een handje meehelpt) men straks na 't winkelen uitrusten op een terras, dat bij het Petit Restaurant gaat behoren. Maar zover is het nog niet. De vijfde zaak die in de Bieshaar haar deuren opende was de dameskapsalon van mevrouw Van Valkengoed. Deze moderne kapsalon, die de naam draagt van „Sa lon Jeunesse" voorziet ongetwijfeld in een behoefte. Na het winkelen kunnen de dames relaxen tijdens de behandeling van hun kapsel. Bovendien kan men in de dameskapsalon terecht voor alle bekende cosmetica en parfumerie-artikelen. Op de foto's: Het interieur van het Pe tit Restaurant en van de dameskapsalon „Salon Jeunesse" in De Bieshaar. Wij wensen ook deze beide zaken veel succes toe! (foto's Leusder Courant). STOUTENBURG Bij de onlangs ge houden keuring van stieren door de In specteur van het Nederlands Rundvee Stamboek op bedrijven van leden van de Fok- en Controlevereniging „Ons Be lang" Stoutenburg en Omstreken" werd een drietal stieren als volgt beooordeeld: de stier van de heer B Brons met B-. Een stier van de heer A. Voorburg be haalde B. Bonnies Albert van de heer G. J van de Weg werd met B+ beoordeeld en tevens aangewezen voor de centrale keuring Hozuka te Etten. HAMERSVELD Op woensdag 18 maart wordt de voetbalwedstrijd Feijen- oord-Vorwarts-Berlm op de tv uitgezon den en waarschijnlijk in kleur De firma Coen van den Berg heeft de KPJ in de ge legenheid gesteld deze wedstrijd geza menlijk te kunnen volgen Er wordt een kleuren tv opgesteld in "Het Ros Bey aart". Aanvang half acht. De KPJ organisatie zal zorgen dat het een aantrekkelijke avond wordt, zodat de leden deze belangrijke wedstrijd sa men kunnen volgen.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3