Kappie en het geheim van de schatkist Meer geld voor gemeenten Barokmuziek bij kaarslicht Reisverslag voor KPO POLITIENIEUWS RODA I - DE GRAAG MEER LICHT IN DE DUISTERNIS GLIND: 0-0 (afd. zaterdag) Wit-Gele Kruis komt bijeen JEUGDL0TT0 DE OMWEG DE HESSENKAR- KAARTT0URN00IEN Paas- en kaart- tournooi van vv Achterveld IMPALA HANDBAL MEDISCHE DIENST INGEZONDEN ACHTERVELD Een vrachtauto, be stuurd door J. v. d H. uit Stcutenburg reed vrijdag 13 maart achteruit vanuit een uitrit de Hessenweg op. en kwam daar door in aanraking met een fietser H. J de J. uit Achterveld. Het rijwiel werd be schadigd. ACHTERVELD Vrijdag 13 maart reed een personenauto, bestuurd door L, J. G. P. uit Laren van het parkeersplein bij de RK kerk op de Hessenweg tegen 'n andere personenauto, bestuurd door C J. W. uit Eemnes. Beide auto's werden licht beschadigd. LEUSDEN Een personenauto, be stuurd door G. de G uit Leusden. wilde maandag 16 maart vanaf de Fred. Hen driklaan rechtsaf de Arnhemseweg oprij den en reed een wielrijdster aan, mej N. H uit Leusden. Die fiets werd licht be schadigd. WEEKEND 21-22 MAART 1970 LEUSUEN: Voor de praktijken vun dr Boersema Lantink en Den Toom Arts: dr Boersema. Kon. Julianalaan 5. Achterveld, tel. 03425-222. KERKDIENSTEN ZONDAG 22 MAART 1970 ACHTERVELD N.H.K. N.H. School 9.30 u.: dienst R K. Kerk maandag t.m. zaterdag 8 u.. zaterdag 19 u.: Avondmis; zondag 8 u.: Hoogmis; 10 u.: (Nederlandse tekst); 18 u.: Vastenoefening; donderdag 19 30 u.: avondmis; vrijdag 11 u.: huwelijksmis; 14 .u: huwelijks mis. N.H. Kerk zondag 9.30 uur in de N.H. school dienst. HAMERSVELD- N.H.K. 10 u ds Willemse uit Amers foort. bev. Lim.; 19 u.: ds v. d. Vries uit Driebergen. R K. Kerk za 7 u.:; zo 7.30 en 9 u.: Hoogmis; 11 en 6 30 u.: H. Lof. LEUSBROEK N.H.K. 10 u ds van Ginkel; 18.30 u.- ds Eysenga. R.K. Kerk: Huize Don Bosco: 8.30 en 10 u.: Hoogmis; 11.30 u.: AMERSFOORT: G.K. Nieuwe Leusder kerk: 10 u.: ds Thomas; 5 u.: ds Peddemors. Opstandingskerk: 9.15 u.: ds Pedde mors; 5 u ds Schol ten. Il3inersveld, 16 maart 1970. Geachte redactie Leusder Courant, Vele bewoners keren 's avonds soms laat naar hun huis terug of gaan 's mor gens erg vroeg naar hun werk toe. Be doeld wordt, de tijd tussen 00.30 en 06.00 uur. Om deze tijd is het weggedeelte van af het viaduct stadszijdc tot aan de kom Hamersveld aardedonker. Met mij ondergetekende zullen vele weggebruikers dankbaar zijn, als het geacht college van b. en w. voor halve verlichting van bedoelde weg zorg zou kunnen dragen. A. v. d. Steeg. Prunuslaan 34, Hamersveld. Met dank voor plaatsing. LEUSDEN Roda 1 heeft zaterdag j.l. op eigen veld geen kans gezien om re vanche te nemen voor de in Achterveld geleden nederlaag tegen de Glind. De wedstrijd eindigde met de stand waarin hij was begonnen 00. Een wed strijd zonder doelpunten wat te verge lijken is met boerenkool zonder worst. Juist in deze wedstrijd was het gemis aan doelpunten zo duidelijk, omdat er kansen genoeg zijn geweest om de uit slag voor de Leusdenaren een geschikter aanzien te geven. Het team uit Achterveld, die dit jaar verrassend goed voor de dag komt, gaf echter geen krimp. Reeds na 20 minuten spelen werd Roda opgeschrikt toen de gebaarde aanvalsspeler van de Glind de bal uit een vrije trap tegen de lat knalde. Hierna bleef het gevecht zich op het mid denveld afspelen en wanneer' er schoten op het doel van de Glind werden afge vuurd. bleek duidelijk dat de doelman zijn vak zeer goed verstond. Ook na de rust bleek dit. toen Jacky de Smalen en Dick Opstelten in schietvrije posities kwamen en hun schoten ge keerd zagen door een zeer bekwamen doelwachter. Ondanks een gehele bezetting van het middenveld was de Roda voorhoede niet in staat tot scoren. Dit had tot gevolg dat er een kostbaar punt verloren ging Wil het zaterdagteam zijn gunstige plaats op de ranglijst behouden, dan zal er toch iets aan de produktiviteit van dc aanval moeten worden gedaan. Een troost voor Roda is echter, dat zij op dit punt ver geleken mag worden met Feijenoord. Programma zaterdag 21 maart a s. VCU 1-Roda 1 3.45 uur Sparta N.-Roda 2 1.45 uur Roda 3-Woudenberg 4 3.45 uur HAMERSVELD De Wit Gele Kruis vereniging te Hamersveld houdt op dins dag 24 maart haar jaarlijkse ledenbijeen komst in het wijkgebouw aan de Hamers- veldseweg. Aanvang acht uur. Naast de normale agendapunten wordt er op deze avond een zeer interessante voorlichting gegeven, speciaal voor huismoeders. De vereniging hoopt op een grote opkomst Het belooft een zeer leerzame avond te worden. ACHTERVELD Dc heer A. F. H. Bui- ning, oud-burgemeester van Leusden heeft voor de dames van de KPO een verslag gegeven van zijn laatste reis naar Zuid- Amerika. De heer Buining een interna tionaal bekend expert op het gebied van cactussen heeft in Brazilië duizenden kilometers afgelegd om de soorten die daar groeien in zeer grote verscheidenheid maar nog niet bekend zijn in de botanie. Er bestond grote belangstelling voor de lezing van de heer Buining. Met behulp van dia's kregen de aanwezigen een goede indruk van de reis door 't enorme uitge- gestrekte gebied van Brazilië. De gezochte cacteeen groeien zowel op de vlakte als in het gebergte, in de steppen en in het oerwoud. Zeer Veel moeilijkheden moeten overwonnen worden op een dergelijke tocht Behalve de vele dia's van cacteeen het eerste-reisdoel van de heer Buining kregen de dames veel te zien van de woeste natuur van Brazilië. Ook werden zij geconfronteerd met de grote armoede waarin de bevolking in de binnenlanden leeft .Zij bouwen hutten van een cactus soort welke een hoogte kan bereiken van plm. 20 meter. Deze worden gezaagd tot een soort van planken en daarmee wordt dan gebouwd. Ondanks deze primitieve woongelegenheden en de sociale wantoe standen waaronder deze bevolking leeft ontmoette de heer Buining veel gastvrij heid van deze mensen. De voorzitster, mej. van Wieringen dankte de heer Buining voor zijn zeer in teressante lezing. Zijn echtgenote, die hem op de gemaakte reis heeft vergezeld, wer den bloemen aangeboden. LEUSDEN Aan de jeugdlotto ein digend op 14 maart werd door 593 deel nemers deelgenomen, die voor een inzet van ƒ565,90 zorgden. De meeste deelne mers bleven onder de hooggestemde ver wachtingen. Desondanks werd het juiste bedrag geraden en wel door de heer A. Osnabrugge, Ansfriduslaan 18, Hamers veld, die hiermede de le prijs ƒ84,88 ont vangt. 'Voor de 2e prijs kwamen twee deelnemers in aanmerking en wel A. L. Koenen, Frans Halsstraat 59, Amers foort en N. van Druten, De Gealanden 26 I, Leeuwarden. Zij raadden op 35 cent na juist. Zy ontvangen ƒ28,29. De heer J. J. de Haan, Maanweg 30, Leusden op 42 cent na juist en ontvangt hiervoor de 3e prijs groot ƒ28,29. De 7e ronde eindigt op 21 maart en de formulieren zjjn op de bekende plaatsen verkrijgbaar. DE NHAAG Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, dat enkele voorstellen bevat tot wijziging van de financiële-verhoudingswet 1960. Blijkens dr door de minister van financiën, dr H. J. Witteveen, ondertekende memorie van toelichting wordt met de voorstellen be oogd de verdeling van de middelen die beschikbaar zijn voor de algemene uitke ring uit het gemeentefonds beter af te stemmen op de financiële behoeften van de gemeenten. De voorstellen zijn geba seerd op een onderzoek dat door de raad voor de gemcentefinanclën is verricht. De bedragen die als onderdeel van de verdeelsleutel van de algemene uitkering uit het gemeentefonds worden gehanteerd worden als volgt gewijzigd Het bedrag per hectare wordt verhoogd van ƒ5,tot ƒ10,Deze verdubbeling zal vooral van betekenis zijn voor de gemeen ten die een oppervlakte hebben die groot is in verhouding tot hun inwonertal, dat wil zeggen in het algemeen voor de kleine en kleinere gemeenten. Het bedrag van ƒ10.000,voor elke ge meente met minder dan 2.000 inwoners wordt verhoogd tot ƒ20.000, De schaalindeling en de schaalbedragen pei inwoner der gemeenten zijn gewij zigd. Het schema voor deze wijziging geeft voor de gemeentegroep met minder dan 2.000 inwoners een verlaging met ƒ7,per inwoner te zien van ƒ50,75 tot ƒ43,75. In de groep van 2.000 tot 5.000 is de verlaging ƒ2,van ƒ55,75 tot ƒ53,75; 5.000 tot 10.000 Inwoners een verlaging met 0,25 van ƒ55,75 tot ƒ55,50, terwijl voor de hierop in grootte volgende ge meenten verhogingen worden toegepast. In de groep 10.000 tot 20.000 inwoners be draagt deze ƒ3,25; van 20.000 tot 50.000 inwoners ƒ5,75; van 50.000 tot 150.000 in woners ƒ3,75; van 150.000 tot 250.000 in woners ƒ7,75; van een kwart miljoen tot 400.000 inwoners ƒ18,50; van 400.000 tot 800.000 Inwoners ƒ21,25; en voor de ge meenten met 800.000 of meer inwoners een verhoging van ƒ26, Aangetekend dient hierbij dat voor de verdeling op deze bedragen een jaarlijks vast te stellen uitkeringspercentage wordt toegepast dat thans 224 en voor 1970 220 bedraagt. De verlaging voor de groep met minder dan 2.000 inwoners tot een bedrag van ƒ5.— houdt verband met de verhoging van het bedrag per gemeente voor ge meenten met mmder dan 2.000 inwoners. De resterende verlaging voor deze groep en de verlaging voor de overige groepen worden globaal genomen voor het meren deel der gemeenten vereffend door de ver hoging van het bedrag per hectare. De ministers van financiën en van bin nenlandse zaken achten het niet raadzaam het complex van maatregelen in zijn ge heel met ingang van hetzelfde uitkerings jaar te doen ingaan. Zij stellen daarom voor deze maatregelen door te voeren in een tijdvak van 3 jaar: 1969 t/m 1971. GROOTSTE GEMEENTEN In de memorie wordt speciale aandacht gewijd aan de fianciële positie van de grootste drie gemeenten .Deze is vooral van Amsterdam moeilijk. In de oorza ken daarvan heeft de regering nog niet een volledig inzicht. De bewindslieden achten 'n sanering van de financiële posi tie van deze gemeenten dringend noodza kelijk. Hiertoe is het schaalbedrag voor de grootste- vier gemeenten sterker verhoogd dan door de raad voor gemeentefianciën is geadviseerd en daarbij is het voorstel van de raad met betrekking tot een extra verhoging voor Amsterdam van ƒ11.50 per inwoner in het schaalbedrag verwerkt. FEUILLETON DOOR MAARTJE ZElDENRIJK 12 Hij kinktc. „Ik weet het. M'n borreltjes hè? Tja, zul je aan moeten wennen." Zo schudde beslist haar hoofd. ,,Nee, Bert, die kant gaan we niet uit. Want dan zeg ik nee en blijft het nee. Ik heb er natuurlijk niets op tegen, dat je op gezette ijden een biertje drinkt. Voor mijn part jenever. Maar met mate. Gisteravond hob ik het niet willen zeggen, maar je had teveel op, vriend." „Hoe kom je erbij? protesteerde hij. „Ik heb je toch heelhuids thuisgebracht?" „Je levert zelf het bewijs. „Ik heb me zelf naar huis gebracht. Ik heb vanuit Hoorn gereden, niet jij. Maar dat schijn je niet eens te weten." „O ja... dat is waar ook. Maar ik kan goed rijden." „Dat weet ik. En goed drinken. Laten we elkaar goed begrijpen, Bert. Van dit ogenblik af. Ik zie wel wat in je. Hoe het met jou ls, weet ik al zo'n beetje. Ik mag je wel. Ik mag je zelfs graag. Je bent een jongen, waarmee ik voor de dag kan komen. Tot een zeker moment. Dat is: als je de smaak te pakken krijg En dat moet afgelopen zijn. Daarin ben ik onverbiddel ijk. En denk nu niet, dat je door dik en dun een wit voetje hebt bij mijn moeder, want dan vergis je je. Moedei heeft ook 'n heikel aan dankmlsbruik. Vader drinkt ook z'n borreltje op tijd. Maar met mate. Twee of drie op een avond en dan vindt hy het genoeg. Als ik tegen moeder zeg: Ik moet Bert niet. hij zuipt me teveel dan krjg ik van moeder gelijk, versta je? Dan is 't uit. Finaal Je xunt kiezen of delen. De drank of mij." „O, dus je gunt me geen borreltje?" Ze zuchtte diep en schudde diep enkele malen haar hoofd. „Heb ik dat gezegd? Doe niet zo kinderachtig. Ben jj een flinke boer? Je staat goed bekend in de Noordbecmster. Je hebt een betere naam als Indertijd je vader. Laten we elkaar niet voor 't lapje nouden dat weet Jij net zo goed als ik Maar houd die goeie naam dat is heel wat waard." Hij mopperde: „Ik ben nog niet eens met je getrouwd en je wilt me nu al onder de pantoffel hebben?" Hij keek haar met een rood gezicht aan. Ze greep zijn arm en trok die door de hare. „Bert, lieve sufkop, ben ik het type dat met een pantoffelheld zou willen trou wen? Ik moet tegen m'n man op kunnen kijken. Ik moet trots op hem kunnen zjn. Dan kan ik van hem houden iedere dag meer. Maar een dronkaard zou ik op de duur gaan verachten..." „Nou, een dronkaard... dat ls niet vlei end." „Je bent het nog niet, maar ale je zo doorgaat, wordt je het. Misschien houd je je nu nog in voor mij. Maar al3 we getrouwd zijn Wat dan -Dan denkt Bert Pereboom: Wat kan het mij nog schelen. Ik heb haar immers? Voorgoed? Daarom wil ik dat je gaat bewijzen jezelf te rem men. Je kunt ook plezier hebben zonder dat je je vol giet met alcohol." „Goed hoor, ik bestel voortaan wel Si- Sl." „Het zou verstandig zijn. Natuurlijk drink je je biertje, als we uitgaan. En je borrel. Waarom niet? Maar je bent met een dame uit. Denk daarom Bert Pere boom". Ze trok hem dicht tegen zich aan. „Is dat nu zo moeilijk, Bert Pereboom In ruil voor wat je te zyner tijd kunt krijgen. Hij keek haar lachend aan. „Verdraaid, Leen, het is werkelijk de moeite waard. Je hebt geiyk en bent een verstandig wijfje. Net als je moeder. Vader geeft altijd hoog van je moeder op. Weet je. dat-ic vroe ger met je moede verkering had?" Ze knikte. Ze wist het sinds enige tijd. De in haar ogen slome Evert Pereboom leek haar nu helemaal niet het type voor moeder. Drie maanden ging Lena Keesom met Bert Pereboom. Toen kwam ze op een za terdagavond tamelijk vroeg thuis. Griet zat nog op voor het televisietoestel, dat ze enkele weken geleden had gekocht. „Hallo. Wat ben JU vroeg?" Lena trok haar handschoenen uit, „ik heb het uitgemaakt. Ik heb hem in Hoorn gelaten. Bij zijn drlnkvrlonden. Hij zuipt als een arbeider. Ik heb 'm vaak genoeg, gewaarschuwd. Ik wil niet de vrouw wor den van 'n dronkaard. Heb je niets beters kunnen uitzoeken, moeder. „Uitzoeken?" vroeg Griet onthutst. „Toe, moeder, laten we elkaar niet voor de gek houden. Bert leek van het begin af aardig. Maar u had kunnen weten, dat zijn vader vroeger ook een zuiper was." „Ja, vroeger. Een mens ls maar een maal jong." „Wat een logica," lachte Lena bitter. „En daarom mag je je eigen bezatten? Er lopen nog rare praatjes rond van zijn va der. Dnt-ie soms een nacht wegblijft, om dat hij veel gedronken heeft en niet druft te rijden. Vertel mij wat. Ik hoor p\ioeg hoor. Geen wonder, dat de zoon wordt als zijn vader. Als hij niet anders ziet..." „Maar zo erg is het toch niet?" veront schuldigde haar moeder, die haar droom kasteel al in rook zag vergaan, zeg Ik u, ik trouw niet met een zuiplap „Welja, vergoelijk het maar. Maar dit Ik heb hem indertijd goed voor do keuze gesteld: mij of 't glaasje. Een van belden moet je kiezen. Nou, hy heeft gekozen. Het glas is hem dierbaarder. Ik ben eigen lijk gek geweest om me nog zo lang op sleeptouw te laten nemen. Waar blijf je nu met je flinke, goed In de slappe was zittende boerenzoon?" „Nou moet je niet dadelijk zo lelijk doen dat kon ik ook niet weten. Maar je, als hij niet yan de drank af kan Wijven, heb Je gelijk. Dan is het maar beter, dat je er een eind aan hebt gemaakt." Ze zakte neer In een Btoel. „Ik mocht hem wel, moeder, werkelijk. Als-ie nuch ter is, 't een reuze jongen. Hy kan alles missen. Moet je horen... vorige week za terdag waren we in Amsterdam. We lie pen op de Nieuwendijk en daar keek ik naar een uitstalling van bontmantels. Ik wees er een aan en zei. Die zou me even goed staan. Weet je wat hy zei „Kom mee naar bincn, dan koop ik 'm voor je. En als ik hem had laten gaan, had-ie het gedaan. Een jas van dik negenhonderd gulden. Wat zeg je me daarvan? Nu gaat het helemaal niet om die bontjas, hoor. Ik kan er best buiten. Maar alleen de geste... weet u? Hy dacht cr niet eens over, maar zou hem zo gekocht hebben. Om me een plezier te doen. Op zo'n ogenblik kan ik hem wel om zijn hals vallen. Als-le nuch ter ls, moeder, is-Ie 'n schat, I kmag hem echt. Nu nog. Maar niet als hy met eeii halfzatte kop onzin uit zit te kramen en op te scheppen." Griet draalde de nop van de t.v. om en keek zuchtend haar dochter aan. „Tja, jo hebt natuuriyk geiyk. Het is je goed recht om bepaalde eisen te stellen aan iemand die je man kan worden. En dan ls het beter dat je voor die tyd een besluit neemt." Lena keek naar haar moeder,. „Hoe deed jy dat dan vroeger, moeder? Ik heb wel eens gehoord, dat jy ook niet zo gemak- keiyk was in jo Jeugd. Bert' s vader dronk en stond bekend als een messetrekker. Toch ging je met hem uit. Waarom? Bert's vader heeft met myn vader gevoch ten. Vader kon ook dc beest uithangen dat weet ik eveneens. Toch nam Je hem. Vader ls een rustige man en die paar bor reltjes in de week mogen geen naam hebben. Hoe heb je dat voor elkaar ge kregen?" Griet begon langzaam te lachen. „Ik zal Je het vertellen," zei ze langzaam. „Anders hoor Jo het misschien toch van anderen. Je vader zat op een koer in een café en had teveel gedronken. Hy zocht ruzie en Evert Pereboom werd het slachtoffer Hy vvlldo met my dansen. Evert raakte door het dolle heen en trok een mes. Maar lk was oersterk in dte da gen en nam het voor Evcrt op. Ik daagde Je vader uit voor een robbertje knokken „He?" Lena keer haar moeder ver schrikt aan,. „Ja. Ik was nooit bang. Voor geen man Nu trouwens nog niet. We gingen naar bulten en lk gaf hem een pak slaag, zoals hy nog nooit heeft gehad." „Wie? Vader?" „Precies." „Dat geloof lk niet. Verweerde hy zich dan niet? Bert zei, dat Willem Keesom in zyn Jeugd de schrik was van bynu ie dereen." „Dat was hy, Men was uitgesproken bang voor hem. Maar lk niet. En lk had het voor 1, dat lk nu.hter was. Je vader niet. Ik vioerde hem binnen vyf sekonden en tracteerde hem op een portie klappen. Als gevolg van de voorgenomen maatre gelen ten aanzien van het schaalbedrag en van de verfijningen zal in 1969 Amster dam ca 39 miljoen, Rotterdam ca 16 mil joen, Den Haag ca 5 miljoen en Utrecht ca 4,5 miljoen meer ontvangen. Hoewel naar 't oordeel van de regering de maatregelen in beginsel beinnen de voor de algemene uitkering beschikbare bedragen zouden moeten worden uitge voerd, is in het reeds (in het kader van de begTotlng 1970) ingediende voorstel tot sanering van het tekort van het gemeente fonds rekening gehouden met een verho ging van het aandeelpercentage van het ge meentefonds in de opbrengst van de rijks, belastingen met 0,11. Daardoor zal het bedrag dat in de begrotingen van het ge meentefonds voor 1969 en 1970 voor de algemene uitkering is uitgetrokken met ƒ25 miljoen kunnen worden verhoogd. Voor de financiering van de herzienings operatie zijn in de begrotingen van het ge meentefonds voor 1968 1969 1970 bedragen gereserveerd van achtereenvolgens ƒ50 miljoen, ƒ50 miljoen en ƒ100 miljoen. Met inbegrip van het hiervoor genoemde be drag van ƒ25 miljoen is dus door deze fi nanciering beschikbaar in 1968 ƒ50 mil joen, in 1969 ƒ75 miljoen. Op de secretarie van de gemeente Leus- den deelde men ons mede, dat wanneer deze wet van kracht wordt zoals het nu ligt, de gemeente Leusden voor 1970 een extra bedrag krijgt van 30.000.—. Het bedrag per hectare gaat omhoog met een rijksdaalder voor 1970 en in 1971 met nog eens 2,50. De schaalverhoging is voor de gemeente Leusden voor 1970 1,50 en voor 1971 ƒ3,25. Hy zag er uit, alsof hy onder de trein had gelegen." „Nee..." Lena hield de hand voor de mond. „Oom Gerrit die nu dood ls. had vaders auto mee. Opa was een der eersten in de Beemster, die een auto had. We laadden je vader in de wagen en reden hem naar huisé Daar knapte i k hem op. verbond zyn wonden en gaf hem sterke koffie te drinken. Toen reed lk hem naar zyn huls, na hem uitgenodigd te hebber te komen buurten. Opa zag er niet veel In. Hij zei: „Wat mot jai met die woesteling? Je kenne toch wat beters kraige?" Maar ik zag wat in je vader. En hij kwam. Ik zei dat hy nog eens zo'n pak slaag van me kreeg, als hij het hart had nog één keer dronken te zijn of te gaan vechten," Gnet lachte. „Ik heb het hom nooit hoeven geven. Van die tyd af werd je vader een flinke kerel, met wie ik voor de dag kon komen j Enfin. Lena je mag het best weten Ik was dol op hem. En hy tenslotte op my. We zyn nu ruim twee en twintig jaar ge trouwd en geen van beiden hebben we er spyt van gehad. Je vader is altyd een flinke boer geweest, kind. Ik hoop, dat Je even gelukkig zal worden als wy het zy'n. Ze kwam overeind en in 'n opwelling van tederheid legde ze haar arm om de brede ACHTERVELD In het Hessenkar- klaverjastoernooi is ook in de 6e ronde weer fel gestreden om de punten, De lei der in het totaalklassement de heer Th. Vos wist zich op de eerste plaats goed te handhaven. De 6e ronde werd gewon nen door de heer A. van Zandbrink met 4731 pnt. Uitslag: 1. A. van Zandbrink 4731 pnt 2. H. Kamphorst 4710 3. B. Middelaar 4650 4. P. van Nimwegen 4634 5. J. van Rossum 4505 6. Lorrist 444S 7. W. van Wieringen 4444 8. J. van Dalen 4328 9. Th. Vos 4324 10. H. Schimmel 4296 11. H. Eggenkamp 4250 12. T. Born 4100 13. H. van de Goes 4090 14. P. Smlnk 4030 Totaalklassement na 6 ronden: Th. Vos 27494 pnt P. Smink 2555S H. Turan 25465 T. Bom 25257 B. Middelaar 25010 By de schutjassers wordt het klasse ment aangevoerd door E. de wys. De voorsprong op zyn concurrenten is ech ter gering. De uiteindelijke winnaar ls nog niet aan te wyzen. Bij het schut jassen biyft de spanning dus nog groot. Uitslag: 1. H. van Druten 62 pnt 2. W. Pater 61 3. E. Wouters 60 4. Hendriks 52 5. Th. Vos 48 6. A. van de Brink 47 7. G. Horst 45 8. Eggenkamp 43 Totaalklassement 1. E. de Wys 288 2. E. Wouters 286 3. Th. Vos 280 4. G, Boutens 278 5. A. van de Brink 276 ACHTERVELD De voetvalverenigi „Achterveld" houdt op maandag 23 ma; as. haar jaarlijks Paas- en kaarttoerno Dit wordt gehouden in „De Hessenka: Er is gelegenheid te schut- en klaverjs sen. Er zijn prachtige prijzen te winni waaronder een groot aantal eieren; aa vang 20 uur NTRECHT In de Catharijnehal Utrecht werd door de meisjesadspirant van Impala-Handbal afgelopen zondag e wedstrijd gespeeld tegen Sport Vereet Dit meisjesteam, dat altijd met volledi inzet speelt wist deze wedstrijd met gro verschil te winnen en zodoende als eni de winst van deze week voor Impala de wacht te slepen. Uitsl 13—1 ln het voordeel van Impala. IMPALA, HEREN )-BDC 2 9—17 De laatste, wedstrijd van de Impa heren is minder goed verlopen. Deze we strijd gespeeld tegen BDC 2 uit Soe werd verloren en dat ls iets wat men c laatste tijden niet gewend was. Door h- niet opkomen van de scheidsrechter komt werkelijk te veel voor) was de we strijdsecretaris dhr. G. van Tiel genoo zaakt deze wedstrijde te leiden. Programma handbal zondag 23 maa 1970: meisjes adspiranten Fidelitas tege Impala aanvang 12.00 uur te Amersfooi De dames junioren spelen te Soest t gen BDC, aanvang 14.00 uur. VOETBALPROGRAMMA ZONDAG 22 MAART 14.30 Achterveld 1—ASV 1 LEUSDEN Op maandag 23 maart a.s. vindt in hotel ,J5e 3Iof" te Leusden een kamermuziekconcert plaats, dat ver zorgd zal worden door het Utrechts Ba rok Ensemble, bestaande uit Ilansjörg Stürmer (blokfluit), Beu de Ligt (viola da gamba) en Leni van der Lee (clave- cimbel). Het ligt in de bedoeling dit con cert, waarvan het programma o.a. wer ken van Rameau, Bach, Scarletti en Tele- mann vermeldt, een speciale sfeer te ver lenen door gebruik te maken van kaars licht. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs ƒ2,50. Het is verheugend te merken dat in onze groeiende en zich verjongende ge meente een redelijke belangstelling voor deze concerten bestaat. Toch acht de kamermuziekcommissie het geboden bij voortduring propaganda te maken voor deze culturele manifestaties en alles in het werk te stellen om een ruimere kring van liefhebbers naar de uitvoeringen toe te trekken. Onze gemeen te is groot en de woonkernen liggen nog al verspreid, wat vooral voor hen die bezwaarlijk kunnen reizen, moeilijkheden kan opleveren. Wie graag het concert wil bezoeken, rnaar het nalaat om bovenge noemde reden, kan zich in verbinding stellen met mevr. A. Krekel—Aalberse, v. Hardenbroek v. Lockhorstlaan 19, Leus broek, tel. (03490) 1 46 02. Het vervoer naar en van De Mof wordt dan geregeld In andere gevallen kan de Babysit-cen trale uitkomst brengen. Men wende zici tot mevr. C. Deenikv. Grol, Julianalaa^ 35. tel. (03490) 1 81 34, Leusbroek. De kaartverkoop is aan de zaal, maa: tevoren, behalve bij mevr. Krekel, boven dien bij mevr. L. SchneidersSchönau v. Diepenheim Scheltuslaan 9 en mevr. N. Cohen—v. Veltum, Louise de Colignylaac 12. allen te Leusbroek. Voor Hamersvek bij mevr. A. H. v. d. Berg—v. d. Hengel Hamersveldseweg 6a en bij de heer A. J van Kooy, Hamersveldseweg 130. De Kamermuziekcommissie rekent oj een flinke opkomst, mede gesteund door de wetenschap dat velen in onze tijc waardering en bewondering hebben voo: de nobele muziek uit de eerste helft van de achttiende eeuw. VERLOREN EN GEVONDEN LEUSDEN Gevonden: Linker sUedf handschoen, creme kleurig dames pols horloge met lichtgrijs bandje. Verloren: dameshandschoen muisgrijs damesbril. montuur zwart met rode glans bos sleutels. HAMERSVELD Gevonden, paar witte kinderkousen, badtas met inh.. bruine trui, horlogeketting, paar grijze wollen wanten, bontmuts. Te bevragen politie bureau Hamersveld. schouders van Griet Keesom. „Waarom gaf je ons indertyd geen toestemming, moeder? Jaap Witvliet was een keurige jongen en een harde werker met een goede toekomst." De vrouw zuchtte. „Misschien heb je ge lijk gehad, m'n kind, Goed lk zal er nooit meer iets van zeggen. Wie het ook is, Bart of een ander als jy ook maar gelukkig wordt. Je bent een paar jaar ouder en verstandig. Ik zal het met vader bepraten We zullen je helemaal vry laten Lena bukte zich en kuste haar moeder. „Dank je, moeder. Ik houd ook veel van jullie. Ik zal proberen zoveel mogeiyk aan uw wensen tegemoet te komen. Maar als jeblieft geen zuiperd... dat vind lk zo Iets minderwaardigs. HOOFDSTUK13 Zes weken vermaakte Lena Keesom zich weer met Trien van Eijck en reed dan hierheen, dan ergens anders naar toe. Ze dansten in Purmerend en in Edam, Oosthuizen en Schermerhorn. Gingen de feestdagen by elkaar op vi site tot het nieuwe jaar mot hevige sneeuwval kwam en daarna strenge vorst De wagens bleven doorgaans ln de grote rytuigboet. Alleen Willem reed weg als het moest. Al die tyd hoorde Lena niets van Bart Pereboom, maar het kon haar niet schelen. Ik was gelukkig niet ver liefd, dacht ze. Zo snel als de vorst begon, zo vlug trok hy begin februari weer weg. De sneeuw doolde langzaam van het land af, terwijl de wegen enige tyd vrywel onbegaanbaar waren. Maar de zon kwam en koesterde de mishandelde straten en paden, zodat men aan het herstel kon beginnen. Leno trok er met Trien van Eyck weer opuit en ln die dagen begon er een vryer om de mollige dochter van Van Eyck te draalen: een boerenzoon uit de Wormer onder Neck. Op een zaterdagavond vertel de het meisje, hevig blozend, dat ze niet mee kon gaan, omdat Evert haar kwam halen. Ze ging met hem mee naar de Wormer om kennis te maker, met zyn ou ders. Lena mocht haar buurmeisje wel. maar kon toch niet begrypen, dat een man wat In deze vleesmassa kon zien. „Hy is zo Hef," verklapte de dolverliefde Trien. „Stel je voor hy wil komend voor jaar al met me trouwen." „Loop maar niet te hard van stapel, meld. Weet goed, wat je doet." Doch Trien had maar één rcaktle „Hy is zo lief voor me..." (wordt vervolgd) door Martin Toonder 35 Kappie stapte onvervaard op de deur toe en trok haar open. Zij gaf toegang tot een kleine ruimte, die er uitzag als een soort rommelhok. Een klein formaat patrijspoort zorgde voor een vaag licht. Alleen aan de buitenzijde van de deur bevond zich een grenoel, waarmee het hokje kon worden afgesloten. Gevolgd door professor Jodelahiti stap te Kappie de kleine ruimte binnen, he/ tweetal liet de blik glijden over de wan ordelijke opeenhoping van velerlei dingen op de vloer. „De hut waarin danrslraks de schatkist stond," redeneerde Kappie, „was naar alle waarschijnlijkheid de kapiteinskajuit. Dit zal dan zijn voorraadkamertje zijn ge weest „De k kapitein," stamelde de maat. „Is die niet met het schip vergaan? Dan zwerft zijn geest hier nog rond. Waarom gaan we niet terug? Die kist is nu toch verdwenen!" „Wij olijven hier!" besliste Kappie bars „Als de gee.it van die kapitein hier rond zwerft, laat hij zich dan maar eens ver- tonenl Dan kunnen weHij hield eensklaps stil. De schemering in het hok je waarin zij zich bevonden, was met ëën slag dieper geworden. Met een ruk draai de Kappie zich om. De deur tussen het hok en de kapult was nu geheel dicht. De gezagvoerder drukte krachtig tegen het houtwerk De deur gaf niet mee! (wordt vervolgd)

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4