Achterveld verloor van SVVM-Maarn met 2-3 Haaien veroveren eerste medaille op kringwedstrijden Roda verslaat Ministerpark met forse cijfers (5-2) Dames Impala-handbal promoveren niet NIEUW ADRES VAN SPÖRT- CORRESPO^DENT MEEUWEN A ANTILOPEN A: 2-1 ANTILOPEN-2 DOSC-I Geen toernieuws deze week LEUSBROEK: duels. Achterveld speelde en verloor tegen SVMM. Hier één van de vele ACHTERVELD De v.v. Achterveld heeft de thuiswedstrijd tegen het Maarn- se SVMM verloren. Een nederlaag die het mededingen naar de kampioenstitel in de afdeling tot een welhaast onhaalbare kaart heeft gemaakt. Het was geen slechte wedstrijd, maar het technisch overwicht dat de Achterveldse ploeg ge durende het grootste gedeelte van de wedstrijd had werd door het enthousiaste spel van SVMM voor het grootste deel te niet gedaan. Vooral in de eerste helft ontbrak het Achterveld aan vechtlust. Later in de tweede helft kwam daar wel verandering in, maar toen bleek het te laat. Als zij in de gehele wedstrijd een in zet hadden getoond zoals zij dat bij vla gen in dc tweede helft deden, dan was er van het bepaald niet imponerend SVMM niet verloren. De eerste minuten van de wedstrijd waren weliswaar geheel voor SVMM, maar na een tiental minuten kon Ach terveld zich aan het geweld van haar te genstander onttrekken Het felle ope- ningsoffensief van SVMM was geheel tot staan gebracht. De rust in de Achterveld- ploeg hersteld en er werd technisch gaai !d, maar het was allemaal te tam. VMM had er geen moeite mee de vaak knap opgebouwde aanvallen onscha delijk te maken. Gedurende de rest van de eerste helft kwam er in het spelbeeld praktisch reen verandering. Precies een minuut voor het eindsignaal van de eer ste helft, toen beide partijen zich al met een blanco ruststand hadden verzoend, mankt' de SVMM-er Hartveld handig ge bruik van de verslapte aandacht van de Achb:rveM-ikfensie en gaf zijn club als nog de 1' idiug door de bal achter doel man Van is uil wegen te deponeren (01). Na de rust kwam Achterveld beter voor de dag. Er zat meer vaart in het spel. maar de nu vaker voorkomende aanvallen werden door de verdedigers van SVMM. niet altijd even frraai, maar wel onherroepelijk afgebroken. Na 20 mi nuien moest Achterveld zelfs voor de tweed,, maal het hoofd buigen toen Van de Ruwe met een hard schot de stand voor zijn club op 02 bracht. Toen pas ging Achterveld uit een ander vaatje tap pen. De SVMM-ploeg werd telkenmale door een fel Achterveld danig uit forma tie gespeeld. Dit was ook te wijten'aan het v dedigend spel. wat SVMM na de 02 voorsprong ging toepassen. Er ontstonden gevaarlijke situaties voor het doel van SVMM. Er zat echt wel een do 'punt in de lucht. Dit gebeurde dan ook in de 27e minuut. Frans Kerkhof kreo dc bal vanuit het midden zuiver toegespee' i en met een zuiver schot gaf hij de SVMM doelman het nakijken (1 2). Achterveld bleef aandringen, de kans op de gelijkmaker was zeer zeker aanwezig. In deze periode kreeg de wed strijd die soms wel hard, maar toch niet onsportief was verlopen, een onvriende lijk karakter. Dit kwam voor een deel ook op rekening van arbiter Ivrooswijk. Zijn beslissingen waren altijd niet even conwt. Het resulteerde zelfs in een con flict met de SVMM grensrechter, die na de beslissing van Krooswijk zijn werk staakte. Ook in het veld werd de stem ming prikkelbaar. Daarbij kwamen nog de opmerkingen van sommige supporters die op zulke momenten zo nodig hun mis noegen op bepaald niet parlementaire wijze tot uitdrukking menen te moeten brengen. Twaalf minuten voor het einde kreeg Achterveld, vechtend voor de ge lijkmaker, een grote desillusie te venver ken. Een ver schot op het doel van Ach terveld werd door Cor van Marwijk op de keeper teruggekopt. De inmiddels uitgelopen doelman Van Nimwegen had hier allerminst op gere kend en moest toezien hoe de bal over hem heen in liet doel verdweenEen pijn lijk misverstand dat voor Achterveld echter de genadeslag betekendeOp de valreep bracht Henk Rutte met een fraai doelpunt de stand nog op 23, maar toen was er geen tijd meer om hierin nog ver andering te brengen. Achterveld 2 heeft in een forse wed strijd tegen Maluku Muda de punten ge deeld (44). Achterveld 3 heeft in Hoog landerveen met 10 man het onderspit moeten delven. Hooglanderveen won met 3—1. De junioren B 2 speelden een goede wedstrijd tegen Woudenberg. Zij wonnen met 40. Jos van de Burgwal scoorde in deze wedstrijd driemaal. Martin van Dijk nam het Tierde doelpunt voor zijn reke ning. De pupillen 1 wonnen in Amers foort met 1—3 van APWC 2. De pupil len 2 moesten onverrichter zake huis waarts keren. Hun tegenstander BDC was niet komen opdagen. LEUSBROEK: Twee spelers en een bal en clat allemaal op cén been. Het wa4 te zien bij Achterveld—SVMM. LEUSDEN Onze sportcorrespondent, de heer G. C. J. Dietrich, is met ingang van 21/3/'70 verhuisd van de Hamers- veldseweg 21 te Hamersveld naar de Arn- hemseweg 62 te Leusbroek. Hopenlijk zullen alle sportverenigingen van Leusden hier goede nota van nemen, zodat in de toekomst dc verslagen van al de verenigingen op dc normale wijze bij ons binnen kunnen komen. Redaktie LEUSDEN Antilopen A speelde deze week een wedstrijd tegen Meeuwen A. Dit was de eerste wedstrijd voor Anti lopen A in de veldcompctitie. Antilopen A stond één puntje voor op Meeuwen A. Dit betekende als Antilopen zou winnen of gelijk spelen ze nog steeds koploper zouden zijn. Maar als Antilopen zou ver liezen zouden ze één puntje achter Meeu wen komen te staan. De wedstrijd werd in Putten gespeeld er. begon om drie uur. In het eerste kwar tier werden er geen doelpunten gescoord. Pas in de 16de minuut van de eerste helft werd de stand 10 in het voordeel van de Meeuwen Antilopen, die deze wedstrijd natuurlijk moest winnen, deed er alles aan om gelijk te komen, maar het lukte helaas niet De rust ging dus in met een 10 stand in het voordeel van de Meeuwen. In de tweede helft werd er in de ver dediging van de Meeuwen nogal hard ge speeld. Volgens Antilopen had er dan ook een straf worp uitgedeeld moeten worden, maar de scheidsrechter zag er niet zo'n erge overtreding in en hij gaf een vrije bal voor Antilopen. Doordat er in de aan val te veel op Rudi Lith werd gespeeld kon Antilopen niet tot scoren komen. Meeuwen wist de voorsprong nog te ver groten, doordat ze een doorloopbal be nutte (20). Toen werd er gewisseld. Na de wissel kwam Pieter Kraaikamp in de aanval Hij wist al gauw de achterstand, die Antilopen opgelopen had. te verklei nen. doordat hij een doorloopbal benutte (2—1). Nu waren de Meeuwen toch wel bang dat het 22 zou worden Ze gingen daar door in het middenvak vertragend spelen, waardoor Antilopen wel wat vrije ballen had moeten hebben, maar de scheisrech- ter vond het niet nodig om te fluiten. De eindstand bleef dus 21 in het voordeel van de Meeuwen. Antilopen kon het dus niet redden de eerste plaats te behouden, maar er zijn nog 6 wedstrijden te spelen dus de kansen liggen nog helemaal open voor Antilopen. LEUSDEN Onder leiding van de heer Van Zanten ging Antilopen 2, na een lange winterrust dc 2e helft van de com petitie beginnen en wel tegen DOSC 1 uit Den Dolder. Dat het geen reële tegen stand was, blijkt wel uit de einduitslag 12—0. Door tegenslag heeft DOSC in de le helft van de competitie zijn ploeg moe ten terugtrekken en heeft nu een nieuwe ploeg kunnen forceren, die nog ingespeeld moet worden. In de eerste helft van de wedstrijd kwam men moeizaam op gang en scoorde de Antilopenploeg slechts 3 x (door George Nieuwenhuis, Hanning van Duinkerken en Bert Hop). Na het kopje thee. dat door de kou met gejuich ontvangen werd, kwam de ploeg uit Leusden eindelijk los en werd DOSC daar de dupe van. Jeannet van de Lage- maat startte de doelpuntenregen. gevolgd door Frans Kraaikamp, Nel Tijmensen (2), Kees van Buren (2): Gijs de Ridder. Bert Hop en Dolf van Uffelen, die een strafworp benutte. PROGRAMMA 21 MAART 1970 16.00 uur: antilopen 1-Meeuwen 1 14 15 uur: Austerliz 2-Antilopen 2 14.45 uur: Antilopen A RDZ B 16.00 uur; Amersfoort 4 Antilopen 1 (pupillen Antilopen 1 gaat a.s, zaterdag een moei lijke wedstrijd tegemoet, tegen hun groot ste concurrent uit Putten. Mocht, deze wedstrijd in haar voordeel eindigen, dan kan ze het kampioenschap bijna niet meer ontgaan Omdat te bereiken vragen zij alleen om de ploeg te komen a3nmoedi gen. Hanneke den Herder een van de meisjes die \oor de nationale kampioenschappen in aanmerking kan komen start hier op het voor haar zwakke nummer de 100 meter schoolslag. LEUSDEN De Haaien zijn er voor de eerste maal in geslaagd een medaille te veroveren op kringwedstrijden. Sja3k Rijnders, die in de voorlaatste serie start te (dus net niet in de op papier sterkst zijnde serie) ging geweldig van start. In de eerste fase van de strijd kon de zwem mer Marius Methorst van de VZC npg enkele tegenstand bieden, maar Sjaak sloeg op de laatste baan echter ongenaak baar toe. Zeker zes meter liet hij Ma rius achter zich. Jammer was het dat Sjaak niet in de eerste serie startte, want hij heeft in iedere wedstrijd tegenstand nodig. De tijd van Sjaak 1.39.6 op deze 100 meter schoolslag bij de jongens onder de limiet gaf hem het recht op de derde plaats. Tevens ligt deze tijd onder de li miet voor de nationale kampioenschap pen. Indien Sjaak dus een goede training krijgt (want enkele foutjes zijn er nog wel) dan zal Leusden op de Nationale kampioenschappen zeker vertegenwoor digd zijn. Natuurlijk was deze tijd ook weer een nieuw clubrekord. Bij de 100 meteer schoolslag meisjes onder de twaalf jaar moet zeker het goe de zwemmen van Evelien Willigenburg vermeld worden. Met een tijd van 1.41.8 bezette zij de vierde plaats op pleze kringwedstrijden, met slechts een ver schil van zeventiende seconde op de derde. Bij de wedstrijden op de 100 meter vlin derslag was het Nicolette v. d. Heiden die verrassend voor de dag kwam. Een ieder wist dat het clubrecord op deze afstand stond te wankelen. Zeer zeker zou Jeanet- te den Herder (de laatste tijd steeds be ter in vorm) de tijd scherper stellen. Haar tijd van 1.36.9 seconde was ook sneller, maar de tijd van Nicolette was 1 36 se conde dus hiermede zorgde Nicolette ver rassend voor een nieuw record. Op de 100 meter vlinderslag wist Jan Wanrooy een redelijke tijcl te zwemmen 1.40.2. Wat meer conditie en nog wat aandacht aan de beenslag en ook deze tijd zal beter worden. Op de 100 meter rugslag was het Geida Roest die zorgde dat deze middag voor de Haaien geslaagd mocht hetei: In de haar bekende stijl (het tempo lag misschien iets hoger dan anders» wist Gerda het clubrekord met maar liefst 5 seconde te breken. Haar tijd van 1.25.7 seconden belooft wat voor de zomer Als klap op de vuurpijl zorgde Willem d Hoofdakker er op het laatst te zwemmen nummer voor, dat het rugslag- wil men nationaal gaan meetellen, dan rekord bij de heren verlaagd werd tot een tijd van 1.19.9 seconde. Van de zijde van het bestuur van de Haaien deelde men ons mede dat het tot de mogelijkheden be hoort dat er 12 mensen naar de Nationale kampioenschappen worden afgevaardigd. Al deze mensen zwemmen namelijk bin nen tien procent van de gestelde limiet. Natuurlijk moet men dan in staat zijn om te trainen. Bij de zwemsport ligt de trainingsgelegenheid geheel anders dan bijvoorbeeld de voetbalsport. Laatstge noemde sport heeft een eigen veld spe ciaal aangelegd voor dit doel. Het zwem men wordt beoefend in een bad dat naast recreatie (zeer belangrijk) wordt afge staan aan de wedstrijdsport. Vanzelf worden hierdoor de trainingsuren reeds zeer beperkt. Er wordt bijvoor beeld getraind in de vroege morgen uren van 0.630 tot 07.00 uur. Bij welke sport kan men dit vinden zo vroeg reeds in touw. waar vindt men de trainers die dit er voor over hebben? Slechts in de zwem sport. Misschien in een voor ons nog niet bekende sportvereniging ook. Maar moet men dit er voor over hebben, mits de uren die hier in het bad te Leusden worden afgestaan, voldoende zijn om de plaatselijke sport naar behoren te kunnen uitvoeren. Natuurlijk heeft de plaatselijke vereni ging de Haaien geprobeerd aan meer uren te komen. Vooral het nieuwe bad te Amersfoort Liendert zou zeer geschikt zijn geweest oin in het winterseizoen enkele uren ter beschikking te hebben om te oefenen op dc 100 meter afstanden in een 25 meter bad. Om voor ons zeer begrijpe lijke redenen besliste het bestuur van de ASLOS (Sportstichting te Amersfoort) dat men eerst de plaalseilijke verenigin gen aan de nodige uren zou helpen, zodat de vereniging de Haaien hier helaas geen aanspraak op kon maken. Van de kant van het bestuur van de Haaien wordt ech ter met het volste vertrouwen de be slissing van de zwembadstichting te Leus den afgewacht hoeveel uren men dit jaar kan benutten om in Leusden te komen tot een bloeiende en meetellende zwem vereniging. HAMERSVELD Ondanks de trage af werking van het cnmpctitievoetbal beleef de het zondagstandaardelftal van Roda '46 de zoveelste rompetitieloze zondag. Even wel betraden de rood-zwarten de groene weide op het Burg. Buiningpark om al daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen Minislerpark. Deze club uit Naarden-Bussum staat met ruime voor sprong aan de kop in de tweede klasse A. De mannen van Gerard van de Belt c.s. waren niet volledig, want zowel Jaap de Haan als Cor Hoogland ontbraken in de ploeg, maar deze spelers werden des kundig vervangen door de A-junioren Gijs de Kruif en Hans van dc Grootevheen. Nadat scheidsrechter De Ridder het be- ginsignaal had gegeven nam Ministerpark direkt het. heft in handen. Al spoedig wa ren de rollen omgedraaid en de rood zwarten gingen in het offensief Door het snellere spel van Roda kregen de gasten maar weinig vat op het spel en het was Henk van Klooster, die in de 15e minuut met een hard schot via binnenkant paal het eerst scoorde. Dezelfde speler maakte er twintig minuten later via een prach tig doelpunt 20 van, wat ook de rust stand werd Na rust ging Ministerpark op dezelfde wijze als voor rust te werk. Met veel tik-tak spel trachtte zij de Roda-defensie te passeren, die op dit korte en trage spel hun antwoord klaar hadden. Roda daar entegen speelde meestal een fris partijtje voetbal en wist door het hogere tempo het Ministerpark danig lastig te maken. In de 52e minuut van de wedstrijd ondernam Jan Drost een snelle rush over links en gaf, vlakbij het doel gekomen, een fraaie voorzet naar de vrijstaande Charles Krijgsman, en deze speler deed wat hem te doen stond 3—0. Roda's aandacht ver slapte enigszins bij deze stand en Minis terpark nam hiervan al spoedig gebruik door in de 56e minuut via een hard schot doelman Van Zanten het nakijken te ge ven 31. Nauwelijks vijf minuten later ondernam Jan Drost weer zo'n rush. pas seerde enkele spelers en gaf van zeker 30 m afstand zo'n kanonskogel op doel. waardoor, voordat de Ministerparkdoel man het bemerkte, de bal al tegen het net lag 41. Nadat Ministerpark de stand nog terug bad weten te brengen tot 42. was het Henk van 't Klooster die een fraaie voorzet van Drost af ronde en de einduitslag op 52 bracht. RODA 2-BAARN 3 4—2 Het tweede team speelde zondag j.l. haar eerste competitie wedstrijd in 1970. Dat het nog wel even wennen was kon men opmaken uit de eerste speelhelft daar deze op een bijzonder laag pitje stond. Reeds na tien minuten voetbal werd doelman Gerrits gepasseerd, maar vijf minuten later wist Jan Pouw vanuit een vrije trap de stand in evenwicht te brengen 1—1. Maar opnieuw wist Baarn de leiding te nemen en wel in de 32e mi nuut 12. Hierna moest de Baarndoelman Maassen het veld verlaten, daar zijn vin ger uit de kom was geschoten. Twee mi nuten voor de theepauze wist Ton Valken goed met een fraaie goal de stand gelijk te brengen 2—2. Na de thee pauze tapte Roda uit een ander vaatje en de combinaties verliepen nu opeens veel beter. De rood-zwarten werden gevaarlijk en het was Gerard Hoogland die na een kwartier spelen zijn ploeg opnieuw aan de leiding bracht 3—2. j Vijf minuten later bracht dezelfde speler de stand op 42. wat ook de einduitslag van deze wedstrijd was. RODA 3-VVZA 5 6—2 Deze wedstrijd was nog maar nauwe lijks enkele minuten oud of Gerard van 't Klooster had de eerste goal al gescoord 1—0. Het was een matige wedstrijd, waar in beide ploegen soms wel al te fel van leer trokken Ondanks het niet beste spel kreeg Roda de meeste scoringskan sen Na een half uur spelen bracht Nico Los uit een voorzet van Morking de stand op 20 Spoedig daarna miste Morking alleen voor de VVZA-doelman Bayens. Even later, zo tegen de 30e minuut, deed dezelfde speler het beter 30 Na rust had VVZA niet veel meer in te brengen en wist Roda maar enkele van de vele scoringskansen te benutten. Nadat Gert Veer de stand op 40 had gebracht, straften de Zeehelden een defensiefout af 41. Gert Veer bracht de stand op 61 en de oud-Roda speler Toon Polhout wist enkele minuten voor het einde van de wedstrijd de stand te verkleinen tot 6—2 LEUSDEN In verband met de ver kiezingen deze week geen Achtcrvelds toernieuws. Ook moesten sommige berich ten worden bekort in verband inet de beschikbare ruimte. REDAKTIE •.-N'/C'i- - Ook op het doel werd uit de onmogelijkste en afgedekte posities geschoten LEUSDEN Dc met veel spanning te gemoet geziene wedstrijden voor de pro motie zijn voor de Impala-dames op niets uitgelopen. Met een gelijkspel en twee nederlagen, moesten zij de treurige te rugweg naar Leusden ondernemen. De wedstrijden werden gehoudenn in dc Ex- pohal te Hilversum. Er werd gespeeld in een halve competitie met drl' andere kampioenen om twee plaatsen in de 2e klasse. Als eerste tegenstander fungeerde de meisjes van WWW uit Kerk Avezaatli. Hier kreeg Impala al direkt te maken met een team ,dat hun aanval.en met prachtige korte combinaties opzette en de bal zeker niet door lange worpen in gevaar ieten komen door de tegenpartij in bezit genomen te laten worden. Bij Impala zag men deze zeer lange afstands worpen wel. Ook op het doel werd uit de onmogelijkste en afgedekte posities geschoten met enigste resultaat dat de tegenpartij in het bezit van de bal kwam. Ja. Impala kreeg hier les in goed en erg snel handhal. Op alle fronten waren de meisjes uit Kerk Avezaath beter. Zo speel den veel beweeglijker en sneller En wat het belangrijkste was zij hadden een veel beter spel inzicht. Zeer verdiend werd er door deze meisjes dan ook gewonnen met 4—1. Slechts Regine van Eyden wist de eer te redden. De tweede wedstrijd tegen Wijk bij Duurstede, ging in het begin even iets beter. Men wist tegen deze toch wel zwak ke tegenstander al snel een voorsprong te nemen van 20 door afst3ndsworpen van Nel v. d. Boom. Nel. die een zeer goede worp heeft, slaagt hier nog wel eens in om van afstand dte scoren. Maar met wat meer overleg in de aanval zou zij veel meer scoringskansen zeker be nutten. Nu gooit zij er veel te veel naast of over. Weer waren de combinaties van Impala onvoldoende, zodat de tegenpartij steeds weer makkelijk in het bezit kon komen van de bal, met als resultaat een wed strijd die eindigde in 2—2 gelijkspel. Met dit gelijkspel waren tevens al de illusies van Impala vervlogen Bij de derde wed strijd werd er een wijziging aangebracht in het. team. Nel v. d. Boom ging kepen en Ans v. d Grootevheen ging spelen Laatstgenoemde heeft Impala zeker voor grotere neder lagen behoed. Ook deze wisseling van speelsters mocht nief baten want de meisjes uit Laren van LVV speelden zo'n superieur spelletje handbal dat Impala er niet aan te pas kwam Hier werd de uitslag 71. Een duidelijke overwinning voor de meisjes uit Laren. Ans Groote vheen redde in deze strijd nog enigszins door het enigste tegendoelpunt te scoren. Resumerende kunnen we wel stellen dat de dames van het Impala-handbal kampioen zijn geworden door d»3 zwakte van hun tegenstandster. Ergens hoeft er niet getreurd te worden om het missen van de promotie, daar men gewoon nog niet aan het. spel in een hogere klasse toe is Eerst zal men moeten zorgen dat men beter weet te combineren en wat belang rijker is bij het handbal, hierdoor balbezit te bewerkstel''nren en dan op het juiste moment te scoren.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 8