Verdubbeling ledental „De Toekomst" na jaarvergadering ion Bosco hield een jeslaagde Kontaktdag Haaien winnen de door hen georganiseerde vijfkamp Corrie Boon Jeugdwielerdag Areke v. d. Laan ACHTERVELD 19 APRIL 1970 KAMPIOENSCHAP Hennie Faber- Eindstanden wielerkompetitie Jaarvergadering MP geslaagd Hondeveld Top-Sport-vrouw ten bate van clubhuis Kaartwedstrij den DONDERDAG 2 APRIL 1970 zowaar verrassend officieus kampioen van Nederland! Ze ging nog mee met de schaatselite naar Noorwegen maar aange zien de sprint zwak was, viel zy terug en ging zicli instellen op alléén de wieler sport. Ze behaalde twee keer over zilver bij de Nederlandse kampioenschappen in Beek (L.), won wedstrijden te Gelsenkir- chen (Duitsland), Blijerheide, Oostburg en Tiel en werd uitgezonden naar de Wereld kampioenschappen in Tjsccho Slowakije. Tijdens de winter is ze actief in crossen en bij de Nederlandse Veldloopkampioen schappen werd zij zowaar zevende (Maria Gommers werd nationaal kampioen). Haar grootste ideaal is om eens het Ne derlands kampioenschap wielrennen te be halen. Gezien de grote staat van dienst, verdient zy het wel, maar zy zal er dan ook de extra kracht voor moeten opbren gen. Misschien zal zy op 19 april a.s. in Achterveld kunnen zegevieren! DEN HELDER Corrie Boon, 29 jaar, den Helder. Beoefend de wielrensport bijna 4 jaar. Ze is 14 jaar achtereen handbal- keepster geweest. .Met wielrennen won ze een koers in Helvoirt, werd derde in de Nederlandse kampioenschappen achtervol ging. vijfde in Nederlands kampioenschap op de weg. Vorig jaar heeft ze bijzonder actief deelgenomen aan de zware Tour de France voor wielrenster. Ze is dol op wiel rennen. maar ook op muziek, zonnebaden op het strand en basketbal. Ze heeft veel tijd om te trainen en is dan ook dagelijks op haar racefiets te vinden ergens in de kop van Nooi d-IIolland. ACHTERVELD Op 18 en 19 april a-s, staat Achterveld in het teken van de. wie lersport. Op 19 april is er het clubkam pioenschap van de Nederlandse Dames Wielren Club. Op zaterdagmiddag 18 april zijn er jeugdwielerwedstrijden aanvang 2 uur: jeugd 1011 jaar 8 km; 1213 jaar 16 km; adspiranten K.N.W.U. 25 km. Vereniging in totaal of persoonlijk met dubbele K.N.W.U. startkaart kan men in- schryven aan Tourkantoor te Achterveld. Het Tourdorpje zal feestelijk vlaggen. Er is een feestelyke prijsuitreiking en iedere renner ontvangt herinneringsprijs. <*■- AALST Areke van den Laar, 22 jaar, Aalst (Gldd Beoefend de wielersport ruim drie jaar en is meestal wel bij de eerste tien aankomenden te vinden. Ze heeft zes broers en één zus. Speelt graag gitaar en houdt van keihard zingen, maar dan loopt het huis soms leeg: ..het is niet om aan te horen zoiets!" 's Winters speelt ze badminton. Aangezien er in het kleine Aalst weinig te beleven is op sportgebied is ze gaan wielrennen, hetgeen ze een machtige sport vindt: ..Je blijft er lekker slank van" aldus de enthousiaste wielren ster Arke uit Aalst. ding op de maan en men kon er op z'n gemak luisteren naar de gesprekken tus sen Armstong en Houston Voor de ouders die van heinde en verre gekomen waren, zoals byvoorbeeld uit Dusseldorf, was het geheel zeker de moei te waard om deze reis te maken, en voor de ouders lan de leerlingen, die wat dichterby woonden, was het ook een prachtige gelegenheid om weer eens nader kennis te maken met Don Bosco en haar bewoners NEDERLANDSE DAMES WIELREN CLUB LEUSDEN Dat de schaakvereniging de Toekomst nog steeds zeer actief is blijkt wel uil de toename van het aantal leden na de jaarvergadering. Er wordt voor de leden dan ook wel gezorgd voor de nodige ontspanning buiten de ontspan ning van het schaken om. Er werden in de afgelopen tijd onder andere Bingo fees ten, dansen en twee keer een gezellige avond In de Mof georganiseerd. Door de toeloop van de nieuwe leden verdubbeling sinds jaarvergadering moest men natuurlijk wat aan de organisatie wijzigen. Vooral de zgn. huiskompetitie onderging een verandering. Deze huis kompetitie wordt buiten de officiële kom petitie om gespeeld. Men stelde intern een kompetitie samen bestaande uit twee ploegen. In deze huiskompetitic kunnen de onderste drie degraderen en de boven ste drie promoveren. Natuurlijk heeft dit een zeer gunstige invloed op de sfeer van de vereniging. Er wordt ook in deze kom petitie driftig geknokt om tot een zo gunstig mogelijk resultaat te komen. Sinds kort was er ook al door de toe name van het aantal leden een precaire situatie ontstaan op materiaal-gebied. De kosten om 2 mensen schaak te laten spe len zijn ongeveer zestig gulden. Toch moest men aan 30 nieuwe borden zien te komen en 15 nieuwe klokken. Dit was voor de schaakvereniging „de Toekomst" niet op te brengen. Verheugend was het dan ook voor het bestuur van deze vereni ging dat de Sportstichting Leusden be sloot om een groot gedeelte van deze kos- voor haar rekening te nemen. De schaakvereniging „de Toekomst" neemt op het moment deel aan de kompetitie met twee teams. Het 1ste team van de Toekomst bracht het vorig jaar tot promotie ook nu zit er nog een kans op promotie in Helaas wer den de kansen kleiner door vorige week te verliezen. Op 31 maart wordt de laatste wedstrijd thuis tegen Den Dolder gespeeld Wordt deze wedstrijd gewonnen, dan zal er een beslissingswedstrijd gespeeld moe ten worden voor de definitieve tweede plaats. Wordt deze tweede plaats inder-1 daad bereikt dan zijn al de kansen voor i promotie weer aanwezig. Men zal dan namelijk beslissingswedstrijden moeten spelen tegen andere verenigingen die op de tweede plaats staan. Worden deze kansen benut, dan zal men volgend jaar weer een klasse hoger spelen Ook het tweede team van .de Toekomst.' draait leuk mee in de bondskompetitie. 17 maart 1970 speelde het tweede team thuis tegen DHV, die reeds kampioen is, uit Amersfoort. Beide tientallen komen uit in de vierde klasse van de Stichts Gooise Schaakbond. In verband met promotie van het des tijds samengestelde le tiental moesten diverse leden, die thans opgenomen zijn zonder steun van de ervaring der oudere spelers, starten in bondswedstrijdverband Het strekt hun dan ook tot eer. dat zij deze prachige overwinning op HDV sport 1 tot stand konden brengen De volgende spelers wisten tot winst te komen- v. Tongeren. Gaasbeek. Heiligenberg, de Ja ger en Boschman. De leden Sruiwig-Lam- me en v. d. Tange wisten tot remise te komen, de overige konden ditmaal geen positieve score bewerkstelligen. Ondanks de toeloop van nieuwe leden staat de schaakvereniging „de Toekomst" nog steeds open voor nieuwe leden. Zij kunnen zich in verbinding stellen met de heer v. Egdom, Populierenlaan 12. Hamers veld. De schaakvereniging De Toekomst. Ilier een beeld van de op 17 maart ge speelde wedstrijden. (foto Dietrich) zen beschikbaar gesteld, zodat de inleg- gelden geheel ten goede kwamen aan het genoemde doel. Een geste die door de voetbalvereniging zeer op prijs wordt ge steld De voetballers wonnen het schut jassen met 420 tegen 342 punten voor de loterijclub. Ook het klaverjassen eindigde zij het met een zeer klein verschil een overwinning voor de voetballers met 32711 punten. De loteryclub behaalde er 82579 ACHTERVELD De loterijclub „Dc Hessenkar" heeft ten bate van de bouw van het clubhuis voor de voetbalvereni ging een klaver- en schutjaswedstryd tegen de voetbalvereniging Achterveld georganiseerd. De loteryclub heeft de prij- APELDOORN Prille liefde moet je niet storen is vaak een gezegde. Maar wij hebben het er toch maar op gewaagd. Eind vorig jaar trouwde de actieve wiel renster Hennie Hondeveld uit het Gelderse Laren met de heer Fabcr uil Apeldoorn. Het is een echt gelukkig, hartelijk en sportief tweetal, zodat er ook gezellig een babbeltje volgde over de sportloopbaan van de goedlachse Hennie Faber-IIonde- veld. Ze is daadwerkelyk gaan sporten, toen in de krant een advertentie verscheen waarin dc schaatstrainingsgroep „Ome Jan Bolten" om dames vroeg die actief u ilden trainen. Het lukte goed niet Hennie Hondeveld. want zij wist o.m. het jeugd kampioenschap van dc provincie Gelder land te behalen en bij de kampioenschap pen dames in 19651C66 eindigde zij als tweede en derde achter niemand minder dan Ans Schut en Ietjc Pfrommer (de vrouw van de tegenwoordige schaats coach), bij de nationale kampioenschappen schaatsenrijden tiende plaats. Op de TT baan in Assen deed zij voor de aardigheid mee aan het kampioenschap van de Ned. Dames Wielrenclub en werd Individuele uitslag klaverjassen 1. mevr. van de Goes. 2. Faul van Nim- vvegen. 3. Piet van Nimwegen, 4 J. van Bekkum, 5. H. van Ruitenbeek, 6. H. Vos, 7. C. van de Breemer, 8. T. van Bergen. 9. C. Bolhof, 10. R. van Nimwegen. 11. H. van de Goes, 12. J van de Span. 13. mevr. van Bekkum, 14 G, Born, 15. A van Dalen, 16. J. Schouten. Uitslag Schutjassen: 1. Th Vos, 2. F. van Dalen, 3. G. Boutens, 4. J. Kerkhof, 5 F Kerkhof Azn6. R. van de Belt, 7. F. Kerkhof Jzn.. 8. E. van de Hoek, 9. mevr. Wolffenbuttel. 10. mevr. Ker- stens, 11. H. van Donkelaar, 12 C. van Wieringen SCHERPENZEEL Na de vier ritten respectievelijk te Amersfoort. Amersfoort. Soest en Hilversum werden de eindstan den opgemaakt en konden de prijzen wor den uitgereikt aan de renners. Veteranen: Eerste Amersfoort overwinning vooi Dick Vervloet 1 Dick Vervloet, Amersfoort. 20 punten 2 Gerrit Ruttenberg. Baarn, 18 punten Adspiranten: LEL\SDEN Afgelopen zaterdag heb ben do Haaien in het Sportfondsenbad te Amersfoort Laten zien dat ze het menen en de prestaties zo vlug mogelijk omhoog willen brengen. Zij eindigden op de door hun georganiseerde vijf kamp als eerste. Hiermede lieten zy de gerenommerde clubs Neptunus en Sedna niet groot ge mak achter zich, Sedna wercl zelfs door de verrassende Leusdcnse B-ploeg ver slagen Lang lieten Flevor Neptunus en de Haaien B-ploeg de toeschouwers in span ning zitten. Het laatste programma-num mer moest de beslissing brengen. Bij de B-ploeg was het zwemmen van Rietje Leyenaar prachtig om te zien In een zeer leuke stijl zwom dit meisje de 100 meter rugslag. Slechts de keerpunten ga ven haar nogal wat moeite Dit resulteer de in een diskwalificatie. Maar haar tijd 1.39.9 seconde was de snelste van de avond op dit nummer. Ook de tijd van Dirk van Lingen be- I gint er op te lijken 1.45.5 seconde bij de jongens onder de twaalf jaar op de school slag. Bij de A-ploeg, waren de prestaties ook niet gering. Sjaak Rijnders verbeter de zijn eigen rekord op de 100 meter schoolslag met 1.3 seconde. Het oude re kord stond namelijk op 1.39.6 seconde en Sjaak maakte er 1.38.3 seconde van. Ook Harrie Abbiog kwam weer even terug. Zijn tijd 1,32.4 seconde op de 100 meter rugslag betekende ook een nieuw club- rekord. Met wat meer training zal ook Harrie Leusden vertegenwoordigen op de Nationale kampioenschappen. Zijn tijd ligt nog maar 2.4 boven de gestelde limiet. Nog een clubrekord konden de Haaien noteren, namelijk Hans Pasker. die met een tijd van 1.29 S seconde onbetwist club- rekordhoudcr was geworden zy de jon gens onder de veertien jaar. Ook Jeanette den Herder zorgde weer voor een snellere tijd bij de meisjes onder de veertien jaar op de 100 meter rugslag: 1.29.5 seconden. Z(] verbeterde hiermede het oude rekord met maar liefst 11 seconden. Verheugend was het te zien dat Marina v. d. Heiden weer terug was in de gelederen van de Haaien na een armbreuk Haar tijd was nog niet zo snel maar na dit ongeval toch zeker niet verontrustend. Een meisje dat op dc schoolslag ook voor de natio nale kampioenschappen mee gaat tellen is Eveliene Willigenburg. Haar tijd was 1.40.6 seconden, nog 2.6 seconden eraf en ook Evelien gaat naar Groningen. Al met al een zwemavond waar het bestuur van de Haaien met plezier op terug kan zien. Uitslag: 1. De Haaien A. Leusden 93 punten 2. Flevo, Nykerk 71 3. Neptunus. Amersfoort 60 4. de Haaien B. Leusden 55 5. Sedna. Amersfoort 43 Op de foto: Een van de vele starts op de vyfkamp van de Haaien. Tweede van links Gerard Pasker. (foto Dietrich). Een mooie en verdiende overwinnii voor Gert Vink. 1 Gert Vink, Woudenberg, 35 punten 'l Groenewegen. Hilversum. 32 punten I 3 Kees Berkhof, Barneveld. 30 punt» 4 F Snabel. Amersfoort. 29 punten 6 H. Badenbroek. Amersfoort. 19 punt» Nieuwelingen: Zij het op het kantje toch een overwi; tng voor Rijk Vink Rijk Vink Lunteren, 31 punten Wim Pater Barneveld. 29 punten 3 Hans Marcus. Eden-een, 29 punter 4 Herman v d Hoef. Soest, 29 puu 5 Theo Lankreyer, Hilversum. 21 punt» j 6 Evert Smit. Amersfoort. 18 punten Amateurs: 1. Arie Bakker. Soest, 33 punten 2. Gerrit Horst, Hilversum. 24 punten 3. Harrie de Boer. Hilversum. 23 punten 4. Arnold Voogt. Scherpenzeel, 21 punten 5. Jan Vlastuin. Scherpenzeel, 19 punten 6. Jos Schipper. Baarn. 16 punten 7. Ad v. d. Ploeg. Soest, 15 punten 8. M. de Koning, Scherpenzeel, 15 punten LEUSDEN De ouders van de leer- hingen op Don Bosco waren uitgenodigd [voor een kontaktdag, en de meeste had den aan deze uitnodiging gehoor gegeven. Om al deze mensen op één dag te ontvan gen was een onmogelyke opgave, van daar dat een gedeelte van hen aanstaande zondag uitgenodigd z\jn om naar de Tech nische School te komen, voor een onder houd met de betreffende leraren. Lastig voor de mensen, die van verre kwamen is, dat nergens op de A.N.W.B.-beweg- wyzering de plaatsnaam Leusden voor komt, maar ondanks dat hebben de men sen het toch gevonden. In de loop van de morgen was er een uiteenzetting over de studiemogelykheden voor de verschillende vakrichtingen, waar bij de VUTO- en Theoriestroom leerlingen zich vooral bezinnen op de mogelykheden om op de M T S. te komen Zo'n 70 80 'leerlingen willen deze stap zetten, een respektabel aantal. Voor de andere leerlingen werden ook de mogelijkheden uiteengezet vooi verdere studies, of voor een vervolg opleiding bij het leerlingstelsel. Hierover werden de ouders uitvoerig geïnformeerd door de heer V. D. Venne, de consulent van het leerling-wezen. Na een uitstekende lunch was er ge legenheid de leraren persoonlijk te spre ken, terwijl ook de school geopend was, waar een prachtige tentoonstelling was opgebouwd. De ouders konden daar zien in welke omgeving nun kinderen de op leiding krijgen en welke leermiddelen bij het moderne onderwys gebruikt worden. De cameraclub had er voor gezorgd dat er van iedere leraar een karakteri stieke foto op de tentoonstelling aanwe zig was. Vervolgens was er ook een ruimte vaart-tentoonstelling, die verzorgd was door de ruimtevaarL-club. Daar kon men prachtige kleurenfoto's zien van de lan- LELSDEN Op 25 maart hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen te Leusden haar jaarvergadering in het Hervormd Centrum te Haniersveld. De stemming was zeer geanimeerd. De voorzitster mevr. Berends-Buiter kon mededelen, dat het ledental in het afge lopen jaar aanzïenlyk was gestegen, ter wijl in een lyrische bijdrage, mevr. Powell- Wolf in dichtvorm haar jaarverslag als penningmecsteresse bracht, met als hoog tepunt de wat rooskleurige kaspositie. In de pauze werd geserveerd koffie en appelsap met eigengebakken: cake. appelcake en hartige soesjes. Men vroeg zich hierna af. waarom er nog steeds dames waren, die zich nog niet als lid gemeld hadden. Na de pauze werd bestr-d aan gezel lige zaken, door middel v. .i een rebus, een quiz en een loterij ten bate van de kas. De winnaressen konden leuke prijs jes in ontvangst nemen. Een domper op de algemene stemming was de mededeling van mevr. Berends- Buiter. dat zij voorlopig niet meer als voorzitster beschikbaar is. Hoewel haar afwezigheid waarschijnlijk een tijdelijk karakter zal dragen, zal het niettemin moeilijk zijn het genus van haar stuwen de kracht op te vangen. Loterijclub De Hessenkar

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3