Aktie '70 Hamersveld werd een grandioos succes ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN TENSLOTTE. de! 235 GROTE BAZAR 1 VOOR LISÏDUNA MAJORETTES MET LOF 10.031 bewoners gems. Lensden GESLAAGD OPBRENGST WORGT ZGNBAG BEKEND GEMAAKT •Jw TW stuk? Donderdag 9 april 1970 LEUSDER COURANT Uitgave N V Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij, directie H. J. Heine en D Rebel. Verschijnt eenmaal per week In Achterveld, Hamersveld, Leusbroek en Stoutenburg. Eerste jaargang nr. 45 AVANG SCHOENEN Controle punt ergens op de rekreatieve route van de rally. op een wc 7ngoi:dciag weer in Hamers veld een dergelijke middag voor de klein tjes georganiseerd. COGN Vf=V IDSN B6RG AUTORALLEY ACTIE 1070 TROK 70 EQUIPE'S. Dc afgelopen week bijzonder actieve organisatoren van de Actie '70 hielden tot slot van hun serie activiteiten een puzzle- rit. In samenwerking niet do AMAC (Amersfoortse Motor en Automobiel Club) was een rit uitgezet, die de deelnemers door de mooiste gebieden van de uitge strekte gemeente Lcusden voerde. De start vond plaats vanuit het Her vormde Centrum. Van hieruit begonnen de ongeveer 70 equipe's aan een dertig km lange tocht De uitzetter, de heer de Wijze, had in de rit vele valletjes opge steld. Deze vallen waren echter altijd zo opgesteld, dat niemand de route kwijt kon raken. Tevens waren in de rit een zestal opdrachten verwerkt, die de deelnemers uit moesten voeren, en waarvoor ze dan respectievelijk met een goede of foute controle beloond werden. Aan de start kreeg een ieder een ei uit gereikt, met het verzoek dit goed te be waren, daar dit later in de rit voor een opdracht gebruikt moest worden. Aan het eind van de rit kreeg men nl. de opdracht liep. Op deze manier was de gehele rit doorspekt met ook voor de kinderen at tractieve spelletjes, waar iedereen veel plezier aan beleefde Naast deze proefjes had de uitzetter ook gezorgd, dat er wel degelijk iets te puzze len viel. Niemand slaagde er echter in alle valstrikken op tijd te onderkennen, zodat er niemand zonder strafpunten bleef. De uitzetter gaf bij het verkeersbord voetpad" de aanduiding- na vader met kind rechts. Waarna practisch iedereen rechts af ging Maar jammer genoeg kun je niet zien dat het een vader met kind is. het kon ook wel een oom zijn! Een eind verder ging men voor het cijfer 50 links met wetende, dat er geen cijfer 50 bestaat, maar dat dit een getal is. En even later zagen de meesten niet, dat er tussen vier benzinepompen een diesel olie-pomp stond en dat betekende: wéér een controle gemist. Velen misten op deze manier een tiental controle's, maar ieder een erkende sportief, dat de uitzetter ze behoorlijk bij de neus had genomen. UITSLAG PUZZLERIT ACTIE '70. I. Bunnik - mevr. Bunnik 60; 2. Huis in 't veld - mevr Huis in 't Veld 60; 3. Erun- del - mevr. Brundel 60; 4 Hoogland - mevr. Hoogland 90; 5. v. Buren - v. Euren 180; 6. Punt - mevr Punt 210; 7. I-Iooge- boom - Hoogeboom 240; 8. v. Keeken - Bostjancic 240 9. Herder - mevr. Her der 240; 10 Bakker - mevr. Bakker 240; II. Roozendaal - mevr. Roozendaal 240; 12. v. d. Veer - v. Oosten 270; 13. Ruiten berg - v. d. Velde 270; 14. Van Aanhold - Mevr. Aanhold 270; 15. v. Santen - v. San ten 270; 16. v. d. Pol - mevr. v. d. Pol 270. I j De organisator, jeugclouderling Blass. (Van de redaktie) LEUSDEN Op 31 december 1969, zo blijkt uit een zojuist vrijgegeven overzicht van de bevolkingsloop voor de gemeente Leusden, woonden in de gemeente 10.301 personen. Uit de cijfers blijkt tevens, dat de bevolking van de gemeente Leusden (Stoutenburg en Leusden samen) sinds juni 1969 is gegroeid met 282 personen (geboorte-overschot van 100 en een vesti- gings-overschot van 182). Op 1 januari 1969 telde de gemeente Leusden een bevol king van 9507. HAMERSVELD Voor de uniformen voor de majorettes van de muziekvereni ging.,Lisiduna" wordt een grote bazaar gehouden De bazaar wordt gehouden in café-restaurant „De Mof" te Leusden op vrijdag 10 april en zaterdag 11 april Diverse attracties en vermakelijkheden maken deze bazaar tot een gezellig festijn dat u zeker niet mag missen. Burgemees-1 ter mr F. J. H. Schneiders zal de opening I verrichten om 19.00 uur precies, op vrij dagavond. Zaterdagmiddag om 14 uur is de bazaar voer de tweede dag geopend. Zaterdagavond zal om 22.30 uur de trek king plaats vinden van de verloting, die door de burgemeéster zal worden verricht. Prachtige prijzen door de plaa'seüjke mid denstand beschikbaar gesteld, kunnen ge wonnen worden Wanneer men in grote getale deze ba zaar bezoekt, is de aanschaf van de uni formen van de majorettes nog slechts een kwestie van tijd. (Van de redaktie) LEUSDEN De dames Gerda Voskui len en Bea v. d. Laar slaagden op 6 april te Rotterdam voor het diploma Schoen verkoopster (met lof) De beide dames zijn werkzaam bij de firma Wisman te Hamersveld. die bijzonder was ingenomen met dit uitstekende resultaat en het daar bij niet liet. Hij gaf de geslaagden ieder een flinke salarisverhoging en een moder ne opblaasbare stoel. Het behaalde diplo ma bestaat uit de onderdelen: verkoop- kunde, doelmr.ti .'•-id en schoonheid, voet- kc-nnis. material: 's en bevesl'--1.les methoden. Op de o's: L >von Gerda Voskuilen, onder E..i v. d. Laar. SWING-ES-IN-AVOND TROK VEEL JONGEREN. De swing-es-in-avond, door de instuif- conimissie voor ACTIE '70 georganiseerd, trok vrijdag 3 april veel jongeren naar het Hervormd Centrum. Deze vijfde in de reeks van activiteiten mag zeker een succes genoemd worden. De grote zaal was op wat kaarsen na in het donker gehuld. Die hekende Hanicrs- veldse dise.-jockey Jan van Velsen en zijn Amersfoortse collega Jord den Hollander kondigden op uitstekende wijze de platen aan, die gedraaid werden. Beat en Soul wisselden elkaar af, terwijl ook de Cats op verzoek werden gedraaid. Aan de technische meesterbreinen van Jan van Veisen en Dolf Groenendijk was een ultra moderne verlichting ontsproten, die op de sterkte van de muziek aan en uit gingen. Het effect was subliem. Achter in de zaal was een buffet inge richt en er werden ook wanne worstjes geserv' rd. Tot na-elven ging liet festijn door, waar na de jongens en meisjes moegedanst naar huis gingen. BINGO AVOND ENORM SUCCES. mm Tijdens de grandioze finale van de ak tie '70 te Hamersveld werden de leden van de organiserende jeugdcommissie met een enorme ovatie gehuldigd en dat hadden ze wel verdiend. Wij sluiten ons bij die hul de aan en noemen nog graag eventjes de namen van deze aktieve jonge mensen. Het zijn: Willy Broekerna, Elly Broeke- ma, Coby Voorthuizen. Chris Voorthuizen, Henk Uneken, Gerrit Iley en de leider van de aktie, jeugd ouderling B. Blass. Nadat jarenlang Leusden verstoken bleef van oriëntatie-ritten, omdat van ge meentewege geen toestemming hiervoor werd gegeven, komen de desbetreffende ritten aan de lopende band door de ge meente en worden nu ook zoals tijdens de aktie '70 en straks tijdens de herden- kings/bevrijdingsfeesten in gemeente zelf georganiseerd. Het is elk jaar weer een bijzonder moeilijke opgave om feestelijkheden voor koninginnedag te organiseren. Niet alleen moeilijk om alles rond en kloppend te krijgen, maar vooral ook om de mensen zelf bij de gebeurtenissen te betrekken. Vorig jaar slaagde men daar weer uitste kend in met de Braderie. Dit jaar is de kluif wel bijzonder groot geworden. El ders in dit nummer kunt u daar alles over lezen. Het mag best eens gezegd wor den: het is uitstekend werk geweest van de Oranjevereniging Leusden en het Feest comité Achterveld om een dergelijk om vangrijk programma te organiseren. Wij nemen daar onze (denkbeeldige) pet voor af! Het is nu aan de bevolking van de gemeente Leusden om te bewijzen, dat het al deze moeite ook werkelijk verdient. Stel de organisatoren in de komende we ken niet teleur en doe mee aan de voor u georganiseerde festiviteiten! Zij hebben er hun vrije tijd voor opgeofferd en zul len ook straks, als u feestviert druk be zig zijn om alles in goede banen te leiden en te houden. De enige deelnemende motorrijder aan de En tenslotte: Zaterdag a.s. zullen voor de derde keer in de geschiedenis mensen naar de maan gaan. Ondanks het feit, dat er weinig publikaties over deze tocht zijn verschenen, wordt het toch één der moei lijkste ruimtevluchten. Wij hopen, dat de vlucht zal slagen. Immers: de mens wordt groter naarmate hij zijn doel hoger stelt. HAMERSVELD. Zaterdagavond 4 april werd de Actie '70 op grandiose wjjze afgesloten. Ruim twee honderd mensen waren naar het Hervormd Centrum gekomen om de uitslag van de verloting en van de autoralley te horen. Het Hervormd Centrum, hoe kan het anders, bood weer een feestelyk aanzicht, de sfeer was geweldig. Het podium was afgeladen met de fraafste prijzen en iedereen zat in spanning te wachten wat op zjjn of haar lootje voor prys zou vallen. „Maar nog even geduld", zei de grote animator van deze actie, de heer B. Blass. in zijn welkomstwoord. Deze avond staat in het teken van het geld, dus gaan we van start met een Amerikaanse verloting Op vlotte wijze werden er steeds weer spelletjes gedaan die de „levende" geldstukken in het laatje brachten. Tot de aanwezigen behoorden, burgemeester Mr. F. J. H. Schneiders en echtgenote, Wethouder W. A. van Zandbrink en de heer J. J. Mandeniaker, gemeenteraadslid voor de P.v.d.A. De uitleg van de autoralley, gedaan door de vice-voorzitter van de A.M.A.C. de heer A. J. de Wijze uit Hamersveld, liet de equipe's zien dat ze echt wel te argeloos geweest waren. Er waren dan ook duizenden strafpunten gevallen in deze goedverzorgde rit. De organisatoren van deze rit, Jaap Meyers, Wim van Slooten en de heer de Wjjze werden door de heer Blass van har te bedankt en kregen een attentie. De uitslag van de rit volgde. Het hoogst aantal strafpunten dat gevallen was, be droeg 420 De beste equipe, het echtpaar Bunnik uit Hoogland ontving de hoofd prijs, een prachtige transistorradio, be schikbaar gesteld door Fii-ma Coen van de Berg, (zij hadden 60 strafpunten). Na een korte pauze, waarin een collecte werd gehouden, waarvan men de op brengst weer kon raden, volgde de uit slag van de verloting. Iedereen in de volle zaal haalde de lootjes voor de dag en de trekking begon. Meer dan honderd prijzen werden afgehaald Burgemeester Schneiders verrichtte de trekking van de hoofdprijzen. Maar nog was het feest niet ten einde. Een prachtige Ronson aansteker werd per opbod verkocht en opnieuw regende het guldens in de stemmige collectezak. Aan het einde van de avond riep de heer Blass alle medewerkenden aan de actie op het podium en volgde een enorme ovatie voor de jongeren, die zich zo enorm had den ingezet. Tot slot nam de heer B. Gerritsen het woord en dankte namens de Hervormde kerkeraad de heer B. Blass voor het enor me werk door hem verzet, voor geld voor een tweede predikant. In de Leusder courant van 26 maart schre ven wij: „Jongeren zetten door Actie 1970 dorp op stelten, nu wij kunnen niet anders zeggen dat deze opzet volkomen is ge- De heer Blass kon terug zien op een gran dioze actie, die door jongeren is georgani seerd en waaraan alle ouderen hun petje voor kunnen afnemen. De einduitslag van de opbrengst wordt bekend gemaakt, zon- 12 april in de jeugddienst om 19 00 uur. traden, hartelijk begroet. Onder de aan wezigen was Ds. W. Willemse en het ge meenteraadslid voor de V.V.D. de heer G. G. van Tiel, die bij verschillende activi teiten zijn interesse toonde. De cabaretgroep, onder leiding van de heer J. de Koning, trad tweemaal op. Het eerste optreden bestond uit een „klassiek" gedeelte. Een gedeelte van „De Parelvis sers" werd op eigen wijze vertolkt en van een originele tekst voorzien. De zusjes de Koning, Hetty en Mary zon gen een liedje over de meisjes van de PTT. Hierna volgde ,.De vluggertjes" een gezongen avontuur van drie smokkelaars. Het tweede optreden viel ook zeer in de smaak, vooral het nummer over de smart- lappenzanger was komisch. Dat het vrij laat werd deze avond, was niet verwonderlijk als men de pryzen- tafels zag. Meer dan honderd prijzen, waaronder zeer kostbare, moesten aan de man/of vrouw gebracht worden. De winnaar van de eerste prijs, de koelkast, is de heer T. G. Herder, La- peerseweg Hamersveld. De tweede prijs een broodrooster ging naar de heer W. A. van Zandbrink. Aan het eind van de avond volgde nog De eerste prijswinnaars van de auto-rally. nendo avonturen van indiaantje Peddel werd door de kinderen met spanning ge volgd. Op de kindergezichtjes was afwis selend angst en uitbundig plezier te lezen. De tweede film, The railroader, met in de hoofdrol Buster Kcaton, was van niveau waarschijnlijk de beste, maar voor de kin deren toch wel wat saai. Do laatste film bracht de spanning er weer helemaal in, want wat Jackie allemaal in de dierentuin beleefde, was toch wel geweldig eng en vreselijk leuk. Do kinderen schaterden. Hopelijk krygt het initiatief van Actie '70 navolging, en wordt er in. de vakantie of twee halve eieren in te leveren. Dit lever de voor velen grote moeilijkheden op. Begon men het el door midden te klieven, dan kreeg men al gauw in de gaten, dat het hard gekookt was. En de opmerkin gen, dat men de hele route met dat ei in de hand gezeten had, waren niet van de lucht. Bq een andere opdracht moesten de deel nemers de grootste op een paddestoel voorkomende afstand noteren. Diegene die in de auto bleven zitten konden nooit de n'^-tand Tokio 16000 Km zien, zodat op cJcvpunt menigeen dertig strafpunten op De bingo-avond, een onderdeel van het ACTIE '70 programma, is een enorm suc ces geworden. Vele jongeren en ook oude ren waren donderdagavond naar het Her vormd Centrum gekomen om hun geluk niet de cijfertjes te beproeven. Het was dan ook erg vol in de leuke, met netten en ballonnen versierde grote zaal van 'iet centrum. Deze avond kenmerkte zich door een gezellige en ongedwongen sfeer. Iede re keer weer was de spanning voelbaar als men de kaart bijna had volgestreept. Het woord Bingo bracht dan weer een eind aan de spanning. De heer P. Valkenet leidde het spel op deskundige en gezellige wyze, geassisteerd door een charmante assistente. De heer B. Blass opende de avond met een welkom aan alle aanwezigen en in het bijzonder aan degene, die voor het eerst een avond van de Actie '70 bezochten. Ook werd de cabaretgroep, samengesteld door leden van „de Mensen van Morgen" uit Amersfoort, die hier belangenloos op een extra prijzenregen. Degene die niets hadden gewonnen kregen opnieuw een kans. Namelijk alle nummei-briefjes van het bingo spel, aan de achterkant voor zien van de naam van de gebruiker, wa ren na iedere ronde verzameld in een gro te doos. Uit deze doos werden nunimerbrief jes ge trokken en degene wiens naam er op voor kwam, kwam in aanmerking voor een extra prijs. De heer Blass dankte alle medewerkenden aan deze avond en deelde gul mooie boe ketten bloemen uit aan degene die deze avond hadden doen slagen. KINDERFILMVOORSTELLING. Het was een gedrang van jewelste, woensdagmiddag 1 april, voor het Her vormd Centrum. Honderden kinderen stonden in de stromende regen te wach ten, tot ze eindelijk naar binnen konden gaan, oni de filmvoorstelling te kunnen zien die georganiseerd was door de ani mators van de AOT7E 70. Dat dit voor herhaling vatbaar is en in een grote be hoefte voorzie' 1 b üe enorme op komst. die alle verwachtingen overtrof. Ruim 750 kinderen bezochten een van de drie voorstellingen. Het was voor de kin deren een leuke onderö: eking van dc paasvakantie. De organisatoren luidden ook niets nagelalen om dc middag te doen slagen. Als bijzondere attractie was er een grabbelton, waaruit leuke prijsjes werden opgevist. Alle kinderen k gen bij de uitgang een lolly en een mooie lucht ballon. Er werden drie films vertoond. Allereerst „De avonturen van Indiaantje Peddel" Een uit hout gesneden indiaantje in een kano werd door een jongetje in het water ge zet om de wereld te kunnen zien. De span-

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1